IHC Pardubice – IHC Přerov 7:4 (kon.) | Slavia Praha – Devils Zlín 6:7 (kon.) | IHC Přerov – Slavia Praha 4:12 (kon.)
IHC Pardubice – Devils Zlín 6:4 (kon.)
Střída Sport Pardubice
6:4 (2:2, 4:2)
IHC Devils Zlín
Sobota 29.06.2013, 19:30Stilmat extraliga juniorů inline hokeje

To je ode mě pro dnešek z Vrchlabí vše. Zítra se s Vámi těším na počtenou u finálového utkání turnaje mužů, ve kterém se od 14 hodin střetne Brno se Zlínem. Dobrý večer nebo dobrou noc! (20:36:05)

Medaile už mají své držitele a do rukou hokejistů se dostal také vítězný pohár. Mistrem ročníku 2013 Stilmat extraligy juniorů inline hokeje se stává tým IHC Bonfire Střída Pardubice!

Vítěz základní části tedy nakonec opanoval i Final Four. Pardubický brankář Filip-Daniel Petric je navíc vyhlášen nejlepším hráčem dnešního turnaje.

40:00

39:54
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Je to jasné, máme nového mistra! Veselý na půli roztáhl hru na MICHALA BRIDU, který nemohl prázdnou bránu netrefit – 6:4! Asistence: Jan Veselý.

39:40
    Stojar na střídačce, Devils v pěti!

39:17
    A dost možná opravdu rozhodují, jsou velice blízko mistrovskému titulu! Lukáš Nedvídek nádherně přenechal JANU VESELÉMU, který se prosmýkl jako lasička kolem obránce a zavěsil krásně pod břevno – 5:4! Asistence: Lukáš Nedvídek.

38:53
    Pardubice chtějí rozhodnout, to je jasné.

38:24
    A zase Stojar, bezvadně si počkal na Procházkovu střelu. Přihrávka rukou Devils vrací hru na jejich polovinu.

38:00
    Pardubickou dělovku zastavuje na hrudi Lukáš Stojar. Poslední dvě minuty základní hrací doby!

37:52
    V rychlém protiútoku neprostřelil Lašák obránce.

37:27
    Štědrý se natahoval po vyražené Bridově střele, chyběl kousek!

36:59
    Východočeští hokejisté v poklidu kombinují. Věří si na rozhodnutí.

36:12
    Zlínští trenéři to vycítili a berou si oddechový čas.

36:12
    Odražený kotouč se pomalu došoural k připravému Lukáši Stojarovi. Pardubice jsou teď nahoře.

35:44
    Jeden ze spoluhráčů vypracoval skvostnou pozici pro Jana Veselého. Jeho bekhendová klička skončila na tyči!

34:26
    A už jsou zase hokejisté obou týmů na jedné rovině! Minutový nápor Pardubic přinesl v závěru přihrávku Bridy zpoza brány LUKÁŠI NEDVÍDKOVI. Ten si kotouč jen chvíli zpracovával a pak ho neomylně poslal ke druhé tyči – 4:4! Asistence: Michal Brida.

34:10
    Bridovu ránu poslal Stojar betonem do rohu, když ten samý hráč pálil podruhé, zasáhl gólman ramenem.

33:38
    Veselý teď vybídl k vyrovnání Lukáše Nedvídka. Toho ale na poslední chvíli zastavil poslední zlínský bek!

33:02
    Akce Devils dva na jednoho byla až moc roztažená do šířky, už neměla nárok na úspěch.

32:12
    Chvíli se do hry dostali i Východočeši, jmenovitě Jan Veselý. Stahovačka mu ale nevyšla.

30:46
    Devils právě vstřelili branku!
    Nerozhodný stav je zase zlomen, zlínští mladíci svou útočnou převahu využívají. David Hrazdíra si všiml na středu stojícího LUKÁŠE BUCHTY, jenž se do puku položil z první a když Petric sklapl betony, už puk vyjížděl zpátky ven z brány – 3:4! Asistence: David Hrazdíra.

29:30
    Kužílek s Gagem rozjeli bleskurychlý protiútok. Zakončoval ho druhý jmenovaný forhendovým blafákem, který však skvěle vykopl Petric!

28:53
    Michal Štědrý se pokoušel o kličku, ale ta se mu vůbec nezdařila a do obránce ještě sám vrazil.

28:22
    Pardubice hrají v plném počtu.

28:04
    Petric mel hodně namále. Gagova střela mu ale nakonec zpod betonů nevyjela.

27:55
    Nakonec přerušil hru až Petricův zákrok proti Dominiku Matulovi.

27:33
    Lukáš Buchta teď nahrával do míst, kde nebyl žádný soupeř, ale ani spoluhráč.

26:55
    Dlouho to trvalo, než přišla Buchtova rána zeshora. Mimo.

26:08
    Rozhodčí přerušil zlínskou akci, asi mohl ponechat výhodu. Každopádně hlavní příčinou je vysoká hůl pardubického Michala Procházky.

25:32
    Jan Lašák o chvíli později napálil pardubické břevno!

25:23
    Pardubice si koledují! Dalším nevítaným návštěvníkem v jejich území byl Jakub Kužílek, ovšem Petric udržel puk doslova na brankové čáře!

25:03
    Lukáš Stojar skvěle vyjel proti puku daleko z brány a odpálil ho zpřed pardubické hokejky.

24:36
    Hra se otevřela a oba týmy projevují naplno své útočné choutky.

23:57
    Další obrat mohl být skutečností. To by ale obrovské šance museli proměnit Váňa či Matula!

22:51
    Ani ne po půlminutě je přesilovka využita a na světelné tabuli nám zase svítí remízový stav! Lukáš Buchta posunul ze středu pole kotouč na pravou stranu JANU LAŠÁKOVI, jehož střela byla trochu překvapivá a o tyčku se odrazila za Petricova záda – 3:3! Asistence: Lukáš Buchta.

22:27
    Snaha zlínských Devils má po inkasovaném gólu vzestupnou tendenci, což je nyní potvrzeno vyloučením soupeře. Lukáš Nedvídek – 2 minuty za sekání.

21:44
    Nádherný semafor v podání Filipa-Daniela Petrice! Pardubický gólman zastavil jistý gól z hokejky Jana Lašáka.

20:43
    Útočná pasáž byla přestávkou pouze přerušena, nikoli ukončena. Pardubice otáčejí zápas zpět na svou stranu! Po pravém křídle se prohnal MICHAL PROCHÁZKA a nebyla to žádná procházka, Stojar pak nedostal krásnou střelou do bližšího růžku šanci – 3:2! Bez asistence.

20:01

Skoro celou první dvacetiminutovku držely územní převahu Pardubice. Vyjádřily ji ale pouze jedním gólem a pak přišel až příliš krutý trest v podobě dvou slepených úderů Zlína. Přesto je díky gólu Východočechů v poslední minutě stav v půli zápasu vyrovnaný.

20:00

19:10
    Ještě před sirénou se ale pardubičtí hokejisté oklepali a zase vyrovnávají! Postarala se o to skvostná střela LUKÁŠE NEDVÍDKA, která zaplula přesně do protilehlého růžku – 2:2! Bez asistence.

18:14
    No a podívejme, jak málo stačí k obratu! David Hrazdíra se do listiny zapíše tentokrát jako asistent, ve střední vzdálenosti posunul puk doleva DOMINIKU MATULOVI. Díky tomu, že se Matula položil do rány z první, se nestihl Petric přesunout – 1:2! Asistence: David Hrazdíra.

17:33
    Zrovna jsem chtěl psát, že se zlínští hokejisté nedostávají vůbec k ničemu, když přišel blesk z čistého nebe! Od pravého hrazení vypálil DAVID HRAZDÍRA a puk se o tyčku odrazil za záda překvapeného Petrice. Je vyrovnáno – 1:1! Bez asistence.

16:51
    Tentokrát z trochu větší dálky to zkoušel Jan Veselý. Jeho střele chybělo málo.

16:04
    To hlavní se však odehrává na druhé straně vrchlabského stadionu. Michal Brida teď div nepropálil plexisklo za zlínskou klecí.

15:33
    Po hodně dlouhé době je na řadě se zákrokem také Filip-Daniel Petric.

14:58
    Michal Štědrý si puk zpracoval bruslemi, pak kolem sebe nechal projet obránce a pálil na druhou tyč. Tam byla Stojarova vyrážečka.

14:24
    Další útok agilního Jana Veselého zpomalila zlínská hokejka, po odrazu se kotouč snesl přesně do Stojarovy lapačky.

13:31
    Vedení se jako první zaslouženě ujímají pardubičtí mladíci. Několik sekund tvrdě bojovali o puk, až ho Brida vyškrábl a poslal zadovkou JANU VESELÉMU. Stojar už se nestihl přesunout a Veselý zblízka snadno rozvlnil síť – 1:0! Asistence: Michal Brida.

12:35
    Jan Veselý si vyjel z pravé strany až mezi kruhy, načež pálil z otočky. Za Stojarem zazvonilo břevno!

11:44
    Další šanci zastavil Voženílkovi Lukáš Stojar!

11:11
    Daniel Voženílek se od puku odstavuje hodně těžko, nicméně ke střele se na brankovišti nakonec nedostal.

10:22
    O chvíli později vznikl před pardubickým brankářem další nebezpečný závar, jeho parťáci teď uklidňují tempo.

09:29
    Zlín v plném počtu. Dominik Matula využil práce navrátivšího se Lašáka a uháněl si to na Petrice sám, jenže pardubický brankář vzešel ze souboje jako vítěz!

08:47
    O chvíli později se hra přesunula na pravou stranu k Janu Veselému. Stojar udržel jeho střelu s vypětím všech sil!

08:40
    Střela Lukáše Nedvídka nemířila mezi tři tyče.

07:51
    Michal Procházka se pokoušel vrátit puk do střelecké pozice jedomu ze spoluhráčů, ale Zlínští ho ztečovali do Stojarovy náruče.

07:22
    Pravačka rozhodčího Michala Pahuláka vylétla svižně vzhůru, což nyní značí trest pro zlínského hráče. Jan Lašák – 2 minuty za hákování.

07:19
    Celkově sledujeme velmi opatrný start.

06:42
    Brida se nyní marně pokoušel najít z rohu jednoho ze spoluhráčů, už stihli přihrávku zblokovat protivníci.

05:43
    Michalu Bridovi chybělo málo k otevření skóre. Střela se mu ale nevydařila podle představ, šla jen doprostřed brány. Na druhé straně nevyužil ještě o trochu lepší pozici Dominik Matula!

04:55
    Kotouč je momentálně v bezpečném držení Pardubic. Ty by svůj skvělý ročník rády dotáhly k titulu.

04:06
    Dva hokejisté Pardubic vystihli soupeřovu rozehrávku, ale Ondřej Panna už sprintoval za kotoučem marně.

03:15
    Východočeši měli náznak přečíslení, ve kterém se Michal Brida rozhodl pro střelu. Napálil tyčku z boku.

02:44
    A další zákrok proti střele z dálky. Tu tentokrát vyslal Jan Lašák.

02:19
    Hodně ostrý pokus vyslal přes obránce David Macharáček, Petric se musel činit.

01:38
    Na druhé straně odpověděl svům průnikem a střelou David Hrazdíra. Pardubická hokejka však odrazila puk do ochranné sítě.

00:43
    Hned od začátku bojují hokejisté obou týmů na sto deset procent. Aktivně vstoupily do utkání Pardubice.

00:01

IHC Bonfire Střída Pardubice: Petric – Veselý, Brida, Procházka, Štědrý, Nedvídek, Panna, Voženílek. Trenér: Miloš Říha.

IHC Devils Zlín: Stojar (Fiurašek) – Macharáček, Buchta, Kužílek, Váňa, Gago, Lašák, Matula, Hrazdíra. Trenér: Richard Hrazdíra.

Rozhodčí: Barek, Pahulák.

Jaká byla cesta obou týmů do finále? Pardubice díky výtečné druhé polovině semifinálového utkání zdolaly Přerov 7:4, zato Zlín prožil proti Slavii drama až do posledních vteřin. Svůj obrat z první půle ale dotáhl do úspěšného konce a zvítězil 7:6.

Zápas navzdory původnímu plánu odstartuje už v 19:30.

Dlouhá inlinová sobota ve Vrchlabí je už pomalu u konce. Zbývá nám už jen jediný zápas – finále juniorské Stilmat extraligy mezi vítězem základní části z Pardubic a obhájcem titulu ze Zlína.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.

Martin Voltr

Branky a nahrávky: 14. Veselý (Brida), 20. Nedvídek, 21. Procházka, 35. Nedvídek (Brida), 40. Veselý (Nedvídek), 40. Brida (Veselý) – 18. Hrazdíra, 19. Matula (Hrazdíra), 23. Lašák (Buchta), 31. Buchta (Hrazdíra)

Střída Sport Pardubice: Petric – Veselý, Brida, Procházka, Štědrý, Nedvídek, Panna, Voženílek. Trenér: Miloš Říha.