Dynamo – FK Krasnodar 1:1 (kon.) | Volga Novgorod – Vladikavkaz 1:0 (kon.) | Kubaň Krasnodar – Perm 4:0 (kon.)
Dynamo Moskva
1:1 (0:0)
FK Krasnodar
Sobota 11.05.2013, 11:30 • Arena Khimki • Ruská Premier Liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:30.

Zdravím Vás u podrobného onlajnu nejvyšší ruské fotbalové ligy. Ve 28. kole se představí poměrně vyrovnané celky. Na horkou půdu Dinama Moskva zavítá klub FK Krasnodar. Oba celky v tabulce dělí 4 místa, což je pouze 5 bodů. Díky takovým statistikám se určitě můžeme těšit na bojovný výkon obou celků.

Dinamo Moskva

Fotbalový klub z hlavního města se po 27. odehraných kolech zastavil na 5. příčce tabulky, když zvládl nasbírat 46 bodů. V posledních dvou utkáních dokázali moskevští fotbalisté zvítězit a ukončit tak sérii čtyř nevyhraných zápasů po sobě.

Nejlepší střelec týmu je známý brazilský útočník Kevin Kuranyi, který dokázal vstřelit 10 branek. O jednu branku méně má rovněž útočník a je jím Aleksandr Kokorin.

Jak jsem již zmínil, Krasnodar ztrácí na svého dnešního vyzyvatele pouhých 5 bodů a nachází se na 9. pozici ruské Premier League. Oba soupeřící celky mají podobnou úspěšnost v posledních zápasech. Krasnodar si rovněž v posledních dvou zápasech dokázal poradit se soupeřem, avšak v těch předchozích utrpěl porážku.

Nejlepší střelec týmu je Francisco Wanderson, který dokázal vstřelit 6 branek. Mezi pětigólové střelce se řadí záložníci Joaozinho a Evgeniy Shipitsin.

Dinamo Moskva: Shunin – Wilkshire, Fernández, Granat, Lomic, Jantscher, Dzsudzsák, Yusupov, Sapeta, Kokorin, Solomatin

FK Krasnodar: Filtsov – Nakhushev, Andelovic, Markov, Martynovich, Marcio Abreu, Joaozinho, Pereyra, Isael, Petrov, Wanderson

Rozhodčí: Karasev – Kharlamov, Sukhoverkhov.

Na stadionu Arena Khimki je vše nachystáno k začátku utkání. Obě mužstva jsou nastoupeny na hrací ploše. Domácí jsou v modrém, hosté v bílém.

Kevin Kuranyi dnes nenastoupí.

1

1
    Hosté se ujali úvodního výkopu a zahazují dnešní zápas.

2
    Od míče jsou hosté, ale pouze kombinují na své vlastní polovině.

2
    Domácí chybovali, pozornost Shunina vyzkoušel Wanderson, ale z obrovské vzdálenosti branku netrefil.

3
    K míči se dostali hráči hlavního města, dlouhý nákop na Kokorina, bohužel nevyšel.

3
    Po střetu s Kokorinem je ošetřován jeden z hostujících hráčů.

4
    Už je vše v pořádku, hra může pokračovat.

5
    Domácí znovu přechází do útoku, avšak místo toho postupného volí spíše dlouhé výkopy na hráče postavené u pokutového území.

7
    Na stadionu Arena Khimki se momentálně neudálo nic převratného. U míče jsou hráči domácího týmu, ale nedaří se jim přejít do útoku a vytvořit si větší gólové příležitosti.

8
    Do útoku přešli také hosté, Markovův centr skončil na kopačce Fernándeze.

9
    Domácí netrefili branku z velké vzdálenosti. Filtsov bude odkopávat od své branky.

10
    Wilkshire hledal Kokorinovu hlavu v pokutovém území. Jeho míč skončil v rukavicích Filtsova.

11
    Isael musel zpracovávat hrudí, míč mu odskočil a nedostal se ke střela.

12
    První velká příležitost, do které se dostal domácí Jantscher. Z hranice šestnáctky trefil těsně vedle levé tyče Filtsovovi branky.

13
    Oba týmy se po klidném začátku začínají dostávat do slibných příležitostí. Myslím, že je otázkou času, kdy jedno z mužstev otevře skóre dnešního utkání.

14
    U míče hráči Krasnodaru, těm se nedaří přejít přes poctivě bránící hráče Dinama Moskva.

15
    Krasnodar se dostal do nebezpečné vzdálenosti, po Joaozinhově přihrávce se Wandersonovi nepodařilo ohrozit branku Moskvy.

16
    Hra se znovu uklidnila.

17
    Domácí zahrávali rohový kop, ten byl vyražen jedním z hráčů Krasnodaru za branku. Roh se bude opakovat.

18
    Druhý rohový kop byl moc přetažený a neohrozil tak branku Filtsova.

19
    Wanderson přidržel Fernándeze, ze souboje odchází s napomenutím.

20
    Po dlouhém nákopu mimo branku Krasnodaru bude následovat Filtsovův výkop.

21
    Do přečíslení se dostali hráči Krasnodaru, ke střele se dostal Solomatin.

23
    K vidění je time-out hostujícího trenéra.

25
    Už se hraje. U míče hráči Krasnodaru.

26
    Petrov to zkusil z dobrých pětatřiceti metrů, mířil vedle.

27
    Dlouhý pas na Markova přišel vniveč.

28
    Po oddechovém čase jsou hráči hostujícího Krasnodaru mírně aktivnějším celkem.

29
    V útoku hráči Dinama, zatím bez větších šancí.

30
    Ani další dlouhý pas na Kokorina nebyl přesný, znovu bude odkopávat brankář Filtsov.

31
    Přečíslení Dinama zastavil pomezní rozhodčí – odpískal ofsajd.

32
    Jantscher měl velké problémy se skákajícím míče a nepodařilo se mu odcentrovat na téměř volného Kukurina. Odkopávat od branky bude znovu Filtsov.

33
    Lomic udeřil Abreua do obličeje a uviděl první kartu zápasu.

34
    Po skluzu na Isaela přichází druhá žlutá karta. Uviděl ji Wilkshire.

36
    Lomic zkoušel připravenost Filtsova, ten jeho pokus schoval do rukavic a ihned rozehrál.

37
    Dzsudzsák ztratil míč na útočné polovině, do útoku přechází hráči Krasnodaru.

38
    Hráči Krasnodaru jsou sice u míče, ale nedaří se jim dostat ani k šestnáctce, domácí zatím výborně brání.

39
    Po dlouhém pasu na Kokorina se k míči dostal Dzsudzsák, ten míč vzápětí ztratil.

40
    Běží posledních pět minut prvního poločasu. Hráči Dinama Moskva se nechtějí rozejít za bezbrankového stavu a přechází do útoku.

42
    Ani jednomu z týmů se nedaří dostat se hlouběji do útoku. Hra se odehrává kolem středového kruhu.

44
    Hra stále na polovině hřiště.

45
    Jantscher si nedovoleně pomohl tělem, odchází s upozorněním.

45
    Nakhushev zahrál rukou a uviděl třetí kartu zápasu. Bude z toho přímý kop.

45
    Rozhodčí první poločas prodlouží o dvě minuty.

45+1
    Přímý kop nepřinesl žádné nebezpečí. Obrana Krasnodaru odkopla míč do bezpečí.

45+2
    Hráči Moskvy drží míč na svých kopačkách. První poločas už se v klidu dohrává. Čeká se na hvizd rozhodčího Karaseva.

Domácí trenér není s výkonem rozhodčích v prvním poločase vůbec spokojen.

První poločas nám nabídl vyrovnaný fotbal. Oba celky se do větších příležitostí moc nedostaly. Nedovolím si vybrat lepší celek, obě mužstva měli po jedné větší šanci. K té první se dostal Jantscher, který minul z hranice šestnáctky. Druhá šance na straně Krasnodaru vyplynula z přečíslení. Doufejme, že nám druhý poločas nabídne více gólových příležitostí.

46

46
    Hned po výkopu se domácí tlačí do útoku.

47
    V obrovské šanci se ocitl Wanderson, trefil pouze do připraveného Shunina.

49
    Rohový kop Krasnodaru skončil u bránícího hráče na přední tyči.

50
    Kokorin z velké dálky netrefil Filtsovovu svatyni.

51
    Hráči Krasnodaru jsou zatím aktivnější.

52
    Krasnodar právě vstřelil branku!
    Tak to byla nádhera! Do útoku se dostal MAURICIO PEREYRA, který po pohotové zasekávačce nádhernou střelou ze vzdálenosti 25 metrů překonává Shunina – 0:1!

54
    Krasnodar nabudila vedoucí branka a nadále se tlačí do útoku.

55
    Andjelkovičův centr nenašel adresáta v pokutovém území.

56
    Střídání v týmu Dinamo Moskva: ze hřiště odchází Sapeta, přichází Noboa.

57
    Střídání v týmu Dinamo Moskva: ze hřiště odchází Jantscher, přichází Solovjev.

Tým Krasnodaru nebyl v letošní sezóně poražen, pokud se v zápase ujal vedení 1:0, zvládne Dinamo jejich úspěšnost přerušit?

59
    Další žlutou kartu zápasu dostal Abreu.

60
    Hostující stále mírně aktivnější. Hraje se na polovině Moskvy.

62
    Po centru Dzsudzsáka si na míč naskočil Yusupov, nepodařilo se mu ohrozit Filtsovu branku.

63
    Moskva zvýšila svoji aktivitu.

65
    Joaozinho aktivně napadá, dělá velké problémy obraně domácích.

66
    Dinamo sice kombinuje na útočné polovině, nedaří se jim ale vystřelit.

67
    Střídání v týmu Dinamo Moskva: ze hřiště odchází Pereyra, přichází Schipitsin.

68
    Oddechový čas Moskvy.

69
    Dinamo Moskva právě vstřelilo branku!
    Po dlouhém nákopu až z obrany hezky přehodil ALEKSANDR KOKORIN brankáře Filtsova a vyrovnává stav dnešního utkání – 1:1!

70
    Nyní velké šance na obou stranách. Brankáři úspěšně zasahují.

71
    Po vyrovnávací brance má hra velmi rychlý spád.

71
    Solovjev se dokázal uvolnit v pokutovém území, pálil vedle.

73
    Dzsudzsákova střela byla zblokována mimo branku. Bude zahráván rohový kop.

73
    Po rohovém kopu v obrovské šanci Solomatin, hlavou přestřelil.

74
    Střídání v týmu FK Krasnodar: ze hřiště odchází Isael, přichází Koman.

75
    Po střele z velké dálky, Shunin vyráží na rohový kop.

76
    Rohový kop také na druhé straně.

77
    Hezkou střelou se blýskl Joaozinho, Shunin vyboxoval mimo nebezpečí.

78
    Tlak Moskvy už není takový, hraje se její polovině.

79
    Joaozinho centroval nepřesně.

80
    Poměrně nečekaně jsou aktivnějším týmem hosté. Dinamu se nedaří vymanit se z tlaku.

81
    V bolestech se svíjí Dzsudzsák, je ošetřován.

83
    Hra pokračuje rychlým protiútokem Dinama.

84
    Koman se nedokázal prosadit.

84
    Za faul na Kokorina uviděl žlutou kartu Andjelkovic.

85
    Střídání v týmu Dinamo Moskva: ze hřiště odchází Solomatin, přichází Davydov.

86
    Joaozinho střílel z rychlého protiútoku, Shunin pohotově lapil a ihned rozehrál.

87
    Dinamo v drtivém tlaku!

88
    Krasnodar pouze vykopává za polovinu hřiště.

89
    Za faul na Solovjeva bude zahráván přímý kop.

89
    Ani ten, ani následná střela Lomice nepřinesla vedoucí branku.

90
    Rozhodčí Karasev nastavuje 4 minuty.

90+1
    Střídání v týmu FK Krasnodar: ze hřiště odchází Petrov, přichází Tejku.

90+2
    Joaozinho neprostrčil na Wandersona.

90+3
    Krasnodar kombinuje na hranici pokutového území.

90+4
    Po ataku Davydova leží na hřišti Nakhushev.

90+4
    Hra pokračuje.

90+4
    Dnes se mužstva rozejdou za nerozhodného stavu.

I přes drtivý tlak Dinama v závěru zápasu se mužstva rozchází za spravedlivého nerozhodného stavu. Utkání otevřel v 52. minutě nádhernou střelou Mauricio Pereyra a hosté byli stále aktivnější. Až po vyrovnávací brance ze 69. minuty, kterou vsítil Aleksandr Kokorin převzali otěže zápasu domácí. Důsledná obrana Krasnodaru jim nedovolila vyrovnat a výsledek tak zůstal 1:1.

Já se s Vámi loučím a přeji hezký víkend. (13:33:21)