Cibulková – Erakovičová 1:2 (kon.) | Schmiedlová – Hamptonová 0:2 (kon.)
2
7 6
sk Čtvrtek 30.05.2013, 16:08French Open - ženy - Roland Garros (antuka)

Ďakujem za pozornosť, prajem pekný, aj keď upršaný tenisový deň a teším sa na ďalšie prenosy na onlajny.eu. (17:39:14)

Slovenské prekvapenie ženskej dvojhry v podobe mladej Karolíny Anny Schmiedlovej končí v druhom kole ženského singla Roland Garros na rakete Američanky Hamptonovej.
    Schmiedlová sa po zlom začiatku v prvom sete dotiahla na svoju súperku, no za stavu 5:5 nevyužila svoje podanie a nešťastne prehrala prvý set. V druhom sa už nevedela dostať do hernej pohody, súperka ju jasne prevýšila v takmer všetkých herných činnostiach. Pomer winnerov 30:10 hovorí jasnou rečou v prospech Hamptonovej. Našu hráčku nezachránila ani priaznivejšia bilancia nevynútených chýb 14:25.
    Pre Slovenku Schmiedlovú je aj napriek prehre veľký úspech postup z kvalifikácia do druhého kola a vzhľadom na jej vek môžme smelo predpokladať, že sa rodí nová tenisová osobnosť.

Koniec zápasu

2:6
    Američanka Jamie Hamptonová využíva hneď svoj prvý mečbal a po presvedčivom výkone najmä v druhom sete, za 1 hodinu a 20 minút postupuje do tretieho kola.

15-40
    Dva mečbaly pre Hamptonovú.

15-30
    Na podaní je však Američanka a tá toho využíva.

15-15
    Schmiedlová ešte bojuje a vyrovnáva.

0-15
    Hamptonová ide za svojím cieľom a ujíma sa vedenia.

2:5
    Koniec prestávky, podávať bude Jamie Hamptonová na zisk druhého setu a celého zápasu.

2:5
    Nasleduje prestávka a výmena strán.

2:5
    Tretí gembal sa už Američanke odvrátiť nepodarilo a Schmiedlová znižuje na 2:5. Hamptonová však ide podávať na postup do tretieho kola.

40-30
    Opäť fiftín pre Hamptonovú.

40-15
    Čistá hra sa nekoná a Američanka znižuje.

40-0
    Šanca na čistú hru pre Schmiedlovú.

30-0
    Vzápätí aj druhý fiftín pre Schmiedlovú..

15-0
    Prvý fiftín siedmej hry pre Slovenku.

1:5
    Druhá šanca na zisk šiestej hry je už však využitá a Schmiedlovej šance sa rapídne zmenšujú.