Michail Južnyj
1
4 7 4
Úterý 30.04.2013, 11:11ATP Mnichov - BMW Open (antuka)

Zápas je u konce. Po necelých dvou a půl hodinách vítězí v duelu český tenista Radek Štěpánek a připisuje si výhru po delší době. Dnes se mohl český tenista nejvíce spoléhat na svá podání, která dělala ruskému protihráči Južnému hodně problémů. (13:40:14)

Konec zápasu

6:4
    Južnyj returnuje mimo dvorec, Štěpánek vítězí!

40-30
    Eso Štěpánka z podání. Je tady gamebol pro českého tenistu.

30-30
    Třicet oba, Štěpánek nevměstnal svůj odpal do dvorce.

30-15
    Aut ruského hráče, druhý fiftýn pro Štěpánka.

15-15
    Rus však umístil Štěpánkovi míček do volné části dvorce a vyrovnává.

15-0
    Štěpánek začíná esem z podání. Bravo!

5:4
    Brejk je proměněn, ruský tenista poslal míček do autu. Situace je rázem obrácená, český tenista vede ve třetím setu 5:4 a půjde servírovat na vítězství v celém zápase. Jedná se o stejnou situaci, jakou již český tenista zvládl v prvním setu.

40-30
    Aut ruského hráče, Štěpánek má k dispozici jeden brejkbol.

30-30
    Třicet oba, Južnyj si natáhl soupeře na síť a umístil míček za jeho záda.

30-15
    Štěpánek s obtížemi returnoval míček, ten však sbírá na síti Južnyj a smečí si připisuje první fiftýn.

30-0
    Aut ruského tenisty.

15-0
    Štěpánek začíná fiftýnem, Južnyj nevměstnal svůj odpal do dvorce.

4:4
    Druhý už ale Južnyj proměňuje a vyrovnává na. Ruský tenista zakřičel radostí, moc dobře si uvědomuje důležitost právě skončeného gemu. Servírovat tak půjde ruský tenista.

15-40
    První odvrácen, tentokrát se Štěpánek na síti nemýlil.

0-40
    Tentokrát nedokázal Štěpánek na síti poslat míček přesně, ten končí v autu. Tři brejkboly pro Južného.

0-30
    Južnyj přidává další fiftýn.

0-15
    Južnyj dokázal vybrat kraťas Štěpánka a následně ho prudkým pasem posla mimo dosah českého tenisty.

4:3
    Z delší výměny poslal Južnyj nakonec míček mimo a Štěpánek mu opět bere servis. Český tenista se dostává do vedení 4:3 a pokud si udrží následující servis, bude velmi blizoučko vítězství v zápase.

A-40
    Nádherný křižný úder Štěpánka, na který se ruský hráč stačil sotva ohlédnout.

40-40
    Štěpánek ale returnuje mimo dvorec.

A-40
    Južnyj potřetí za sebou chybuje kvůli síti, další brejkbol pro českého tenistu.

40-40
    Míček končí nakonec po odpalu Štěpánka v autu, čtyřicet oba.

A-40
    Výhoda brejku pro Štěpánka, Južného zradila znovu síťka.

40-40
    Ovšem ruský tenista posílá míček do síťky, čtyřicet oba.

30-40
    Tentokrát ale český tenista poslal míček hodně mimo dvorec, Južnyj má k dispozici gembol.

30-30
    Smeč Štěpánka na síti do volné části dvorce, oba třicet.

15-30
    Další fiftýn pro Južného, na jeho prudký volej nedokázal Štěpánek reagovat.

15-15
    Na druhé straně smečuji i Južnyj, ovšem prudčeji. Ve výsledku ale i on dosahuje na fiftýn.

15-0
    Lehká a elegantní smeč Štěpánka na síti značí první fiftýn pro českého tenistu.

3:3
    Čistá hra Radka Štěpánka znamená vyrovnání setu na 3:3.

40-0
    Južnyj nezvládl na síti bekhendem dostat míček na druhou stranu.

30-0
    Opět. Ruský tenista dal znovu do odpalu více síly a míček končí za postranní čárou.

15-0
    Južnyj začíná autem.

2:3
    A opět stejná chyba českého hráče, v gemu vítězí ruský tenista. Za stavu 2:3 půjde servírovat Radek Štěpánek.

30-40
    Štěpánka zastavuje síťka.

30-30
    Další milimetrový míček ruského tenisty do druhé části dvorce, kde Štěpánek nebyl.

30-15
    Južnyj ze servisu snižuje.

30-0
    Nepřesný odpal Južného, další fiftýn pro Štěpánka.

15-0
    Přesný odpal českého tennisty do levého zadního rohu, Južnyj se natahoval marně.

2:2
    Smeč Južného znamená, že i ruský hráč bere svému soupeři podání. Za stavu 2:2 půjde navíc servírovat.

30-40
    Štěpánek snižuje, Južnyj pálí do autu.

15-40
    První odvrácen, Štěpánek umístil míček přesně do rožku, na který již Južnyj nedokázal zareagovat.

0-40
    A znovu, tři brejkboly pro ruského hráče.

0-30
    Stejná chyba českého hráče a další fiftýn pro Južného.

0-15
    Fiftýn pro Južného, Štěpánek nevměstnal svůj úder do dvorce.

2:1
    Český tenista Štěpánek bere svému soupeři podání a dostává se do vedení. Navíc půjde servírovat.

40-30
    Ruský tenista je na sebe hodně nazlobený, opět měl poměrně hodně času a míček poslal těsně za postranní čáru.

30-30
    Južnyj poslal míček těsně mimo.

15-30
    Štěpánek poslal míček mimo, další fiftýn pro Južného.

15-15
    Južnyj vyrovnává.

15-0
    Fiftýn pro Štěpánka díky smeči na síti.

1:1
    Južnyj poslal míček daleko za postranní čáru a Štěpánek si tak nakonec uhájil svoje podání. Za stavu 1:1 půjde servírovat ruský tenista.

A-40
    Výhoda pro Štěpánka, Južnyj returnuje do síťky.

40-40
    Autem se ale provinil i Rus.

40-A
    Výhoda pro Južného, Štěpánek poslal míček mimo dvorec.

40-40
    Štěpánek ale opět odvrací hrozbu a prudkým úderem přesně k postranní čáře nedává svému soupeři šanci.

30-40
    Aut Štěpánka a brejkbol pro ruského tenistu.

30-30
    Třicet oba, Južnyj na jeho odpal nedosáhl.

15-30
    Štěpánek se natáhl na sít, čehož jehož soupeř využil a umístil mu míček do zadní části dvorce.

15-15
    Tentokrát ale český tenista poslal míček do autu, i když měl relativně hodně času na odpal.

15-0
    Štěpánek prostřelil Južného na síti.

0:1
    Južnyj ale z dalšího servisu ukončuje gem a připisuje si první bodík v rozhodujícím setu. Na servis se již staví český tenista Radek Štěpánek.

30-40
    Ze hry na síti vychází úspěšnější český tenista a odvrací i druhý gembol.

15-40
    Rus ale také posílá míček za postranní čáru.

0-40
    Aut Štěpánka z returnu, tři gemboly pro Južného.

0-30
    Štěpánek nasměroval míček bekhendem jen do síťky.

0-15
    Štěpánek poslal míček do autu, fiftýn pro Južnyje.

0:0
    Konec přestávky, podávat bude Južnyj.

0:0
    Následuje přestávka a výměna stran.

5:7
    Južnyj z returnu zasazuje českému soupeři ránu a vyhrává druhý set. Po krátké přestávce nás tak tedy bude čekat ještě třetí rozhodující set.

40-A
    Další setbol pro Južnyje, Štěpánek tentokrát poslal míček do síťky.

40-40
    I druhému, eso Štěpánka z podání znamená čtyřicet oba.

30-40
    Prvnímu Štěpánek odolává, Južnyj poslal míček do autu.

15-40
    Dva setboly pro Južnyje, na jeho prudký odpal neměl Štěpánek opět sílu reagovat.

15-30
    Ze hry na síti ale Štěpánek snižuje.

0-30
    Přesný a prudký míček Južnyje přesně do rožku. Štěpánek se jen ohlédl.

0-15
    Štěpánek začíná gem autem.

5:6
    Rychlý gem pro ruského hráče, který rychlými údery nedal svému soupeři šanci zdramatizovat gem. Dvanáctý gem tohoto setu půjde servírovat český tenista, pokud si servis udrží, uvidíme tie-break.

15-40
    Aut Štěpánka, dva gemboly pro Južnyje.

15-30
    Južnyj na síti smečuje mimo možnosti dosahu českého hráče.

15-15
    Štěpánek ale vyrovnává.

0-15
    Južnyj z podání začíná fiftýnem.

5:5
    Štěpánek si natáhl svého soupeře na síť a přesným úderem si vynutil pokračování setu. Za stavu 5:5 tak nás budou čekat ještě minimálně dva gemy.

40-30
    Opět skvělé podání Radka Štěpánka! Južnyj nedokázal returnovat.

30-30
    Aut Južnyje, oba dva třicet.

15-30
    Štěpánek ale bojuje dále a ze sítě posílá míček do volné části dvorce.

0-30
    Aut Štěpánka, Južnyj navyšuje své vedení.

0-15
    Južnyj opět na síti smečuje a připisuje si první fiftýn.

4:5
    Južnyj však další podání zahrál dobře a ukončuje rychlý gem. Dostává se tak do vedení 5:4, pokud teď svému soupeři sebere podání, ovládne druhý set a bude nás tak čekat ještě jeden rozhodující.

15-40
    První Štěpánek odvrací, pomohla mu síťka, která zastavila soupeře.

0-40
    Prudký úder na který nedokázal Štěpánek reagovat, tři gemboly pro Južnyje.

0-30
    Ze hry na síti přidává Južnyj další fiftýn.

0-15
    Štěpánek returnuje mimo dvorec.

4:4
    Južnyj odpaluje míček do autu a Štěpánek vyrovnává stav setu na 4:4. Južnyj nevyužil dva brejkboly, jinak mohl mít set skoro ve svých rukou.

A-40
    Štěpánek se opět začíná opírat o svůj servis.

40-40
    Ten ale Štěpánek odvrací, 40 oba.

30-40
    Južnyj poslal míček za postranní čáru, stále má k dispozici ale ještě jeden brejkbol.

15-40
    Nevynucená chyba Štěpánka, který poslal míček nepochopitelně do síťky.

15-30
    Tentokrát se ale ruskému hráči nepodařilo vybrat podání od Štěpánka.

0-30

0-15
    Milimetrový míček Južnyje zapadla za záda Štěpánka, který byl vysunutý na síti.

3:4
    Ze servisu Južnyj ukončuje gem a v setu vede 4:3, pokud se mu teď podaří sebrat českému protivníkovi podání, bude velmi blízko vyrovnání zápasu na 1:1 na sety.

15-40
    Dva gemboly pro Južnyje, Štěpánek poslal míček mimo.

15-30
    Štěpánek snižuje a odpal Južnyje na síti sklepává do dvorce.

0-30
    Južnyj ze servisu přidává další fitýn.

0-15
    Smeč Južnyje na síti, Štěpánek byl bez šance.

3:3
    Štěpánek nakonec gem ukončuje a vyrovnává na 3:3, jeho soupeř na rychlý odpal českého hráče nedosáhl.

A-40
    Výhoda pro Štěpánka..

40-40
    Čtyřicet oba, Južnyj z voleje zamířil mimo.

30-40
    Aut Južnyje, Štěpánek má k dispozici jeden gembol.

30-30
    Tentokrát byl ale na síti úspěšnější ruský hráč a poslal Štěpánkovi míček do míst, kde český tenista nebyl.

30-15
    Duel na síti opět pro českého hráče.

15-15
    Čech z podání ale vyrovnává.

0-15
    Južnyj se po delší době dostal na síť, kde zasadil Štěpánkovi nepříjemný úder.

2:3
    Gem tak nakonec s velkými problémy ruský hráč uhájil a v druhém setu vede 3:2.

40-A
    Výhodu má Rus ale zpět, Štěpánka znovu zastavuje síťka.

40-40
    Ten ovšem dvakrát při podání chybuje.

40-A
    Štěpánek poslal míček do autu, Južnyj může gem uzavřít.

40-40
    Českého hráče ale znovu zastavuje síťka, ruský tenista je stále ve hře.

A-40
    Štěpánek si díky hře na síti bere výhodu zpět.

40-40
    Štěpánek ale returnuje do síťky, oba dva čtyřicet.

A-40
    Južnyj se na síti unáhlil a poslal míček do autu, výhoda brejku pro Štěpánka.

40-40
    Aut ruského hráče, oba dva čtyřicet.

30-40
    Štěpánek returnuje jen do síťky.

30-30
    Južnyj ale z následujícího úderu vyrovnává.

30-15
    Štěpánek zkušené zahrál kraťas, který mu vyšel výtečně.

15-15
    Tentokrát ale Južnyje zastavuje síťka, patnáct oba.

0-15
    Přesný míček ruského tenisty do rožku, fiftýn pro Južnyje.

2:2
    Štěpánek z esa ukončuje tento gem, ve kterému mu ruský protivník nenadělal příliš mnoho problémů.

40-30
    Ovšem ten první je nevyužit díky autu.

40-15
    Z duelu na síti odchází úspěšněji Štěpánek a hned má jako odměnu dva gemboly.

30-15
    Tentokrát ale český tenista svůj odpal přepískl.

30-0
    Rus returnuje do autu.

15-0
    Štěpánek začíná servis fiftýnem.

1:2
    Južnyj tak nakonec s problémy uhájil svůj další servis a v zápase vede 2:1. Po krátkém odpočinku půjde servírovat Štěpánek.

40-A
    Štěpánka znovu zastavuje síťka.

40-40
    Štěpánek se ale nevzdává a díky míčku přesně kolem postranní čáry vyrovnává.

40-A
    Južnyj si hned bere výhodu, Štěpánek byl bez šance s jeho volejem něco udělat.

40-40
    Štěpánka zastavuje opět síťka, oba dva čtyřicet.

40-30
    Južnyj snižuje, Štěpánek totiž poslal míček jen do síťky.

40-15
    Dva brejkboly pro Štěpánka, Južnyj poslal míček do autu.

30-15
    Štěpánek na síti přeloboval svého soupeře a poslal mu míček přesně k zadní čáře.

15-15
    Južnyj se dnes na síti nemýlí. Z jeho následující smeče posílá míček do volné části dvorce a vyrovnává.

15-0
    Nevyvedený kraťas Južnyje, fiftýn pro Štěpánka.

1:1
    Štěpánek ale posílá míček do autu, Južnyj tak poprvé v zápase bere svému soupeři podání. Za stavu 1:1 půjde servírovat.

15-40
    Dvě chyby Štěpánka při podání, Južnyj má tak dva brejkboly k dispozici.

15-30
    Z dlouhé výměny se nakonec raduje Južnyj, Štěpánek poslal míček těsně mimo.

15-15
    Patnáct oba, Štěpánka zastavuje síťka.

15-0
    Južnyj returnuje mimo dvorec.

1:0
    Následující ale ne, Južnyj odpálil míček do sítě. Štěpánek tak druhým brejkem v zápase bere svému soupeři podání hned na začátku druhého setu a půjde servírovat.

40-15
    První je odvrácen, Štěpánek trefil bekhendem jen síťku.

40-0
    Míček se od pásky odrazil a skončil mimo dvorec. Štěpánek tak má tři brejkboly hned ze začátku druhého setu.

30-0
    Tentokrát zastavuje Južnyje síťka.

15-0
    První fiftýn pro Štěpánka, míček ruského hráče skončil mimo.

0:0
    Konec přestávky, podávat bude Michail Južnyj.

0:0

6:4
    Južnyj returnuje do síťky, Štěpánek tak vítězí v prvním setu 6:4. Navíc po čisté hře v posledním gemu.

40-0
    Južnyj returnuje mimo, tři setboly pro Štěpánka!

30-0
    Eso Štěpánka z podání.

15-0
    První fiftýn pro Štěpánka. Jeho kraťas dokázal Južnyj ještě vybrat, míček ale poslal do síťky.

5:4
    Južnyj posílá míček do autu, Štěpánek tak v zápase poprvé brejkuje a dostává se do vedení 5:4. Navíc půjde servírovat a může tak první set urvat již v následujícím gemu.

40-15
    Dva brejkboly pro Štěpánka, Južnyj posílá míček taktéž do autu. Byl ale v těžké pozici po výborném voleji Štěpánka.

30-15
    Autu se ale nevyhnul ani Štěpánek.

30-0
    Aut Južnyje, jeho míček skončil daleko za.

15-0
    Milimetrový míček českého tenisty znamená první fiftýn pro Štěpánka.

4:4
    Štěpánek vítězí i v tomhle gemu, Južnyj poslal míček do síťky. Za stavu 4:4 jde na servis ruský tenista.

40-30
    Južnyj returnuje daleko za. Gembol pro Štěpánka.

30-30
    Následně posílá Južnyj míček do autu.

15-30
    Južnyj s pomocí pásky dopravil míč na polovinu českého tenisty. Svému soupeři se omlouvá, fiftýn se mu ale počítá.

15-15
    Južnyj nedokázal returnovat přesně, patnáct oba.

0-15
    Nevynucená chyba Štěpánka, který míček nasměroval jen do síťky.

3:4
    Ze souboje na síti je ale úspěšnější ruský tenista, který si připisuje již čtvrtý bod v setu. Oba hráči si tak stále drží podání.

15-40
    Aut Štěpánka, dva gemboly pro ruského tenistu.

15-30
    Južnyj zahnal Štěpánka do rohu a následně mu poslal míček na druhou stranu dvorce.

15-15
    Eso Južnyje z podání- Patnáct oba.

15-0
    Smeč na síti a první fiftýn pro Štěpánka.

3:3
    Prudký míček již Južnyj nestihl doběhnout, český tenista si tak také opět udržel servis a vyrovnává na 3:3.

A-40
    Eso Štěpánka znamená výhodu pro českého tenistu.

40-40
    Štěpánek ale z podání vyrovnává.

30-40
    Stejnou chybou se prezentoval i český tenista. Rus má tak k dispozici brejkbol.

30-30
    Aut Južnyje, Štěpánek je rázem zpět v gemu.

15-30
    Na síti se ovšem již Štěpánek neplete a posílá míček do zcela volné části dvorce. Južnyj byl bez šance.

0-30
    Český tenista tentokrát odpálil míček mimo dvorec.

0-15
    Štěpánka tentokrát zradila síťka, která zastavuje jeho odpal.

2:3
    Južnyj tak opět uhájil svoje podání, return Štěpánka končí na síťce. Po krátkém odpočinku půjde servírovat český tenista, který se dnes o své podání může zatím opřít.

30-40
    Štěpánek returnuje mimo.

30-30
    Přesný a rychlý míček Štěpánka přímo do rožku.

15-30
    Eso Južnyje při servisu.

15-15
    Tentokrát dal do odpalu Južnyj příliš mnoho energie. Oba dva patnáct.

0-15
    Južnyj nekompromisní na síti. Štěpánek na jeho volej nestihl reagovat.

2:2
    Štěpánek opět velmi silný na servisu a poměrně snadno vyhrává i tenhle gem. Za stavu 2:2 půjde servírovat Rus Južnyj.

40-15
    Return Južnyje mířil příliš daleko za.

30-15
    Míček nepřesně poslal tentokrát i český hráč.

30-0
    Aut ruského hráče, další fiftýn pro Štěpánka.

15-0
    Štěpánek si se svým soupeřem pohrál a následně mu poslal míček do druhé části dvorce.

1:2
    Štěpánek posílá míček do autu, Južnyj si tak s problémy svůj servis udržel a v prvním setu vede 2:1. Český hráč měl tři pokusy sebrat svému soupeři podání, ale neuspěl.

40-A
    Stejně dobré podání ruského tenisty.

40-40
    Štěpánek z returnu posílá míček za postranní čáru.

A-40
    Výhoda pro Štěpánka, Južnyj zahrál míček do autu. Další brejk pro českého hráče.

40-40
    Odvrácen i druhý. Južnyj poslal míček Štěpánkovi přesně do levého zadního rohu, kam český hráč prostě nemohl dosáhnout.

40-30
    První brejkbol odvrácen, Štěpánek poslal míček jen do síťky.

40-15
    Dva brejkboly pro Štěpánka! Rus na jeho rychlý pas nedosáhl.

30-15
    Južnyj poslal křižným volejem míček hodně mimo dvorec.

15-15
    Po delší výměně ale Štěpánek chybuje a posílá míček do autu.

15-0
    Třetí gem začíná fiftýnem Čech.

1:1
    Štěpánek rychle ukončuje gem, hlavně díky skvělému podání. To dělalo ruskému protihráči hodně problémů.

40-15
    Eso Štěpánka.

30-15
    Síť zastavuje i ruského hráče.

15-15
    Štěpákovi se nevydařil kraťas, míček skončil na síti.

15-0
    Další aut ruského tenisty při returnu.

0:1
    Prudké podání českého hráče, který Rus returnuje nepřesně.

0:1
    Štěpánka zastavuje síťka, Rus Južnyj si tak první podání udržel a vítězí v prvním gemu. Servírovat teď půjde Radek Štěpánek.

30-40
    A další dlouhý odpal ruského hráče.

15-40
    Tak až teď fiftýn pro Štěpánka, Južnyj poslal bekhendem míček mimo dvorec.

0-40
    Eso Južnyje z podání, Štěpánek tak na první fiftýn stále čeká.

0-30
    Další aut českého hráče.

0-15
    Štěpánek returnuje do autu, fiftýn pro soupeře.

0:0

Podávat začne Rus Južnyj.

Oba soupeři se naposledy střetli v minulém roce v Německu, kdy 2:1 na sety vyhrál Rus. Celková historická bilance vzájemných zápasů je také příznivá pro Južnyje – 4:2. Na závěr jen dodat, že ruskému tenistovi v tomhle duelu věří více i sázkové kanceláře.

Moskevský rodák Michail Južnyj má za sebou o kapánek lepší poslední turnaje, v Bukurešti vypadl v osmifinále, v turnaji v Monte Carlu ve druhém kole.

Radek Štěpánek se po operaci vyhřezlé ploténky krční páteře nemůže dostat do své herní pohody a tak se stále hledá. Na turnajích v Monte Carlu a v Barceloně se mu nepodařilo přejít přes první kolo, další pokus na zdolání této mety bude mít právě v dnešním mnichovském souboji.

Pěkný den u sledování online přenosu z prvního kola turnaje ATP v Mnichově, kde od 11:00 středoevropského času změří síly Čech Radek Štěpánek s Rusem Michailem Južnyjim.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.