Košice – B. Bystrica 1:0 (kon.) | Slovan Bratislava – Ružomberok 2:2 (kon.) | Myjava – Prešov 2:0 (kon.)
TJ Spartak Myjava
2:0 (1:0)
FC Tatran Prešov
sk Sobota 11.05.2013, 19:30 • Mestský Futbalový Štadión • Niké liga

Myjavčania odohrali ďalší kvalitný zápas v ktorom boli lepší. Takmer vypredaný zápas sledoval ako sa hostia v druhom polčase snažili v úvode zatlačiť domácich, ale tí boli pozorní v obrane a rútili sa do jedného brejku za druhým. Kopaničiari sa dostali do niekoľkých príležitostí, ktoré zostali nevyužité. Náskok zvýšil už tradične po rohovom kope striedajúci Pavol Kosík a tak rozhodol, že záverečná dráma sa konať nebude. Na hostí sa prišli pozrieť aj Trnavskí Spartak v kompletnom zložení, keďže ich čaká vzájomný zápas v poslednom kole. S konštatovaním, že na Myjave práve prestalo pršať sa s Vami lúčim a prajem príjemné orosené. (21:28:13)

90+3
    Krob ešte vystrelil nebezpečne, ale bránku netrafil.

90+3
    Hostia v snahe ešte upraviť výsledok, ale domáci ako po celý zápas pozorní v obrane. Rohový kop pre hostí.

90+2
    Lukáš Pelegríni vidí žltú kartu za faul na polovici ihriska.

90+1
    Solnička odkopáva od svojej bránky za potlesku celého štadióna. Nádherná atmosféra.

90
    Začala nám posledná minúta zápasu a hra sa odohráva na polovičke ihriska. Hlavný rozhodca pridal 3 minúty.

89
    Domáci už hru kúskujú a tak nepúšťajú hostí do tlaku v tejto fáze hry.

89
    Žltú kartu vidí za útočný faul Ján Krob.

88
    Papaj prihral pred bránku na Bernarda a ten patičkou netráfa prázdnu bránku Myjavy.

87
    Dôrazný Harsányi vybojoval loptu a rútil sa sám na bránku ale z veľkého uhla. Diviš loptu vyrazil.

85
    Siva nasadil jasličky Jakovlevovi, ale hneď aj fauloval a tak loptu budú mať Prešovčania.

85
    Ján Novák vidí žltú kartu za faul lakťom.

84
    Jakovlev sa dlho zahrával z loptou v strede ihriska, až o lotu prišiel. Kuračka, ale následne zle prihral na Kosíka.

83
    Šulek centroval do 16-tky, ale Harsányi bol dobre pokrytý Petrášom.

81
    Odišiel v drese hostí Poliaček a útok prišiel posilniť Bernardo.

80
    Kosík svojou strelou pozdravil susedov v priľahlých bytovkách.

80
    Začala nám posledná 10-minútovka zápasu, loptu majú na kopačkách domáci.

79
    Domáci tréner kuskuje hru striedaním a tak hra musí nabrať zase tempo.

79
    Odišiel Vladimír Kukoľ a na ihrisko prišiel Erik Daniel.

78
    Dolný vidí žltú kartu za faul na Marčeka.

76
    Hostia tlačili, stratili loptu a doáci išli do brejku, ktorý nevyužili na plno kôli zlej prihrávke aj kôli faulu.

75
    Hostia mali priamy kop, ale center bol odvrátený Černáčkom a tak to musia Prešovčania skúsiť o znova

74
    Hostia stále narážajú na dobre pracujúcu defenzívu kopaničiarov a tak to budú mať na premočenom trávniku veľmi ťažké vyrovnať.

73
    Z ihriska odišiel Tomáš Bruško a prišiel Lukáš Pelegríni.

72
    Následný rohový kop zahral Kuračka a loptu posadil na hlavu PALOVI KOSÍKOVI a ten loptu upratal do siete.

72
    Harsányi vybojoval rohový kop, na poslednú chvíľku odkopol Petráš.

71
    Zápas sleduje 2 438 divákov a medzi nimi aj hráči Spartaku Trnava a celý realizačný tým.

69
    Na ihrisku prebieha ošetrovanie, tak využijem čas aby som Vás informoval že na zápas sa prišli pozrieť aj hokejoví reprezentanti Juraj a Tomáš Mikušovci

68
    Harsányi mohol doklepnúť loptu do bránky po tom čo Divišovi vypadla lopta z rúk, no Diviš na druhý krát loptu prikryl.

67
    Kosík sa ocitol na chvíľku sám pred Divišom, ale loptu netrafil na ťažkom teréne.

66
    Dážď je opäť intenzívny a hra sa o niečo spomalila aj zásluhou domácich, ktorí teraz postupne rozohrávajú.

64
    Novák sa ocitol sám pred Solničkom, ale ten ho vychytal, hneď z brejku sa rútil na Diviša Kukoľ, ale ten loptu poslal tesne vedľa bránky.

63
    Petráš bol faulovaný pri snahe o vysunutie Nováka na polovičke ihriska.

62
    Po období striedaní u lopty hostia a začínajú postupnú rozohrávku.

61
    Odišiel z ihriska Richard Kačala a prišiel Andrij Jakovlev.

59
    Striedanie na domácej strane. Odchádza Peter Sládek a na ihrisko prišiel Pavol Kosík.

58
    Poliaček vyskúšal šťastie z veľkej diaľky a jeho strela len o meter minula Solničkovú pravú tyč.

58
    Kukoľ prihral na Šuleka, ale jeho center odvrátila obrana hostí.

57
    Šulek vystrelil, ale len do náručia Diviša.

56
    Novák sa už dostáva v 16-tke k lopte, ale Černáček mu na poslednú chvíľku loptu odkopol.

55
    Šulek odcentroval, ale jeho center preletel 16-tkou

54
    Sládek prihral na 16-tku Bruškovi a ten peknou strelou nechal vyniknúť Diviša, ktorý loptu vykopol nohou.

53
    Peter Sládek dostal žltú kartu za filmovanie.

53
    Sládek vysunul Harsányiho a ten sa rútil sám na bránu Prešovčanov, ale Diviš zostal pozorný a tento nájazd mu zneškodnil.

52
    Hostia narážajú pri svojích útočných akciách na pozornú obranu domácich.

51
    Bruško centroval a Harsányi z ťažkej pozície neohrozil bránku hostí.

50
    Rohový kop na druhej strane Kuračku skončil na bočnej sieti.

49
    Z následného rohu sa nič neudialo, keďže domáca obrana odvrátila.

48
    Východniari začali polčas aktívnejšie a loptu majú na svojích kopačkách. Novák prenikal do 16-tky, až mu loptu odkopol Černáček na rohový kop.

47
    Novák vystrelil nebezpečne, Solničkovi lopta vypadla z rúk a nakoniec ju upratal do bezpečia Častulín.

46
    Druhý polčas nám začal a ako tak pozerám po ihrisku, nedošlo k žiadnym zmenám.

46
    Začal sa druhý polčas.

Druhý polčas sa začne približne o 20:33 hodine.

V prvom polčase bol výkon oboch mužstiev poznačený hustým dažďom a tak kombinácie viazli. Domáci mali z hry oveľa viac a dostali sa aj do niekoľkých sľubných príležitostí no využili len jednu po góle Harsányho. Hostia sa nedostali k ničomu podstatnému a tak budú musieť v druhom polčase zabrať ak chcú bodovať.

Prvý polčas sa skončil.

44
    Prebieha nám posledná minúta prvého polčasu. Prešovčania v snahe vyrovnať sa im nedarí nasťahovať sa na polovicu domácich.

43
    Žltú kartu uvidel za faul na prenikajúceho Dolného Matej Siva.

43
    Harsányi prenikol po pravej strane a v 16-tke prihral na volného Kuračku, ale ten neprepálil stojácich hráčov pred sebou.

42
    Na druhej strane vystreli Kačala, ale strela bola nedôrazná.

41
    Šulek prihral na Sládeka a ten vyskúšal pozornosť Diviša a ten bol naozaj pozorný a loptu bezpečne chytá.

40
    Dlhý pas na Nováka bol nepresný a tak Solnička si pre loptu pohodlne dobehol.

39
    Aktívny Siva po pravej strane unikal, ale tento krát ho zastavil Papaj.

37
    Kuračka unikal stredom ihriska, prihral do lajny na SIvu, ten prihral pred bránku kde stál ZOLTÁN HARSÁNYI a ten už nemal problém prekonať z blízka Diviša.

35
    Trávnik je ťažký, premočený a tak kombinácie oboch mužstiev sú často nepresné.

34
    Hostia po dlhšej dobe v útoku, ale ich akcia stroskotala na nepresnom centri Nováka.

33
    Kuračka nacentroval na Harsányiho, ale ten nepresnou hlavičkou Diviša neohrozil.

32
    Domáci opäť pri lopte a budú sa snažiť založiť útočnú akciu.

31
    Harsányi preloboval Diviša, ale loptu vykopol na poslednú chvíľku Petráš.

30
    Dolný prihral na 16-tku na Poliačeka a ten strelou po zemi chvíľku zamestnal Solničku.

29
    Bruško nacentroval z následného priameho kopu, ale Petráš vyskočil najvyššie a loptu odvrátil od svojej bránky.

28
    Kuračka vybojoval priamy kop po faule od Marcina.

26
    Domáci postupne sa dostávajú bližšie k bránke hostí niekoľkými autami.

25
    Dážď na chvíľku zmiernil svoju intenzitu a tak dúfame, že uvidíme nejaké šance prípadne gól.

24
    Dolný poslal neresný center a tak bude odkopávať Solnička od svojej bránky.

23
    Siva fauloval a tak majú priamy kop hostia.

22
    Domáci majú v tejto fáze loptu viac na kopačkách a snažia sa vymyslieť niečo na pozornú hosťujúcu obranu. Zatiaľ neúspešne.

21
    Siva vnikal do 16.tky a už sa rútil sám na Diviša, ale ten včas vybehol a u lopty bol skôr ako domáci obranca.

20
    Opäť postupná rozohrávka domácich a tak sa hra o niečo spomaľuje,

19
    Bruškov center skrotil na dva krát Diviš.

19
    Šulek prenikol do 16-tky, prihral na Harsányiho a ten vybojoval rohový kop.

17
    Bruško zahrával priamy kop prihrávkou na Marčeka, ten sa uvoľnil cez braniaceho spoluhráča, ale prihrávku po zemi ukoristil Diviš.

16
    Prešovčania majú lotu na kopačkách, ale cez pozornú obranu domácich sa nevedia presadiť individuálne.

15
    Šulek prihral na Bruška prihrávku, ktorá bola defacto strelou a tak lopta končí v aute.

14
    Kopaničiari sa snažia prebrať taktovku zápasu, ale nedarí sa im to 100%-tne.

13
    Bruško zahráva priamy kop, nacentroval a obrana hostí odvrátila ďaleko preč.

12
    Poliaček centroval do 16-tky na Petráša a ten hlavičkuje do náručia Solničku.

11
    Marček sa snažil poslať loptu za obranu ale bola pridlhá na Kukoľa.

10
    Postupná rozohrávka domácich od svojej bránky.

9
    Dolný si vymenil loptu s Novákom, ale jeho lopta bola zblokovaná a z následnej dorážke sa už nič nedostalo, keďže Dolný bol v ofsajde.

8
    Kukoľ centruje do 16-tky, ale Harsányi sa k lopte nedostal.

7
    Sládek v útočnej fáze nepresne prihráva a tak má loptu na kopačkách hostia.

6
    Dolný sa pokúšal z diaľky ohroziť Soličku, ale strela bola nepresná.

5
    Solnička na šmyklavom povrchu pokĺzol a lopta mu vypadla na rohový kop z rúk. Z následného rohu domáci hráči odvrátili od svojej bránky.

4
    Harsányi dáva gól po odrazenej lopte, ale hlavný rozhodca píska ofsajd.

3
    Kuračka dostal dobrú prihrávku do 16-tky od Sládeka a ten nepochopiteľne sa snažil ešte nájsť prihrávkou spoluhráča, ale nenašiel.

2
    Hostia v úvode v snahe zatlačiť súpera, ale dopustili sa útočného faulu.

1
    Zápas nám práve začal. Hostia obstarali úvodný výkop v tradičnej zeleno – bielej kombinácií.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

Na Myjave prší silný dážď a dúfame, že k začatiu zápasu to nebude prekážkou.

Úvodné zostavy:

Spartak Myjava: Solnička – Siva, Častulín, Černáček , Šulek– T. Bruško , T. Marček , Kuračka, Kukoľ – Sládek, Harsányi

1. FC Tatran Prešov: Diviš – Petráš ( C ), Papaj, Kolbas, Krob – Jacko – Kačala, Poliaček, Marcin, J. Novák – Dolný

Rozhodca: Richard Trutz – Balko, Bóllo.

V 30.kole Corgoň ligy sa stretne prekvapenie ligy Spartak Myjava z 1.FC Tatran Prešov . Domáci v posledných zápasoch bojovali aby odskočili od pásma zostupu a teraz sa budú pokúšať zaútočiť na pohárové tretie miesto od ktorého ich delí 5 bodov! Pre hostí z Prešova to bude do konca sezóny urputný boj o záchranu a tento zápas nebude výnimkou. Poďme sa spoločne pozrieť do táborov oboch mužstiev pred týmto zaujímavým zápasom.

SPARTAK MYJAVA 9, to je číslo koľko zápasov Myjavčania neprehrali v rade . Na jar mužstvo z Kopaníc predvádza bojovné a zodpovedné výkony na každom poste. V domácich zápasoch je elektrizujúca futbalová atmosféra a s určitosťou tomu bude tak aj v sobotu. Ak by niekto povedal pred začiatkom ligy, že Myjavčania budú po 29. kolách pred Žilinou a Trnavou asi by mu nikto neveril. Ale nemožné sa stalo skutočnosťou. Kopaničiari vstúpia do 30. kola zo 6. miesta a na konte majú 39 bodov. Minulý víkend cestovali na regionálne derby do Senice a po skvelom výkone si odniesli všetky tri body po výsledku 0:3. V týždni kopaničiari doma dohrávali odložený zápas z 24. kola zo Zlatými Moravcami. Predviedli opäť skvelý výkon a zápas otočili vo svoj prospech po tom, čo prehrávali po prvom polčase. Zápas skončil 2:1, keď rozhodol Lukáš Pelegríni utešenou strelou z 25-tich metrov. Do zostavy sa vráti aj vykartovaný Tomáš Bruško, ktorý si odsedel jedno zápasový dištanc.

1.FC TATRAN PREŠOV – Achillovou pätou tohto mužstva je absencia strelca . Koňare sú najhoršie strieľajúcim mužstvom ligy s 20-timi gólmi. Najviac gólov v tejto sezóne za nich dal Andrej Ševčuk ( 3 góly), ktorý už v kádri východniarov nefiguruje. Pred necelým mesiacom usadol na lavičku ako hlavný tréner Jozef Bubenko . O dva týždne budú Prešovčania oslavovať 115. výročie založenia klubu a tak má Bubenko jasnú úlohu a to udržať tento najstarší klub na Slovensku v najvyššej lige a s príjemniť tak oslavy. Východniari pred dvoma týždňami doma nezvládli zápas s Nitrou a prehrali 0:1. O týždeň neskôr cestovali na ďalší dôležitý zápas do Bystrice, kde s miestnou Duklou remizovali 0:0. Na ihriskách súperov Prešovčania v tejto sezóne nevyhrali ešte ani raz a strelili len 5 gólov. Do tohto zápasu nezasiahne Roman Gergel, ktorý videl v zápase s Bystricou červenú kartu.

V tejto sezóne sa mužstva streli dva krát. Najprv v 8. kole vyhrala Myjava doma 2:0 a potom v 19.kole si Prešovčania ponechali všetky tri body v domácom prostredí po výsledku 2:1. Podľa posledných informácií je k dispozícií na tento zápas už len 300 vstupeniek a tak sa očakáva ďalší vypredaný zápas na Kopaniciach. Vám zo stretnutia vďaka podrobnému textovému prenosu portálu Onlajny.eu určite neunikne nič podstatné. Zápasom Vás bude sprevádzať Róbert Macák.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 19:30.