Sabine Lisická
2
7 7
sk Úterý 07.05.2013, 15:15WTA Madrid - Mutua Madrid Open (antuka)

Je za nami veľmi vyrovnaný zápas. Žiaľ naša tenistka odchádza z kurtu smutná. Po 1 hodine a 57 minútach boja a dvoch tie breakoch sa niet čomu čudovať. Lisická bola väčšinu zápasu lepšou hráčkou a našu tenistku nútila k chybám. Dominika síce využívala chyby súperky,ale sama ich produkovala viac. To je aj hlavný dôvod prečo prehrala a tak skončila na turnaji v MADRIDE. Útechou môže byť slušná prémia a 80 bodov do rebríčka WTA, Zároveň si na tunajšom turnaji vylepšila bilianciu, keď postúpila ďalej ako pred rokom. Verme, že nabudúce to už bude zo strany našej tenistky oveľa lepší tenis. Ja sa s Vami lúčim a ďakujem za pozornosť. Stretneme sa pri ďalších stretnutiach naších tenistov. Pekný zbytok slnečného dňa ! (17:19:29)

Koniec zápasu

6:7
    Lisická hneď ten prvý mečbal využila a tak postupuje do tretieho kola ! Naša tenistka Dominika Cibulkova na tomto turnaji končí po dvoch tie breakoch 6-7 a 6-7

3-6
    Sabine Lisická má po ese k dispozícii tri mečbaly !

3-5
    Lisická sa oprela o svoje podanie a s našou hráčkou to nevyzerá dobre !

3-4
    Lisická teraz berie mini break na svoju stranu ! Dominka žiaľ zahrala do autu .

3-3
    Následne si však všetko kazí svojou dvojchybou, už piatou v zápase !

3-2
    Lisická teraz zle zahrala forehend a Dominka má k dispozícii mini break !

2-2
    Cibulková krásnym riternom zmazala mini break !

1-2
    Druhé podanie si už však Slovenka postrážila.

0-2
    Lisická sa po aute našej hráčky dostáva k mini breaku !

0-1
    Lisická si svoj servis podržala.

6:6
    Cibulková to po aute dotiahla do tie breaku a teraz sa určite rozhodne !

40-30
    Slovenská tenistka vedie 40-30 ale treba podotknúť že väčšinou ťaží z chýb súperky.

30-30
    Cibulková si pomohla svojim prvým podaním.

15-30
    Dominika fatálne zlyhala na sieti.

15-15
    Po dlhej výmene nevyšiel Nemke pokus o skrátenie hry.

0-15
    Lisická zahral krásny krížny ritern !

5:6
    Dominika opäť podáva na udržanie sa v Madridskom turnaji.

5:6
    Dominika zahrala lob, ten však skončil v aute. Lisická si podržala svoj servis.

15-40
    Následne jej však znova vyšiel drop shot ! Koľký že to už bol v dnešnom zápase ?

15-30
    Sabine dáva svojou chybou šancu našej tenistke.

0-30
    Teraz jej opäť vyšiel drop shot ! Lisická hra variabilne.

0-15
    Lisická servuje. Začala dobrým podaním.

5:5
    A je vyrovnané na 5:5 ! Všetko speje k tomu, že aj druhý set sa rozhodne až v tie breaku.

40-15
    V nasledujúcej výmene bola tiež úspešná po tom čo donútila súperku k chybe.

30-15
    Cibulková zahrala razantne do rohu kurtu a to jej prinieslo fiftín.

15-15
    Teraz drop shot Lisickej nevyšiel. Našťastie.

0-15
    Cibulková servuje na udržanie sa v celom turnaji, ale súperka začala výborne, výmenu ukončila na sieti.

4:5
    Sabine Lisická otočila z 0-40 sériou piatich fiftínov ! Toto môže byť rozhodujúce.

40-A
    Výhoda pre Lisickú !

40-40
    Teraz bola Cibulková najbližšie ku premeneniu, ale nakoniec sa Lisickej podarilo dotiahnúť na zhodu.

40-30
    Zmazala aj ten druhý.

40-15
    Lisická odvracia prvý break ball !

40-0
    Dominika sa dostáva ku trom break ballom ! Veľká šanca !

30-0
    A výborna hra našej hráčky. Teraz donútila Lisickú opäť k chybe!

15-0
    Lisická začala nevynútenou chybou, loptička skončila len v sieti.

4:4
    Dominike vyšiel pekný drop shot a to platilo na jej súperku. Je vyrovnané! 4:4

40-30
    Cibulková úspešná. Lisická robí tiež chyby.

30-30
    Dojem z toho však kazí následná dvojchyba.

30-15
    Aby mohla vzápätí ukázať krásny winner, presne do rohu kurtu !

15-15
    Dominika sa oprela o svoj prvý servis.

0-15
    Cibulková síce zatlačila súperku, ale tá predviedla krásny cross bekhend !

3:4
    A predsa sa to podarilo ! Dominika Cibulková ukázala krásny bekhend po čiare a podaril sa jej re-break !

A-40
    A j šťastie teraz pomohlo Cibulkovej, ktorá má po prasiatku opäť break ball !

40-40
    Zhoda. Lisická odvrátila hrozbu a pomhola si svojim prvým podaním.

40-30
    Dvojchyba Lisickej dáva šancu na rebreak pre našu Dominiku Cibulkovú !

30-30
    Po 30. Cibulková musí robiť menej chýb a využívať tie súperkyne.

15-30
    Cibulkovej vo výmene ušla loptička a tak fiftín pre Lisickú.

15-15
    Cibulkova dostala fiftín po chybe Nemky.

0-15
    Liskcá začína svoj servis parádne. Forehend poslala do odkrytej časti kurta po podaní von z kurtu.

2:4
    Cibulková hrala na hranici rizika a dopustila sa nakoniec aj chyby a teda to znamená že Lisická premenila tretí break ball v šiestom geme a berie druhýkrát podanie v druhom sete našej tenistke !

40-A
    Siedmy break ball pre Lisickú po ďalšej chybe !

40-40
    Chybu spravila však aj Lisická a tak je to opäť zhoda.

40-A
    Po ďalšej chybe sa nemecká tenistka dostáva už ku šiestemu break ballu !

40-40
    Dominika odvrátila hrozbu.Pomohla si svojim prvým podaním.

40-A
    Break ball pre Lisickú po tom čo naša tenistka zahrala loptičku len do siete !

40-40
    Opäť zhoda ! Lisická bojuje a predvádza perfektný ritern.

A-40
    Výhoda pre Dominiku ! Cibulková prečítala drop shot súperky a loptičku vrátila neskutočným spôsobom.

40-40
    Zhoda. Lisická bude Cibulkovú trápiť aj naďalej. Zariadil to víťazný forehand !

40-30
    Následne to isté. Lisická poslala loptičku do autu.

30-30
    Lisická však zahral tiež nepresne a je to po 30.

15-30
    Teraz Lisickej opäť pomohla Cibulkovej chyba.

15-15
    Po druhom podaní sa nedokázala Lisická presadiť svojim riternom.

0-15
    Cibulková opäť chcela zbrklo zahrať winner po čiare ale nevyšlo jej to.

2:3
    Po nevynútenej chybe prichádza aj prvá čistá hra v druhom sete !

0-40
    A do tretice to už nebolo eso ale po výmene pekný winner.

0-30
    Pokračuje v nastolenom trende a pridáva šieste eso !

0-15
    Lisická odštartovala svoj servis piatim esom.

2:2
    Dominika nepripustila prekvapenie a vyrovnáva na 2:2 !

40-15
    Čistá hra to nebude. Lisická zahrala svoj ritern bez chyby.

40-0
    Dominika si dobehla loptičku a výmenu zakončila winnerom !

30-0
    Lisickej nevyšiel víťazný úder a tak je to fiftín pre Dominiku.

15-0
    Cibulková si počkala na sieti na svoju šancu, po tom čo si vypracovala tlak a Lisická bola bez šance.

1:2
    Lisická si podržala servis a vedie už 2:1 po tom čo otočila vývoj druhého setu a vzala si späť svoje podanie.

15-40
    Slovenke sa nedarí a na svoje konto pridáva nevynútené chyby.

15-30
    Sabine Lisická sa mohla aj teraz oprieť o úspešné prvé podanie !

15-15
    Dominka už teraz nebola tak úspešná a jej ritern končí v aute.

15-0
    Cibulková to teraz ukončila veľmi razantne, na sieti zahrala do rohu kurtu kde Lisická nemala šancu.

1:1
    Lisická si berie požičané späť ! Po dlhej výmene vybojovala re- break.

40-A
    A na svete je aj break ball pre Lisickú !

40-40
    Zhoda ! Cibulková si to komplikuje sama , nevynútenou chybou.

40-30
    Lisická sa predviedla pekným dropshotom .

40-15
    Lisickej sa nedaria riterny a Cibulková tak môže potvrdiť break z prvej hry.

30-15
    Hneď na to sa oprela o svoj servis a je z toho bod z podania.

15-15
    Teraz si však vo výmene počínala veľmi dobre a ukončila ju winnerom.

0-15
    Dominika však začína svoj servis žiaľ dvojchybou.

1:0
    Dominika po druhý krát v zápase berie Lisickej servis ! Krásne zahrala svoje údery v tejto výmene a na sieti to ukončila.

40-30
    Cibulkova predviedla krásny forhendový cross a dostáva sa ku brejkballu !

30-30
    Lisická chybuje. Je to 30-30.

15-30
    Lisická získava fiftín po kvalitnom prvom podaní.

15-15
    Následne nevyšlo Lisickej podanie.

0-15
    Dominka teraz pomohla súperke nevynútenou chybou a nevstúpila do druhého setu najlepšie.

6:7
    Hneď ten prvý dokázala využiť po druhom podaní. To bol fantastický druhý servis. Dominiku poslala doslova až na tribúnu. Lisická víťazí teda v prvom sete 7:6 za 54 minút.

4-6
    Lisická má po krásnom drop shote dva setbally !

4-5
    Cibulková znižuje na 5:4 !

3-5
    Lisická si po krásnom ritern opäť berie mini break !

3-4
    Lisická si pomohla esom a nedáva šancu našej tenistke.

3-3
    Teraz sa menia strany.

3-3
    Nevynútená chyba Lisickej ! Cibulkova dokázala zmazať mini break !

2-3
    Po dlhej výmene úspešná Cibulková !

1-3
    Lisická skrátila svoj úder a Dominika neskoro zareagovala. Prvý mini break pre Lisickú.

1-2
    Lisická si drži svoj servis. Cibulkovej nevyšiel ritern, hlavne jeho dĺžka.

1-1
    Liskcá zahrala tiež víťazný úder. Vyšiel jej cross bekhand.

1-0
    S prehľadom zahral teraz Dominika na sieti. Počkala si na to čo spraví Lisická a následne zakončila.

6:6
    A je vyrovnané! Lisická si podržala svoj servis. Nasleduje tie break, kde sa rozhodne !

15-40
    A Lisická má už k dispozícii 2 game bally !

15-30
    Predpokladom pre fiftín bol teraz u Cibulkovej kvalitný ritern.

0-30
    Po kvalitnom podaní zakončila Nemka výmenu winnerom.

0-15
    Cibulková zahrala len do autu. Jej úder bol veľmi dlhý.

6:5
    Cibulková zaznamenáva čistú hru a v prvom sete vedie 6:5 !

40-0
    Dominka si pomáha skvelým prvým podaním !

30-0
    Slovenka vedie už 30-0 po nevynútenej chybe Lisickej.

15-0
    Krásna výmena ! Cibulková zatlačila súperku svojím pefekntými údermi. Lisická zahrala len do siete.

5:5
    Po tradičnom zakončení na sieti je vyrovnané 5:5. Lisická sa teda s tlakom veľmi dobre vyrovnala.

15-40
    Teraz však Nemka ukázala krásny winner po čiare. Cibulková bola bez šance.

15-30
    Dvojchyba Sabine Lisickej dáva šancu našej hráčke.

0-30
    Následne opäť kvalitné podanie.

0-15
    Lisická začala dobre. Pomohla si kvalitným podaním a zakončenie na sieti už bola len čerešnička na torte.

5:4
    Cibulková zahrala niekoľko kvalitných úderov, hlavne ten posledný do rohu kurtu bol skutočne kvalitný a tak aj keď s problémami, udržala si svoje podanie. Lisická bude servovať na udržanie sa v prvom sete.

A-40
    Výhoda pre Slovenku. Cibulková teraz donútila súperku ku chybe.

40-40
    Zhoda. Cibulková odvrátila tento break ball.

30-40
    Žiaľ. Lisická má break ball. Loptička skončila na sieti.

30-30
    Dominika si všetko odčinila kvalitným podaním.

15-30
    Nepresnosť našej hráčky pri bekhende, loptička konči v aute.

15-15
    Následne však nestačila na ritern Lisickej.

15-0
    Cibulková začala pri svojom podaní pokojne a počkala si na chybu súperky.

4:4
    Dominike nevyšiel forehandový úder po čiare a je vyrovnané! 4:4

15-40
    A má už dva game bally. Na sieti je Nemka zatiaľ bezchybná !

15-30
    Lisická však predviedla pekný winner.

15-15
    Lisická si opakovala po rozhodnutí rozohdcu prvý servis a po výmene neodhadla dĺžku úderu.

0-15
    Lisická si pripisuje prvý fiftín priamo z podania.

4:3
    A je to pravda ! Lisická vybojovala re-break. Veľká škoda, že ju naša tenistka k tomu svojimi nepresnosťami pustila.

30-40
    Škoda. Cibulková si to komplikuje. Jej úder bol dlhý a smeroval do autu. Break ball pre súperku.

30-30
    Ciublková si pomohla prvým podaním.

15-30
    Lisická sa tiež predviedla. Na tento ritern sa ťažko dalo odpovedať.

15-15
    Zatiaľ snáď najkrajšia výmena zápasu. Dominika dostala súperku pod tlak, aby následne zakončila z voleja výmenu do rohu kurtu.

0-15
    Lisická to teraz zahrala rozvážne. Cibulkovej pokus o skrátenie, zahrala krížne do protipohybu.

4:2
    Dominika to nakoniec zvládla a berie prvé podanie súperky v tomto sete ! Ujíma sa vedenia 4:2.

A-40
    A po chybe je tu prvý break ball Cibulkovej !

40-40
    Dominka teraz zahrala perfektný forehand a Nemka riternovala len do siete. Zhoda.

30-40
    Lisická tiež otáča game. Na sieti opäť uspela.

30-30
    Lisická po druhom podaní zakončila krásne výmenu winnerom po čiare.

30-15
    Následne však dobehla Lisická na sieť a tam potvrdila svoju kvalitu.

30-0
    Cibulková dostáva ďalší fiftín. Lisická vyprodukovala ďalšiu nevynútenú chybu.

15-0
    Liscká zakončila dlhšiu výmenu do autu. Chcela ukázať krížny úder ale nevyšlo jej to.

3:2
    Je nad slnko jasné, že tá hráčka ktorá ako prvá prelomí podanie svojej súperky bude bližšie k úspechu v tomto sete.

3:2
    Dominika Cibulkova teda otočila z 0-30 a game dotiahla po krásnom drop shote do víťazného konca !

40-30
    Cibulková otáča tento game a má k dispozícii game ball.

30-30
    Lisickej úder skončil v aute. Dominika mala šťastie.

15-30
    Našťastie si teraz pomohla presným a tvrdým podaním.

0-30
    Cibulkova sa dostáva opäť do problémov pri svojom servise.

0-15
    Dominika žiaľ začala nevynútenou chybou.

2:2
    Lisická si postrážila svoj servis a vyrovnáva na 2:2 !

30-40
    Sabine Lisická teraz zasadila svojej súperke druhé eso v tomto sete !

30-30
    Lisická zakončila výmenu s istotou na sieti. Sabine je hráčkou, ktorá často chodí na sieť.

30-15
    Eso v podaní Lisickej.

30-0
    Cibulková teraz vybehala dlhé loptičky od Lisickej a následne jej súperka zahrala nepresne.

15-0
    Lisická po druhom podaní zakončila len do siete.

2:1
    Podávať bude Sabine Lisická.

2:1
    Dominika Cibulková si aj po druhý krát v zápase podržala svoj servis. Bolo to síce s problémami ale predsa a to je dôležité. Game ukončila Slovenka kvalitným prvým podaním.

A-40
    Výhoda Cibulková.

40-40
    Zhoda. Dominika zabojovala a rozbehala svoju súperku, nakoniec Lisickej robil problem úder presne na čiaru.

30-40
    Kvalitné údery Lisickej znamenajú, že Nemka má prvý brejk ball v zápase !

30-30
    Cibulková dorovnala po dobrom podaní a dlžke úderov. Lisicka to prepálila.

15-30
    Teraz Lisická zakončovala len do autu.

0-30
    Lisická je dobre pripravená a víťazný úder jej prináša ďalší fiftín.

0-15
    Druhá dvojchyba Cibulkovej môže našej hráčke trochu ubrať na sebavedomí.

1:1
    Lisická ukončila svoje prvé podanie winnerom a pri podaní si udržala čisté konto.

0-40
    Sabine Lisická sa do toho teraz oprela a ponúkla ďalší víťazný úder.

0-30
    Následne si Nemka pomohla presným podaním.

0-15
    Lisicka zakončila krásne výmenu half volejom do protipohybu nešej tenistky.

1:0
    Dominika Cibulková po krásnej výmene ukončuje prvý game zápasu bez väčších problémov.

40-15
    Dvojchybou si teraz Cibulková trošku komplikuje situáciu.

40-0
    Slovenka podáva veľmi koncentrovane a Lisickej nedáva žiadnu príležitosť na výmenu.

30-0
    Opäť veľmi dobré umiestnené podanie a ritern súperky nemal šancu na úspech.

15-0
    Cibulková začína výborne. Po presnom podaní nemala súperka šancu.

0:0
    Stretnutie práve začalo.

Rozhodcom tohto zápasu je Francúz Kaider Mouni.

Obidva tenistky už sú na kurte číslo 3. Tento kurt je krytý. Teraz sa rozcvičia.

Na kurte sa už všetko pripravuje k začiatku zápasu.

VZÁJOMNÉ ZÁPASY

Prvý vzájomný zápas odohrali Cibulková s Lisickou ešte v roku 2009 na Hopman Cupe v Austrálii, kde Slovenska uspela po setoch 7-6 a 6-4. Ich druhý zápas sa odohral v roku 2011 v Stuttgarte na antuke, kde bola úspešnejšia Lisicki a Cibulkovú zdolala 7-5 a 7-6.

DOMINIKA CIBULKOVÁ

Slovenská tenista je aktuálne 15. hráčkou rebríčka WTA. Na začiatok je potrebné spomenúť ten fakt, že naša tenistka hrala za posledný mesia len štyri zápas. Vo Fed Cupe, ktorý sa hral antuke najprv porazila Pavlyuchenkovú 5-7, 6-1 a 6-4. O deň neskôr však už podľahla Márii Kirilenkovej 7-5 a 6-1. Na konci apríla cestovala na turnaj do portugalského Oeiras, kde skončila hneď v prvom kole na rakete Uršule Radwanskej 2-6, 6-4 a 6-4. Madridský turnaj teda taký prvý väčší turnaj na antuke v tejto sezóne a začala ho vo veľkej pohode. V prvom kole porazila Tsurenkovú 6-3 a 6-3. Podarí sa jej uspieť aj v druhom kole a potvrdiť papierové predpoklady ?

SABINE LISICKI

Nemecká tenistka je momentálne 39. hráčkou ženského rebríčka WTA. Lisicki má celkom slušnú bilanciu pre začiatok antukovej sezóny. Turnaj v Madride je jej štvrtým na tomto povrchu. V americkom Charelstone sa dostala do druhého kola, kde skončila na rakete Burdetteovej 3-6, 7-6, 7-5. Následne vypadla na turnaji v Katoviciach v prvom kole, kde ju vyradila Cadantuová 7-5 a 6-2. Avšak prišiel turnaj v Stuttgarte a tam sa po výhrach and Burnettovou 6-3 a 6-4, Jelenou Jankovičovou 7-6, 7-5 prebojovala až do štvrťfinále, kde skončila jej púť, keď narazila na Mattekovú 6-3 a 6-1.V Madride v prvom kole dokázala vyradiť Arvidssonovú celkom hladko – 6-3 a 6-1. Toľko aktuálna forma Nemky, podarí sa jej dnes ešte vystupňovať svoj výkon a vyradí 15. hráčku sveta ?

Prajem príjemné popoludnie všetkým fanúšikom kvalitného tenisu. Dnes Vám prinesiem zápas druhého kola turnaja na antuke v Madride medzi slovenskou tenistkou Dominikou Cibulkovou a nemeckou tenistkou Sabine Lisickou. Bude to zápas dvoch praváčok a zároveň vekovo rovnakých hráčok. Verme, že sa máme na čo tešiť !

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 15:00.