6 6
sk Čtvrtek 09.05.2013, 16:18WTA Madrid - Mutua Madrid Open (antuka)

Koniec zápasu

4:6
    Kanepiovej vyšiel prvý servis a dokázala zápas ukončiť. Po 1 hodine a 50 minútach vyradila Hantuchovú po setoch 6-3 a 6-4 a postupuje do ďalšieho kola ! (18:07:48)

30-40
    Ale teraz sa Estónka dostala k prvému mečbalu !!!

30-30
    Ešte to Kanepiová nebude mať také ľahké!

15-30
    Estónka zahrala do autu a vykresala iskierku nádeje pre našu tenistku.

0-30
    Kanepiová zahrala pekný drop shot, ktorý Hantuchová tesne nestihla dobehnúť.

0-15
    Kanepiová začala ako sa od nej očakáva. Hantuchovú donútila ku chybe.

4:5
    Daniela Hantuchová sa na turnaji ešte drží. Výmenu ukončila do protipohybu súperky a tak bude na víťazstvo v zápase podávať Kanepiová.

40-30
    Kanepiová do autu a Daniela má game ball.

30-30
    Kanepiová zahrala víťazný forhend po čiare. Hantucohvá bola na to prikrátka.

30-15
    Nevynútená chyba a tak fiftín pre Kanepiovú.

15-15
    Kanepiová odpovedá riternom svetovej kvality.

15-0
    Hantuchová začala servovať na udržanie sa v zápase aj v celom turnaji a začala bodom z podania.

3:5
    Kaia Kanepiová zakončila výmenu volejom na sieti a tá sa blíži k postupu do ďalšieho kola !

30-40
    Kanepiová bodom z podania sa dostáva ku game ballu.

30-30
    Obidve po 30, po ďalšej nevynútenej chybe Estónky.

15-30
    Kanepiová len od autu.

0-30
    V následnej výmene opäť neuspela a ritern vrátila len do siete.

0-15
    Kanepiová začala kvalitným prvým podaním.

3:4
    V hre sa bude pokračovať.

3:4
    Hantuchová teraz odišla do šatne.

3:4
    Tak a hra sa opäť prerušila. Zdravotné problémy má teraz aj Hantucohvá, ktorá si zavolala fyzioterapeuta. Vyzerá to na podobné problémy aké mala pred časom Kanepiová.

3:4
    Kanepiová bezpečne premenila svoju brejkovú príležitosť a berie po druhý krát servis našej hráčke. Tento game sa jej môže stať osudný.

40-A
    Hantuchovej dnes drop shoty nejdú ako si predstavuje a tak má Kanepiová break ball !

40-40
    Kanepiová bojuje! Estónka vyšachovala našu tenistku a zahrala víťazný forhend po čiare.

A-40
    Výhoda pre Hantuchovú po tom čo Kanepiová zahrala len do siete.

40-40
    Po náročnej výmene to Hantucohvá dotiahla na zhodu ! Neuveriteľná hra z obidvoch strán.

30-40
    Prvý brejk ball Slovenka dokázala odvrátiť.

15-40
    Kanepiová má teda šťastie! Loptička balancovala na sieti a nakoniec spadla na stranu našej hráčky.

15-30
    Kanepiová donútila Hantuchovúk chybe a tá zahrala do autu.

15-15
    Svoj drop shot nezahrala ideálne ale Kanepiová nedokázala loptičku správne vrátiť.

0-15
    Hantuchová pri podaní začala piatou dvojchybou.

3:3
    Aj napriek dvom brejkbalom Hantuchovej dokázala otočiť nepriaznivý stav a podržala si podanie.

40-A
    Výhoda Estónky. Teraz kvalitne využila prvé podanie.

40-40
    Zhoda. Nakoniec odvrátila aj druhú hrozbu.

40-30
    Prvý dokázala Kanepiová zmazať,

40-15
    Daniela s dostáva ku dvom brejk ballom !

30-15
    Následne si pomohla podaním von z kurtu.

30-0
    Teraz kvôli bolesti vypustila beh za loptičkou.

15-0
    Kanepiová začína dvojchybou.

Kanepiová sa za potlesku vracia na kurt a v zápase bude pokračovať.

3:2
    A dokonca odišla Kanepiová do šatne.

3:2
    Momentálne sa nehrá. Najprv som si myslel,že je to kvôli vetru. Ale problém je inde. Kanepiová si pravdepodobne natiahla sval na nohe a bude musieť byť ošetrovaná.

3:2
    Hantuchová zlepšila svoj výkon a dokázala obrat z 0-2 na 3-2 v druhom sete. Svoje podanie zakončila esom !

40-0
    Výborne ! Daniela má tri game bally po tom čo to Kanepiová vo výmene nezvládla.

30-0
    A teraz prvé eso v zápase !

15-0
    Prvý fiftín po rozhodnutí empirovej rozhodkyne na konte našej hráčky.

2:2
    A predstavte si ! Kanepiová robí druhú dvojchybu v jednom geme a darovala tak našej tenistke game pri svojom podaní ! Toto je šanca pre Danielu na obrat v zápase.

A-40
    A Hantucohvá má k dispozícii aj druhý brejk ball !

40-40
    Ale aj Kanepiová robí dvojchyby. Toto je už jej tretia!

40-A
    Následne po nevynútenej chybe našej tenistky má už výhodu.

40-40
    Kanepiová však dokázala dotiahnúť na zhodu.

40-30
    Hantuchová zahrala bekhend na aký by neodpovedal snáď nikto a tak má brejk ball !

30-30
    Všetky nádeje zmazala Kanepiová svojim servisom.

30-15
    To je nádejný stav. Hantuchová perfektne riternovala.

15-15
    Vo výmene však zakončila len mimo kurtu.Fiftín pre Hantuchovú.

0-15
    Kanepiová začala servovať. Na úvod sa oprela o prvé podanie.

1:2
    Nakoniec hru pri svojom podaní zakončila winnerom a tak získava prvú hru v druhom sete a znižuje na 1:2.

40-30
    Teraz Estónke nedala Daniela šancu po svojom prvom podaní.

30-30
    Kanepiová dorovnala po svojom riterne.

30-15
    Milimetrový dropshot Daniely slávil úspech !

15-15
    Hantuchová si zopakuje druhé podanie.

15-15
    V nasledujúcej výmene bola dominantnejšia a uspela. Keby takéto výmeny predvádzala častejšie, tak by bol priebeh zápasu úplne iný.

0-15
    Po ďalšom bekhende po čiare nezačala o nič lepšie.

0:2
    Kanepiová si rozohrala výmenu ako obyčajne a zakončila tradične winnerom ! Podanie si napokon podržala a na rade je Hantuchová, ktorá bude musieť niečo zmeniť.

30-40
    A následne aj otáča celý game ! Je blízko potvrdenia brejku.

30-30
    Kanepiová si pomohla prvým podaním.

30-15
    Kanepiová sa dostala do tlaku a zakončila winnerom.

30-0
    Kanepiová to skúšala bekendom po čiare. Na naše šťastie neúspešne.

15-0
    Hantuchová tradične skrátila hru. Teraz to zrealizovala parádne.

0:1
    A to bolo tesné... Žiaľ Daniela Hantuchová prišla o svoje podanie hneď na začiatok druhého setu. Kanepiová bude podávať na potvrdenie brejku.

40-A
    Kanepiová je trpezlivejšia a teraz zakončila dlhú výmenu bekhendom po čiare.

40-40
    Kanepiová chybuje a opäť máme zhodu.

40-A
    Bohužiaľ Hantuchovej nesadla loptička a tak je tu ďalší brejk ball.

40-40
    Výborne ! Toto by mohlo našu tenistku nakopnúť. Daniela odvrátila aj tretí brejk ball súperky a game dotiahla do zhody !

30-40
    Po prvom podaní zmazala aj druhý break ball !

15-40
    Prvý zmazala Hantuchová skvelým forhendom po čiare !

0-40
    Hantuchovej sa nedarí ! Kanepiová až príliš hladko získala tri brejk bally.

0-30
    Teraz zahrala Hantuchová do autu a toto nevyzerá dobre.

0-15
    Daniela začala tento set pri svojom podaní. Kanepiová ju však zatlačila a následne na sieti ukončila výmenu.

3:6
    A po treťom ese v zápase ukončuje prvý set za 41 minút ! Danielu Hantuchovú v ňom zdolala 6:3 !

15-40
    A Estónka sa dostala ku dvom setbalom !

15-30
    Ďalší winner Kanepiovej.

15-15
    To je škoda. Loptička teraz zasiahla po riterne súperky čiaru a Daniela ju nevrátila podľa predstáv.

15-0
    Hantuchová sa po dvojchybe súperky dostala bez boja ku fiftínu.

3:5
    Hantuchovej v dobrej a jasnej pozícii forhend nevyšiel a to znamený, že Kanepiová berie po prvýkrát našej tenistke podanie a bude podávať na víťazstvo v prvom sete !

40-A
    Drop shot v podaní Hantuchovej nebol dobre zahraný, Kanepiová ho dobehla a už na sieti nemala problém zakončiť. Druhý brejk ball pre Kanepiovú !

40-40
    A môže ju to mrzieť ! Kanepiová zahrala kvalitné údery a zakončila to krásnym winnerom.

40-30
    Predstavte si ! Už štvrtá dvojchyba našej tenistky.

40-15
    Kanpeiová darovala Slovenke aj tento fiftín, keď zahrala do autu pri pokuse o winner.

30-15
    Hantucohvá teraz zahrala úder do autu.

30-0
    Hantuchová opäť rozbehala svoju súperku vo výmene a zakončila do voľnej časti kurtu.

15-0
    Daniela podáva s novými loptičkami a teraz využila ich tvrdosť, keď na jej konto pribudol prvý fiftín.

3:4
    Kanepiová druhým esom v zápase ukončuje 7.hru prvého setu pri svojom podaní.

30-40
    Daniela dobre čítala ritern Kanepiovej, ale napriek tomu neuspela.

30-30
    Perfektný bekhendový ritern Daniely a Estónka by už mohla mať problémy pri podaní.

15-30
    Estónka opäť kvalitným servisom už otáča na 30-15.

15-15
    Kanepiová si teraz pomohla výborným servisom.

15-0
    Daniela začala výborne, vo výmene donútila súperku zahrať nevynútenú chybu.

3:3
    Daniela zvládla koncovku šiestej hry prvého sete a po náročnom podaní vyrovnáva na 3:3 ! Na rade je Estónka.

A-40
    Výborne podanie Slovenky a výhoda je teraz na jej strane.

40-40
    Hantuchová okamžite dokázala odvrátiť črtajúcu sa hrozbu !

40-A
    Kanepiová sa ako prvá dostáva k brejk ballu v tomto zápase !

40-40
    Zhoda ! Hantuchová vyprodukovala ďalšiu dvojchybu.

40-30
    Vo výmene si už počínala tak ako sme u nej zvyknutí a má gameball na 3:3

30-30
    Teraz sa to potvrdzuje. Vietor zapríčinil druhú dvojchybu.

30-15
    Bod z podania pre Hantuchovú. Tá ma problémy s podaním aj kvôli silnému vetru na štadióne 3 v Madride.

15-15
    Žiaľ hneď v ďalšej výmene neodhadla svoj úder a zahrala mimo kurtu.

15-0
    Slovenka začala pri svojom servise úspešne. Súperku donútila k chybe.

2:3
    Kanepiová si bez najmenších problémov podržala svoje podanie a navyše uhrala prvú čistú hru v zápase !

0-40
    Do tretice razantné podanie Kanepiovej. Tá ma šancu na čistú hru !

0-30
    Následne to isté. Prvé podanie a ritern našej hráčky nemal nárok.

0-15
    Kanepiová začala game kvalitným podaním.

2:2
    Hantuchová vyrovnáva na 2:2. Víťazný úder si opäť trpezlivo pripravila.

40-30
    Daniela nedokázala dobre zareagovať na ritern súperky. Loptička skončila v aute.

40-15
    Kanepiová riternovala len do autu a tak má naša tenistka 2 gamebally.

30-15
    Hantuchovej víťazný forhend priniesol fiftín.

15-15
    Následne si však Kanepiovu parádne rozhodila a pripravila si zakončenie, súperke proste nedala šancu !

0-15
    Bohužiaľ Hantucohvej teraz vo výmene poriadne uletel úder a tak pri svojom podaní nezačala najlepšie.

1:2
    Daniela Hantuchová bude teraz podávať.

1:2
    Estónka si podržala servis. Game zakončila ďalším z víťazných úderov.

30-40
    Bekendový úder po čiare Kanepiovej dnes zreteľne funguje podľa predstáv.

30-30
    Dvojchybe sa však nevyhla ani Kanepiová !

15-30
    Teraz si pomohla prvým podaním. Daniela bola bez šance.

15-15
    Brilantný úder Kanepiovej po čiare. Po 15 na oboch stranách.

15-0
    Krásna výmena s úspešnou koncovkou Daniely, základom bol presný lob na čiaru po prvom podaní Kanepiovej.

1:1
    Hantuchová opäť ťažila z chyby súperky a aj keď s problémami, predsa si drží svoje podanie !

A-40
    Hantuchová si vypracovala výhodu !

40-40
    Ďalšia zhoda. Kanepiová zahrala krásny winner po čiare do protipohybu našej tenistky.

A-40
    Daniela súperku ku brejku nepúšťa. Výhoda.

40-40
    Zhoda po presnom krížnom riterne od Kanepiovej.

A-40
    Hantuchová zatlačila súperku nekompromisným forhendovým úderom a následne na sieti výmenu ukončila.

40-40
    Zhoda. Estónka predviedla kvalitný ritern.

40-30
    Následne si však pomohla prvým podaním a vo výmene si dovolila krásny stop ball, ktorý ešte estónka dobehla ale následný winner už nie.

30-30
    Daniela spravila prvú dvojchybu v zápase a dovolila súperke vyrovnať.

30-15
    Teraz to trošku pokazila zbytočnou chybou.

30-0
    Daniela hrá trpezlivo a tak po výmene donútila súperku zahrať do siete.

15-0
    Hantuchová začala dobrým prvým podaním.

0:1
    A svoje podanie si ľahko postrážila. Game ukončila prvým esom !

15-40
    Bod z podania pre Kanepiovú.

15-30
    Estónka si pomohla kvalitným prvým podaním.

15-15
    Následne prišla ale nevynutená chyba.

0-15
    Kanepiova začala víťazným úderom.

0:0
    Stretnutie sa práve začalo.

Stále čakáme na začiatok tohto zaujímavého zápasu.

Stávkové kancelárie favorizuju Kaiu Kanepiovú. Obidva hráčky však už ukázali, že papierové predpoklady a prognózy ešte nemusia vôbec nič predznamenať a rozhoduje sa vždy až na kurte. Práve preto si tento zápas spolu s nami nenechajte újsť ! Zápas by sa mal na Stadium 3 začať niekoľko minút po 16:00. V tom čase sa Vám prihlásim s komentárom.

Vzájomná bilancia

Ked sa pozrieme na posledné vzájomné zápasy, tak tie favorizuju Danielu Hantuchovú. Slovenská tenistka vedie v tejto bilancii po 3 víťazstvách a 1 prehre. Všetky tieto zápasy sa však hrali na tvrdom povrchu, predsa len na antuke má Daniela slabšiu bilanciu ako jej súperka. Posledný vzájomný zápas odohrali v roku 2012 na turnaji v Brisbane, kde bola práve Kanepiová úspešnejšia po setoch 6-2 a 6-1.

DANIELA HANTUCHOVÁ

Daniela, aktuálne 71.hráčka rebríčka WTA je na okruhu od roku 1999 a ako jej súperka tiež hrá pravou rukou. Na madridskom turnaji jej žreb aj vďaka rebríčkovému postaveniu vôbec neprial. Hneď v prvom kole natrafila na svetovú 17-tku Stephensovú a veľké šance sa jej nedávali. Slovenská tenistka však ukázala aké veľké sú jej skúsenosti a schopnosti a svoju súperku zdolala v dvoch setoch : 6-3 a 7-5. Na rade bolo druhé kolo, kde úloha nebola o nič ľahšia, dokonca naopak. Na Hantuchovú čakala 8. hráčka svetového rebríčka Češka Petra Kvitová, nad ktorou ešte pred týmto zápasom nikdy nevyhrala. Teraz sa jej to po jasnej dominanciu v druhom a treťom sete podarilo zlomiť. Daniela po setoch 2-6, 6-2 a 6-3 postúpila do tretieho kola. Podarí sa jej ešte vylepšiť jej bilanciu na turnaji v Madride a postúpi do štvrťfinále ?

KAIA KANEPI

Táto 27-ročná estónska tenistka je aktuálne 51. hráčkou rebríčka WTA. Na profesionálnej báze začala hrať v roku 2000 a hrá pravou rukou. Na antuke má v roku 2013 bilanciu 7 výhier a 3 prehry. Na madridskom turnaji sa do osemfinále prebojovala pomerne hladko. V prvom kole si poradila s taliankou Flaviou Pennettovou 6-3,6-7,6-2. Následne v druhom kole vyradila domácu španielskú tenistku Suarez- Navarrovú 6-3 a 6-1. V tomto zápase však nebol favoritkou, práve naopak, Navarrová je 23. hráčkou rebríčka a na antuke sa očakával jej postup. Kanepiová však roztrhala papierové predpoklady na márne kúsky. Dnes tom bude mať proti dobre hrajucej Slovenke oveľa ťažšie. Podarí sa aj dnes Kanepiovej prekvapiť a znížiť zároveň nepriaznivú bilanciu, ktorú má s Hantuchovou ?

Príjemne štvrtkové popoludnie prajem všetkým fanúšikom kvalitného ženského tenisu ! Moje meno je Martin Platko a dnes Vám priblížim osemfinálový zápas turnaja WTA v Madride medzi Danielou Hantuchovou a estónskou tenistkou Kaiou Kanepiovou. Daniela v minulom kole vyradila Petru Kvitovú, nad ktorou vyhrala vôbec prvýkrát v kariére !

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 16:00.