Plíšková – Duque-Marinová 0:2 (kon.) | Jankovičová – Hantuchová 2:0 (kon.)
2
6 6
Úterý 28.05.2013, 13:47French Open - ženy - Roland Garros (antuka)

To je ode mě prozatím vše. Budu se těšit u dalšího onlajnu. (14:57:58)

V 2. kole se Mariana Duque-Marinová střetne s lepší z dvojice Bartoliová – Govortsová.

Kristýna Plíšková dokázala se svou soupeřkou držet krok jen v úvodu zápasu. Již ve třetím gemu ale přišla o podání a pustila Duque-Marinovou do vedení, které už Kolumbijka nepustila. Od stavu 3:2 navíc vyhrála devět her v řadě a uštědřila tak v druhém setu české hráčce i nepopulárního "kanára".

Konec zápasu

0:6
    Je dobojováno! Mariana Duque-Marinová proměnila hned první mečbol a po zásluze postupuje do dalšího kola.

0-40
    Tři mečboly pro Kolumbijku!

0-30
    Duque-Marinová trefila eso a je dva body od postupu do 2. kola.

0-15
    Zmůže se Kristýna ještě na nějaký odpor? Po prvním míčku to tak nevypadá.

0:5
    Konec přestávky, podávat bude Mariana Duque-Marinová.

0:5
    Následuje přestávka a výměna stran.

0:5
    Mariana Duque-Marinová opět bere Plíškové servis a v následujícím gemu půjde podávat na vítězství v celém utkání.

15-40
    Jenže na Duque-Marinovou dneska prostě nemá, pouští ji k dalším dvěma brejkbolům.

15-30
    Kristýna se pokusí ještě zabojovat.

0-30
    Další vyhraná výměna Kolumbijky.

0-15
    A zdá se, že si nechce svůj pobyt na kurtu ani trošku prodlužovat.

0:4
    Duque-Marinová si i přes mírné komplikace dokráčela pro zisk čtvrté hry duhé sady.

30-40
    Jenže vzápětí je tu gembol pro rodačku z Bogoty.

30-30
    Česká hráčka srovnává se soupeřkou krok.

15-30
    Plíšková se jí snaží sekundovat, uvidíme, zda-li jí to vydrží.

0-30
    Duque-Marinová na kurtu dominuje.

0-15
    Kolumbijka vykročila za potvrzením brejku nejlepším možným způsobem.

0:3

0:3

0:3
    Proti druhému brejkbolu už byla Plíšková krátká, podruhé v druhém setu přichází o podání a s jejími vyhlídkami na postup do dalšího kola to vypadá dost bledě.

30-40
    První z nich Kristýna Plíšková odvrací.

15-40
    Je tomu tak, Duque-Marinová má před sebou další dvě příležitosti k brejku.

15-30
    Jenže zdá se, že protihráčka je v této fázi zápasu k nezastavení.

15-15
    Dlouhou řadu sedmi prohraných výměn Plíšková dokázala přerušit až nyní.

0-15
    Série vyhraných bodů Duque-Marinové pokračuje i na začátku třetího gemu druhého setu.

0:2
    Naprosto s přehledem čistou hrou Kolumbijka potvrzuje brejk a dostává se do vedení 6:2 a 2:0.

0-40
    Duque-Marinová působí na servisu daleko sebevědoměji než naše hráčka.

0-30
    Vzápětí přidává další vítěznou výměnu a vede už 30:0.

0-15
    Kolumbijské hráčce stačí k vítězství, když si po zbytek zápasu podrží své podání. Za tímto cílem vykročila rázně.

0:1
    Hodně dlouhý úvodní gem druhé sady pro sebe dokázala získat Duque-Marinová, která využila pátý nabídnutý brejkbol a vede 1:0.

40-A
    Pátý brejkbol v tomto gemu pro mladou Kolumbijku.

40-40
    Jako by hráčky ani nechtěly tuto hru vyhrát, další shoda.

40-A
    Duque-Marinová trefila další vítězný balón a je blíže zisku gemu.

40-40
    Ale ani ten není využit, takže jsme zpátky na shodě.

A-40
    Tohle by mohlo Kristýnu Plíškovou posílit, dostala se k prvnímu gembolu.

40-40
    Znovu jí ale pohrdla. Následuje čtvrtá shoda.

40-A
    Plíšková předvedla další z řady nevynucených chyb, Duque-Marinová má před sebou další šanci.

40-40
    Nekonečný gem pokračuje.

40-A
    Nicméně znovu přichází místo gembolu šance na brejk.

40-40
    Kristýna Plíšková ale soupeřku nechce pustit do vedení.

40-A
    Bohužel ale poté přichází z rakety české hráčky chyba a Kolumbijka má další brejkbol.

40-40
    Rodačka z Loun jej odvrací ve velkém stylu, svým šestým vítězným míčem v zápase.

30-40
    Jenže vzápětí už znovu zazářila Duque-Marinová, která má hned z kraje druhého setu brejkbol.

30-30
    Ty ale mohou být ještě včas zažehnány, první krok se povedl.

15-30
    Kristýna se dostává do problémů.

15-15
    Napodruhé už se jí vedlo o poznání lépe, je srovnáno.

0-15
    Plíšková zahajuje druhé dějství dvojchybou.

0:0
    Po krátké přestávce otevře druhou sadu svým podáním Kristýna Plíšková.

2:6
    Hned první setbol Mariana Duque-Marinová bezpečně proměnila a zakončila tak první set, který poměrně jasně ovládla. Zvítězila v něm 6:2.

15-40
    Kolumbijská hráčka má dva setboly!

15-30
    A do této kolonky připisuje další zářez.

15-15
    Duque-Marinová je na antuce jako doma, nyní zaznamenala už svůj jedenáctý winner zápasu.

15-0
    Kristýna nemá ztratit, možná i díky tomu získává první bod osmé hry.

2:5

2:5

2:5
    Mariana Duque-Marinová zvládla znovu lépe dlouhou přetahovanou o sedmý gem, podruhé bere Plíškové servis a v nadcházející hře půjde podávat na vítězství v prvním setu.

40-A
    Třiadvacetiletá Kolumbijka má další brejkbol.

40-40
    Duque-Marinová se nevzdává.

A-40
    Po brejkbolu je tu gembol pro naši hráčku.

40-40
    Tentokrát se s hrozbou ztráty servisu Plíšková vyrovnala o poznání lépe než ve třetí hře.

40-A
    Dvojchybou nabízí česká tenistka Duque-Marinové druhý brejkbol v utkání.

40-40
    O tu se však následně Kristýna sama připravuje.

A-40
    Starší z dvojčat Plíškových je opět ve výhodě.

40-40
    Duque-Marinová srovnává na shodu.

40-30
    Češka si ale přeci jen řekla o gembol a taky ho dostala.

30-30
    Pohodový průběh gemu už se zdá být minulostí.

30-15
    Napodruhé už ale tak úspěšná nebyla a chybovala.

30-0
    A Plíšková si vzápětí přišla pro vítězný míč a vede o dva míčky.

15-0
    Snad předchozí neúspěch Plíškovou nijak výraznějí nepoznamená. Vypadá to, že by tomu tak být nemuselo.

2:4
    Kolumbijská tenistka ovdrátila čtyři brejkboly protihráčky a nakonec se může radovat ze zisku šestého gemu.

40-A
    Duque-Marinová má v této dlouhé hře první gembol.

40-40
    Také ten zůstává nevyužit. Tohle je velká škoda, snad to nebude Kristýnu mrzet.

A-40
    Čtvrtý brejkbol pro naši hráčku.

40-40
    Mariana Duque-Marinová ukázala, že má pevné nervy. Gem stále nekončí.

A-40
    Kristýna Plíšková bojuje o šestou hru a znovu je k jejímu zisku hodně blízko.

40-40
    Ani na druhý pokus to neklaplo. Shoda.

A-40
    Češký talent se ale nenechává odbýt tak snadno, má další brejkbol.

40-40
    S ním si ale Kolumbijka poradila.

40-30
    Dobře! Kristýna Plíšková se propracovala ke svému prvnímu brejkbolu.

30-30
    Plíšková jí ale chce tuto cestu zkomplikovat.

15-30
    A po další vyhrané výměně už je o něco málo blíže zisku tohoto gemu.

15-15
    Vzápětí ale ukázala opačnou tvář, když si došla pro vítězný míč a srovnává tak aktuální stav.

15-0
    Duque-Marinová na úvod šesté hry chybuje.

2:3

2:3

2:3
    Kristýna Plíšková si podržela podání a snižuje na 2:3.

40-15
    Šanci na čistou hru jí však Duque-Marinová bere, když zaznamenala druhý winner v zápase.

40-0
    Tře gemboly pro 102. hráčku světa.

30-0
    Také druhou výměnu pátého gemu ovládla rodačka z Loun.

15-0
    Kristýna se pokusí přerušit sérii tří vyhraných gemů soupeřky v řadě, začíná dobře.

1:3
    Duque-Marinová potvrdila předchozí brejk čistou hrou a odskakuje na rozdíl dvou her.

0-40
    Kolumbijka si došla pro vítězný míč a má tři gemboly.

0-30
    A znovu, již osmá nevynucená chyba české hráčky v zápase.

0-15
    Kristýna Plíšková kupí jednu chybu za druhou a daruje tak soupeřce snadné body.

1:2

1:2

1:2
    Mariana Duque-Marinová proměňuje hned první brejkbol v utkání a bere Plíškové servis.

30-40
    Nakonec ale přeci jen musí čelit brejkbolu.

30-30
    Kristýna si ale žádný tlak nepřipouští a srovnává skóre na 30:30.

15-30
    Druhá nevynucená chyba v řadě v podání Plíškové nabízí Kolumbijce slušnou šanci.

15-15
    Jenže záhy kazí také Plíšková.

15-0
    Duque-Marinová pomohla české hráčce chybou.

1:1
    Kolumbijka si také vyhrála své podání a srovnává na 1:1.

30-40
    Ani Duque-Marinová ale nechce připustit první brejkbol v utkání.

30-30
    Plíšková srovnává ve druhém gemu se soupeřkou krok.

15-30
    Vzápětí ale musela jít přes slabší druhý servis a Kristýna jí okamžitě ztrestala vítězným míčem.

0-30
    I na druhý pokus se trefila do prvního podání a vede už o dva míčky.

0-15
    Duque-Marinová začíná své úvodní představení na servisu také dobře.

1:0
    Kristýna Plíšková si pohlídala první podání v zápase a ujímá se v něm vedení.

40-30
    Naopak, místo brejkbolu je tu gembol.

30-30
    Kristýna Plíšková ji ale zatím k brejkbolu nepouští.

15-30
    Duque-Marinová se dostává do vedení.

15-15
    V boji o druhý fiftýn ale Češka vyrobila nevynucenou chybu.

15-0
    Po dlouhém čekání se hráčky konečně dostaly na kurt. Zápas zahájila na servisu Plíšková a začala výborně.

0:0

To stejné se postupně děje i na ostatních kurtech, takže doufejme, že se na nich zanedlouho objeví i hráči a hráčky a úterní program tak bude moci začít.

Že bychom se konečně dočkali? Dobrým signálem může být dění na druhém největším dvorci v areálu, který je pojmenován po Suzanne Lenglenové, kde před pár okamžiky pořadatelé odhrnuli zelené plachty.

Zdá se, že déšť nad areálem Roland Garros neustává. Kurty jsou přikryty plachtami a zahájení úterního programu se znovu posouvá, tentokrát o 45 minut.

Hrát se nezačne dříve než ve 12:30.

Nepříznivé meteorologické předpovědi se bohužel naplnily. V Paříži prší, takže začátek zápasu na kurtu číslo 8 je prozatím v nedohlednu.

Hráčky se spolu dosud na okruhu WTA nestřetly, budeme tak svědky jejich prvního vzájemného měření sil.

Třiadvacetiletá Kolumbijka je v současnosti 162. hráčkou světa. Nejlepšího umístění dosáhla v únoru 2010, kdy jí patřilo 94. místo.

Mariana Duque-Marinová se ve své kariéře pohybuje nejčastěji právě na oranžovém povrchu a tak není divu, že právě na něm zažívá největší úspěchy. V letošní sezoně už na antuce vyhrála dva turnaje ITF. Navíc na domácích turnajích WTA v kolumbijském Cali a Bogotě došla do čtvrtfinále, respektive do 2. kola.

V loňském roce v Paříži Duque-Marinová neprošla kvalifikací, letos však zvládla všechna tři kola a okusí tak potřetí v kariéře hlavní soutěž.

Starší ze sester Plíškových se aktuálně pohybuje jen těsně za hranicí TOP 100, na žebříčku jí patří 102. příčka. Koncem ledna už ale Kristýna byla na 86. místě.

Rodačka z Loun se v letošní sezoně zatím marně snaží výrazněji prosadit na některém z turnajů WTA. Jejím nejlepším výsledkem tak zůstává 2. kolo z Australian Open. Jinak Kristýna Plíšková většinou končila v kvalifikacích nebo v prvních kolech. Ani na podnicích ITF to nebyla žádná sláva – pouhá dvě čtvrtfinále jsou pro tuto talentovanou hráčku málo.

Jedenadvacetiletá Češka se představí v hlavní soutěži French Open poprvé v kariéře. V předchozích dvou letech uvízla vždy v sítích kvalifikace.

Hezký den, pařížský grandslam v úterý pokračuje dalšími zápasy 1. kola a český tenis bude mít opět ve hře řadu svých zástupců. V tomto přenosu zaměříme svou pozornost na utkání Kristýny Plíškové, která se střetne s Marianou Duque-Marinovou z Kolumbie.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná ve 13:50.