Buffalo – NY Islanders 2:1 (1:0 po s.n.) | Minnesota – Edmonton 1:6 (kon.) | Chicago – Calgary 3:1 (kon.)
Arizona – Colorado 4:5 (0:2 po s.n.) | NY Rangers – New Jersey 4:0 (kon.)
po s.n. (1:0)
Buffalo Sabres
2:1 (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
New York Islanders
Sobota 27.04.2013, 01:00 • HSBC Arena, Buffalo (USA) • NHL

Z Buffala pro tuto chvíli vše, u bojů ve Stanley Cupu se s vámi budu těšit opět na počtenou. (04:03:29)

Hvězdy zápasu:

1. RYAN MILLER (BUF)

2. BRIAN FLYNN (BUF)

3. MICHAIL GRIGORENKO (BUF)

Jack Capuano (trenér New Yorku Islanders): "Bylo to těžké utkání. Chtěli jsme však diktovat tempo hry mnohem více, než se nám to dařilo. Soupeře kolem nás sledovat moc nebudeme, snad pouze z toho důvodu, abychom zjistili, kolikátí budeme a mohli tak na videu sledovat našeho rivala pro play-off. Jsem rád, že se konečně střelecky prosadil Keith Aucoin."

Ryan Miller se objímá se svými spoluhráči, má za sebou poslední zápas v Buffalu. Jeho výměna v létě je prakticky jistá.

Islanders sice dokázali bodovat, zda však bude jeden bod dost na to, aby se hnuli z osmého místa Východní konference, však naznačí až zápasy nejbližších konkurentů. Buffalu se povedlo rozloučit s diváky vítězstvím, což je rozhodně sympatické.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Buffalo Sabres. Autorem vítězné branky se stal THOMAS VANEK.

1:0
    Ani Tavares si na Millera nepřišel, zápas je u konce! Buffalo vítězí po samostatných nájezdech.

1:0
    Hecht zamíchal kotoučem před Nabokovem, ale nakonec ho pod horní tyč nenapasoval.

1:0
    Ani Boyes ale Millera neprostřelil, domácí borci mají dva mečboly na ukončení zápasu.

1:0
    Stafford neuspěl proti Nabokovovi, naděje Isles na druhý bod žijí.

1:0
    Nielsena vychytal na druhé straně Miller!

1:0
    Na úvod nájezdů se prosazuje krásnou střelou Thomas Vanek!

Samostatné nájezdy začínají.

Střely na branku: 22:31.

Buly: 31:32.

V závěru prodloužení ještě hrozil Tavares a po opakované střele také Hamonic, vítězný gól ale nepřišel. Na ten si musíme počkat až do samostatných nájezdů. Pojede se samozřejmě po třech na obou stranách.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:42
    Puk za brankou Nabokova, ale není v zajímavých pozicích.

64:08
    Poslední minuta prodloužení, Buffalo si přeje nájezdy. Už se nikam nežene.

63:25
    Buffalo je kompletní, Miller ještě čaroval proti Bailyemu.

63:00
    Obrovský nápor Isles systematicky ničí vynikající Miller. Poradil si se střelami Straita i Tavarese.

62:22
    Miller v ohni střel, zlikvidoval však i tu nejnebezpečnější v podání Tavarese.

62:02
    Okposo se pokoušel vysunout Tavarese, který však jeho nabídku nezpracoval.

61:25
    Capuano ještě rozdal svému týmu na lavičce taktické pokyny. Přesilovka 4 na 3 je velmi lákavá.

61:25
    Vyloučeným hráčem je nakonec Porter. Ostrované mají obrovskou šanci rozhodnout celý zápas ve svůj prospěch.

61:10
    Aucoin byl zahákován a Islanders si zahrají přesilovku, mají zatím výhodu.

60:42
    První šanci měli hosté. MacDonald našel zajímavým obloučkem nastartovaného Nielsena, který se ještě snažil vylepšit pozici přihrávkou pro Grabnera, obrana Buffala ale nakonec vše přežila bez úhony.

60:01

Islanders si prodloužení zahrají potřetí v posledních čtyřech zápasech!

Za několik okamžiků začne prodloužení, Islanders potřebují urvat druhý bod. Nikoli k postupu, ale k posunu z osmého místa Východní konference.

60:00

59:40
    Mnoho nechybělo, aby nyní Hodgson po Vankově nabídce rozhodl zápas. Nabokov se zaskvěl a podržel tým v důležité chvíli.

59:22
    Poklidná rozehrávka Sekery hledala Hodgsona, toho pohlídali obránci Isles.

58:32
    Střelu McDonalda vyrazil Miller ramenem. Následně však Šavle opět vyhazují pouze přes všechny čáry.

57:51
    Tavares se dostal do ofsajdu. Hra se kouskuje.

57:32
    Moulsonova střela po vyhraném vhazování letěla těsně vedle levé tyče!

57:11
    Buffalo má v posledních vteřinách velké problémy vůbec založit jakýkoliv útok.

56:01
    Zápas se vleče do prodloužení, pro Islanders je zisk bodu minimem k tomu, aby věřil, že se v prvním kole Stanley Cupu neutká s Pittsburghem. Dva body samozřejmě jeho ambice zvyšují.

55:30
    Poslední komerční přestávka základní hrací doby. Oba týmy mají k vítězství v tuto chvíli stejně daleko i blízko.

55:12
    Vypadá to, že více sil mají pro závěr zápasu hosté. Ti teď jako supi krouží v útočném pásmu a hledají si tu nejlepší pozici ke střelbě.

54:35
    Okposo ideálně vybídl ke skórování Baileyho, ten ale z mezikruží branku vůbec netrefil!

53:46
    Po icingu Buffala se po čtyřech minutách hry přerušuje.

53:31
    Na Ehrhoffa zle dotíral Moulson a vybojoval pro svůj tým útočné pásmo.

52:47
    Hecht vystihl rozehrávku Islanders, ale svou střelu až na Nabokova neprocpal.

52:02
    Opět delší pasáž hry bez přerušení, chybí však jakékoliv ohrožení branky na obou stranách. Islanders teď už tolik spěchat nemusí.

50:52
    Ennis místy působí doslova neúnavně. Mlátí se s přesilou soupeře, bojuje o každý kotouč, ale chybí mu podpora ze strany spoluhráčů.

50:07
    Třetí třetina se překulila do své druhé poloviny, po vyrovnání Aucoina se hra evidentně zklidnila.

49:24
    Tentokrát byla do ochranné sítě poslána střela Vanka.

49:03
    Hodgsonova střela sražena vysoko nad Nabokovovu svatyni.

48:40
    Podivná třetí třetina tedy zatím přinesla vyrovnání Islanders, spoustu šancí Buffala a dlouhou pasáž hry bez přerušení. Co uvidíme v dalším průběhu?

47:26
    Islanders právě vstřelili branku!
    Hokej někdy připravuje opravdu zajímavé situace. Islanders nyní pouze nahodili puk do útočného pásma, ten se však odrazil od mantinelu, kam pro něj vyjel Miller. Ten ale situaci podcenil, následně si celou akci rozmyslel a spěchal zpět do brány. Jenže podklouzl a zakončující KEITH AUCOIN už měl práci snadnou. Asistence: Andrew MacDonald.

47:01
    Teď se pro změnu přerušuje pořád. Stav na střely zůstává vzácně vyrovnaný. Ustálil se na skóre 21:21.

46:39
    O to delší je nyní komerční přestávka.

46:39
    Hodgsonovu střelu zastavuje Nabokov, hra je konečně přerušena. Po více než pěti minutách strhující bitvy.

46:02
    Na druhé straně se osmělil Okposo a pořádně vylekal Millera. Ten stále drží čistý štít.

45:44
    Velký nápor Buffala pokračuje, Sekerova střela nadělala před Nabokovem pořádný zmatek!

45:12
    Ennis kličkoval na brankovišti a mnoho nechybělo, aby domácí diváky rozradostnil podruhé.

44:35
    Také třetí pětka Buffala drží Islanders v šachu, nahození Sekery ale nebezpečné rozhodně nebylo.

43:40
    Už pořádně dlouho se hraje bez přerušení, většinu času ovšem v obranné třetině Islanders. Ti se asi podle výkonu zapomněli v šatně.

42:33
    Buffalo prožívá velmi dobrý vstup do třetiny, břevno zastavilo střelu Grigorenka!

41:58
    Hned mohlo být příznivcům Sabres veseleji! Na útočné modré totiž obránci Isles bohorovně zapomněli na Vanka, který spěchal sám na Nabokova, ale neprostřelil ho.

41:02
    Vypadá to, že k žádným razantním zásahům v sestavě oba kouči nesáhli. Buffalo čekají poslední minuty v sezoně, Islanders stále bojují o vylepšení pozice pro play-off.

40:01

Více se už ve druhém dějství nestalo, Buffalo díky trefě Bryana Flynna vede nad Islanders 1:0 a komplikuje soupeři posun z osmého místa Východní konference.

40:00

39:01
    Obrovská šance na vyrovnání! Okposo se teď převtělil do role nahrávače, krásně uvolnil Rakušana Grabnera, který pelášil sám na Millera, ale po kličce a lá Robert Kysela vystřelil nad branku.

38:30
    Okposův bekhend v pohodě likviduje Miller. Po několika minutách ale konečně střela v podání hostujícího týmu.

37:28
    Těsná obrana v podání Ehrhoffa i Sekery nenechala vymyslet nic kloudného dvojici Moulson – Boyes.

36:42
    Útok třetí formace Islanders končí ofsajdem. Třetina spěje ke svému konci.

36:04
    Pokud se chtějí Islanders vyhnout Pittsburghu, musí dnes za každou cenu urvat nějaký bod. Zatím k tomu mají poměrně daleko.

36:04
    Poslední komerční přestávka druhé třetiny. Stav na střely je srovnaný 15:15, na góly má zatím díky trefě Flynna navrch Buffalo.

36:04
    Trochu hlušší pasáž utkání. Buffalo brání velmi dobře a soupeře do ohrožení branky Millera téměř nepouští.

35:42
    Vanek si neporozuměl při rozehrávce útoku se spoluhráči a vyzval ke kombinaci dokonce i brankáře Millera.

34:54
    Weberův švih zápěstím tečován těsně vedle Nabokovovy branky. Teď tlačí pro změnu Sabres.

34:20
    Ostrované už bruslí v plném počtu a pomýšlí na vyrovnání.

33:32
    Nabokov nezvládl rozehrávku a trochu zabrnkal na nervy fanoušků Islanders, Buffalo však ze svého zámku v útočné třetině nevytěžilo nic.

33:10
    Tak rozhodčí zatím vedou tento zápas hodně podivně. Jakoby mezi nimi vázla komunikace, tentokrát přemístili buly ze středního pásma do obranného Islanders.

33:00
    Minuta z přesilovky je pryč a nestalo se prakticky nic.

32:03
    Buffalo ale hraje přesilovku, rozhodčí trestají dvěma minutami předchozí zákrok Carknera právě na Scotta.

32:03
    To by nebyl zápas NHL, abychom se nedočkali pěstního souboje. Každopádně ten mezi Carknerem a Scottem možná působil trochu zábavně, jelikož se oba spíše po sobě věšeli, než aby skutečně rozdávali nějaké rány.

31:12
    Rozhodčí nakonec během komerční přestávky změnili svůj verdikt a vylučovat nebudou. Tavaresovy protesty jsou zbytečné.

31:12
    Z druhé vlny se teď přiřítil do šance Carkner, ale jistý Miller lapačkou zasahuje. Pravačka rozhodčícho je však nahoře, Isles si zahrají v početní převaze.

30:35
    Dobré střídání první pětky Buffala. Vanek s Hodgsonem se starali o rozruch před Nabokovem a Islanders se spokojili nakonec s pouhým výhozem přes všechny čáry.

29:27
    Další akce Islanders končí pokaženou rozehrávkou a zakázaným uvolněním. Pozornost je pochopitelně upírána zejména na Tavarese, který před chvílí zazdil skvělou šanci na vyrovnání.

28:48
    Teď ale presink slavil úspěch, ale Tavares zcela sám na brankovišti Millera nepřekonal!

28:26
    Islanders přece jenom začali presovat trochu výše, což sice může nutit Buffalo k chybám, jeho hokejisté si však zatím i se zvýšeným forčekingem radí velmi slušně.

27:35
    Po delší době útočí také Buffalo. Stará se o to zejména první formace, ale vystřelit se nakonec nikomu nepovedlo.

26:54
    Okposo ještě nabíjel Nielsenovi, který tečoval těsně vedle. Je po přesilovce, která se hokejistům Islanders nepovedla. Ennis i Stafford jsou na ledě.

26:25
    Buffalo se však zatím brání excelentně. Podruhé vyhodilo až k Nabokovovi.

26:02
    Ještě 40 vteřin dvojnásobné přesilovky pro Islanders.

25:28
    Islanders už hrají pět na tři, Tavaresovu nabídku se pokoušel ve vyrovnání přetavil Moulson, ale Miller se k bližší tyči přemístil včas.

24:38
    Nakonec skončili na trestné Ennis a Stafford. Nikdo jiný, tudíž přesilovku rázem hrají Ostrované.

24:38
    Ennis ovšem zasáhl svou hokejkou přímo obličej Hickeyho, který okamžitě začal krvácet. Buffalo určitě dostane trest. Na ledě se ještě strhla šarvátka, která pošle na trestnou další borce. Zatím trvá porada rozhodčích.

23:48
    Pro Isles může být ještě hůř, Strait dostává dvě minuty za vyhození kotouče z vlastní třetiny přímo na tribunu.

23:29
    Sabres právě vstřelili branku!
    Takto zhruba vypadá blesk z čistého nebe. Okposo zkazil rozehrávku, kterou vystihl Vanek, ihned posunul kotouč doprava na BRIANA FLYNNA a ten trefil přesně. Asistence: Thomas Vanek.

22:54
    Na straně Buffala zatím není příliš viditelné rakouské nebezpečí jménem Tomas Vanek, jako by se trochu povědomě šetřil na blížící se světový šampionát, kde bude hájit barvy Rakouska.

22:20
    První útok Buffala vedl Hecht, nicméně puk na Grigorenkovu hůl nedostal.

21:25
    Následná otočka Tavarese už ale nebyla vůbec špatná. Smůla pro Isles byla, že kotouč trefil najíždějícího Moulsona pouze do brusle.

20:50
    První pozdrav na Millera přilétl z hokejky Boyese, gólman Buffala v pohodě kryje.

Jdeme do druhé třetiny a asi všichn ivěříme tomu, že se dočkáme nějaké změny ve skóre.

Sledovali jsme zajímavou třetinu, která byla velmi vyrovnaná, ale branku zatím nepřinesla. Na střely jsou zatím mírně aktivnější domácí, a to poměru 10:9. Druhá třetina by měla začít kolem druhé hodiny.

20:00

19:58
    Na závěr třetiny ještě vyzkoušel štěstí nejaktivnější hráč domácích Porter, Nabokov však podobně jako Miller čisté konto v prvních dvaceti minutách udržel.

19:40
    Moulson s Tavaresem složitě prokličkovali do útočného pásma, ale nebezpečí Milelrovi nepřivodili.

19:11
    Až nyní donutil Nabokova ke snadnému zákroku Porter. Ještě jedno buly před ruským gólmanem.

18:55
    Kotouč poskakuje v obranném pásmu Isles, střelu ale nevidíme.

18:09
    Komerční pauza, na střely máme stav zatím nerozhodný 9:9.

18:02
    Nielsen naopak našel Okposa na vzdálenější tyči zcela ideálně, ten ovšem prostor mezi třemi tyčemi vůbec netrefil!

17:28
    Hraje se nahoru dolů, v hostujícím teritoriu se teď pokoušel Hodgson o uvolnění Vanka, nicméně neúspěšně.

16:41
    Tavares se pokoušel o typický wrap-around, ale otočku nedokončil tak, jak by si představoval.

16:15
    Opět se hraje delší časový úsek bez přerušení, přesilovka dostala domácí trochu na koně.

15:27
    Porter dobře vmířil, ale branku Nabokova těsně přestřelil.

15:02
    Závěr početní převahy Buffala byl ovšem velmi zajímavý! Zejména po střele Sekery už polovina hlediště slavila gól, Nabokov ovšem nějak dokázal zastavit kotouč před brankovou čárou.

14:22
    Zmar Sabres při přesilovce. Dokonce přišel na řadu i icing.

14:12
    Ennis si vzápětí neporozuměl s Ehrhoffem a Buffalo se vyhodilo samo.

13:41
    Stafford minul, pak se hosté osvobodili.

13:02
    Přesilovka tentokrát pro Buffalo! Vše se seběhlo poté, co se Grigorenko zcela nenápadně proháčkoval sám před Nabokova, ale kvůli faulu nemohl zakončit. Strait dostává oprávněné dvě minuty.

12:03
    Na straně domácích se zatím střelecky činí zejména třetí a čtvrtá formace. Proti Gerbeho pokusu stačil Nabokov secvaknout betony včas.

11:44
    Sabres potřebovali za každou cenu přerušit hru, činí tak prostřednictvím icingu.

11:02
    Tlak Islanders ovšem trvá. Okposo vystřelil nad, aktivní před brankou byl také Bailey.

10:41
    Nebyla to špatná přesilovka, skóre se ale nemění.

10:05
    Proti střele Okposa zasáhl pozorný Miller, poté Buffalo vyhodilo.

09:42
    Teď ale zůstal na zadní tyči zcela nepokrytý Moulson, ve velké šanci ovšem netrefil kotouč ideálně.

09:20
    Ostrovanům se zatím zámek v útočné třetině vytvořit nedaří.

08:41
    Přesilovka pro Islanders. Weber zbytečně krosčekoval McDonalda a půjde si na dvě minuty odpočinout.

08:11
    MacDonaldovu střelu šikovně tečoval Bailey, puk šel jen těsně mimo.

07:14
    Už se ale opět hraje a na obou stranách jsme byli svědky zajímavých situací. Nejprve se dopředu hnali hosté a Streitova střela nebyla rozhodně marná. Nabokov musel pro změnu řešit přečíslení dva na jednoho, se zakončujícím Porterem si ale poradil.

06:22
    Hamonic se nijak nerozpakoval, vjel s pukem na holi do útočného pásma a vystřelil. Miller jeho ránu kryl. Následuje první komerční přestávka.

05:35
    Jednu z delších pasáží hry bez přerušení končí zákrok Nabokova proti střele zarostlého Grigorenka.

05:02
    Buffalo zatím působí hodně nenápadně a hrozí spíše z brejků. Jeden z nich teď málem vyšel Gerbemu, neujaly se ani dorážky jeho kolegy ze čtvrté formace Foligna.

04:09
    Nielsen je v úvodních pasážích zápasu velmi aktivní, opět se dostal ke střele. Tentokrát byl ovšem jeho pokus zablokován do ochranné sítě.

03:44
    Motivace Islanders by dnes mohla být o chloupek větší. První pětka Ostrovanů nyní točila soupeře v útočném pásmu, Miller nakonec sebral volný kotouč a podržel hru.

02:48
    Na opačné straně kluziště registrujeme první významný moment zápasu! Flynn trefuje v přečíslení 2 na 1 s Porterem tyč!

02:18
    Isles se snaží být aktivní už od úvodních sekund, dvě šance vystřelit měl obránce MacDonald, ani jednou však kotouč na Millera nevyslal.

01:22
    Na druhé straně prověřil Ryana Millera v brance Sabres příklepem Nielsen. Ani on úspěšný nebyl.

00:44
    První pokus vyslal na Nabokovovu branku německý obránce Ehrhoff, zařízení však netrefil.

00:01

Islanders jsou ve vynikající formě, nicméně přesto jsou v tabulce Východní konference zatím až na osmém místě. Mají sice jisté play-off, ale potřebují nutně bodovat k tomu, aby pro sebe zajistili přijatelnějšího soupeře.

Zápas by měl každou chvilku začít, s dresem Buffala se před jeho začátkem loučí brankář Miller.

Sabres zaskočili Pittsburgh, Ostrované padli...

Naposledy se Buffalo představilo v noci z úterý na středu. Na ledě Pittsburghu příjemně překvapilo. Hosté dvakrát vedli a pokaždé se domácím podařilo vyrovnat, až v závěru poslední části rozhodl Steve Ott. Čtvrtou branku přidal dvougólový Thomas Vanek a hosté se radovali z vítězství 4:2.

Naopak Islanders neuspěli na ledě Philadelphie, kde fanoušci viděli vyrovnanou partii, ve které šli do vedení domácí. Za Ostrovany ovšem vyrovnal Tavares a utkání rozhodla až trefa Lauridsena. Letci tedy zvítězili 2:1, přesto jsou to právě oni, kdo může Newyorčanům závidět boje o Stanley Cup.

Kdo ovládne vzájemné zápasy?

První vzájemné střetnutí zkráceného ročníku bylo večerem Ryana Millera, jelikož brankář Buffala pochytal 41 střel soupeře a nakonec se radoval právě jeho tým. Ostrovanům se nejdříve podařilo dvakrát srovnat krok, ale na přesný zásah Alexandera Sulzera už odpověď nenašli.

Druhý duel se odehrál o čtrnáct dní později na ledě Buffala. Tentokrát byl hrdinou Jevgenij Nabokov, kterému se podařilo vychytat čisté konty a čtyři branky jeho spoluhráčů rozhodly o vítězství New Yorku.

Buffalo zůstalo před branami play-off...

Dnešní domácí duel s Newyorčany bude pro Sabres zároveň posledním utkání letošní zkrácené sezony NHL. V té patří Buffalu dvanáctá pozice Východní konference se ziskem 46 bodů.

I přes to, že Thomas Vanek odehrál vinou zranění pouze sedmatřicet zápasů, dokázal nasbírat čtyřicet bodů a ovládá klubové bodování. Dvacet branek z něho dělá nejlepšího střelce týmu, zatímco asistencím vévodí Tyler Ennis s jednadvaceti přihrávkami.

Brance Sabres vládne Ryan Miller, který odchytal devětatřicet zápasů, ale tento ročník si představoval určitě jinak. Mezi brankáři mu s šestnácti výhrami patří až osmnáctá pozice. Hvězda Buffala si drží úspěšnost 91,40%. V tabulce pravdy má nejvíce kladných bodů Jochen Hecht, jenž si drží sedmibodovou bilanci.

Obrana dělá domácímu týmu největší problémy, což dokazuje nepříznivé skóre. Střelci Buffala nastříleli 123 gólů, zatímco jejich tým dostal 142 branek. Ruffovi svěřenci nezvládají oslabení oslabení 4 proti 5, ve kterém inkasovali celkem sedmkrát, což je po New Jersey druhé nejhorší číslo.

Islanders letí do play-off!

Na začátku zkrácené sezony NHL by asi málokdo očekával, že z dnešních soupeřů se bude na play-off těšit právě tým z New Yorku. Tomu se podařilo nastřádat 54 bodů, což mu zaručuje osmou příčku Východní konference.

Lví podíl na tom má zejména trojice hráčů. Tím prvním je bezesporu John Tavares. Hlavní hvězda Ostrovanů vládne týmovému bodování s průměrem jednoho bo na zápas. Tavares nastřílel osmadvacet branek a k tomu přidal devatenáct asistencí. O tři body méně má jeho dvorní nahrávač Matt Moulson, jehož devětadvacet asistencí z něj dělá nejlepšího hráče týmu právě v této disciplíně.

Skvělými výkony je podporuje brankář Jevgenij Nabokov, jemuž s 90,9% úspěšností patří čtvrté místo mezi všemi brankáři. Tabulce pravdy vládne slovenský zadák L'ubomír Višňovský.

Islanders nastříleli v sedmačtyřiceti zápasech celkem 138 branek a většinu z nich dali při normálním počtu hráčů na ledě (93). Nejsou tedy žádnými přesilovkovými specialisty (28 – 20,4%), ale pořád v této disciplíně patří do TOP sedmičky. Pokud Ostrované vedou po první třetině, tak většinou vyhrají (17 záp.). Ve čtrnácti zápasech naopak nedokázali zvítězit, pokud úvodní dvacetiminutovku nezvládli.

Všem fanouškům zámořské NHL přeji příjemný přechod do nového dne a zároveň vás vítám u střetnutí mezi Buffalem a Ostrovany z New Yorku. Zápas začíná v 1:00 SELČ a my budeme u toho!