Ramos-Vinolas – Hájek 2:0 (kon.) | Štěpánek – Starace 1:2 (kon.)
1
6 5 3
sk Pondělí 13.05.2013, 16:30ATP Řím - Internazionali BNL d'Italia (antuka)

6:3
    Montanes využil svoj druhý mečbal a po 37 minútach ukončil tretí set pomerom 6:3.

5:3
    Montanes sa možno postaral o zlomový moment v tomto zápase. V ôsmej hre tretieho setu sa mu podarilo čistou hrou ukradnúť servis nášho hráča a vedie 5:3. Španiel navyše bude podávať na víťazstvo v tomto zápase.

4:3
    Albert Montanes vyrovnáva stav na čisté hry na 1:1. Španiel sa navyše dostáva do vedenia v treťom sete 4:3.

3:3
    Čistá hra Martina Kližana na podaní posiela zápas opäť do patového stavu.

3:2
    Montanes pracuje na podaní ako švajčiarske hodinky. Španiel sa posúva do vedenia 3:2.

2:2
    Kližan vyrovnáva na 2:2. Nemal to ale jednoduché, lebo musel odvracať brejkbal súpera.

2:1
    Španiel pokračuje v skvelej hre na podaní a bez problémov si opäť drží svoj servis.

1:1
    Kližan si podržal svoje servis a vyrovnáva stav na 1:1.

1:0
    Montanes vstupuje do rozhodujúceho setu ideálne, keďže si podržal servis a súperovi šancu na brejkbal nedal.

7:5
    Montanes využil svoj druhý setbal a vyhráva druhé dejstvo za 49 minút 7:5.

6:5
    Montanes stále na podaní suverénny. Opäť nedal šancu Kližanovi a vedie 6:5.

5:5
    Kližan vyrovnáva na 5:5. Tentoraz pri svojom podaní výraznejšie problémy nemal.

5:4
    Albert Montanes bez väčších ťažkostí ide znova do vedenia. Španiel v druhom sete ešte nečelil brejkbalu súpera.

4:4
    Kližan s problémamy, ale predsa úspešný na podaní. Odvrátil dva brejkbaly a dotiahol gem do zdarného konca.

4:3
    Montanes sa o dôležitú siedmu hru v sete nedal pripraviť a po menších komplikáciách sa posúva do vedenia 4:3.

3:3
    Kližan vyrovnáva na 3:3. Naďalej čakáme na prvú brejkbalovú zápletku.

3:2
    Montanes sa aj po tretíkrát v druhom sete ujíma vedenia. Tentoraz rozdielom 3:2.

2:2
    Slovenský tenista vyrovnáva na 2:2. V druhom sete si obaja hráči vzorne držia servis a žiadnu brejkbalovú šancu sme tak ešte nevideli.

2:1
    Montanes si aj po druhýkrát v druhom sete drží servis a vedie 2:1.

1:1
    Kližan bezpečne vyrovnáva na 1:1. Na úvod druhého dejstva si obaja hráči podržali svoj servis.

1:0
    Albert Montanes si na začiatku druhého setu podržal servis a vedie 1:0.

3:6
    Martin Kližan čistou hrou na podaní ukončuje prvý set, ktorý vyhráva za 37 minút pomerom 6:3.

3:5
    Kližan využil svoj druhý brejkbal a po prvýkrát berie Montanesovi servis.

3:4
    Kližan tentoraz bez problémov zvládol svoj servis a vedie 4:3.

3:3
    Montanes bez problémov zrovnáva stav na 3:3. V polovici prvého setu sú šance oboch tenistov stále vyrovnané.

2:3
    Aj po tretíkrát v zápase si Kližan drží servis, ale opäť mal problémy a musel odvracať brejkbal.

2:2
    Montanes vyrovnáva stav na 2:2. Po druhýkrát uspel na podaní a súperovi nedal ešte ani jednu brejkbalovú šancu.

1:2
    Kližan si síce s problémami, ale predsa len aj po druhýkrát v zápase podržal servis a vedie 2:1

1:1
    Albert Montanes si rovnako ako súper podržal na úvod zápasu servis a vyrovnáva na 1:1

0:1
    Martin Kližan dobre vstupuje do zápasu, keď si hneď v úvode dokázal postrážiť svoje podanie.