Rusko – USA 3:8 (kon.) | Švýcarsko – Česko 2:1 (kon.) | Finsko – Slovensko 4:3 (kon.)
Kanada – Švédsko 2:3 (1:2 po s.n.)
Chicago Blackhawks
4:1 (1:1, 0:0, 3:0)
Detroit Red Wings
Čtvrtek 16.05.2013, 02:00 • United Center, Chicago • Play-off NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Vážení fanoušci NHL, vítejte u sledování prvního utkání série mezi Chicagem Blackhawks a Detroitem Red Wings. Oba kluby mají za sebou jednu zvládnutou sérii a utkají se mezi sebou o postup do finále Západní konference. Do této série vstupuje jako favorit Chicago, které bylo v letošní sezóně nejlepším mužstvem celé NHL a dá se považovat za favorita na zisk Stanley Cupu. To Detroit se do play-off dostal na poslední chvíli, ale v předešlé sérii ukázal, že i sním se letos musí počítat.

V prvním kole play-off měřilo Chicago svoje síly s Minnesotou a dopadlo to v jeho prospěch velmi dobře, když série trvala pouhých pět zápasů a Chicago tak potvrdilo roli favorita. Tuto roli si Chicago přenese i do série s Detroitem, která bude velmi atraktivní, jelikož se jedná o celky ze stejné divize. Chicago ale může těšit fakt, že se mu v letošní sezóně proti Detroitu dařilo.

Kanadské bodování Blackhawks:
    1. Marián Hossa (3+3)
    2. Patrick Sharp (5+1)
    3. Duncan Keith (1+4).

Detroit se na postup do druhého kola velmi nadřel, když hrál proti Anaheimu, přes který přešel až po sedmi zápasové bitvě. Dnešním zápasem začíná pro Rudá křídla další velmi těžká série, když se postaví jednomu z nejlepších týmů NHL. Ale to nic nemění na tom, že Detroit už jednoho těžkého soupeře vyřadil a v této sérii se pokusí o skalp Chicaga.

Kanadské bodování Red Wings:
    1. Henrik Zetterberg (3+5)
    2. Pavel Dacjuk (2+5)
    3. Daniel Cleary (2+3).

Letošní vzájemné zápasy:

13. 4. 2013 – Chicago – Detroit – 3:2sn.
    31. 3. 2013 – Detroit – Chicago – 1:7
    03. 3. 2013 – Detroit – Chicago – 1:2sn.
    28. 1. 2013 – Chicago – Detroit – 2:1pp.

Chicago Blackhawks: Crawford (Emery) – Hjalmarsson, Keith, Leddy, Seabrook, Rozsíval, Oduya – Hossa, Toews, Saad – Kane, Handzuš, Sharp – Shaw, Bolland, Bickell – Frolík, Kruger, Carcilo

Detroit Red Wings: Howard (Gustavsson) – Ericsson, Kronwall, Smith, Quincey, Colaiacovo, Kindl – Abdelkader, Dacjuk, Franzen – Cleary, Filppula, Zetterberg – Brunner, Andersson, Nyquist – Bertuzzi, Emmerton, Eaves

Rozhodčí: O'Rourke, Pollock – Cherrey, Murphy.

00:01

0:20
    Toews vybojoval kotouč v útočném pásmu, kde posléze přihrál mezi kruhy Saadovi, který ve výhodné pozici branku přestřelil.

1:23
    Chicago začalo velmi aktivně a tlačí se do útoku.

1:42
    Kindl dokázal vybojovat puk a posunul jej do středního pásma.

2:42
    Nyquist se nedokázal dostat do útočného pásma a tak puk jen nahodil na Crawforda.

3:27
    Do zakončení se snažil dostat Franzen a povedlo se mu to, ale připraveného Crawforda nepřekonal.

4:46
    Detroit má v posledních střídáních puk pod kontrolou a tlačí se do útoku.

5:33
    Dacjuk se snažil z pravé strany najít před brankou volného Bertuzziho, ale jeho přihrávka byla jedním z obránců zastavena.

6:19
    Filppula našel z poza branky na pravém kruhu Zetterberga, který trefil tyč.

7:35
    Chicago nevstoupilo do utkání nejlépe, když má v úvodních minutách více ze hry Detroit.

8:01
    Chicago si zahraje přesilovou hru, když je na 2 minuty za hákování vyloučen Nyquist.

8:40
    Detroit se zatím úspěšně brání.

9:03
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Chicago se dostává v přesilové hře do vedení, když puk v útočném pásmu vybojoval Toews a přihrál jej na hůl MARIÁNA HOSSY, který střelou z mezikruží překonal Howarda. Asistence: Jonathan Toews, Patrick Sharp.

10:57
    Detroit právě vstřelil branku!
    Detroit ale velmi rychle vyrovnává, když přes obránce vystřelil Nyquist a Crawford dokázal puk vyrazit pouze před sebe, kde byl DAMIEN BRUNNER, který poslal puk pohotovou dorážkou do branky. Asistence: Gustav Nyquist, Jonathan Ericsson.

11:30
    Detroit je po vstřelené brance aktivnějším týmem.

12:18
    A bude hrát přesilovou hru, když je za podražení vyloučen na 2 minuty Shaw.

12:52
    Dacjukova střela z levého kruhu branku netrefila.

13:24
    Od modré čáry vystřelil Kronwall, ale Crawford puk za svá záda nepustil.

14:15
    Z levé strany zkusil štěstí Colaiacovo, ale jeho střela skončila ve výstroji Crawforda.

14:18

15:02
    Hossa poslal z pravého rohu puk před branku, kde se k němu po odrazu dostal Seabrook, jenž tvrdou střelou nedokázal rozvlnit síť.

15:51
    Detroit operoval v útočném pásmu, ale k zakončení se nedostal.

16:25
    Od modré čáry vystřelil Ericsson a jeden z bránicích hráčů srazil kotouč do hlediště.

16:42
    Detroit bude hrát další přesilovou hru, když je na 2 minuty za vražení na hrazení vyloučen Shaw.

17:05
    Chicago se osvobozuje a posílá kotouč za Howardovu branku.

18:00
    Tak tato přesilová hra se Detroitu vůbec nedaří, když se nedokáže usadit v útočném pásmu.

18:26
    Nyní útok Detroitu ukončilo postavení mimo hru.

18:42

19:07
    Po vyhraném vhazování vystřelil pohotově Zetterberg, ale jeho střela branku netrefila.

19:50
    Puk je ve středním pásmu, takže se už nic v první třetině nestane.

20:00

Je za námi první třetina, po které je stav nerozhodný 1:1. Do vedení se v 10. minutě dostali domácí, když dokázali využít přesilovou hru zásluhou přesné střely Hossy. Detroit ale na inkasovanou branku velmi rychle odpověděl, když v 11. minutě dorazil do branky kotouč Brunner. Druhá třetina začne přibližně ve 3:05.

Střely na branku: 6:7

20:01

20:50
    Toews se snažil dostat do zakončení, ale hostující obrana jej ubránila.

21:10
    Z mezikruží vystřelil nebezpečně Kane. Howard byl však připraven.

22:09
    Od modré čáry nahodil puk na Crawforda Nyquist, ale brankář Chicaga byl pozorný.

22:28
    Leddy vyhodil kotouč do hlediště a Detroit tak bude hrát 2 minuty přesilovou hru.

22:48
    Od modré čáry vystřelil Kronwall, ale branku netrefil.

23:20
    Dacjuk se snažil přihrát Franzenovi, ale to se mu nepodařilo, když jeho přihrávka byla zastavena obranou Chicaga.

23:55
    Kindl nahodil kotouč na Crawforda a ten hru raději přerušil.

24:28

24:46
    Howard předvedl krásný zákrok lapačkou proti střele Sharpa.

24:57
    Za držení odchází na trestnou lavici Quincey a tak si přesilovou hru zahraje Chicago.

25:33
    Keith od modré čáry branku netrefil. Detroit se posléze osvobozuje.

26:23
    Chicago se drží v útočném pásmu, ale mimo palebné pozice.

26:42
    Bollandova střela trefila Howarda do masky.

26:57

27:25
    Od modré čáry nahodil puk na branku Howarda Seabrook, ale puk se po mnoha tečích dostal do rohu.

28:28
    Eavesovo nahození z pravé strany končí ve výstroji Crawforda.

29:22
    Od modré čáry vystřelil Hjalmarsson, ale branku přestřelil.

30:06
    Ve středním pásmu se strhla menší potyčka mezi Bollandem a Abdelkaderem. Oba hokejisté dostávají trest na 2+2 minuty za sekání a hrubost.

30:54
    Zakázané uvolnění Detroitu. Vhazovat se bude před Howardem.

31:40
    Z mezikruží vystřelil nepřesně Shaw.

32:15
    Chicago je ve druhé třetině lepším týmem a má herní převahu.

33:05
    Oduya se dostal na modré čáře k puk a ihned vystřelil, ale pouze vedle pravé tyče Howardovi branky.

33:26
    Chicago bude hrát přesilovou hru, když je na 2 minuty za podražení vyloučen Kronwall.

33:45
    Před brankou zůstal osamocený Toews, kterému puk na poslední chvíli přeskočil hokejku.

34:05
    Detroit se dostal do útočného pásma, kde ukrajoval čas ze svého oslabení.

34:35
    Puk je znova v útočném pásmu Detroitu. Chicagu se přesilová hra nedaří.

35:00
    Z pravého kruhu vystřelil Seabrook, ale pouze do bránícího hráče.

35:26

36:05
    Nyquist přenechal na útočné modré čáře puk Brunnerovi, jenž pohotovou střelou branku přestřelil.

36:38
    K Howardovi se odrazil kotouč a brankář Detroitu hru raději přerušil.

37:15
    Chicago se snaží vstřelit druhou branku, ale obrana Detroitu nepouští střelce domácích do šancí.

38:35
    Bolland se dostal k odraženému kotouči a z mezikruží vystřelil na Howarda, který předvedl dobrý zákrok lapačkou a puk sní vyrazil.

39:20
    Detroit narušil tlak Chicaga a hraje s pukem v útočném pásmu.

39:55
    Puk je za brankou Detroitu, kde se dohraje druhá třetina.

40:00

Ve druhé třetině bylo jasně lepším týmem Chicago, které Detroit herně přehrálo. Hosté ale dokázali všechny útoky Chicaga ubránit a tak je stav po druhé třetině stále 1:1. Třetí třetina začne přibližně ve 4:05.

Střely na branku: 23:12

40:01

40:37
    Z velkého úhlu vystřelil Toews, ale Howard byl pozorný.

41:11
    Od modré čáry vystřelil Smith, ale i Crawford na druhé straně předvedl velmi jistý zákrok.

42:13
    Ze středního pásma nahodil kotouč na Crawforda Brunner a domácí brankář hru raději přerušil.

43:30
    Chicago se stále nemůže v útočném pásmu prosadit.

44:50
    Bolland ujel hostující obraně a uháněl sám na Howarda, který se roztáhl na brankové čáře a domácí útočník jej nedokázal překonat.

45:55
    Z levého kruhu se snažil vystřelil Frolík, ale v poslední fázi upadl a o puk přišel.

47:06
    Puk se dostal k Howardově brance a tak Howard hru raději přerušil.

48:02
    Chicago se znova dostává do zaslouženého vedení. Hostující obrana špatně pohlídala JOHNNYHO ODUYU, který si sjel mezi kruhy a tvrdou střelou do pravé šibenice překonal Howarda. Asistence: Patrick Sharp, Patrick Kane.

49:00
    Detroit je i nadále pod velkým tlakem.

49:50
    Skvělý Howard stále drží naději Detroitu na vyrovnání, když si nyní poradil se střelou Hjalmarssona, který střílel z dobré pozice.

50:42
    Detroit se na malou chvíli usadil v útočném pásmu, ale k žádnému ohrožení branky se nedostal.

51:23
    O osudu zápasu začíná být pomalu rozhodnuto. Po velmi smolné brance se dostává Chicago do dvoubrankového, když se puk od brusle Brunnera odrazil před branku na volného MARCUSE KRUGERA, který už neměl problém poslat puk za bezmocného Howarda. Asistence: Daniel Carcillo, Nick Leddy.

52:36
    Střelou přes obránce se prezentoval Sharp, který ale recept na Howarda nenašel.

53:10
    Z levého kruhu střílel Saad, ale jen nad branku.

54:47
    Kane a Sharp se dostali do přečíslení dva na jednoho a málem z toho byla branka, když Kane našel přesně hůl Sharpa, který nedokázal z první překonat Howarda.

55:35
    Chicago má zápas pod kontrolou a nedá se čekat, že by se Detroit zmohl na vyrovnání.

56:10
    Od modré čáry vystřelil Abdelkader, ale jeho střela byla domácí obranou zablokována.

57:00
    Detroit se usadil v útočném pásmu a má velký tlak.

57:16
    Detroit byl blízko snížení, ale Brunnerovu střelu nejprve zastavilo břevno, od kterého puk pomalu putoval do branky, vtom ale zasáhl Seabrook, který puk ze vzduchu z brankové čáry odpálil.

57:56
    Chicago se dostalo do útočného pásma, kde drží kotouč za brankou.

58:30
    Detroit to zkouší bez brankáře! Howard pouze na střídačce.

59:11
    Chicago si pojišťuje dnešní vítězství střelou do prázdné branky, když na modré čáře chyboval Colaiacovo, který upadl a přihrál puk Hjalmarssonovi, který poté vyslal do úniku Sharpa a ten dovezl kotouč až do prázdné branky. Asistence: Niklas Hjalmarsson.

59:50
    Hokejisté Chicaga drží puk za vlastní brankou a čekají na konec zápasu.

60:00

Chicago dokázalo zaslouženě strhnout ve třetí třetině vítězství na svojí stranu, když se dokázal prosadit Oduya, Kruger a Sharp. Detroit dnes ale nepodal špatný výkon, ale na výborně hrajícího Chicago to dnes nestačilo a tak se domácí ujímají vedení v sérii.

Michal Handzuš (CHI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 17:01

Tímto se s Vámi loučím a přeji Vám pěkný čtvrteční den. (04:53:29)

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 10. Hossa (Toews, Sharp), 49. Oduya (Sharp, Kane), 52. Kruger (Carcillo, Leddy), 60. Sharp (Hjalmarsson) – 11. Brunner (Nyquist, Ericsson)

Rozhodčí: O'Rourke, Pollock – Cherrey, Murphy

Diváci: 21,494