Venlo – Twente 2:2 (kon.) | Utrecht – Breda 3:0 (kon.) | Nijmegen – Zwolle 1:3 (kon.)
Feyenoord – Arnhem 2:0 (kon.)
Feyenoord Rotterdam
2:0 (1:0)
SBV Vitesse Arnhem
Neděle 21.04.2013, 16:30 • De Kuip, Rotterdam • Nizozemská Eredivisie

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (18:24:00)

Dnešní zápas zvládli lépe fotbalisté Feyenoordu, kteří porazili soupeře 2:0, po brankách Pellèho ze 39. minuty, kdy domácí forvard využil pokutový kop. Na rozdíl dvou branek pak zvyšoval v 50. minutě Immers. Hosté se na odpor dnes prostě nezmohli téměř po celou dobu a zaslouženě si ze stadionu De Kuip neodváží ani jeden bod a tím přichází o průběžné druhé místo tabulky Eredivisie, na kterém je nahradí právě Feyenoord, který ještě může přeskočit PSV, pokud však uspěje na hřišti Alkmaaru.

90+4
    Poslední minuta nastaveného času, domácí drží dvoubrankové vedení a tři body jsou jisté!

90+1
    Ano, sudí Nijhuis nastaví ještě čtyři minuty nad rámec základních devadesáti minut.

90
    Poslední minuta řádné hrací doby, rozhodčí jistě nějakou minutu nastaví.

89
    Další minisouboj Theo Janssen – Erwin Mulder a i v tomto vítězí domácí gólman, který vyboxovává rohový kop Janssena.

88
    Tomáš Kalas vybojoval rohový kop poté, co Leerdam zblokoval jeho střelu z pravé strany.

87
    Vitesse bude zahrávat volný přímý kop z pravé strany, ale Theo Janssen posílá centr pouze do rukavic Muldera.

86
    Kalasovo "disciplína" – autové vhazování, český obránce vhazuje z pravé strany v blízkosti půlící čáry.

84
    Kelvin Leerdam je dalším novým mužem na hřišti, v domácí sestavě nahradí Johna Goossense.

82
    Kakuta se tězce zvedá po skluzu domácího hráče, ale již jde po svých za postranní čáru.

81
    Obrana Vitesse ale dokázala odvrátit nebezpečnou standartní situaci soupeře.

80
    Alex Renato Ibarra Mina fauluje v blízkosti vlastního pokutového území, domácí budou rozehrávat přímý volný kop z levé strany, ze vzdálenosti zhruba pětadvaceti metrů.

80
    Začíná poslední desetiminutovka dnešního utkání, Feyenoord drží dvougólové vedení.

79
    Hosté bleskově rozehrávají, domácí jsou v této části zápasu zatažení na vlastní polovině, kde vyčkávají na soupeře.

77
    Tak zřejmě až v desátém ligovém zápase poznají fotbalisté Vitesse svého přemožitele. Nebo se dočkáme ještě zvratu?

76
    Vitesse se dostává před Muldera, ale obrana Feyenoordu dnes hraje výtečně.

74
    Ve hře Feyenoordu je více přesnosti, přihrávky i centry jsou přesné, s čímž mají hosté problémy.

72
    Tomáš Kalas vhazuje, ale míč získávají opět domácí, tentokrát však nedokázali zaútočit, jako při druhém gólu.

71
    Vitesse kombinuje na polovině Feyenoordu. Bude z toho autové vhazování z pravé strany.

69
    Theo Janssen posílá přetažený centr do vápna, obrana Feyenoordu odvrací.

68
    Alex Renato Ibarra Mina vybojoval rohový kop pro Arnhem.

68
    I s ním si hosté poradili a nyní mohou jít do útoku, již jsou na polovině soupeře.

67
    Immers se dostává ke střele uvnitř vápna, ale míč letí mimo, bude z toho alespoň rohový kop pro Feyenoord.

66
    Vörmer svádí souboj na pravém křídle s bránícím Kashiou.

65
    A hned poté domácí lavička střídá, Clasie končí v utkání, dál to již nepůjde, na hřiště přichází Ruud Vörmer.

65
    Konečně se dostáváme k rozehrání rohového kopu, obrana Vitesse odvrací.

64
    Clasie již "rozchází" nepříjemné zranění, je otázka, zda bude moci pokračovat v utkání.

63
    Hosté tak mezitím alespoň mohou vystřídat, Jonathan Reis odchází ze hřiště, není spokojený s tímto rozhodnutím, odchází "boční stranou", bez poplácání se střídajícím Valeri Kazaishvilim, to není slušné gesto!

63
    Ale Clasieho po střele vzala zřejmě křeč a domácí hráč se nemůže zvednout z hrací plochy, musí být ošetřován.

62
    Rohový kop pro Feyenoord z levé strany, po zblokované střele Jordy Clasieho z hranice pokutového území.

60
    Hodina hry za námi, domácí tým vede nad svým soupeřem 2:0, s ambicemi Vitesse v dnešním utkání to nevypadá dobře.

58
    Hra se kouskuje, míč se často ocitá v zámezí.

57
    Útočný faul Reise v těsné blízkosti pokutového území domácího týmu.

56
    Obrana Vitesse odvrací.

55
    Domácí budou zahrávat rohový kop z levé strany.

53
    Tomáš Kalas je výraznou postavou dnešního utkání, odvrátil již několik nebezpečných šancí Feyenoordu.

52
    Až ofsajd zastavuje útočnou snahu domácích, obrana Vitesse nyní nestíhá, Feyenoord se dostal do pohody.

51
    Lví podíl na druhé brance domácích měl Graziano Pellè, který přesným nákopem vybídl Immerse s Indim k rychlému brejku, který skončil pro Feyenoord šťastně.

50
    Feyenoord právě vstřelil branku!
    Ale domácí využívají rychlého protiútoku a díky důrazu LEXE IMMERSE v pokutovém území dává přízemní střelou druhý gól!

50
    A Tomáš Kalas potřetí, tentokrát přebírá míč na polovině Feyenoordu, v blízkosti pravého rohového praporku, aby mohl vhazovat.

49
    Jordy Clasie posílá nadýchaný míč do vápna Arnhemu, ale pouze do rukavic Velthuizena.

48
    Další útok domácích odvrací Kalas, tentokrát alespoň na roh.

47
    Centr z pravé strany odvrací Kalas, který hlavou sklepává míč Velthuizenovi.

46

Oba týmy již nastupují na hrací plochu, druhý poločas začne za malý okamžik.

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhý poločas začne přibližně v 17:32 hodin.

Ten ale nebyl dobře zahraný, první poločas končí. Jedinou branku vsřelili domácí fotbalisté, když se v 39.minutě prosadil z pokutového kopu Graziano Pellè. Úvod zápasu patřil Feyenoordu, ovšem pak Vitesse vyrovnalo hru, nicméně po chybě Tomáše Kalase byla nařízena sporná penalta, který rozhodla o tom, že první půli vyhrají domácí 1:0.

45+1
    Po hlavičce Mathijsena budou hosté zahrávat ještě rohový kop z levé strany.

45
    Poslední minuta prvního poločasu, hosté budou rozehrávat volný kop z pravé strany, na polovině soupeře.

44
    De Vrij vlétl do souboje ve středovém kruhu tak razantně, že sudí píská faul, rozehrávají hosté.

43
    Od Van der Heijdena putuje míč na polovině Feyenoordu do autu.

42
    Tomáš Kalas je tak zatím smutným "hrdinou" první půle, po jeho zákroku v pokutovém území, kdy za hraní rukou dostal i žlutou kartu, byla nařízena penalta, po níž domácí vedou 1:0.

41
    Havenaar málem vybojoval rohový kop pro Arnhem na levé straně, ale rozhodčí nechává rozehrávat Feyenoord.

39
    GRAZIANO PELLE se z pokutového kopu nemýlí, přesně mířenou střelou po zemi, k levé tyči, nedává gólmanu Velthuizenovi žádnou šanci!

38
    A nejen to, Feyenoord má k dispozici pokutový kop!

38
    Jediný Čech v dnešním utkání, obránce Arnhemu, Tomáš Kalas dostává žlutou kartu za hraní rukou uvnitř pokutového území.

36
    Vitesse však není schopné déle zakombinovat, jakmile přejdou hosté půlící čáru, ztrácí míč.

35
    Přesto se domácí dostávají k zakončení, střela Immerse ze střední vzdálenosti končí ale nad brankou Arnhemu.

34
    Van Aanholt nyní nepokryl centr Schakena z pravé strany, ve vápně ale nebyl nikdo v červenobílém dresu, kdo by zakončil.

33
    Feyenoordu se ale nedaří v koncovce, chce to více přesnosti a klidu v zakončení.

31
    S ním si ale obrana Feyenoordu v pohodě poradila.

30
    Hosté budou zahrávat rohový kop z pravé strany.

29
    Snaha o rychlý protiútok Feyenoordu. Míč však končí pouze v rukavicích gólmanan Arnhemu Velthuizena.

27
    Na levé straně obrany však odvádí skvělou práci van Aanholt, který získává míč v souboji s Kakutou.

26
    Mulder odkopává od brány.

25
    Nákop hostů nepřesný, obrana Feyenoordu rychle vrací míč zpět na polovinu Arnhemu.

23
    Diváci na tribunách se baví, slyšíme chorály, ovšem zatím se radovat z gólu v síti Arnhemu nemohli.

22
    Je z toho však rychlý protiútok Feyenoordu, který zastavuje výborným obranným zákrokem Kashia.

21
    Od de Vrije se odráží míč do zámezí, hosté budou vhazovat z levé strany, v blízkosti pokutového území soupeře.

20
    Obrana Vitesse však dokázala rohový kop odvrátit.

19
    Van Aanholt odhlavičkovává na roh, domácí budou rozehrávat z pravé strany.

18
    Fotbalisté Vitesse se při rozehrávce nezdráhají vrátit míč až ke gólmanovi Velthuizenovi, domácí hráči dobře napadají.

16
    Tlak Feyenoordu poněkud polevil, hra je již vyrovnanější, což je tím, že hosté přestali tak urputně bránit.

15
    Je z toho "pouze" rohový kop z levé strany, který ale domácí nezužitkovali.

14
    Obrovská šance domácích, z pravé strany, uvnitř pokutového území, pálí Pellè a proti jeho střele se blýskl gólman Velthuizen.

13
    Van Aanholt vhazuje z levé strany, na polovině hřiště, míč končí u obránců Vitesse.

12
    Hráči Vitesse se snaží o rychlé předávání míče, ovšem tato taktika vyžaduje minimální chybovost, i proto hosté často míče ztrácejí.

10
    Máme za sebou úvodní desetimiutovku a zatím sledujeme opatrné utkání, hlavně hosté se maximálně soustředí na defenzivu, na první gól stále čekáme.

9
    Vitesse hluboko zatažené na vlastní polovině, pro domácí hráče nezbývá příliš prostoru před brankou soupeře.

7
    Ale jejich útočnou snahu zastavuje nepřesný nákop, míč získávají zpět fotbalisté Feyenoordu.

6
    Snad poprvé si pořádně zahrají i hosté, kteří kokmbinují na polovině hřiště.

5
    Dlouhý nákop domácích na Schakena není přesný, přesto domácí získávají bleskově míč zpět do svého držení.

3
    Van Aanholt dostává žlutou kartu, za stažení protihráče na levé straně.

3
    Zatím se hosté příliš do hry nedostali, domácí kombinují na polovině hřiště.

2
    Domácí v prvním útoku, ale Clasie ztrácí míč na levé straně na polovině soupeře.

1

Oba týmy jsou již na hrací ploše, utkání za malý okamžik začne.

Feyenoord Rotterdam: Mulder – Mathijsen, Janmaat, de Vrij, Martin Indi, Immers, Goosens, Clasie, Vilhena, Pellè, Schaken

SBV Vitesse Arnhem: Velthuizen – Kashia, van Aanholt, Kalas, Janssen, van der Heijden, Pröpper, Kakuta, Havenaar, Reis, Ibarra

Rozhodčí: Nijhuis – Boonman, van de Ven.

Vítejte u onlajn přenosu utkání jedenatřicátého kola holandské Eredivisie, v němž domácí Feyenoord Rotterdam přivítá SBV Vitesse Arnhem.

02.09.2012 4. kolo SBV Vitesse – Feyenoord 1:0

Domácí do šlágru kola vstupují z pozice čtvrtého týmu holandské Eredivisie, když ve třiceti odehraných utkáních nasbírali šedesát bodů, za osmnáct výher a šest remíz. Šestkrát odešli hráči Feyenoordu ze hřiště poraženi. Na čtvrtém místě má Feyenoord stejný počet bodů, jako třetí PSV Eindhoven. Jen bod pak ztrácí na druhé místo, na kterém je práve SBV Vitesse. Ztráta na vedoucí Ajax je již sedmibodová, tedy téměř nedostižitelná. V případě vítězství a neúspěchu PSV na hřišti Alkmaaru, tak může Feyenoord poskočit na druhé místo ligové tabulky.

14.04.2013 / 30. kolo / Waalwijk – Feyenoord 1:1

Jak již bylo naznačeno, hosté jsou na tom v tabulce o něco lépe, než jejich hostitel, když v doposud odehraných třiceti zápasech osmncátkrát vyhráli a sedmkrát remizovali. V pěti zápasech odešli poraženi a celkem nasbírali jedenašedesát bodů, což jim průběžně stačí na druhé místo. Arnhem bude v souboji v Rotterdamu hájit jednobodový náskok, což, i vzhledem k posledním výsledkům Vitesse nebude nepřekonatelný úkol. V případě tříbodového vítězství může Vitesse dokonce stáhnout náskok vedoucího Ajaxu, který má o zápas navíc, na rozdíl tří bodů!

03.02.2013 / 21. kolo / Nijmegen – Vitesse 2:1
    09.02.2013 / 22. kolo / Vitesse – Eindhoven 2:2
    17.02.2013 / 23. kolo / Vitesse – Groningen 2:0
    23.02.2013 / 24. kolo / Heracles – Vitesse 3:5
    01.03.2013 / 25. kolo / Vitesse – Utrecht 2:0
    10.03.2013 / 26. kolo / Twente – Vitesse 0:1
    16.03.2013 / 27. kolo / Den Haag – Vitesse 0:4
    31.03.2013 / 28. kolo / Vitesse – Zwolle 2:1