Kirilenková – Cibulková 2:0 (kon.) | Makarovová – Hantuchová 2:1 (kon.)
Erraniová – Kvitová 1:2 (kon.) | Makarovová, Vesninová – Cibulková, Hantuchová 2:1 (kon.)
Neděle 21.04.2013, 12:11Pohár Billie Jean Kingové

Tak Maria Kirilenková poráží za 1 hodinu a 42 minut Dominiku Cibulkovou po setech 7:5 a 6:1. Druhý set už byl zcela v režii ruské hráčky, která v něm slovenskou soupeřku smetla z kurtu za 39 minut. Rusko tak snížilo na 1:2 a má stále naději na postup do finále. Já už mohu pouze předat slovo kolegovi Petrovi Dejnožkovi, který Vám zprostředkuje čtvrtou dvouhru mezi Anastasií Pavljučenkovovou a Danielou Hantuchovou. Na shledanou! (13:57:52)

Konec zápasu

6:1
    A Maria Kirilenková ukončuje zápas čistou hrou!

40-0
    A Kirilenková zopakovala to samé, co při předchozím fiftýnu. Má tři mečboly.

30-0
    Nejprve skvělý servis Kirilenkové a poté následoval vítězný úder.

15-0
    Cibulková hraje ve velké křeči – napálila míček mimo kurt.

5:1
    Kirilenková jde podávat na vítězství v zápase.

5:1
    Kirilenková zreturnovala přesně na čáru a Cibulková u to nedokázala vrátit.

40-15
    Aut Cibulkové a dva brejkboly pro Kirilenkovou na 5:1.

30-15
    Síť zastavila úder Cibulkové.

15-15
    Ale teď následoval pěkný winner po lajně.

15-0
    Cibulková na úvod svého servisu kazí.

4:1
    Konec přestávky, podávat bude Dominika Cibulková.

4:1
    Následuje přestávka a výměna stran.

4:1
    Kirilenková v této hře odvrátila tři brejkboly a nakonec jí získává pro sebe!

A-40
    Kirilenková zahrála u sítě skvělý kraťas a Cibulková ho při vší snaze nedoběhla.

40-40
    Přichází dvojchyba Kirilenkové – shoda.

A-40
    A opět! Kirilenková zahrála úder po lajně a najednou má gembol.

40-40
    Tak ruska v nouzi vytáhla své nejlepší údery. Cibulková k lajně nedoběhla včas.

30-40
    I druhý odvrácen. Zbývá poslední.

15-40
    První brejkbol Kirilenková odrvací servisem.

0-40
    Tři brejkboly pro Cibulkovou, která má velkou šanci vzít si zpět ztracený servis.

0-30
    Z dlouhé výměny těží opět Cibulková.

0-15
    Cibulková přešla při výměně do útoku a nakonec bránící se Rusku udolala.

3:1
    Kirilenková znovu proráží servis Slovenky a dělá velký krok k vítězství v tomto utkání.

40-15
    Aut Cibulkové znamená dva brejkboly pro Mariu Kirilenkovou.

30-15
    Další fiftýn pro Kirilenkovou a opět po nevynucené chybě soupeřky.

15-15
    Ale teď dostala Cibulková soupeřku pod tlak a to slavilo úspěch.

15-0
    Kirilenková je teď lepší hráčkou na kurtu, Cibulková dělá příliš mnoho nevynucených chyb.

2:1
    Podávat jde Dominika Cibulková.

2:1
    Kirilenková si svůj servis uhrála, jelikož Cibulková nedokázala překonat síťku.

40-30
    Další return Cibulkové ale končí v autu.

30-30
    Vynikající return Cibulkové znamená fiftýn pro slovenskou tenistku.

30-15
    Bod z podání pro Rusku.

15-15
    Míček získává Cibulková.

15-0
    Kirilenková si připravila servisem pozici pro útok a od sítě si připsala vítězný úder.

1:1
    Cibulková hodila míček do autu a Kirilenková si bere zpět ztracené podání.

40-15
    Cibulková zahrála jen do sítě a Kirilenková má dva brejkboly.

30-15
    V této hře je to o nepřesnostech. Nevynucenou chybu udělala Cibulková.

15-15
    Tentokrát vyhodila míček z kurtu Ruska.

15-0
    Slovenská tenistka zahrála do autu.

0:1
    Ruska zakončila hru dvojchybou. Cibulková se ujímá ve druhém setu vedení.

15-40
    Cibulková zpřesnila hru a posílá míček přesně k čáře. Dva brejkboly hned na začátek druhého setu.

15-30
    Kirilenková si vypomohla podáním.

0-30
    Pěkný úder po lajně od Cibulkové. Ruska nyní jen přihlížela.

0-15
    Cibulková získává první míček druhé sady po nevynucené chybě soupeřky.

0:0
    Druhý set zahájí podáním Kirilenková.

0:0
    První set vyhrála za 63 minut Maria Kirilenková. Cibulková přitom začala zápas výborně, ale Kirilenková brzy srovnala hru a začala být i lepší hráčkou. Slovenka ještě dokázala vyrovnat z 3:5 na 5:5, ale poté již žádný další game neuhrála.

7:5
    Cibulková si výborně rozehrála výměnu, ale poté poslala smeč do autu! Kirilenková vítězí v prvním setu!

40-30
    Cibulková to teď zahrála skvěle a první setbol odvrací.

40-15
    V nejméně vhodnou chvíli přichází dvojchyba Cibulkové. Ruska má dva setboly!

30-15
    Nevynucená chyba Cibulkové.

15-15
    To byla nádherná výměna. Obě hráčky předvedly vrcholný ženský tenis. Kirilenková nakonec zahrála chytrý kraťas, který sice Cibulková doběhla, ale na následný lob soupeřky už nemohla reagovat.

0-15
    Slovenská hráčka zahájila hru svým devátým vítězným úderem v zápase.

6:5

6:5

6:5
    Kirilenková si výborným podáním otevřela prostor a dostává se do vedení 6:5. Cibulková se bude snažit dostat do tie-breaku.

40-30
    Cibulková ovládla výměnu a ukončila jí krásným křížným úderem.

40-15
    Teď Kirilenková zabodovala přímo z podání.

30-15
    Dvojchyba ruské hráčky, první v zápase.

30-0
    Return Dominiky dopadl do autu.

15-0
    Teď ale Cibulková poslala míček do autu.

5:5
    Ženský tenis je opravdu proměnlivá veličina. Teď zase dominuje Cibulková, která se ze stavu 3:5 vrací plnohodnotně do boje o zisk první sady.

0-40
    Kirilenková opět chybuje. Tři gameboly pro Cibulkovou.

0-30
    Cibulkové začíná psát podání, na kterém se dosud spíše trápila.

0-15
    Úder Cibulkové mířil přesně na základní čáru a Kirilenková ho nedokázala vrátit na polovinu soupeřky.

5:4
    Konec přestávky, Dominika Cibulková bude podávat na udržení v prvním setu.

5:4

5:4
    Kirilenková vyhodila míček z kurtu a Cibulková se tak zachraňuje v prvním setu. Pokračujeme dále!

30-40
    Kirilenková pokazila svůj úder a Cibulková má šanci dorovnat poměr brejků v první sadě.

30-30
    Cibulková to nevzdává a dorovnává stav této hry.

30-15
    Zahlášen aut Cibulkové.

15-15
    Return Cibulkové zastavila síťka.

0-15
    Cibulková napálila míček přesně na základní čáru a získává úvodní fiftýn deváté hry.

5:3
    A je to tu! Kirilenková bere soupeřce servis a půjde podávat na vítězství v prvním setu. Kdo by to byl v úvodu zápasu řekl...

A-40
    Kirilenková zahrála několik povedených úderů a vynutila si další brejkbol. Sledujeme možná klíčové momenty první sady.

40-40
    Cibulková brejkbol odvrací. Shoda.

A-40
    Cibulková se snažila utlouci soupeřku údery od základní čáry, ale ta trpělivě vracela a nakonec se dopustila nevinucené chyby Cibulková.

40-40
    Cibulkové po delší době sedlo podání a je z toho shoda.

A-40
    Další dvojchyba Cibulkové. Kirilenková má šanci na brejk.

40-40
    Cibulková chtěla uklidit míček do otevřené strany kurtu, ale zahrála příliš dlouhý úder.

30-40
    Ruská hráčka zahrála mimo vymezené území.

30-30
    Return Rusky byl tečován páskou a míček dopadl těsně do autu. Štěstí pro Cibulkovou.

4:3
    Kirilenková šla opět na síť a tentokrát jí to vyneslo zisk gamu. Kirilenková poprvé v zápase vede.

40-15
    Ruska šla k síti a Cibulková jí šikovně prohodila.

40-0
    Cibulková zahrála do pásky.

30-0
    A najednou vládne na kurtu Kirilenková. Cibulková její hře jen přihlížela.

15-0
    Eso Kirilenkové.

3:3
    Vítězný return k lajně v podání Kirilenkové. Ruska si bere zpět ztracené podání z úvodu zápasu.

40-15
    Kirilenková má dva brejkboly poté, co Cibulková zahrála aut.

30-15
    Dvojchyba Cibulkové.

15-15
    Nevynucená chyba Kirilenkové.

15-0
    Oběma hráčkám pomohla páska a míček nakonec získává domácí tenistka.

2:3

2:3

2:3
    Kirilenková si uhrála servis čistou hrou.

40-0
    Pěkný úder po lajně, který Cibulková nestačila doběhnout. Ruska teď zahrála několik povedených míčků.

30-0
    Return Cibulkové zamířil do autu.

15-0
    Míček získává Kirilenková.

1:3
    Moc hezká výměna. Obě hráčky vybraly několik těžkých míčků, a když už se zdálo, že Kirilenková získá míček, poslala svůj volej do sítě.

30-40
    Příliš dlouhý úder Kirilenkové, míček dopadl za základní čáru.

30-30
    Cibulková se pokusila zahrát kraťas, ale míček skončil na síti.

15-30
    První dvojchyba zápasu, dopustila se jí Cibulková.

0-30
    Míček z rakety Kirilenkové končí v autu. Ruska má velké problémy s agresivní hrou Cibulkové.

0-15
    Return ruské hráčky zamířil do autu.

1:2

1:2

1:2
    Kirilenková si připravila dobrou pozici povedeným servisem a získává svůj první game v utkání.

40-15
    Tentokrát chybovala při výměně Cibulková.

30-15
    Úder Cibulkové nyní zastavila páska.

15-15
    V delších výměnách je zatím jasně lepší Dominika. Ruska opět do autu.

15-0
    Kirilenková zabodovala z podání.

0:2
    Velmi dlouhá výměna, kterou ukončila Kirilenková autem. Cibulková uhrává i druhý game.

40-A
    Kirilenková zahrála příliš dlouhý úder.

40-40
    Cibulková si pomohla servsem. Shoda.

A-40
    Skvělý return Kirilenkové, poté přichází vítězný míč a brejkbol pro Rusku.

40-40
    Ruska výborně zapracovala u sítě a dostává se do shody.

40-A
    Ale teď zahrála Cibulková nekompromistně vítězný míč.

40-40
    Kirilenková zahrála return na lajnu a z následné výměny vytěžila fiftýn.

30-40
    Hráčky se dostaly do dlouhé výměny, ve které získala převahu Cibulková. Kirilenková nakonec trefila síť.

30-30
    Výborný return Kirilenkové přináší fiftýn pro ruskou tenistku.

15-30
    Teď zahrála Kirilenková přesně na základní čáru a Cibulková vrátila těžký míček jen do sítě.

0-30
    Dominika je zatím ve velké pohodě. Nejprve razantní servis a poté úder na opačnou stranu kurtu, než kde stála soupeřka.

0-15
    Aut Rusky.

0:1
    Cibulková zahrála forhend po lajně a proráží soupeřce podání hned na úvod.

40-A
    Cibulková dostala soupeřku pod tlak, a ta již nedokázala vrátit míček do kurtu. Další brejkbol pro Cibulkovou.

40-40
    Delší výměna, kterou Cibulková zakončila ranou do pásky. Shoda.

30-40
    Cibulková do autu. ještě jeden brejkbol.

15-40
    První brejkbol odvrací Kirilenková esem.

0-40
    Kirilenková poslala míček do deblového koridoru, tři brejkboly pro Slovenky.

0-30
    Cibulková začala výborně. Zahrála krásný křížný forhend k lajně a Ruska se jen dívala.

0-15
    Kirilenková na úvod zahrála do autu.

0:0

Probíhá předzápasové "rozpinkávání". Začátek se tedy trochu zdrží.

Na kurt už přicházejí obě aktérky třetí dvouhry, tedy Maria Kirilenková a Dominika Cibulková.

Obě hráčky se utkaly třikrát a vzájemnou bilanci má lepší Kirilenková, která Cibulkovou dvakrát porazila. Naposledy se však tyto hráčky utkaly už před dvěma lety.

Dominika Cibulková včera zajistila pro Slovenky první bod, když vydřela vítězství nad Anastasii Pavljučenkovovou. Sice prohrála první set 5:7, ale to jí nezlomilo a ve druhé sadě dominovala ona – 6:1. Rozhodující třetí set pak Cibulková ubojovala poměrem 6:4.

Utkání Kirilenkové proti slovenské dvojce Daniele Hantuchové bylo mnohem jednoznačnější. Hantuchová na moskevské antuce jednoznačně dominovala a po setech 2:6 a 4:6 získala pro Slovensko druhý bod.

Příjemný čas nedělního oběda všem příznivcům dobrého ženského tenisu. Semifinále Fed Cupu mezi Ruskem a Slovenskem má na programu svou třetí dvouhru a po prvním dnu jsou mnohem blíže finálové účasti hostující Slovenky. Ty totiž zvládly oba úvodní singly na výbornou a jdou tak do neděle s vedením 0:2 na utkání. Dominika Cibulková tedy již může rozhodnout o slovenském vítězství, naopak Maria Kirilenková se bude snažit uhrát pro Rusko první bod a vykřesat pro své spoluhráčky ještě jiskřičku naděje na finále.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:10.