ILHK Hr. Králové – IHC Prague Rats 0:4 (kon.) | IHC Pardubice – Mad Parrots 2:6 (kon.) | IHC Přerov – Kanci Uh. Brod 2:3 (kon.)
Brno – IHC Olomouc 5:0 (kon.) | ILHK Hr. Králové – IHC Kladno 5:7 (kon.) | IHC Pardubice – Slavia Praha 5:10 (kon.)
IHC Přerov – Devils Zlín 5:7 (kon.) | Brno – Uh. Hradiště 5:2 (kon.)
IHC Night Birds Přerov
2:3 (0:3, 1:0, 1:0, 0:0)
IHC KANCI Uherský Brod
Sobota 25.05.2013, 12:00STILMAT extraliga inline hokeje

Na vyrovnání nakonec přerovský tým nedosáhl, přestože byl od druhé čtvrtiny zápasu lepším týmem. O všem rozhodlo úvodních osm minut, ve kterých Uherský Brod vstřelil tři góly, domácí Nightbirds pak dvěma trefami snížili na 2:3. V důležitém utkání tak bere všechny body tým ze Slovácka. (13:27:17)

48:00

47:50
    Kotouč se dostal na zadní mantinel a domácí už to budou mít hodně těžké. Běží poslední vteřiny.

47:33
    Ferenc byl sám před Kůdelou, jenže nedokázal puk dostatečně zvednout. To byla stoprocentní šance!

46:52
    Sklenář rozehrál na Hanáka a hned odjel z brány. Přerov hraje bez brankáře!

46:41
    Také Uherský Brod sáhl po time-outu.

46:41
    Síly na ledě se vyrovnají. Na trestnou lavici totiž míří Haring (UHB).

46:20
    V oslabení ujel Jergl společně s Ferencem. Střelu prvního jmenovaného brankář Kůdela vyrazil a Ferencovi následná dorážka nevyšla.

45:43
    Přerov si vzal před začátkem oslabení oddechový čas.

45:43
    Tlak domácí týmu stoupal, ale vše kazí vyloučení Blinky (PRE), který dostal menší trest za podražení.

43:33
    Krchňáček zkoušel tečovat Haringovu střelu. Sklenář však dobře zasáhl.

42:09
    Ferencovu střelu brankář Kůdela s hodně velkým štěstím vyrazil. Přerov hodně touží po vyrovnání.

40:38
    Oba týmy už jsou znovu kompletní. Šillerova přihrávka na Kartůska, který se chystal střílet z první, byla nepřesná.

38:41
    Haring měl velmi nadějnou příležitost, když byl nikým nebráněný před bránou. Pokus o zakončení u tyče mu však nevyšel podle představ.

38:26
    Současné vyloučení na obou stranách, takže týmy hrají pouze ve třech.

37:50
    Hečova střela šla Sklenářova betonu, od kterého se kotouč odrazil do rohu.

36:43
    Dnes hodně aktivní Hanák otestoval Kůdelu střelou z větší vzdálenosti. Ten letící puk lapil, proto se bude vhazovat před bránou Uherského Brodu.

36:01
    Začala čtvrtá čtvrtina.

Domácí mužstvo se po malých krůčcích ve skóre přibližuje svému soupeři. Uvidíme, jestli závěrečná čtvrtina bude v tomto trendu pokračovat. Současný stav 2:3 a pohled na zlepšenou hru domácích Nightbirds slibuje vyrovnání.

36:00
    Třetí čtvrtina skončila.

35:55
    Přerov je v závěru třetí čtvrtiny nastěhován u brány soupeře. Kočara zkoušel v posledních vteřinách zakončovat po Jerglově přihrávce.

34:12
    Hanák jel hodně pomalu, poté si zkoušel Kůdelu rozhýbat, ale ten jeho zakončení zlikvidoval. Stav 2:3 se tedy nemění.

34:12
    Hanák se dostal do samostatného úniku a byl zastaven nedovoleně, Přerov proto pojede trestné střílení!

33:54
    Night Birds Přerov právě vstřelili branku!
    A už je to jen o gól! VLADIMÍR KOČARA v přesilovce střílel z ostrého úhlu, ale trefil se parádně do horního růžku brány! Asistence: Jaromír Jelínek.

33:21
    Přesilovka pro Přerov. Vyloučen je Měšťánek (UHB) za sekání.

32:57
    Hanák tentokrát zkoušel překonat Kůdelu mezi betony. Ani z této akce však gól nepřišel.

31:31
    Domácí začínají přidávat na tempu. Také Blinka byl v dobré možnosti, avšak i on při zakončení neuspěl.

30:14
    Hanák ve vlastním oslabení krásně poslal puk před bránu, kde byl volný Jegrl, který však promáchl. To byla obrovská příležitost na další snížení!

28:19
    Další vyloučení a tentokrát i s osobní trestem. Přerov špatně střídal, trest za hráčkou lavici odpyká Kočara (PRE). Navíc Ferenc (PRE) nastřelil puk po odpískání, takže dostal desítku.

27:40
    Domácí jsou v plném počtu. Hanák to znovu šikovně zkoušel, ale narazil na Surého, který puk poslal daleko od vlastní branky.

26:18
    Přerov zkoušel zahrozit v oslabení. Jergl však se znovu prudkou střelou neuspěl, kotouč proletěl nad bránou.

25:24
    Za krosček je menším trestem vykázán ze hry Ferenc (PRE). Uherský Brod si zahraje přesilovku.

24:51
    Hanák se krásně obtočil kolem brodské brány, ale už nedokázal zakončit. Hned poté došlo k faulu, proto Uherský Brod hraje ve výhodě.

24:01
    Začala třetí čtvrtina.

Ve druhé čtvrtině přerovský tým smazal malý kousek z gólového manka. Po slabším úvodu ze strany Nightbirds už se hra vyrovnala, takže utkání bude určitě v dalším průběhu ještě velmi zajímavé. Po krátkém oddechu odstartuje třetí čtvrtina duelu.

24:00
    Druhá čtvrtina skončila.

23:39
    Přerov je hodně povzbuzen a tlačí se do dalšího zakončení. Uherský Brod je v závěru druhé čtvrtiny pod palbou.

23:07
    Domácí se konečně dočkali a snižují stav na 1:3. MIKULÁŠ ZBOŘIL z velké vzdálenosti ostrou ranou napálil puk na Kůdelu, který ho propustil za svá záda. Asistence: Jakub Ferenc.

22:43
    Ditrich nepřešel přes Surého, což ho může dost mrzet. Byl by totiž v obrovské šanci sám před brankářem.

22:09
    Už znovu sledujeme hru v plném počtu. Před bránou Brodu byl Jergl, ale Kůdela je zatím stále ve svých zákrocích stoprocentní.

20:42
    Kočara zabojoval a dokázal Surému vypíchnout puk. Domácí rychle střídají.

20:10
    Hosté rozehrávali hodně pomalu, ale pak to před bránou pořádně rozjeli. Sklenář se musel ohánět, jednak proti střele Heči a také proti Šillerovi, který zakončoval z bezprostřední blízkosti.

19:29
    Více práce mezi tyčemi teď rozhodně bude mít na přerovské straně Sklenář. Vyloučen je totiž Zbořil (PRE), a tak brodský tým má k dispozici přesilovku.

18:08
    Na druhé straně si Sklenář poradil s akcí Jaroslava Vaňka. Oba brankáři v současných minutách chytají výborně.

17:21
    Ostrá střela Jelínka nadělala Kůdelovi dost starostí, které ale brankář Uherského Brodu zvládl. Zbořil ještě sjížděl na dorážku, ke kotouči už se však nedostal.

16:23
    Puk se odrazil mimo hrací plochu. Bude se vhazovat poblíž přerovské brány.

15:37
    Od čtvrtého gólu teď zachránil domácí tým brankář Sklenář. Předvedl pěkný zákrok lapačkou proti Krchňáčkovi.

14:49
    Jelínek se snažil u mantinelu přetlačit Kartůska, což se mu nepodařilo. Přerov bojuje, chce nepříznivé skóre zlepšit.

13:18
    Domácí Nightbirds dlouho kombinovali před bránou, ale chybí jim střelba. Čas přesilovky se hodně rychle krátí.

12:30
    Vyloučený Hanák už je zpátky ve hře, domácí tak hrají nyní přesilovku.

12:01
    Začala druhá čtvrtina.

V první čtvrtině byl Uherský Brod lepším týmem a zaslouženě vede. Obě mužstva už se chystají na začátek té druhé.

12:00
    První čtvrtina skončila.

12:00
    V samotném závěru tu máme ještě vyloučení. Šiller (UHB) dostal dvě minuty za nedovolené bránění.

11:50
    Uherský Brod se snaží o čtvrtý gól, do konce první čtvrtiny zápasu už ale zbývá jen pár vteřin.

10:58
    Domácí v oslabvení vyrazili do rychlého přečíslení, ale Blinkovo zakončení šlo vedle.

10:46
    Kotačka to dvakrát zkoušel, ale obě střely Sklenář zlikvidoval.

10:18
    Přerov míří do dalšího oslabení. Tentokrát je potrestán Hanák (PRE).

07:36
    Uherský Brod právě vstřelil branku!
    Další možnost už ale znamená gól. JAROSLAV VANĚK střílel z předbrankového prostoru a Sklenářovi kotouč propadl těsně za čáru. Přesilovka je využita. Asistence: Martin Kotačka, Martin Krchňáček.

07:05
    Krchňáček mohl přidat třetí branku hostujícího týmu, Sklenář ale proti velké šanci postavil svůj beton!

06:53
    Uvidíme další přesilovku, ale tentokrát se karta obrací. Vyloučen je Ditrich (PRE).

05:55
    Uherský Brod už je v plném počtu.

05:40
    Brankář Kůdela má teď plné ruce práce. Jenže ani Hanák nebyl při svém zakončení přesný.

04:29
    Zbořil dostal pěknou přihrávku, ale bránu soupeře přestřelil. Domácí jsou v početní výhodě dost aktivní.

03:50
    Kotačka (UHB) se provinil sekáním, takže si Přerov zahraje přesilovku.

02:56
    Jenže přichází špatná Sklenářova rozehrávka a Uherský Brod navyšuje svůj náskok. MILAN ŠILLER měl tentokrát s dorážkou do poloprázdné klece snadnou práci. Asistence: Josef Haring.

02:03
    Ditrichem nastřelený puk byl zblokován Kartůskem mimo nebezpečí. Přerov se snaží na rychlý inkasovaný gól odpovědět.

01:19
    Kůdela v brance Uherského Brodu si připsal první úspěšný zákrok, když lapil střelu Jergla.

00:40
    Přerovský Kočara byl nastřelen pukem a hrací plochu opustil s bolestivou grimasou. Už se ale znovu pokračuje ve hře.

00:26
    Velmi rychlý gól hostujícího týmu. MILAN ŠILLER se prokličkoval až před bránu a Sklenář nedokázal kotouč zastavit. Asistence: Dušan Surý.

00:01

IHC Night Birds Přerov: Sklenář J. – Osina J., Zbořil, Kočara, Ferenc, Ditrich, Jelínek, Blinka, Jergl A., Hanák

IHC Uherský Brod: Kůdela (Šivel) – Surý, Vaněk P., Kotačka, Vaněk J., Woska, Šiller, Haring, Krchňáček, Heča, Kartůsek, Měšťánek

Rozhodčí: .

Hezkou sobotu z přerovské MEO Arény, kde po čase pokračuje Reebok extraliga inline hokeje. Přerovští Nightbrids v pravé poledne rozehrají utkání s Uherským Brodem. Oba soupeře od sebe v tabulce dělí jen tři body, takže zápas slibuje zajímavou podívanou. V prvním vzájemném utkání zvítězil Uherský Brod 6:4.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Aleš Novotný

Branky a nahrávky: 24. Zbořil (Ferenc), 34. Kočara (Jelínek) – 1. Šiller (Surý), 3. Šiller (Haring), 8. Vaněk J. (Kotačka, Krchňáček)

IHC KANCI Uherský Brod: Kůdela (Šivel) – Surý, Vaněk P., Kotačka, Vaněk J., Woska, Šiller, Haring, Krchňáček, Heča, Kartůsek, Měšťánek