Rumunsko
1

Sobota 08.06.2013, 20:00 • Hala Vodova, Brno • Kvalifikace ME - ženy

0:0
    Český národní tým volejbalistek poráží v odvetném utkání baráže o účast na evropském šampionátu Rumunsko 3:1 na sety. První dva sety český tým na palubovce dominoval, v třetím setu Rumunky otočily nepříznivý stav 17:21 a zápas zdramatizovaly, i ve čtvrtém setu hned čtyřikrát stáhly český tří-pětibodový náskok, koncovku ale zvládly lépe Češky a zahrají si v německém Schwerinu na ME. Tam se v září utkají ve velmi náročné základní skupině s Polskem, Srbskem a Bulharskem. (22:05:54)

25:22
    Čtvrtý set skončil.

25:22
    Aneta Havlíčková důrazným útokem zakončuje toto utkání a definitivně posílá české volejbalistky na mistrovství Evropy!

24:22
    Andrea Kossányiová složila míč k základní čáře a Česko má dva mečboly!

23:22
    Razantním útokem skóruje Salaoruová.

23:21
    Obrovskou hrubku vystřihla rumunská nahrávka Calotová, která nad sítí posílá míč do zámezí.

22:21
    Středem sítě boduje Michaela Monzoni, ta je dnes téměř stoprocentní.

21:21
    Po technickém úderu Muresanové nedokázaly Češky zpracovat míč na hrací ploše.

21:20
    Češky se znovu neprosadily v útoku, podařilo se ale zablokovat Salaoruovou.

20:20
    Salaoruová boduje útokem z hlavního kůlu.

20:19
    Při nepříliš povedeném útoku Havlíčkové se rumunský blok dotkl sítě.

19:19
    Mühlsteinové je odpískána nečistá nahrávka a je vyrovnáno, Rumunky bleskově zlikvidovaly pětibodový náskok Česka 18:13.

19:18
    Po chybě Havelkové Rumunky donutily trenéra Parisiho k oddechovému času.

19:17
    Nemtanuová propasírovala útok z hlavního kůlu přes rumunský dvojblok.

19:16
    Povedený rychlý útok středem sítě Rumunek, uspěla Ilieová.

19:15
    Do hry se vrátila Muresanová a útočí do zámezí.

18:15
    Onejekweová zaznamenává přímý bod z podání.

18:14
    Mühlsteinová kazí servis.

18:13
    A znovu boduje Kossányiová, prostějovská smečařka se prosadila technickým úderem do rohu hřiště.

Tomáš Kohlmann

Česko: Kossányiová, Kvapilová, Pastulová, Havlíčková, Rossi, Monzoni, Dostálová, Bednářová, Mühlsteinová, Havelková, Plchotová, Vincourová
    Rumunsko: Baciuová, Rogojinaruová, Trombitasová, Tricaová, Soboová, Calotová, Nemtanuová, Salaoruová, Miclea Grigotutová, Ilieová, Muresanová, Onejekweová

Rozhodčí: Lászlo Adler (Maďarsko), Jacobus Nederhoed (Nizozemsko)