Neděle 28.04.2013, 10:30Chance Extraliga mužů

60
    Konec zápasu. (28:25) (12:08:47)

59
    Sedmička pro Duklu, navíc je vyloučen Tomáš Zeman. Štěpán Krupa koriguje na 28:25. (28:24) (28:25)

59
    Tomáš Babák při signalizované pasivní hře prostřelil Tomáše Petržalu – 28:24. (27:24) (28:24)

58
    Z rychlého protiútoku se prosazuje Jakub Sviták – 27:24. (27:23) (27:24)

57
    Michal Kraus zvyšuje z pravého křídla na 27:23. (26:23) (27:23)

56
    A situace se opakuje. Lukáš Kurial úspěšnějí Jakuba Kastnera. (26:23) (26:23)

55
    Lukáš Kurial vychytal nyní i Jakuba Kastnera. (26:23) (26:23)

54
    Martin Bareš je dalším autorem branky Jičína – 26:23. (25:23) (26:23)

53
    Martin Lehocký se prosadil obranou Jičína a snižuje na 25:23. (25:22) (25:23)

53
    Za bránění v brankovišti je nařízena sedmička pro Jičín. Tomáš Babák ji proměňuje – 25:22. (24:22) (25:22)

51
    Při signalizované pasivní hře Tomáš Zeman nahodil Tomáši Babákovi a ten zvyšuje na 23:21, Dukla Praha vzápětí snižuje na rozdíl jediné branky – 23:22. Ale Tomáš Zeman opět vrací Jičínu vedení o 2 branky – 24:22. (22:21) (24:22)

50
    Lukáš Kurial si poradil i se střelou Milana Kotrče. (22:21) (22:21)

49
    Jičínští jdou do vedení zásluhou Michala Krause – 22:21. (21:21) (22:21)

48
    Tomáš Suchý teď vychytal střelu Jana Vocáska. (21:21) (21:21)

47
    Lukáš Kurial si při signalizované pasivní hře dokázal poradit se střelou Kamila Piskače. (21:21) (21:21)

46
    Se střelou Vojtěcha Šika si Lukáš Kurial dokázal poradit. Na druhé straně srovnává Michal Kraus – 21:21. (20:21) (21:21)

44
    Sedmimetrový hod je nařízen proti brance Jičína, navíc je vyloučen Martin Lepieš. Štěpán Krupa proměňuje – 20:21. (20:20) (20:21)

44
    Matěj Konšel vyslal nechytatelnou střelu – 19:20. O 5 vteřin později srovnává opět Tomáš Babák – 20:20. (19:19) (20:20)

43
    Tomáš Babák srovnává na 19:19. (18:19) (19:19)

43
    Lukáš Kurial si připsal úspěšný zákrok, když vychytal Štěpána Krupu. (18:19) (18:19)

42
    A je to opět Tomáš Zeman, který snižuje ve 12. minutě 2. poločasu na 18:19. (17:19) (18:19)

41
    Tomáš Zeman snižuje tečovanou střelou na 17:19. (16:19) (17:19)

39
    Jičín má nyní přesilovku dvou mužů v poli, Tomáš Babák neprostřelil Tomáše Petržalu, v útoku kombinují hráči Dukly. (16:19) (16:19)

38
    Michal Kvasnička netrefuje z pravého křídla branku. (16:19) (16:19)

38
    Zdeněk Polášek se zavěsil do vzduchu a trefil se přesně – 16:19. (16:18) (16:19)

36
    Již to není pravda, z levého křídla mířil přesně Milan Kotrč – 16:17. A Milan Kotrč je i autorem další branky, kterou vsítil z rychlého brejku – 16:18. (16:16) (16:18)

36
    Michal Kraus se prodral obranou Dukly a srovnává na 16:16. (15:16) (16:16)

34
    Michal Kraus opět rychle snižuje, 15:16. (14:16) (15:16)

34
    Nařízen sedmimetrový hod pro pražský celek. Štěpán Krupa prostřelil Lukáše Kuriala – 14:16. (14:15) (14:16)

33
    Tomáš Zeman vyslal střelu z 9 metrů, která skončila až za zády Tomáše Petržaly – 14:15. (13:15) (14:15)

31
    Å také se tak děje, autorem branky je Petr Rams – 11:14. Vzápětí snižuje z pravého křídla Michal Kraus – 12:14. A o pár vteřin snižuje na rozdíl jediné branky Martin Bareš – 13:14. Dukla také přidává další branku, jejím autorem je Zdeněk Polášek – 13:15. (11:13) (13:15)

31
    Hráči Dukly mají možnost hned na začátku poločasu odskočit na rozdíl 3 branek. (11:13) (11:13)

31
    Začal druhý poločas. (11:13)

30
    První poločas skončil. (11:13)

30
    Zdeněk Polášek míjí branku Lukáše Kuriala. (11:13) (11:13)

30
    Pavel Pauza si v čase 29:05 vybírá oddechový čas. (11:13) (11:13)

29
    Martin Lepieš, ač byl faulován, tak se dokázal prosadit – 11:13. (10:13) (11:13)

29
    O pár chvil později se z rychlého protiútoku prosazuje Milan Kotrč – 10:13. (10:12) (10:13)

28
    Sedmička nařízena proti brance domácích, na 2 minuty je vyloučen Radek Král. Milan Kotrč neproměňuje. (10:12) (10:12)

27
    V čase 26:23 si oddechový čas vyžádal Aleš Babák. (10:12) (10:12)

26
    Radek Král přidává po rychlé akci Jičína další branku – 10:12. (9:12) (10:12)

25
    Jan Vocásek snižuje z devíti metrů a využívá přesilovku – 9:12. (8:12) (9:12)

25
    Na 2 minuty byl vyloučen Zdeněk Polášek. (8:12) (8:12)

25
    Lukáš Kurial si poradil se střelou Milana Kotrče při signalizované pasivní hře. (8:12) (8:12)

24
    Radek Král se tentokráte z levého křídla vůbec netrefil do branky. (8:12) (8:12)

23
    Jakub Kastner dělovkou z křídla vymetl šibenici Kurialovy branky – 8:12. (8:11) (8:12)

22
    Radek Král byl faulován při střelbě a nemohlo následovat nic jiného než nařízení sedmičky. Tu proměnil Tomáš Babák – 8:11. (7:11) (8:11)

22
    Jičínští mají 43 vteřin přesilovku dvou mužu. (7:11) (7:11)

19
    Zdeněk Polášek to tam teď padá, v krátké chvílí přidává další branku Dukly – 7:10. Na 7:11 zvyšuje z rychlého brejku Milan Kotrč. (7:9) (7:11)

19
    Jan Syřínek je vyloučen na 2 minuty a Jičín má možnost dalšího sedmimetrového hodu. Ten proměňuje Tomáš Babák – 7:9. (6:9) (7:9)

18
    Autorem další branky hostujícího celku je opět Zdeněk Polášek – 6:9. Lukáš Kurial střídá Filipa Veverku v brance Jičína. (6:8) (6:9)

17
    O pár chvil později Michal Kraus snižuje z rychlého brejku po nahrávce od Tomáše Babáka – 6:8. (5:8) (6:8)

17
    Zdeněk Polášek využil nabídnutou šanci a Dukla vede v 17. minutě o 3 branky – 5:8. Tomáš Petržala si připisuje další úspěšný zákrok. (5:7) (5:8)

16
    Jan Vocásek netrefil branku Tomáše Petržaly, to samé předvedl Jakub Kastner na druhé straně. (5:7) (5:7)

12
    Tomáš Babák snížil na 5:6, pražský celek rychle rozehrál a na 5:7 zvyšuje Milan Kotrč. (4:6) (5:7)

11
    Martin Lehocký shodil na Kamila Piskače, který již neměl problém skórovat – 4:6. Jak Tomáš Petržala, tak Filip Veverka si připsali po zákroku. (4:5) (4:6)

10
    Jakub Kastner netrefil z pravého křídla branku, na druhé straně si další úspěšný zákrok připsal Tomáš Petržala. (4:5) (4:5)

10
    Radek Král opět ze své pozice koriguje na 4:5. (3:5) (4:5)

9
    Přes jičínskou obranu se prosadil Martin Lehocký a zvyšuje vedení pražského celku na 3:5. (3:4) (3:5)

8
    Míč se dostal po rychlé lajně až na levé křídlo k Radku Královi, který snižuje na rozdíl jediné branky – 3:4. (2:4) (3:4)

7
    Tomáš Zeman je zatím jediným střelcem Jičína – 2:4. (1:4) (2:4)

6
    Z devíti metrů prostřelil Filpa Veverku hráč s číslem 10 Vojtěch Šik – 1:4. Michal Kraus trefil Tomáše Petržala do hlavy, hra je přerušena. (1:3) (1:4)

5
    Tomáš Zeman na konci 5. minuty snižuje na 1:3, Vojtěch Šik je druhým hráčem Dukly napomínaným žlutou kartou. (0:3) (1:3)

5
    Zmatku v jičínské obraně dokázal využít Martin Lehocký a Dukla vede 0:2. O chvíli později se z rychlého brejku prosadil Jakub Kastner – 0:3. (0:1) (0:3)

3
    Po faulu na Martina Bareše je nařízena sedmička pro Jičín. Štěpán Krupa obdržel žlutou kartu. Tomáš Petržala nařízenou sedmičku chytá. (0:1) (0:1)

3
    Kamil Piskač střílí první branku Dukly Praha – 0:1. (0:0) (0:1)

2
    Radek Král je prvním napomínaným hráčem zápasu. (0:0) (0:0)

1
    Filip Veverka si připsal první úspěšný zákrok, když vychytal Jakuba Kastnera v rychlém brejku. (0:0) (0:0)

1
    Úvodní výhor měli hráči Jičína. (0:0) (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

HBC Ronal Jičín: Veverka, Kurial – Rychna, Král, Bareš, Naimann, Babák T., Lepieš, Kvasnička, Vocásek, Drbohlav, Zeman, Kraus, Weintritt. Trenér: Aleš Babák

HC Dukla Praha: Petržala, Suchý – Kastner, Sviták, Šik, Piskač, Konšel, Kotrč, Polášek, Rams, Krupa, Tesař, Syřínek, Lehocký. Trenér: Pavel Pauza

Rozhodčí: Macho, Hájek.

Utkání budou řídit pánové Milan Hájek a Karel Macho, delegátem je pak Jiří Konečný.

Zápas vysílá přímým přenosem televizní kanál ČT SPORT.

V základní části Tipgames extraligy 2012/2013 oba vzájemné zápasy mezi Jičínem a Duklou vyhráli hráči z východu Čech, na podzim v Praze 22:23, doma v jarní odvetě pak 22:20.

Po 3 odehraných kolech nadstavbové části o 1. – 6. místo vedou tabulky Jičínští (34 bodů), kteří mají na druhé Hranice (31 bodů) náskok 3 bodů. Na 3. místě jsou Lovosice se ziskem 30 bodů.

Hráči Jičína minulý týden prohráli o gól v Hranicích – 25:24, Dukla Praha remizovala na svém hřišti s Plzní 23:23.

Příjemné nedělní dopoledne vám přeji z Jičína, kde za malou chvíli začne ve Sportovním areálu 4. kolo nadstavbové části o 1. – 6. místo. V dnešním zápase se proti sobě postaví celky Jičína a Dukly Praha.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.