ILHK Hr. Králové – IHC Prague Rats 0:4 (kon.) | IHC Pardubice – Mad Parrots 2:6 (kon.) | IHC Přerov – Kanci Uh. Brod 2:3 (kon.)
Brno – IHC Olomouc 5:0 (kon.) | ILHK Hr. Králové – IHC Kladno 5:7 (kon.) | IHC Pardubice – Slavia Praha 5:10 (kon.)
IHC Přerov – Devils Zlín 5:7 (kon.) | Brno – Uh. Hradiště 5:2 (kon.)
ILHK Hradec Králové
0:4 (0:1, 0:1, 0:1, 0:1)
IHC Prague Rats
Sobota 25.05.2013, 12:00STILMAT extraliga inline hokeje

Utkání je za námi. Domácí dnes na svého soupeře neměli a hosté si po zásluze odvážejí tři body. Beroun se prezentoval dobrou obranou a když už se Hradec dostal do šance, tak narazil na skvělého Handla, který si připisuje nulu do svých statistik. Ode mne je to v tuto chvíli vše, ale inline v Hradci dnes ještě nekončí. Od 15:00 se zde představí Kladno. (13:19:30)

48:00

47:07
    Hradec toto oslabení zvládl a je v plném počtu.

46:25
    Jakub Novák posílá svojí střelu švihem vysoko nad bránu Lochmana.

45:50
    Popela ujel v oslabení, ale jeho střel netrefila prostor tří tyčí.

45:07
    A Beroun si zahraje přesilovku číslo dvě. Za sekání dostává dvě minuty Půlpán.

43:22
    Hradečtí mohli jít do přečíslení, ale akci zastavuje píšťalka rozhodčí kvůli ofsajdu.

42:10
    Medvědi právě vstřelili branku!
    Beroun využívá přesilovku. Když se po pěkné kombinaci dostal k puku jako poslední LADISLAV VLČEK, jenž dostal puk za bezmocného Lochmana. Asistence: David Balázs, Petr Šinágl.

41:43
    Šinágl našel svojí střelou přesně lapačku Lochmana.

41:12
    Na trestnou odchází hradecký Fiedler, který si vysloužil menší trest za hru vysokou holí. Přesilovka pro Beroun.

40:00
    Fiedlerovu střelu tečoval obránce a ta skončila kousek vedle branky.

38:00
    Svoboda hledal před brankou svého spoluhráče, jenže ten puk netrefil ideálně a Hand nemusel zasahovat.

36:49
    Balázs se chtěl také zapsat do střelecké listiny, jenže Lochman byl proti a jeho střelu dobře vyrazil.

36:01
    Čtvrtá čtvrtina začala.

36:00
    Třetí čtvrtina skončila.

35:08
    Popelova dělovka prolétla jen těsně kolem levé tyčky hostující branky.

33:58
    Šinágl jel se svým spoluhráčem dva na jednoho, ale po špatné přihrávce akce skončila.

33:12
    A hosté vedou již o tři branky, když se svojí střelou prosazuje JAN RUDOVSKÝ, který překonal Lochmana. Asistence: Robin Malý.

31:53
    Berounskou šanci zastavuje ofsajd.

30:26
    Šinágl prověřil pozornost Lochmana, který byl ale připravený a puk za svá záda nepustil.

29:00
    Znovu vidíme část hry, kde se nic zajímavého neděje.

27:41
    Fiedler se rozjel až od své branky a nabral velkou rychlost. Když už se dostal až před Handla, tak napřáhl ale bekhendový pokus neslavil úspěch.

27:04
    Znovu to byl Šinágl, který se dostal až k zakončení, jenže jeho pokus byl velice slabý a Lochman si s ním poradil.

25:33
    Šinágl si projel celé hřiště a zakončil, ovšem Lochman byl na svém místě a střelu za svá záda nepustil.

24:31
    Pavlatovu ránu vyrazil Lochman ramenem nad branku.

24:01

Hosté po dvou čtvrtinách vedou nad svým soupeřem 2:0. Beroun byl lepší první čtvrtinu, ale ve druhé už Hradec vyrovnal hru, jenže Medvědi se prezentují skvělou defenzívou a nepouští domácí do větších šancí. Třetí čtvrtina začne přibližně za 5 minut.

24:00

23:50
    Hosté zvládli i toto oslabení a bez problémů se ubránili.

23:24
    Handlův další zákrok po střele hradeckého hráče.

23:11
    Hosté jsou ve třech a pokračuje klasická přesilovka.

22:56
    Šafránkovu střelu vyráží Handl do ochranné sítě.

22:20
    Fiedler přestřeluje branku Berouna, když už Handl ležel na zemi.

21:50
    Hostující Malý posílá svůj tým do dvou, když za držení protihráče dostává menší trest. Toto může být dobrá šance pro Hradec na snížení.

21:34
    A v oslabení se hosté dostávají do dvoubrankového náskoku, když ADAM PŘIBYL objel branku a zasunul puk za záda Lochmana. Bez asistence.

21:11
    Už se opět hraje a domácí mají přesilovku.

21:11
    Domácí si vzali time-out.

21:11
    Za podražení si půjde na dvě minuty sednout Jakub Novák. Přesilová hra pro Hradec.

20:00
    Lochman si připisuje další dva zákroky, když nejdříve vyrazil střelu ramenem a chvíli na to vyrazil střelu berounského forwarda.

16:25
    Půlpán jel po chybě obránce úplně sám na Handla, ale svou kličkou na něj nevyzrál a hostující gólman drží stále jednobrankové vedení pro svůj tým.

15:59
    Šafránek si najel z pravé strany až skoro před Handla. Ten byl připravený a šanci zastavil.

14:20
    Domácí jsou nyní aktivnějším týmem a snaží se o vyrovnání.

13:37
    Půlpán se Svobodou ujeli do přečíslení. Druhý jmenovaný dostal puk přesně před branku, ale Handl se skvěle přemístil.

13:00
    Tvrzník vyprášil pravý beton Lochmana.

12:20
    Filip se dostal do další šance po přihrávce Fiedlera, ale jeho rána mířila vedle branky.

12:01

První čtvrtina je za námi. Hosté vedou 1:0 a po krátké přestávce pokračujeme.

12:00

11:21
    Filip se dostal až před Handla, který ale byl připravený a nedovolil hradeckému hráči skórovat.

10:20
    Hradeckým stadionem zvonila tyčka za Lochmanem. Velká smůla pro Berounské.

9:26
    Jedovatá střela obránce Berouna jen proletěla nad brankou Lochmana.

8:18
    Lochman musel vyjet z branky, aby zastavil brejk hostující týmu.

7:00
    Macháň si najel před branku, jenže jeho střela bekhendem neměla potřebnou razanci, aby vážněji ohrozila Handla.

5:08
    Tvrzníkova střela končí na hrudi Lochmana.

4:00
    V tuto chvíli se nic neděje a týmy si jen vyměňují puky.

2:30
    Vlček napřáhl ke střele, ale betony Lochmana sklapli včas.

1:50
    Vhazovat se bude po pravici Handla, který zneškodnil první střelu Hradeckých.

0:31
    A hned v první minutě se mění stav. Balázs našel na levém kruhu PETRA ŠINÁGLA, který střelou z první propálil brankáře. Asistence: David Balázs.

00:15
    Úvodní buly vyhráli hosté, kteří se hned s vervou pustili do útoku.

00:01

Hráči jsou již na hrací ploše a po úvodních pozdravech se může začít.

ILHK Hradec Králové: Lochman – Fiedler, Macháň, Pánek, Vaněk, Karlík, Svoboda, Pištora, Popela, Půlpán, Šafránek, Filip, Čáp, Komárek.

IHC Berounští Medvědi: Handl (Michajlov) – Tvrzník, Přibyl, Zvoník, Balázs, Rudovský, Novák Jakub, Novák Lukáš, Ransdorf, Pavlata, Malý, Vlček, Šinágl.

Rozhodčí: Baret, Schaffer.

První vzájemné měření sil se odehrálo mimořádně na stadionu pražské Hvězdy a Beroun, který v něm byl hostitelem, zvítězil jednoznačným poměrem 9:3. Hattrickem a třemi asistencemi se blýskl zkušený Petr Šinágl.

Medvědi z dosavadních pěti utkání vyhráli tři, ostatní dva zápasy hráli proti pražské Slavii. Zatím tak vcelku potrvrzují svou sílu a i když lídra skupiny z hlavního města už asi nedoženou, na druhou příčku by rozhodně dosáhnout chtěli. Pro dnešek budou favoritem.

Hradec naproti tomu zvládl vítězně pouze úvodní extraligový duel s Úhřeticemi a poté přišly čtyři porážky se čtyřmi různými celky. Ta poslední v Kladně byla obzvlášť důležitá, nicméně odveta s tímto soupeřem přijde až odpoledne.

Příjemnou sobotu u Reebok extraligy inline hokeje. Na mužstvo Hradce Králové čeká víkend ve znamení trojice domácích zápasů, dva z nich přicházejí na řadu dnes. Prvním soupeřem bude východočeskému týmu Beroun.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Lukáš Drapák

Branky a nahrávky: 1. Šinágl (Balázs), 22. Přibyl, 34. Rudovský (Malý), 43. Vlček (Balázs, Šinágl)

IHC Prague Rats: Handl (Michajlov) – Tvrzník, Přibyl, Zvoník, Balázs, Rudovský, Novák Jakub, Novák Lukáš, Ransdorf, Pavlata, Malý, Vlček, Šinágl.

Rozhodčí: Baret, Schaffer