IHC Nový Jičín – IHC Košutka 5:5 (kon.) | HC Boskovice inline – Roller Storm 4:7 (kon.) | Roller Storm – IHC Košutka 9:6 (kon.)
IHC Nový Jičín – HC Boskovice inline 3:5 (kon.)
IHC Roller Storm Praha
9:6 (1:4, 2:1, 3:0, 3:1)
IHC Košutka Plzeň
Sobota 22.06.2013, 16:001. liga inline hokeje

Roller Storm Praha vyhrál na finálovém turnaji 1. ligy inline hokeje v Přerově i své druhé utkání, tentokrát proti Plzni 9:6, ačkoliv na začátku druhé čtvrtiny prohrával už o čtyři góly. V 18:00 bude zahájeno poslední dnešní utkání mezi Novým Jičínem a Boskovicemi. (17:47:03)

48:00

47:25
    Už běží poslední minuta utkání. Plzeň ještě zahrozila Setíkovského střelou, kterou však brankář vyrazil.

46:00
    Roller Storm právě vstřelil branku!
    Plzeň závěr zápasu absolutně nezvládá. MILAN BLÁHA měl také dostatek prostoru, položil si brankáře a bekhendem pověsil kotouč do horního růžku klece. Bez asistence.

45:00
    Jenže time-out Plzni vůbec nepomohl, ba naopak. Laxnost v obraně potrestal IVO JINDRÁK, který bez problémů projel až k bráně a pohodlně zakončil. Bez asistence.

44:37
    Plzeňský tým si vybral oddechový čas.

44:37
    Nerozhodný stav ale příliš dlouho netrval. Bláha poslal puk na dobře najetého JAKUBA CHOCHOLU, který kotouč zvedl krásně pod horní tyčku. Roller Storm Praha tak znovu vede. Asistence: Milan Bláha.

43:53
    Košutka Plzeň právě vstřelila branku!
    Pražský tým sice oslabení zvládl, ale hned po něm přece jen inkasoval. Na 6:6 vyrovnal po dobré Pejcharově přihrávce střelou z první OTO MRKVAN. Asistence: Tomáš Pejchar.

43:00
    Sedláčkova střela skončila v lapačce brankáře Dominika Frodla. Do konce utkání chybí přesně pět minut, proto Plzeň určitě přepne svůj motor na vyšší obrátky.

41:47
    Necelou minutu se bude hrát ve třech na obou stranách a pak začne plzeňská přesilovka. Jakub Frodl totiž dostal menší trest za hákování.

41:26
    Jakub Frodl po přihrávce Bláhy u tyče těsně minul.

40:43
    A teď pro změnu početní výhoda čeká na pražský tým. Za sekání je vyloučen Sedláček.

39:55
    V posledních vteřinách přesilovky ještě střílel Miloš Sýkora, ale Roller Storm už toto oslabení zvládne.

39:14
    Růžičkova prudká střela trefila brankáře Dominika Frodla do betonu.

38:32
    Matěj Sýkora přihrával k tyči na Pejchara, který však nezkrotil puk letící těsně nad plochou.

38:00
    A bude k tomu mít přesilovku, protože za hákování odjel pykat Schubert.

37:20
    Miloš Sýkora hodně nepřesně přihrával, takže Plzeň musí ve snaze vyrovnat znovu zaútočit.

36:01
    Začala čtvrtá čtvrtina.

Plzeň na začátku druhé čtvrtiny vedla už 5:1, jenže po skončení té třetí prohrává 5:6. Hráči Košutky v posledních minutách úplně vypadli z role a jejich laxní hru soupeř z hlavního města dokonale potrestal.

Aleš Novotný

Branky a nahrávky: 7. Bláha (Schubert, Chocola), 15. Bláha (Schubert), 19. Jindrák (Hanzlík), 33. Bláha (Chochola, Polívka), 34. Schubert (Frodl), 36. Schubert (Hanzlík), 45. Chochola (Bláha), 45. Jindrák, 46. Bláha – 7. Sedláček (Sýkora), 8. Sýkora (Ruprecht), 9. Pouska (Sýkora), 10. Hanzlíček (Sedláček), 14. Hanzlíček (Mrkvan), 44. Mrkvan (Pejchar)

IHC Roller Storm Praha: Dominik Frodl (Budínský) – Polívka, Würtherle, Jakub Frodl, Jindrák, Bláha, Schubert, Chochola, Hanzlík, Duchek
    IHC Košutka Plzeň: Pacl (Křen) – Růžička, Sedláček, Hanzlíček, Miloš Sýkora, Pejchar, Setikovský, Pouska, Mrkvan, Ruprecht, Matěj Sýkora