Janov – Inter 0:0 (kon.) | Fiorentina – Palermo 1:0 (kon.) | Chievo – Turín 1:1 (kon.)
Udinese – Atalanta BC 2:1 (kon.) | Lazio – Sampdoria 2:0 (kon.) | Neapol – Siena 2:1 (kon.)
Parma – Bologna 0:2 (kon.) | AC Milán – AS Řím 0:0 (kon.)
Parma Calcio 1913
0:2 (0:1)
Bologna FC
Neděle 12.05.2013, 18:00 • Stadio Ennio Tardini, Parma, Itálie • Italská Serie A

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Příjemný dobrý podvečer, vítám Vás u sledování online přenosu z italské Serie A, ve kterém se dnes v rámci sedmatřicátého kola utká Parma a Bologna.

Parma pod vedením zkušeného trenéra Roberta Donadoniho otestuje schopnosti Pioliho Bologně. Ani jeden z týmů nemá pohárové ambice, na druhou stranu ani jeden z nich nemusí řešit sestupové starosti.

Jedná se také o souboj dvou týmů s naprosto odlišnou formou. Parma poslední dvě kola slavila úspěch, když nejprve góly Parola a Biabianyho vyhrála nad Atalantou, a poté se radovala z těsné výhry na Sardinii. Jediný gól zápasu vstřelil deset minut před koncem obránce Aleandro Rosi, čímž zajistil Donadoniho týmu pohodlný střed tabulky.

Bolognu ale nečeká nic jednoduchého a trenér Stefano Pioli se musí potýkat s celou řadou absencí. Ať už jsou to vykartovaní Alberto Gilardino, Diego Perez a Panagiotis Kone, nebo zranění Nicolo Cherubin, Gianluca Curci, Mikael Antonsson a Roger Carvalho. Úplný kádr nemá k dispozici ani jeho oponent, Ducali se musí obejít bez Massima Gobbiho, Nicoly Sansoneho a Djamela Mesbaha. Donadoniho může těšit alespoň produktivita znovuzrozeného Amuariho, bývalý útočník Juventusu vstřelil již deset branek.

Rossoblu se oproti Parmě vůbec nedaří. Série zápasů bez výhry se protáhla již na osm zápasů a 'hoří' zejména obrana. Šest branek od Lazia díky fenomenálnímu střelci Miroslavu Klosemu, naposledy tři branky od Neapole – Stefano Pioli má opravdu nad čím přemýšlet. Není to tak dávno, co Bologna skončila sezonu na místě devátém a tuto metu by jistě ráda zopakovala. To nyní sice není reálné, ale výhra v Derby dell'Emilia by jistě fanoušky uklidnila.

Pravděpodobné sestavy:

Parma: Mirante – Coda, Paletta, Lucarelli – Rosi, Marchionni, Valdes, Parolo, Biabiany – Belfodil, Amauri

Bologna: Stojanović – Motta, Sorensen, Naldo, Morleo – Pazienza, Taider – Moscardelli, Diamanti, Christodoulopoulos – Gabbiadin

Jak to vidí bookmakeři?

Výhra domácích: 1,75

Remíza: 3,5

Výhra hostů: 5,0

(Unibet.com)

Parma FC: Mirante – Paletta, Lucarelli, Benalouane, Rosi, Marchionni, Parolo, Ampuero, Amauri, Biabiany, Belfodil

Bologna FC: Stojanović – Garics, Morleo, Naldo, Sørensen, Christodoulopoulos, Krhin, Taider, Diamanti, Pasquato, Gabbiadini

Rozhodčí: A. Di Paolo – R. Di Vuolo, M. Musolino.

1

2
    Domácí i hosté se dostali do svých prvních šancí a oba brankáři si připisují první zákroky.

3
    Pasquato se ocitl po osobním souboji na trávníku a těžce se zvedá ze země. Snad to nebude nic vážného a neovlivní to jeho výkon.

4
    Stojanović mohl v klidu sledovat míč, který přeletěl jeho bránu o pár metrů. Nyní bude odkopávat od své svatyně na své spoluhráče.

5
    Domácí v klidu rozehrávají ze své poloviny a dlouhým balónem hledal Rosi volného spoluhráče u hranice pokutového území.

6
    Diamanti se dostal po pravém křídle k bráně Miranteho, jenže než stačil odcentrovat, o míč ho obral obránce Parmy.

7
    Bologna právě vstřelila branku!
    Hosté se dostali do skvělé šance! Po pár odrazech se míč dostal k TAIDEROVI, který se prosazuje skrytou a hlavně tvrdou střelou k pravé tyči Miranteho brány.

8
    Na druhé straně mají k dispozici přímý kop hráči Parmy. Přesněji to je Parolo, který zahraje přímý kop.

9
    Domácí byli blízko vyrovnání, když celou akci na sebe převzal Biabiany a snažil se prostřelit Stojanoviće.

9
    Rozhodčí Di Paolo poprvé vytahuje žlutou kartu, který si za svůj zákrok zasloužil Garics.

10
    Ke konci první desetiminutovky se míč přesunul k obraně domácího celku, který si musí poradit s náporem Bologny.

12
    První rohový kop zahrají domácí, kteří ohrožují bránu Stojanoviće, ale konečná střela proletěla těsně vedle tyče.

13
    Do postupného útoku se snaží probojovat hráči Parmy, kteří stále prohrávají o jednu branku.

14
    Hosté se urputně brání a nepouštějí domácí do vyložených šancí, ze kterých by se dala ohrozit brána Stojanoviće.

16
    Velký závar před bránou Stojanoviće nakonec vyřešili obránci Bologny, kteří odkopávají míč daleko od jejich brány, čímž se vysvobozují z tlaku Parmy.

17
    Domácí stále nakopávají dlouhé míče do pokutového území, odkud se snaží umisťovat hlavičky na bránu hostů.

18
    Bologna se dostala do rychlého protiútoku, který vedl Krhin, jenže odcentrovat se mu podařilo pouze do obránce Parmy, od kterého se odráží míč do zámezí.

19
    Bologna zahrávala rohový kop, jenže ten se jim vůbec nepovedl a do útoku tak mohou jít opět domácí.

21
    Pasquato se ocitl v dobré střelecké pozici! Do jeho střely se mu nakonec vložil obránce Parmy.

22
    Míč mají pod kontrolou domácí, kteří kombinují u poloviny hřiště a čekají na zaváhání soupeře, který by jim poskytl volné místo v obraně.

23
    Hosté se zmocňují míče, když Naldo obehrál s přehledem Parola. Teď se mohou pokusit přenést míč blíže pokutovému území, kde už jednou vstřelili branku.

25
    Mirante si vyskočil pro míč a ukrývá jej v náručí. Nadále rozehrává ke svým spoluhráčům, kteří unikají podél postranní čáry.

26
    Gabbiadini nestihl rychle letící míč a šance hostů tak úplně zaniká. Odkopávat od brány bude Mirante.

27
    Ke konci sedmadvacáté minuty se přetlačoval Belfodil a Naldem. Jako vítěz z tohoto souboje vychází obránce Bologne.

28
    Míč se mezitím přesunul opět k bráně Miranteho, který posouvá míč na volné obránce, kteří nakopávají další míče vpřed.

30
    Hra se nám velmi vyrovnala a jediné co teď žene hráče vpřed jsou fanoušci, kteří jsou na stadionu přítomni v hojném počtu.

31
    Diamanti se ocitl po souboji na zemi a diví se, že rozhodčí Di Paolo nezapískal faul.

32
    Nebezpečný přímý kop pro hráče Bologne. Uvidíme, jak si s touto situací poradí.

33
    Přímý kop se hostům vůbec nepovedl a míč je zrovna u Stojanoviće, který s přehledem chytá a rozehrává na krátko.

34
    Krhin rozehrával další akci Bologne, kterou měl zakončovat Pasquato, jenže míč mu přeskočil nohu.

35
    Na druhou stranu běží domácí, přesněji to je Amauri s Ampuerem, kteří se pokoušejí zakombinovat tak, aby přešli obranu Bologne.

37
    Hráč Parmy, Belfodil, byl ve vynikající pozici ke skórování, jenže to by nesměl být v ofsajdové pasti, která se hostům vyvedla na jedničku.

38
    Hra se na chvíli uklidňuje. Míč pod kontrolou mají hosté, kteří rozehrávají po stranách a hledají díru v obraně Parmy.

39
    Amauri centroval nádherný míč na svého spoluhráče, který čekal u postranní čáry, jenže balón nedokázal zpracovat a vhazovat budou hosté.

40
    Vypadá to, že hráči Parmy mají za úkol nakopávat dlouhé míče na obranu Bologne. Prozatím jim to vůbec nevychází.

42
    Další úspěšný zákrok obrany Bologne, která zakročila opět na jedničku. Do konce prvního poločasu nám zbývá už jen pár minut.

43
    Lucarelli rozehrával volný kop od poloviny hřiště na Palettu, který mu pomůže přenést míč opět do pokutového území.

44
    Za malý okamžik nám rozhodčí oznámí, kolik minut se bude nastavovat k prvnímu poločasu.

45
    Pasquato byl tvrdě smeten k zemi, ale z pohledu rozhodčího Di Paola se o nedovolený zákrok nejednalo, a tak hra pokračuje dál.

Druhý poločas začne přibližně v 19:02.

Rozhodčí Di Paolo k prvnímu poločasu nenastavil ani jednu minutu, a tak se hráči rozešli do kabin za výsledku 0:1, když se hned v sedmé minutě prosadil velmi tvrdou střelou Taider, který tak zařídil vedení Bologne.

46

46
    Střídání v týmu Parma FC: ze hřiště odchází Benalouane, přichází Mesbah.

47
    Začátek druhé poloviny zápasu je velmi pomalý a k první šanci se dostali hosté, kteří se snažili vystřelit na Miranteho.

49
    První dobře nakopnutý míč do pokutového území Bologne sklidil velký potlesk, ale nebezpečí to nepřineslo.

50
    Po souboji se ocitli dva hráči na trávníku a hra pokračuje protiútokem Parmy, který se táhne podél postranní čáry.

50
    Rozhodčí vytáhl druhou žlutou kartu v tomto zápase. Tentokráte ji vidí Morleo, který si počínal nedovoleně.

52
    Parolo si převzal míč od protihráče a následně se snažil prokličkovat mezi všemi hráči a vyslat střelu na Stojanoviće. Ten si však poradil i s tímto pokusem.

53
    Christodoulopoulos se tlačil přes Marchionniho, jenže druhý zmiňovaný ho nepustil za svá záda.

54
    Hra se přesouvá do středu hřiště, kde svádí souboj o míč obě mužstva.

56
    V druhé dnešní šanci se ocitl Taider, který měl nakročeno k druhé brance v tomto zápase, jenže ho zradila mířidla.

56
    Z pohledu Parmy se opakuje stále ta samá hra. Obránci nakopávají míč do pokutového území a spoléhají na to, že si míč zpracují útočníci.

57
    Naldo svádí souboj s protihráčem a vypadá to, že nakonec v tomto souboji vyhraje a získá míč pro sebe.

59
    Na hřišti to je jeden velký boj. Je jen otázka času, kdy uvidíme další branku.

60
    Viděli jsme tvrdý zákrok na Amauriho, který se těžce zvedá z trávníku a má problémy rozhýbat svou nohu.

61
    Hra pokračuje, Amauri nebude střídat a bude bojovat se svými spoluhráči o vyrovnání.

62
    Naldo vyfasoval od rozhodčího Di Paola žlutou kartu za provedený faul na protihráče.

63
    Diamanti z Bologne nesouhlasí s výrokem sudího a rozzlobeně kráčí z místa činu.

65
    Míč se přesouvá zpět k bráně Miranteho, který si sjednává pořádek, chytá míč a následně ho odkopává daleko od své svatyně.

66
    Po pár nepřesných přihrávkách se míče ujímá Garics, který si přihrává se Stojanovićem a zahajuje novou akci Bologne.

67
    Hráči jsou jak na kolotoči, běhají sem a tam. Mirante si připisuje další zákrok díky střele Sørensena.

69
    Střídání v týmu Parma FC: ze hřiště odchází Ampuero, přichází Palladino.

70
    Domácí opět nakopávají dlouhý míč na bránu Stojanoviće. Co z toho bude tentokrát?

71
    Z akce Parmy nic nebude, jelikož se tento tým provinil útočným faulem na obránce Bologne.

72
    Diamanti opět faulován soupeřem a tentokrát se píská faul Parmy. Bologna bude zahrávat přímý kop na bránu Miranteho.

73
    U střídaček se rozcvičují další hráči a zřejmě přijde na řadu další střídání.

74
    Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Gabbiadini, přichází Abero.

76
    Dočkali jsme se i druhé branky v tomto střetnutí! Útok Bologne se vyvedl na výbornou a MOSCARDELLI se prosazuje přesnou střelu za Miranteho záda.

77
    Zápas zcela ožil a fanoušky to ovlivnilo také. Na stadionu Ennio Tardini panuje velmi hezká atmosféra a Bologna drží míč pod kontrolou.

79
    Bologna podniká samé zajímavé útoky, které se jim daří až na tento, který končí ofsajdem, ve kterém se ocitl Amauri.

80
    Rozbíhá se poslední desetiminutovka dnešního utkání. Prozatím to lépe vypadá pro hráče Bologne, kteří stále drží dvoubrankový náskok a urputně se brání.

81
    Domácí hráči zastavili útok soupeřů a mohou přeběhnout do rychlého přečíslení, které se jim naskytlo.

83
    Střídání v týmu Parma FC: ze hřiště odchází Parolo, přichází Morrone.

83
    Na hřišti je další čerstvá síla, která by mohla pomoct domácímu celku ke snížení náskoku Bologne.

84
    Sørensen zůstává po souboji ležet na zemi. Jsou k němu přivoláni zdravotníci, kteří ho ošetří.

85
    Hráč Bologne, Frederik Sørensen může pokračovat ve hře a zapojuje se do dalšího útoku svého týmu.

86
    Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Diamanti, přichází Guarente.

87
    Ofsajd! Rozhodčí Di Paolo na znamení pomezního rozhodčího píská ofsajd. Do ofsajdové pasti se chytil Taider.

88
    Zápas se blíží ke svému konci. Míč drží u svých nohou hráči Parmy, kteří se i nadále snaží projít přes obranu Bologne.

89
    Za malý okamžik se dozvíme od rozhodčího, kolik minut se bude nastavovat k druhému poločasu.

90
    Druhý poločas se nám prodlouží o celé tři minuty, které dávají Parmě menší šanci se prosadit.

90+1
    Přímý kop budou zahrávat hráči Bologne, kteří si budou chtít ještě pojistit dnešní vítězství nad domácí Parmou.

90+3
    Rozbíhá se poslední minuta nastavení, u míče jsou domácí hráči, kteří se chtějí prosadit.

90+3
    Mesbah ostře fauloval soupeře a oprávněně mu rozhodčí Di Paolo uděluje žlutou kartu.

Držení míče: 59% – 41%
    Střely: 10 – 8
    Rohové kopy: 13 – 2
    Fauly: 23 – 14

V dnešním zápase zvítězili hráči Bologne, kteří si do tabulky připisují tři body za výhru nad hráči z Parmy. Po trefách Taidera a Moscardelliho vyhrávají hosté 0:2. Ode mne je to pro dnešek vše, přeji Vám příjemný zbytek večera a u dalšího online přenosu opět na počtenou! (19:53:56)