2
7 6
Pondělí 06.05.2013, 09:53Challenger Karši (tvrdý povrch)

Ode mne je to vše, loučím se s vámi a těším se někdy příště na počtenou. (11:14:51)

Zápas je u konce. Po vyrovnaném prvním setu, který nakonec na svoji stranu utrhl Jan Mertl, byl ten druhý již zcela v režii českého favorita. Mertl ve druhém setu dovolil svému mladému ruskému protivníkovi jediný vítězný gem a po zásluze tak v celém zápase vítězí.

Konec zápasu

1:6
    Je hotovo! Jan Mertl druhý mečbol již proměňuje a v zápase tak vítězí!

15-40
    První mečbol ruský tenista odvrací.

0-40
    Tři mečboly pro Jana Mertla!

0-30
    Další fiftýn pro českého tenistu. Rus vidí, že zápas spěje k jasnému konci.

0-15
    Mertl začíná fiftýnem, to je ten nejlepší krok směrem k výhře v celém zápase.

1:5
    Vatutin výhodu proměňuje a připisuje si první vítězný gem v druhém setu. Servírovat půjde Jan Mertl, uvidíme tak poslední gem zápasu?

A-40
    Výhoda pro mladého ruského tenistu.

40-40
    Čtyřicet oba. Jan Mertl ustál dva gemboly soupeře.

40-30
    Prvnímu Jan Mertl odolává a snižuje.

40-15
    Ruský tenista má k dispozici hned dva gemboly.

30-15
    Další fiftýn pro Vatutina, který bude chtít hlavně zabránit faktu, že by prohrál druhý set bez jediného vítězného gemu.

15-15
    Mertl vzápětí vyrovnává. Oba po patnácti.

15-0
    Vatutin se ale nevzdává a po sedmi chybných míčcích se mu podařilo připsat si fiftýn.

0:5
    Čistá hra Jana Mertla znamená pátý bod ve druhém setu. Jan Mertl na dvorci momentálně jasně dominuje a ruského tenistu zcela přehrává. Ten pokud si neudrží následující servis, zápas pro oba skončí.

0-40
    Mertl si připisuje další míček a má k dispozici tři gemboly.

0-30
    Další fiftýn pro Čecha.

0-15
    Fiftýn pro Mertla ze začátku pátého gemu druhého servisu.

0:4
    Je tomu tak! Jan Mertl proměňuje hned první brejkbol a v druhém setu vede již 4:0! Navíc jde servírovat.

15-40
    Tak to vypadá dobře. Jan Mertl má k dispozici dva brejkboly, pokud se mu podaří sebrat i druhé podání svému soupeři, bude velmi blízko výhře v celém zápase.

15-30
    Další přesný míček pro českého tenistu.

15-15
    Alexej Vatutin z dalšího míčku vyrovnává. Patnáct oba.

0-15
    Mertl začíná fiftýnem.

0:3
    Výhoda je hned zužitkována v další gem pro českého tenistu. Ten si tak připisuje třetí bod v druhém setu a chystá se na servis svého soupeře.

40-A
    Navíc si z dalšího míčku bere výhodu.

40-40
    Jan Mertl ale nechce dopustit žádné drama a vyrovnává na 40.

40-30
    Vatutin má k dispozici brejkbol.

30-30
    Mertl vyrovnává, třicet oba.

30-15
    Alexej Vatutin se dostává do vedení dalším fiftýnem.

15-15
    Vatutin po delší době zaznamenává úspěšný míček. Patnáct oba.

0-15
    Svoje podání načíná Mertl fiftýnem.

0:2
    Jan Mertl využívá hned ten první a krade ruskému tenistovi hned jeho první servis v druhém setu. Za stavu 2:0 bude navíc český tenista podávat.

15-40
    Český tenista má hned k dispozici dva brejkboly během podání svého soupeře.

15-30
    Další fiftýn pro Mertla.

15-15
    Jan Mertl z dalšího míčku vyrovnává. Patnáct oba.

15-0
    Vatutin začíná svůj servis fiftýnem.

0:1
    Jan Mertl proměňuje hned ten první a poměrně v poklidu ukončuje první gem.

15-40
    Dva gemboly pro českého tenistu.

15-30
    Mertl si připisuje další fiftýn.

15-15
    Alexej Vatutin ale následovně vyrovnává. Patnáct oba.

0-15
    Mertl zahajuje druhý set fifitýnem.

0:0
    Konec přestávky, podávat bude Jan Mertl.

0:0
    Následuje přestávka a výměna stran.

5:7
    Výborně! Jan Mertl nepovolil Vatutinovi jediný míček během jeho servisu a první set tak nakonec získává ve svůj prospěch. Začátek se mu sice příliš nevydařil, poté ale český tenista zabral a dokazuje své papírové předpoklady.

0-40
    Český tenista má tři pokusy na ukončení prvního setu. To je velmi velká šance pro české barvy!

0-30
    A dále přidává další úspěšný míček, to by mohlo být dobré znamení.

0-15
    Mertl začíná dvanáctý gem fiftýnem.

5:6
    Jan Mertl poměrně snadno ukončuje jedenáctý gem a dostává se znovu do vedení. Pokud se mu podaří tentokrát sebrat svému soupeři servis, v prvním setu zvítězí. V opačném případě nás bude čekat tie-break.

5:5
    Tentokrát se ale již ruský tenista nemýlil a v desátém gemu nakonec vítězí. Za stavu 5:5 půjde servírovat český tenista Jan Mertl. A uvidíme tak minimálně ještě dva gemy v setu číslo 1.

A-40
    Vatutin si ovšem bere výhodu na svoji stranu a může tento gem ukončit.

40-40
    Jan Mertl odvrátil i druhý gembol svého protihráče a srovnává desátý gem na 40-40.

40-30
    Mertl ovšem ten první odvrací.

40-15
    Dva gemboly pro ruského tenistu.

30-15
    Vatutin obrací desátý gem na svoji stranu.

15-15
    Vatutin však z dalšího míčku srovnává na 15 – 15.

0-15
    Mertl začíná fifitýnem, to by mohlo jeho protihráče znervóznit.

4:5
    A ten také rázem proměňuje. V gemu tak nakonec vítězí a v setu vede 5:4. Pokud se mu teď podaří obrat svého soupeře o servis, může první set ukončit.

30-40
    Mertl rázem obrací průběh devátého gemu a hned má k dispozici gembol.

30-30
    Srovnáno, oba po třiceti.

30-15
    Fiftýn ale i pro Mertla.

30-0
    Situace se Mertlovi komplikuje, Vatutin přidává další přesný míček.

15-0
    Vatutin začíná lépe i při podání českého tenisty.

4:4
    Druhá čistá hra Vatutina v řadě a první set je znovu vyrovnán 4:4. Mertl si navíc tentokrát ani neškrtl.

40-0
    Opět míček pro Vatuina. Zdá se, že Mertl má se servisy ruského mladíka spoustu potíží.

30-0
    A vzápětí přidává hned druhý.

15-0

3:4
    Gem pro Jana Mertla, který třemi míčky v řadě překlopil nepříznivě se vyvíjející se gem na svoji stranu. V setu tak znovu vede.

30-40
    Gembol pro českého tenisty, který si připsal další přesný a rychlý míček.

30-30
    Třicet oba, Mertl nechce dopustit žádné komplikace.

30-15
    Vatutin se rázem dostává do vedení a připisuje si druhý fiftýn.

15-15
    Druhý míček sedmého gemu ale získává na svoji stranu Vatutin.

0-15
    A Mertl začíná jak se patří fiftýnem.

3:3
    A je tomu tak. První čistou hru v zápase zaznamenává ruský tenista Vatutin a vyrovnává stav prvního setu na 3:3. Na podání se již chystá Mertl.

40-0
    Třetí úspěšný míček pro Vatutina, ruský tenista může tento gem ukončit v nejkratším možném čase. K dispozici má hned tři gemboly.

30-0
    Znovu míček pro ruského tenistu.

15-0

2:3
    Jan Mertl dokázal přesně umístit na soupeřovu polovinu i čtvrtý míček v řadě a ovládl tak pátý gem. Navíc se poprvé v utkání dostává do vedení.

30-40
    Třetí úspěšný míček Mertla v řadě znamená gembol pro českého tenistu.

30-30
    Třicet oba.

30-15
    Snížení v podobě českého tenisty.

30-0
    Vatutin navyšuje své vedení během servisu Mertla.

15-0
    Vatutin začíná fiftýnem.

2:2
    Výborně! Jan Mertl krade svému soupeři druhý servis a vyrovnává na 2:2. Šance obou tenistů jsou tak hned znovu vyrovnané, navíc Mertl půjde servírovat do pátého gemu.

30-40
    Další míček navíc pro českého tenistu, který má k dispozici brejkbol.

30-30
    Znovu vyrovnáno, Mertl by rád velmi zkomplikoval svému soupeři servis.

30-15
    Vatutin ovšem ze servisu přidává rychle další fiftýn.

15-15
    Z druhého míčku čtvrtého gemu ale Mertl vyrovnává na 15 – 15.

15-0

2:1
    Jan Mertl proměňuje hned ten první a ve třetím gemu tak poměrně jednoduše vítězí. Za stavu 2:1 půjde servírovat mladičký Rus.

15-40
    Dva gemboly pro Mertla, velká šance na první vyhraný gem v zápase.

15-30
    Ve třetím gemu si ale přesný míček připisuje také Rus Vatutin a snižuje.

0-30
    A opět míček pro českého hráče.

0-15
    Mertl začíná dobře fiftýnem.

2:0
    A tentokrát již ruský hráč svoji výhodu využívá a potvrzuje svůj servis. Zároveň již vede 2:0, český tenista bude muset na svém servisu teď pořádně zabrat.

A-40
    Další míček jde opět na konto Vatutina.

40-40
    Jan Mertl ovšem znovu statečně bojuje a snaží se svému soupeři znepříjemnit druhý gem.

A-40
    Výhoda je zpět na straně mladého ruského tenisty.

40-40
    Mertl ale vrací skóre druhého gemu na vyrovnanou hranici po čtyřiceti.

A-40
    Alexej Vatutin si drží servis a získává na svoji stranu výhodu.

40-40
    Další dobrý míček českého tenisty, je tu shoda.

40-30
    Mertl se ale nevzdává a snižuje.

40-15
    Ruský tenista přidává další přesný míček a má k dispozici dva gemboly. Český tenista se zatím nemůže dostat do tempa.

30-15
    Fiftýn pro Vatutina.

15-15
    Mertl však z následujícího servisu soupeře vyrovnává. Oba patnáct.

15-0
    Vatutin začíná na podání skvěle.

1:0
    Druhý ale již ruský tenista využívá a hned v prvním gemu krade svému soupeři servis.

40-30
    První brejkbol odvrácen, fiftýn pro Mertla.

40-15
    Vatutin má hned v prvním gemu k dispozici dva brejkboly. Mertlovi se jeho servis nedaří.

30-15
    A vzápětí se dostává do vedení a přidává další fifitýn.

15-15
    Vatutin však vyrovnává.

0-15
    První fiftýn pro českého tenistu Jana Mertla.

0:0

Podávat začne český tenista Jan Mertl.

Hráči jsou již na kurtu a pomalu se rozcvičují, jejich zápas bude moci brzy začít.

Pro oba hráče to bude první vzájemné měření sil, tihle dva se doposud ještě spolu nikdy neutkali. Příznivou statistikou pro českého tenistu je i jeho stoupající forma, na posledním turnaji na tvrdém povrchu v St. Brieuc došel až do semifinále, tento počin by rád zopakoval i v Uzbekistánu. Překážka v prvním kole v podobě Rusa Vatutina by neměla být příliš obtížná, tento hráč se zatím na turnajích Challenger objevuje velmi nahodile, i tomu odpovídá jeho postavení na konci páté stovky v žebříčku.

Favoritem duelu je český tenista Jan Mertl. Ten se v žebříčku ATP nachází na 196. místě, jeho ruský soupeř je až 473. Do karet bude hrát českému tenistovi i větší porce zkušeností, ve své kariéře již odehrál o mnoho více duelů než jeho mladičký soupeř z Ruska.

Pěkný den při sledování online přenosu z turnaje Challenger v Karši, v Uzbekistánu. V rámci prvního kola spolu síly změří český tenista Jan Mertl s Rusem Alexejem Vatutinem. Začátek duelu je naplánován na 9:30 středoevropského času.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 09:30.