Cibulková – Curenková 2:0 (kon.) | Kvitová – Wickmayerová 2:1 (kon.)
Šafářová – Makarovová 0:2 (kon.) | Koukalová – Kirilenková 0:1; 1:2; 0-0 (skreč)
Lucie Šafářová
0
2 5
Jekatěrina Makarovová
2
6 7
Neděle 05.05.2013, 18:11WTA Madrid - Mutua Madrid Open (antuka)

Jekatěrina Makarovová se utká s vítězkou duelu Viktoria Azarenková – Anastasia Pavljučenkovová. Já se loučím, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera. A také úspěšný start do nového týdne. (19:31:55)

75 minut trval dnešní duel. Lucie Šafářová úplně zaspala začátek zápasu a první set patřil jednoznačně její soupeřce. Ten druhý už byl ze strany české hráčky o dost lepší, jenže ani vedení 5:2 nestačilo Lucii k tomu, aby si vynutila rozhodující třetí set, nakonec prohrála pět gemů za sebou a tím pádem i celý zápas.

Konec zápasu

5:7
    Je to tak, Jekatěrina Makarovová získává rozhodující fiftýn a vítězí v tomto střetnutí.

15-40
    Dva mečboly ve prospěch hráčky z Ruska. Zřejmě je rozhodnuto.

15-30
    Fiftýn pro Makarovovou, napětí by se dalo krájet.

15-15
    Ale Šafářová to nechce vzdát.

0-15
    Jekatěrina míří za vítězstvím.

5:6
    Konec přestávky, podávat bude Jekatěrina Makarovová.

5:6
    Následuje přestávka a výměna stran.

5:6
    Bohužel, v tu možná nejhorší chvíli přichází Šafářová potřetí v tomto setu o podání. Její soupeřka si tak zajišťuje minimálně tie-break, ale především jde podávat na vítězství v tomto zápase.