CSKA Moskva – Barcelona 74:73 (kon.) | Olympiakos – Real Madrid 100:88 (kon.)
74:73 (15:12, 35:35, 59:54)
FC Barcelona
Neděle 12.05.2013, 18:00 • O2 ARENA (Londýn) • Euroliga - Final Four

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Boje v basketbalové Eurolize se chýlí ke svému konci a dnes jsou na programu ty úplně poslední dvě utkání. Od 18:00 se v londýnské O2 aréně utkají dva poražené týmy v souboji o třetí místo. Na palubovku londýnské haly vyběhnou hráči ruského CSKA Moskva a španělského klubu Regal Barcelona:

Cesta do Final Four:

Do základních skupin Euroligy se probojovalo 24 týmů, ty byly rozděleny do čtyř základních skupin, z nichž postupovaly dále nejlepší čtyři. Oba celky byly nalosovány do základní skupiny D, kde obsadily první a druhou příčku s devatenácti body. Z první pozice postupovala Barcelona, která v domácím prostředí prohrála s CSKA 75:78, ještě před tím však dokázala vyloupit moskevskou halu, když zvítězila na palubovce CSKA 60:81.

Oba týmy se tak dostaly mezi TOP 16 Euroligy. V osmifinálové skupině E slavilo celkové vítězství právě CSKA, které vyhrálo skupinu s bilancí jedenácti výher, jedné prohry v prodloužení a dvou porážek. Také Barcelona vyhrála osmifinálovou skupinu, v skupině F vyhrála třináct zápasů a prohrála jediný a s přehledem tak postoupila do vyřazovací fáze.

Ve čtvrtfinále narazilo CSKA na Caja Laboral a ruský celek zvítězil 3:1 na zápasy a probojoval se tak do vytouženého Final Four. To Barcelona měla cestu ještě složitější, s řeckým Panathinaikosem Athény se rozhodovalo až v pátém zápase a ten Barcelona na domácí palubovce zvládla a vyhrála ho 64:53 a také ona postoupila mezi nejlepší čtyři.

Z Final Four do boje o 3. místo:

Přestože oba celky vyhrály osmifinálové skupiny, tak ve Final Four se ani jednomu nepodařilo postoupit do finále. Na CSKA čekal řecký Olympiakos a CSKA na svého soupeře nestačilo, prohrálo vysoko 52:69 a dnes tedy bude bojovat alespoň o třetí místo.

To Barcelona se utkala v basketbalovém El Clásicu s Realem Madrid a přestože byla Barcelona nejúspěšnějším týmem dlouhodobé části soutěže, tak v souboji o finále na Real nestačila, ten se do finále dostal po vítězství 74:67. Barcelona tak dnes bude také bojovat pouze o třetí stupínek.

Zápas o třetí místo začíná v londýnské O2 aréně v 18:00 a bude se jednat o jistě kvalitní předkrm před finálovým soubojem, který startuje o tři hodiny později.

Sestavy:

CSKA Moskva: Teodosič, Micov, Jackson, Krstič, Weems, Zozulin, Erceg, Vorontsevich, Kaun, Khryapa, Ponkrashov, Papaloukas

Regal Barcelona: Huertas, Abrines, Navarro, Jasikevicius, Todorovič, Wallace, Ingles, Rabaseda, Lorbek, Mbaye, Tomic

Rozhodčí: Lottermoser, Boltauzer, Koromilas.

Zahajovací sestavy:

CSKA Moskva: Teodosič, Weems, Vorontsevich, Kaun, Khryapa

Regal Barcelona: Huertas, Navarro, Ingles, Lorbek, Tomic

00:01
    Utkání právě začalo. (0:0)

00:01
    Úvodní rozskok vyhrálo CSKA a okamžitě se tlačí pod koš soupeře. (0:0) (0:0)

00:34
    První útok zakončen úspěšně a ruský klub tak vede. (2:0) (2:0)

00:43
    Na opačné straně se píská útočný faul a tak mohou hráči CSKA navýšit své vedení. (2:0) (2:0)

01:02
    První pokus za tři body je nepřesný, ale po úspěšném útočném doskoku zůstane Moskva u míče. (2:0) (2:0)

01:22
    Laciná chyba Huertase připravuje Barcelonu o míč. (2:0) (2:0)

01:39
    V úvodu zápasu zatím moc bodů nevidíme, střelci se nám zřejmě zatím jen zastřelují. (2:0) (2:0)

V souboji dvou dvacítek byl faulován Ingles a Barcelona tak bude házet dva trestné hody. (2:0) (2:0)

01:43
    Inghles však neproměnil ani jeden a Barcelona tak stále čeká na svůj úvodní bod v zápase. (2:0) (2:0)

02:04
    Utkání zatím dominují obrany, ta barcelonská ustála další z postupných útoků soupeře. (2:0) (2:0)

02:24
    Sasha Kaun (CSKA) si pomohl faulem jsou tu tak další dva trestné hody pro Barcelonu. (2:0) (2:0)

02:24
    Je to až neuvěřitelné, ale ani tentokrát se barcelonský hráč nedokázal prosadit ani jednou ze dvou pokusů. (2:0) (2:0)

02:48
    Na druhé straně se již skóre mění a CSKA tak vede již o čtyři body. (4:0) (4:0)

03:11
    Navíc má míč a bude moci poprvé v zápase házet trestné hody. (4:0) (4:0)

03:11
    Na druhé straně byla úspěšnost při trestných hodech poloviční. (5:0) (5:0)

03:22
    Sasha Kaun již podruhé v zápase fauloval, povede se Barcelone skórovat alespoň nyní? (5:0) (5:0)

03:22
    Ano! Oba trestné hody jsou proměněny a je tak sníženo na rozdíl tří bodů. (5:2) (5:2)

03:43
    Kaun se krásně prodral kolem svého strážce a nekompromisně posílá míč do koše. (7:2) (7:2)

04:11
    Sonny Weems se odhodlal ke střele z větší vzdálenost a míč zapadl přesně do kole. Vedení CSKA narůstá a to i přestože tento koš nebyl ohodnocen třemi body. (9:2) (9:2)

04:56
    Trošičku zbrkle to zahráli hráči ruského klubu a Barcelona tak může snížit. (9:2) (9:2)

05:23
    Na obou stranách pokusy za tři body, ale neúspěšně. Hlavně Weems mířil zajimavě, ale balón narazil na obruč. (9:2) (9:2)

05:26
    Je zde první oddechový čas zápasu. (9:2) (9:2)

05:36
    Na Barceloně je vidět nervozita, v takovéto pozici pod košem by za normálních okolností padl koš, ale nyní opět míč od obrouče vylétl mimo. (9:2) (9:2)

05:58
    Na druhé straně je naopak střelecký pokus úspěšný. (11:2) (11:2)

06:15
    Rabaseda zamířil a trefil se přesně! První úspěšná trojka v zápase. (11:5) (11:5)

06:38
    Na druhé straně krásná akce CSKA zakončena smečí, jenže neposedný míč se odrazil tak nešikovně, že neskončil dvěma body. (11:5) (11:5)

07:03
    Tomic doskočil nepřesný pokus spoluhráče a ihned skóruje. (11:7) (11:7)

07:23
    Na opačné straně však přichází rychlá odpověď. (13:7) (13:7)

07:39
    Tomis se omlouvá svým spoluhráčům za zbytečnou ztrátu míče. (13:7) (13:7)

08:11
    Nepřesný pokus za tři body vrací míč Barceloně. (13:7) (13:7)

08:25
    Wallace zamířil na druhé straně přesně a ukázal svému soupeři, jak se střílí za tři body. (13:10) (13:10)

08:49
    CSKA nestačilo 24 vteřin na zakončení útoku a tak o míč přichází. (13:10) (13:10)

09:18
    Následně však přece jenom přichází navýšení vedení. (15:10) (15:10)

09:38
    Body v první čtvrtině přece jenom začínají naskakovat a to na obou stranách. (15:12) (15:12)

09:59
    V závěru čtvrtiny přichází nepřesná střela CSKA. (15:12) (15:12)

10:00
    První čtvrtina skončila. (15:12)

Máme za sebou první čtvrtinu souboje o třetí místo a ta nepřinesla příliš bodů. Barcelona se dlouho nemohla prosadit a může být ráda, že hrozivou ztrátu 11:2 dokázala stáhnout na rozdíl tří bodů.

10:01
    Začala druhá čtvrtina. (15:12)

10:19
    Obrovskou chybu Barcelony potrestává Sonny Weems, který perfektně zablokoval střelu a následně zasmečoval přesně. (17:12) (17:12)

10:49
    Zoufalá střela v posledních vteřinách určených pro útok Barcelony se odrazila od desky a po úspěšném doskoku byl faulován Todorovič. (17:12) (17:12)

10:49
    Todorovič navíc proměnil oba trestné hody. (17:14) (17:14)

11:21
    Jackson si pomohl nedovoleně, ale Barceloně zbývá pouze devět vteřin na dokončení útoku. (17:14) (17:14)

11:29
    Abrines se trefuje za tři body a je vyrovnáno! (17:17) (17:17)

12:02
    Úspěšná střela za dva body pro ruský klub. (19:17) (19:17)

12:14
    Jasikevicius si pomohl nedovoleně a není mi jasné proč se zlobí,jeho faul byl evidentní. (19:17) (19:17)

12:19
    Nepřesné zakončení CSKA však vrací míč do moci Barcelony. (19:17) (19:17)

12:41
    Opět to vypadá, že ani druhá čtvrtina nebude příliš bodově bohatá. (19:17) (19:17)

12:59
    Wallace nebyl nikým atakován, přesto netrefil koš ze střední vzdálenosti. (19:17) (19:17)

13:11
    Na druhé straně Barcelona úspěšná a máme opět srovnáno. (19:19) (19:19)

13:39
    Hráči Barcelony se hodně zlobí na rozhodčí, podle nich byl míč již mimo hrací plochu, ale rozhodčí nechali CSKA pokračovat v útoku a to situaci dva na jednoho zvládli. (21:19) (21:19)

14:00
    Přesně šest minut před koncem druhé čtvrtiny se píská proti CSKA. (21:19) (21:19)

14:12
    Tomic s přehledem zakončil z podkošového prostoru. (21:21) (21:21)

15:01
    Tři rychlé přihrávky a rázem byl Nenad Krstič sám pod košem a mohl v pohodě zamířit. (23:21) (23:21)

15:13
    Máme zde oddechový čas. (23:21) (23:21)

15:13
    Barcelona měla výhodu dvou trestných hodů a oba se podařilo s přehledem proměnit. (23:23) (23:23)

15:37
    V samém závěru časového limitu pro útok přišly kroky Krstiče. (23:23) (23:23)

15:57
    Poprvé v utkání se dostává Regal Barcelona do vedení! (23:25) (23:25)

16:16
    Jeden z hráčů CSKA se bál vystřelit za tři body, udělal ještě krok dopředu, ale jeho pokus byl přesto nepřesný. (23:25) (23:25)

16:43
    Několik nepřesností na obou stranách vrací míč Moskvě. (23:25) (23:25)

16:56
    Střela z větší vzdálenosti, ale stále za dva body, zapadla přesně do koše. (25:25) (25:25)

17:16
    Na opačné straně také přesná střela z dálky, ale zde se jednalo o tříbodový koš. (25:28) (25:28)

17:35
    CSKA snižuje na rozdíl jediného bodu. (27:28) (27:28)

17:48
    Ante Tomic házel dva trestné hody a dvakrát mířil přesně. (27:30) (27:30)

18:01
    Na druhé straně rychlé zakončení Moskvy končí nezdarem a tak mohou hráči Barcelony navýšit své vedení. (27:30) (27:30)

18:22
    Nepovedlo se a Todorovič raději přerušil rychlý protiútok faulem. CSKA však již bude házet trestné hody. (27:30) (27:30)

18:22
    Aaron Jackson se také nemýlil a přidává dva úspěšně hozené trestné hody. (29:30) (29:30)

18:34
    Joe Ingles (BAR) měl také výhodu dvou trestných hodů a i on byl úspěšný. (29:32) (29:32)

18:46
    Jenže Vladimir Micov střelou za tři body vyrovnává. (32:32) (32:32)

19:09
    Marko Todorovič (BAR) zamířil přesně pouze z jednoho trestného hodu. (32:33) (32:33)

19:28
    Na druhé straně přichází přesný pokus za tři body a CSKA tak vede o dva body těsně před koncem prvního poločasu. (35:33) (35:33)

19:51
    Devět vteřin před koncem druhé čtvrtiny je srovnáno! (35:35) (35:35)

20:00
    Druhá čtvrtina skončila. (35:35)

První poločas skončil nerozhodným výsledkem 35:35. Sledujeme velmi vyrovnaný basketbal, který vyvrcholí po poločasové přestávce. Oba týmy mají zatím stejně daleko k zisku třetího místa v letošním ročníku Euroligy.

Nejlepší střelci:
    CSKA – Khryapa: 9 bodů
    BAR – Abrines: 8 bodů

20:01
    Začala třetí čtvrtina. (35:35)

20:23
    Sonny Weems na úvod třetí čtvrtiny předvedl nádherné zakončení a přesně skóroval i když měl velmi těžkou pozici. (37:35) (37:35)

20:40
    Navíc Teodosic (CSKA) proměnil oba trestné hody a ještě více navýšil vedení svého týmu. (39:35) (39:35)

21:11
    Weems opět úspěšný a Barcelona zřejmě zůstala ještě v šatně. (41:35) (41:35)

21:32
    Ani tentokrát není útok Barcelony úspěšný a hodně to připomíná vstup do první čtvrtiny. (41:35) (41:35)

21:46
    Teodosic navíc přesně zamířil za tři body a rázem vede Moskva už o devět bodů. To nemohlo skončit jinak než oddechovým časem pro Barcelonu. (44:35) (44:35)

21:59
    Oddechový čas zřejmě moc nepomohl, opět je z toho rychlá ztráta míče a šanci tak dostane CSKA. (44:35) (44:35)

22:18
    Sasha Kaun zamířil přesně a navíc byl faulován a tak bude ještě házet jeden trestný hod. (46:35) (46:35)

22:18
    Kaun sice další bodík nepřidal, ale jeho spoluhráči míč doskočili. (46:35) (46:35)

22:37
    Následně přidávají dva body a skóre třetí čtvrtiny mluví jasně – 13:0 pro CSKA. (48:35) (48:35)

22:44
    Barcelona snižuje zásluhou Todoroviče, který proměnil dva trestné hody. (48:37) (48:37)

23:06
    Už to vypadalo, že Kaun (CSKA) úspěšně doskočí odražený míč, ale ten se od něj přece jenom dostal do autu. (48:37) (48:37)

23:27
    Přesná trojka Inglese znamená snížení na rozdíl osmi bodů. (48:40) (48:40)

23:55
    Naopak na druhé straně se trojkový pokus nezdařil. (48:40) (48:40)

24:11
    Míč po nepřesnostech v držení CSKA. (48:40) (48:40)

24:26
    Nejdříve přišla velká chyba Barcelony, ale hráči CSKA toho nevyužili a o míč velmi zbytečně přišli a tak se hra přestěhovala na druhou stranu. (48:40) (48:40)

24:32
    Dva trestné hody měli k dispozici hráči Barcelony a oba skončily úspěšně v koši. (48:42) (48:42)

24:58
    Po delší odlmce se prosazují i basketbalisté moskevského klubu. (50:42) (50:42)

25:21
    Todorovic zůstal naprosto nepokryt a s přehledem dostal míč do koše. (50:44) (50:44)

25:35
    Na druhé straně také pohodlné skórování. (52:44) (52:44)

26:09
    Velmi špatně pokryla obrana Barcelony odražený míč a CSKA tak má výhodu trestných hodů. (52:44) (52:44)

26:09
    Sonny Weems mířil dvakrát přesně do černého. (54:44) (54:44)

26:31
    Trojkový pokus Barcelony úspěšný, ve třetí třetině vydíme rozhodně nejvíce bodů. (54:47) (54:47)

26:56
    To potvrzuje CSKA dalšími dvěma body. (56:47) (56:47)

27:25
    U míče jsou po zbytečné ztrátě hráči Barcelony. (56:47) (56:47)

27:36
    Navarro rozehrál míč z autu a následně i sám přidal dva body. (56:49) (56:49)

28:10
    Navarro to opět zkoušel, tentokrát mířil nepřesně, ale jeho střelu doskočil Tomic a snížil. (56:51) (56:51)

28:21
    Je tu pátý faul Barcelony a tak nyní budou hráči CSKA při každém faulu házet trestné hody a to až do konce třetí čtvrtiny. (56:51) (56:51)

28:21
    Nyní se povedlo proměnit pouze jeden ze dvou trestných hodů. (57:51) (57:51)

29:13
    Individuální akce Jacksona úspěšná. (59:51) (59:51)

29:30
    Na druhé straně však odpovídá přesnou střelou za tři body Navarro. (59:54) (59:54)

29:47
    Do konce třetí čtvrtiny zbývá 13,7 vteřiny a u míče jsou hráči Barcelony. (59:54) (59:54)

29:58
    Jenže je tu zbytečná ztráta míče a zřejmě se už nic nestane. (59:54) (59:54)

30:00
    Třetí čtvrtina skončila. (59:54)

Do třetí čtvrtiny vstoupila Barcelona přímo katastrofálně. Po třech minutách hry prohrávala už 48:35, ale poté se přece jenom dostala do tempa a dokázala náskok soupeře snížit na pět bodů.

30:01
    Začala čtvrtá čtvrtina. (59:54)

30:21
    Míč poskakoval po obroučce, ale nezapadl do koše a tak následoval faul Barcelony. CSKA tak zůstane u míče. (59:54) (59:54)

30:37
    Naprosto neobsazen zůstal v podkošovém prostoru Vorontsevich a s přehledem navyšuje vedení CSKA. (61:54) (61:54)

31:07
    Moskva mohla opět navýšit své vedení, ale střela byla tentokrát hodně nepřesná a nedotkla se ani obruče a ani desky koše. (61:54) (61:54)

31:38
    Jeden trestný hod proměněn a CSKA tak vede o osm bodů. (62:54) (62:54)

31:53
    To již ani zdaleka neplatí, přichází totiž okamžitá odpověď v podobě úspěšné trojky. (62:57) (62:57)

32:08
    Oba celky se předhání v bodovém přísunu na své konto. (64:57) (64:57)

32:42
    Střelecké hody nám malinko upadly, ale stále se hraje ve velkém tempu. U míče CSKA Moskva. (64:57) (64:57)

33:03
    Míč už padal do koše, ale na poslední chvíli si to rozmyslel a vypadl ven. (64:57) (64:57)

33:26
    Jenže na druhé straně není plodný ani útok Barcelony, hra se nám přelévá z jedné strany na druhou bez změn skóre. (64:57) (64:57)

34:05
    Lorbel (BAR) přerušuje tuto šňůru a snižuje náskok soupeře. (64:59) (64:59)

34:21
    S přehledem proměněné dva trestné hody Jacksona (CSKA). (66:59) (66:59)

34:48
    S koncem časového limitu přišla střela z nouze a podle toho to i vypadalo. Míč tak mají v držení hráči z hlavního města Ruska. (66:59) (66:59)

34:51
    Proměněn je jeden trestný hod CSKA. (67:59) (67:59)

35:02
    Abrines (BAR) vypíchl míč soupeři a uháněl sám na koš, byl při zakončení zřejmě faulován a bude tak házet dva trestné hody. (67:59) (67:59)

35:02
    Přichází oddechový čas. (67:59) (67:59)

35:02
    Oba trestné hody Abrines v pohodě proměnil. (67:61) (67:61)

35:38
    Navíc z rychlého brejku Barcelona snižuje. (67:63) (67:63)

36:18
    Opět je u míče klub ze Španělska a náskok CSKA se rázem velmi krátí. (67:63) (67:63)

36:28
    Jenže přišla chyba v rozehrávce a míče se okamžitě zmocnil soupeř. Navíc je tu pátý faul Barcelony a to znamená jediné, CSKA bude od nyní při každém faulu házet trestné hody. (67:63) (67:63)

36:28
    Proměnit se povedlo jeden ze dvou možných. (68:63) (68:63)

36:54
    Na druhé straně přichází úspěšná dvojbodová akce a rozdíl mezi týmy je pouze tříbodový. (68:65) (68:65)

37:15
    Mohlo být srovnáno, ale trojkový pokus Barcelony se odrazil od obruče mimo hrací plochu, ale španělský klub zůstane u míče. (68:65) (68:65)

37:39
    Nejdříve chyba na straně Barcelony, poté ta samá situace na druhé straně a následně Barcelona ztrácí míč těsně pod košem. Neuvěřitelné, co se nyní na palubovce děje. (68:65) (68:65)

37:58
    Khryapa (CSKA) se na to nemohl dívat a razantním skokem na obruč perfektně zasmečoval. (70:65) (70:65)

38:13
    Na druhé straně však přichází přesný trojkový pokus a máme z utkání pěkné drama, (70:68) (70:68)

38:23
    Do konce čtvrté čtvrtiny zbývá 97 vteřin a Barcelona již prohrává pouze o dva body a vzala si oddechový čas. (70:68) (70:68)

38:32
    Faul Kauna (CSKA) přibrzdil útok soupeře, ale zatím stále nebude Barcelona házet trestné hody. (70:68) (70:68)

38:40
    Úspěšný útočný doskok drží Barcelonu ve hře. (70:68) (70:68)

38:51
    Weems (CSKA) si pomohl nedovoleně a fauly na kontě ruského klubu přibývají. (70:68) (70:68)

39:00
    To byla panečku střela! Velmi tísněn dokázal barcelonský hráč dostat míč do koše a vyrovnává. (70:70) (70:70)

39:15
    Na druhé straně však přichází okamžitá odpověď. (72:70) (72:70)

39:27
    Navarro a jeho trojky drží Barcelonu nad vodou a španělský klub právě nyní vede o jediný bod. (72:73) (72:73)

39:33
    CSKA mělo k dispozici dva trestné hody a oba byly proměněny. Do konce čtvrté čtvrtiny zbývá 26,9 vteřiny. (74:73) (74:73)

39:33
    Je tu oddechový čas pro Barcelonu! (74:73) (74:73)

39:58
    Barcelona vsadila vše na jednu kartu, ale CSKA dokázalo poslední útok ubránit a vypadá to, že zvítězí. (74:73) (74:73)

40:00
    Konec zápasu. (74:73)

Je to opravdu tak, CSKA Moskva dokázalo zvítězit v tomto dramatickém souboji s Barcelonou 74:73 a může se tak radovat ze třetího místa v letošním ročníku Euroligy.

Pokud mělo být toto utkání předkrmem před finálovým soubojem Olympiakos – Real Madrid, tak se máme opravdu na co těšit.

K utkání o třetí místo je to z mé strany již vše, přihlásím se však opět ve 21:00, kdy vypukne právě zmiňované finále. Prozatím Vám děkuji za pozornost. (19:49:52)

Jozef Valenčík

FC Barcelona: Huertas, Abrines, Navarro, Jasikevicius, Todorovič, Wallace, Ingles, Rabaseda, Lorbek, Mbaye, Tomic

Rozhodčí: Lottermoser, Boltauzer, Koromilas