Česko – Morava 23:11 (kon.) | Česko – Morava 13:9 (kon.)
23:11 (11:4)
Morava
Neděle 23.06.2013, 09:30 • Nýřany • Mezizemské utkání v národní házené

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 09:30.

Hezký den z Nýřan, vítejte u sledování dvou dnešních zápasů v rámci reprezentační akce Čechy – Morava. Nejprve se budeme věnovat za několik okamžiků zápasu žen.

V této kategorii bylo doposud odehráno 71 utkání, z nichž se 35 radovalo družstvo Čech, 29 se radovaly ženy Moravy a 7 skončilo utkání nerozhodně. (V roce 2006 bylo místo Čechy – Morava sehráno utkání Východ – Západ, kde východ zvítězil 18:17). Z let 1946 – 1952 bohužel podklady, o utkáních Čechy – Morava, chybí.

Vůbec prví utkání výběrů žen bylo sehráno v roce 1922 v Pustějově, kdy zvítězily ženy z Čech 5:1. Dnešní utkání na hřišti v Nýřanech je již historicky šesté utkání výběrů Čechy – Morava pořádané nýřanským oddílem. Výběrová utkání zde byla hrána v letech 1969, 1970, 1975, 1996, 2002 a nyní v roce 2013.

Na hřišti se nám schyluje ke slavnostnímu nástupu obou týmů a představení všech aktérů a aktérek utkání.

Byli představeni oba rozhodčí pánové lenfeld a Slavík.

Momentálně na hřiště nastupují jmenovitě hráčky Moravy.

Po hráčkách Moravy, které jsou na hřišti již nastoupeny jsou představovány hráčky domácích Čech.

Čechy: Dušková, Zadražilová – Fialová, Lizáková, Šponglová, Václavíková, Vizingrová, Peřinová – Bendová, Bittnerová, Beldíková, Henclová, Laštovičková, Švarcová, Živná. Trenérky: Laštovičková, Šmídlová.

Morava: Šnajdrová, Zelezníková – Černá, Dreslerová, Nezvalová, Chmelíčková – Kratochvílová, Jurtíková, Polášková, Hurtíková, Benešová, Strnišťová, Lachová, Hynečková, Švecová. Trenéři: Melenda, Pisch.

Rozhodčí: Lenfeld, Slavík.

Na hrací ploše jsou nyní již všichni aktéři a aktérky utkání. Právě zní státní hymna ČR

Slavnostní výhoz utkání provede starosta města Nýřany ing. Jiří Davídek

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

1
    První branku utkání vstřelila Švarcová. (1:0) (1:0)

4
    Hráčky Moravy mají k dispozici několik trestných hodů. Obrana Čech prozatím odolává v čele s brankařkou Duškovou (1:0) (1:0)

6
    Obrana Čech zatím působí hodně neprostupně a získavají již třetí míč pro své kolegyně v útoku. (1:0) (1:0)

7
    Po souhře tymákovského útoku se prosadila Petra Bendová (2:0) (2:0)

V zápětí vybojovala balon opět obrana Čech (2:0) (2:0)

8
    Z rychlého protiútoku se prosazuje Švarcová (3:0) (3:0)

9
    Bittnerová se prosazuje po rozehraném trestném hodu (4:0) (4:0)

10
    Hráčky Moravy ztratily v útoku opět balon. (4:0) (4:0)

10
    Ivana Švarcová upravuje stav utkání (5:0) (5:0)

11
    Pěkný zákrok v brance Čech předvedla Dušková (5:0) (5:0)

13
    Na druhé straně vychytala trestný hod Bittnerové Šnajdrová (5:0) (5:0)

13
    Petra Bendová se prosazuje přes obránkyni Moravy a zvyšuje tak náskok Čech (6:0) (6:0)

14
    Trastný hod i na branku Čech. Úspěšnější byla brankařka Dušková (6:0) (6:0)

15
    Podobně jako před malou chvilkou se prosazuje Petra Bendová (7:0) (7:0)

16
    Prosazují se prvně hráčky Moravy, konkrétně Kratochvílová (7:1) (7:1)

Oddechový čas pro hosty. (7:1) (7:1)

19
    Po oddechovém čase jsou v držení míče hráčky Moravy (7:1) (7:1)

20
    Pěkným zákrokem se opět prezentovala Dušková (7:1) (7:1)

21
    Šestimetrový hod pro hráčky Čech, ke kterému se staví Laštovičková (7:1) (7:1)

21
    A není úspěšná, netrefila branku hostí (7:1) (7:1)

22
    Pavla Jurtíková za Moravu snižuje (7:2) (7:2)

23
    Obrana Moravy opět úspěšnější a sebrala balon (7:2) (7:2)

Šestimetrový hod i pro Moravu (7:2) (7:2)

23
    Kratochvílová úspěšná (7:3) (7:3)

24
    Z trestného hodu se tentokráte Laštovičková nemýlila (8:3) (8:3)

24
    Syřišťová po výkroku snižuje náskok domácích (8:4) (8:4)

25
    Opět šestimetrový hod pro Čechy po nedovoleném zákroku obránkyně Moravy (8:4) (8:4)

26
    Jitka Živná proměňuje (9:4) (9:4)

27
    Marie Dušková na dvakráte úspěšná (9:4) (9:4)

27
    Následně chytá i trestný hod (9:4) (9:4)

28
    Nepřesnost v rozehrávce Čech přináší balon do moravských rukou (9:4) (9:4)

28
    Rychlý protiútok hráček Čech zakončila úspěšně Živná (10:4) (10:4)

29
    Nepřesná střela z ruky Jurtíkové přináší balon na druhou stranu hřiště (10:4) (10:4)

30
    Hrubý zákrok obránkyně Nezvalové (10:4)

30
    Z trestného hodu se prosadila Petra Laštovičková (11:4) (11:4)

30
    První poločas skončil. (11:4)

V prvním poločase byly výrazně lepší hráčky Čech. Útočnice Moravy se jen těžko dokázaly prosazovat přez obranu Čech, za kterou chytala velmi dobře brankařka Dušková.

Vše se schyluje ke druhému poločasu. Na hrací ploše jsou již oba arbitři a přivádí obě družstva.

31
    Začal druhý poločas. (11:4)

31
    Pěkným zákrokem se hned v úvodu prezentovala brankařka Moravy Šnajdrová (11:4) (11:4)

31
    Tentokráte byla na Ivanu Švarcovou krátká. (12:4) (12:4)

33
    Šestimetrový hod pro Moravu (12:4) (12:4)

33
    Skvělý zákrok předvedla Soňa Zadražilová, která nastoupila do druhého poločasu v brance Čech. (12:4) (12:4)

35
    Z trestného hodu se prosazuje Jurtíková (12:5) (12:5)

35
    Trestný hod i na druhé straně, kde se nemýlila Petra Bendová (13:5) (13:5)

36
    Rychlý protiútok Čech zakončila Švarcová (14:5) (14:5)

37
    Strnišťová snižuje po individuální akci (14:6) (14:6)

38
    Série trestných hodů pro české hráčky (14:6) (14:6)

39
    Po hezké kombinaci s jistotou zakončuje Živná (15:6) (15:6)

Dnešní utkání sleduje 550 diváků. (15:6) (15:6)

41
    Jitka Živná se opět nemílí, tentokráte z trestného hodu (16:6) (16:6)

42
    Z trestného hodu trefuje pod nohy brankařky Strnišťová (16:7) (16:7)

43
    Petra Bendová neproměňuje trestný hod (16:7) (16:7)

44
    Na druhé straně se neprosazuje ze stejného místa Strnišťová (16:7) (16:7)

45
    Opět se prosazuje Jitka Živná po rozehraném trestném hodu (17:7) (17:7)

46
    Pavla Jurtíková se nemíli z trestného hodu (17:8) (17:8)

48
    Henclová se prosazuje z ryclého protiútoku (18:8) (18:8)

49
    Pěkná kombinace hráček Čech, střela končí však na tyči (18:8) (18:8)

50
    Andrea Henclová proměňuje trestný hod (19:8) (19:8)

52
    Petra Laštovičková svou šanci neproměnila, byla však faulována a Čechy zůstavají v držení míče (19:8) (19:8)

53
    Laštovičková se tentokráte prosazuje s jistotou (20:8) (20:8)

55
    Prosazuje se Klára Benešová po výkroku z pravé strany brankoviště (20:9) (20:9)

56
    Petra Laštovičková se přez obránkyni prosazuje a nedává šanci ani brankařce hostů (21:9) (21:9)

58
    Desátou branku svého týmu střílí Kateřina Strnišťová (21:10) (21:10)

58
    V zápětí z protiútoku skóruje Laštovičková (22:10) (22:10)

59
    Kateřina Strnišťová se opět prosadila střelecky (22:11) (22:11)

60
    Ivana Švarcová krásnou střelou o tyč z trestného hodu pečetí stav utkání (23:11) (23:11)

60
    Konec zápasu. (23:11)

Nejlepšími hráčkami utkání jsou vyhlášeny: Čechy – Lenka Fialová (Sokol Blovice), Morava – Pavla Jurtíková (TJ Chropyně)

Na hřišti právě proběhne vyhlášení ankety nejlepší házenkářka za rok 2012

5) Bonaventurová Štěpánka – HK Hlinsko
    4) Švarcová Ivana – Sokol Tymákov
    3) Dušková Marie – Spartak Modřany
    2) Laštovičková Petra – Sokol Dobruška
    1) Bendová Petra – Sokol Tymákov

Ve druhém poločase se obraz hry trošku vyrovnal, avšak hráčky Čech byly i ve druhém poločase lepšími a po zásluze tak mezizemské utkání ovládly.

Prozatím děkuji za pozornost a za pár minut se opět ozvu, tentokráte z utkání mužů. (10:55:24)

Michal Volek

Česko: Dušková, Zadražilová – Fialová, Lizáková, Šponglová, Václavíková, Vizingrová, Peřinová – Bendová, Bittnerová, Beldíková, Henclová, Laštovičková, Švarcová, Živná. Trenérky: Laštovičková, Šmídlová.

Rozhodčí: Lenfeld, Slavík