Jičín – Hranice 25:20 (kon.) | Zubří – Lovosice 23:26 (kon.)
25:20 (13:9)
TJ Cement Hranice
Neděle 12.05.2013, 10:30Chance Extraliga mužů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.

Příjemné nedělní dopoledne přeji všem příznivcům házené z Jičína. Dnes se hráči Jičína střetnou na své palubovce s týmem Hranic a v případě získání bodu mohou slavit titul MÍSTRA ČR 2012/2013.

O tento je samozřejmě obrovský divácký zájem, Jičínští připravili také velkoplošnou projekci před halou.

Do konce nadstavbové části zbývají 3 kola a situace je taková, že Jičín vedl o 5 bodů před Hranicemi. Po včerejším zápase, kdy Dukla zvítězila v Plzni, vedou hráči z východních Čech momentálně o 4 body právě před pražským celkem, který má odehráno o zápas více.

Hraničtí nejsou lehkým soupeřem, navíc stále bojují o jednu z medailí, proto zápas slibuje vyrovnanou házenou.

Zápas budou řídit pánové Radoslav Kavulič a Libor Skružný, delegátem zápasu je pak Václav Formánek.

V minulém kole si Jičínští přivezli výhru o 8 branek (21:29) z Lovosic, naopak Hraničtí podlehli na svém hřišti Plzni o jedinou branku – 20:21.

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

1
    Hosté z Hranic mají výhoz (0:0) (0:0)

1
    Hranice přišli o balon po prorážení, Jičín v postupném útoku (0:0) (0:0)

2
    Tomáš Zeman posílá Jičín do vedení po individuálním průniku z pravé spojky (0:0) (1:0)

3
    Filip Veverka si poradil s Tůmovou střelou a Jičín může navýšit své vedení (1:0) (1:0)

4
    Tentokrát si s pokusem Zemana poradil Kučerka a vzápětí předvedl dva vynikající zákroky Filip Veverka, Jičín je opět v útoku (1:0) (1:0)

5
    Radim Brož napomínán žlutou kartou (1:0) (1:0)

5
    Vocásek mířil nepřesně a Pepa Kučerka neváhal a načapal domácího Veverku střelou přes celé hřiště (1:0) (1:1)

6
    Radek Král posílá Jičín opět do vedení, stav je 2:1 pro domácí (1:1) (2:1)

7
    Opět Filip Veverka skvěle vychytal hostujícího kanonýra Stržínka (2:1) (2:1)

8
    Na druhé straně předvedl dva skvělé zákroky Kučerka a Hranice jsou v postupném útoku (2:1) (2:1)

9
    Martin Stržínek tentokrát prostřelil domácího Filipa Veverku, stav je 2:2 (2:1) (2:2)

10
    Zdeněk Čadra překonal technickou střelou Veverku, stav je 2:3 (2:2) (2:3)

11
    Martin Bareš Kučerku nepřekonal, Jičín je stále v útoku (2:3) (2:3)

12
    Opět skvěle vychytal Josef Kučerka tentokrát Honzu Vocáska (2:3) (2:3)

12
    Na druhé straně Filip Veverka teď pokryl nebezpečnou střelu Čadry, Jičín opět v útoku (2:3) (2:3)

13
    Fa faul na Tomáše Babáka nařízen sedmimetrový hod, Radek Král technickou střelou překonal Josefa Kučerku (2:3) (3:3)

14
    Za probíhání brankovištěm Hranice přišly o balon, Jičín v útoku (3:3) (3:3)

14
    Za faul na Tomáše Babáka si odchází odpočinout na dvě minuty Zdeněk Čadra (3:3) (3:3)

15
    Přesilovku Jičín využil, Honza Vocásek překonal Kučerku, stav je 4:3 pro Jičín (3:3) (4:3)

15
    Martin Stržínek vymetl roh Veverkovi branky, vzápětí přidal další branku Jičína Tomáš Zeman, stav je 5:4 (4:3) (5:4)

17
    Filip Veverka vychytal Stržínkův pokus ze sedmimetrového hodu (5:4) (5:4)

18
    Honza Vocásek přidal další branku a Hranice vzápětí snižují z rukou Stržínka, stav je 6:5 (5:4) (6:5)

19
    Martin Stržínek přidává svou čtvrtou branku, stav je 6:6 (6:5) (6:6)

20
    Josef Kučerka byl úspěšný proti pokusu Vocáska, Hranice jsou v útoku (6:6) (6:6)

20
    Jakub Dolák překonal Veverku a posílá hosty do vedení, v brance domácích se objevuje Kurial (6:6) (6:7)

21
    Tomáš Babák srovnává stav na 7:7 (6:7) (7:7)

21
    Jakub Dolák opět překonal domácí obranu i brankáře, stav je 7:8 (7:7) (7:8)

22
    Tomáš Babák opět překonal Kučerku a zase srovnává stav (7:8) (8:8)

24
    Tůma netrefil branku a Jičín je v útoku (8:8) (8:8)

24
    Z pravého křídla se prosazuje Michal Kvasnička, Jičín opět vede 9:8 (8:8) (9:8)

25
    Lukáš Kurial kryje pokus hostů a Jičín jde do útoku (9:8) (9:8)

26
    Honza Vocásek překonal střelou k tyči Kučerku a Jičín vede 10:8 (9:8) (10:8)

27
    Vzápětí snižuje Čadra na rozdíl jediného gólu (10:8) (10:9)

28
    Z rychlého útoku zvyšuje vedení domácích Radek Král, stav je 11:9 (10:9) (11:9)

29
    Kurial skvěle vychytal Stržínka a vzápětí přidává další branku z rychlého protiútoku Tomáš Babák, Jičín vede 12:9, trenér hostů si bere oddechový čas (11:9) (12:9)

29
    Hranice jsou v útoku, Jičín dobře brání (12:9) (12:9)

30
    Stržínek netrefil branku a Jičín má minutu na navýšení svého náskoku (12:9) (12:9)

30
    Trenér domácích si v čase 29:17 vybírá oddechový čas (12:9) (12:9)

30
    Honza Vocásek překonal Kučerku a Jičín vede v poločase o čtyři branky (12:9) (13:9)

31
    Honza Vocásek překonal Kučerku z levého křídla, Jičín vede 14:9 (13:9) (14:9)

32
    Vzápětí předvedl vynikající zákrok Lukáš Kurial (14:9) (14:9)

33
    Tomáš Babák překonal Kučerku střelou z dálky, Jičín již vede o šest branek (14:9) (15:9)

34
    Jakub Dolák snižuje na rozdíl pěti branek a Tomáš Babák dostává dvouminutový trest za faul na Stržínka (15:9) (15:10)

35
    Za faul na Krause nařízen sedmimetrový hod a na dvě minuty vyloučen Martin stržínek (15:10) (15:10)

36
    Radek Král opět proměnil (15:10) (16:10)

37
    Radek Král navyšuje vedení domácích na již sedm branek (16:10) (17:10)

38
    Lukáš Kurial předvedl další dobrý zákrok a Jičín je v útoku (17:10) (17:10)

38
    Josef Kučerka taktéž ukazuje své umění, vychytal Krause z křídla (17:10) (17:10)

39
    Za faul na Šíru si jde odpočinout Tomáš Zeman (17:10) (17:10)

39
    Lukáš Kurial vychytal Bajgara a Jičín může jít v klidu do útoku (17:10) (17:10)

40
    Z levého křídla snižuje Herda (17:10) (17:11)

41
    Tomáš Babák přidává další branku, stav je 18:11 (17:11) (18:11)

41
    Za faul na Bajgara nařízen sedmimetrový hod, do branky domácích se staví Filip Veverka, Petr Magrla však proměňuje (18:11) (18:12)

42
    Za faul na pronikajícího Tomáše Zemana nařízen další sedmimetrový hod, do branky hostů přichází Fabián, Radek Král ho tentokrát nepřekonal (18:12) (18:12)

43
    Martin Stržínek prostřelil Kuriala, stav je 18:13 (18:12) (18:13)

44
    Individuálně se prosadil Jan Vocásek, domácí vedou o šest branek (18:13) (19:13)

45
    Lukáš Kurial vychytal Čadru z rychlého útoku (19:13) (19:13)

46
    Lukáš Kurial opět vychytal Stržínkův pokus, Jičín v útoku (19:13) (19:13)

47
    Martin Bareš z pivota zvyšuje vedení na sedm branek (19:13) (20:13)

48
    Po technické chybě přišly hosté o míč a Jičín je opět v útoku (20:13) (20:13)

49
    Radim Brož z rychlého útoku snižuje na 20:14 (20:13) (20:14)

50
    Jirka Drbohlav zvyšuje opět na sedmibrankový rozdíl (20:14) (21:14)

51
    Další vynikající zákrok proti Čadrově střele předvedl Kurial (21:14) (21:14)

51
    Honza Vocásek prostřelil Kučerku a Jičín je už velmi blízko vysněnému mistrovskému titulu (21:14) (22:14)

52
    Lukáš Kurial likviduje jednu střelu za druhou, Jičín je v útoku (22:14) (22:14)

52
    Jirka Drbohlav překonal technickou střelou z křídla Kučerku, Jičín vede 23:14, trenér hostů si bere oddechový čas, (22:14) (23:14)

53
    Za faul na Šíru vyloučen Naimann (23:14) (23:14)

54
    Lukáš Kurial opět vychytal Čadru (23:14) (23:14)

54
    Za faul na Tůmu vyloučen na dvě minuty Lukáš Weintritt (23:14) (23:14)

55
    Hosté snižují z prostoru křídla na 23:15 (23:14) (23:15)

56
    Po seběhu přidává další branku Michal Kraus, vzápětí snižuje Stržínek, stav je 24:16 (23:15) (24:16)

58
    Z prostoru pivota snižuje Šíra, na dvě minuty vyloučen Drbohlav (24:16) (24:17)

58
    Další branku přidal Martin Lepieš, vzápětí Stržínek snižuje (24:17) (25:18)

59
    Z pivota snižuje Jakub Samiec, do konce utkání je jedna minuta, Jičín si bere oddechový čas a může slavit zisk mistrovského titulu (25:18) (25:19)

60
    Tůma ještě koriguje stav na 25:20, je tu konec utkání, Jičín zvítězil o pět branek a je Mistr České republiky (25:19) (25:20)