Veselý – Pospíšil 2:1 (kon.) | Hájek – Setkić 2:0 (kon.)
63 6 6
Jaroslav Pospíšil
1
7 3 3
Čtvrtek 02.05.2013, 11:50Challenger Ostrava - Ostra Group Open by Moneta (antuka)

6:3
    Pospíšil netrefuje kurt, Veselý vítězí!

A-40
    Milimetrový míček veselého, který skončil v levém zadním rohu. Výhoda na konec zápasu pro Veselého!

5:3
    Veselý proměňuje hned ten první a mohutným křikem oslavuje svůj další krok směrem k vítězství. Ve třetím setu vede již 5:3 a pokud připraví Pospíšila o servis, v zápase zvítězí.

4:3
    Pospíšil zahrál míček znovu do autu a Veselý mu také krade jeho servis. Za stavu 4:3 právě pro Veselého půjde ten samý hráč na podání. Pokud si ho udrží, bude velmi blízko vítězství v celém zápase.

3:3
    Pospíšil se na síti nemýlil a drama je rázem na světe. Pospíšil poměrně snadno sebral Veselému jeho další podání a skóre třetího setu je tedy vyrovnané 3:3. Navíc servírovat bude právě Pospíšil.

3:2
    Veselý míček poslal do autu, Pospíšil tak v dramatickém gemu vítězí a snižuje stav třetího seti již na 2:3. Podávat půjde Veselý a pokud svůj servis ztratí, bude nás čekat ještě pořádné drama.

3:1
    A Pospíšil využívá hned ten první. Poprvé v setu tak krade svému protivníkovi servis a snižuje stav na 1:3, zároveň půjde servírovat.

3:0
    Pospíšil poslal míček do autu a je na sebe velmi rozhněvaný. Tenhle gem měl velmi dobře rozehraný, nakonec o něj opět přichází. Teď pro něj bude velmi obtížné vrátit se zpět do hry. Veselý vede 3:0 a chystá se na servis.

2:0
    A hned z prvního servisu zaznamenává Veselý podařený míček. Díky čisté hře vyhrává i druhý gem a již vede 2:0.

1:0
    Třetí brejkbol ale Veselý proměňuje, Pospíšil nevměstnal svůj odpal do dvorce. Veselý tak v prvním gemu krade svému soupeři podání a za stav 1:0 půjde servírovat.

6:3
    Veselý úspěšnější na síti a nadvakrát překonává svého soupeře. Zároveň tak vítězí v druhém setu, o výsledku celého zápasu proto bude muset rozhodnout set třetí.

5:3
    I z dalšího returnue nedoletěl míček tam, kam měl. Pospíšil si tak tedy svůj servis udržel a snižuje na 3:5. Servírovat na vítězství v setu ale teď půjde Veselý.

5:2
    A celý dramatický gem nakonec zakončuje esem. Ve druhém setu tak již vede 5:2 a pokud teď sebere Pospíšilovi jeho podání, budeme svědky ještě třetího rozhodujícího setu.

4:1
    Pospíšil z returnu trefuje jen síť a Veselý navyšuje své vedení v setu již na 4:1.

3:1
    Pospíšil se dostal na síť a smečí ukončuje čtvrtý gem, zároveň si připisuje první vítězný gem v druhém setu.

3:0
    Pospíšil returnuje do autu, gem pro Jiřího Veselého. Ten zároveň navyšuje své vedení na 3:0.

2:0
    Další ale se již podařilo veselému proměnit a poprvé v druhém setu tak bere svému soupeři podání. Zároveň se ujímá vedení 2:0 a půjde servírovat.

1:0
    Veselý ukončuje první gem esem, nakonec si tak svoje podání uhlídal.

6:7
    Dvojchyba Veselého při podání, v tie – breaku prvního setu tedy vítězí Jaroslav Pospíšil, který od příchodu na kurt po druhém přerušení nedovolil svému soupeři jediný míček.

Zpátky na kurtu, utkání bude nejspíše moci znovu pokračovat. Snad tentokrát déle.

V Ostravě opět začíná prudce pršet a všichni aktéři duelu se jdou schovat do kabin. Zápas je tak znovu přerušen.

6:6
    Veselý zahrál milimetrový míček a vyrovnává tak první set na 6:6. Čekat nás tedy bude tie-break, který rozhodne o vítězi prvního setu.

5:6
    Je tomu tak, utkání může pokračovat! Podávat bude Jan Veselý.

Zdá se, že v Ostravě je po dešti, oba hráči se pomalu vrací na kurt.

Počasí tenistům opět nepřeje. Hra je znovu přerušena, soupeři se šli schovat do šaten.