Chorvatsko – Chile 0:2 (kon.) | Portugalsko – Ghana 2:3 (kon.) | Irák – Paraguay 1:0 (po pr.)
Kolumbie – Jižní Korea 1:2 (7:8 po pen.)
Chorvatsko
0:2 (0:0)
Chile
Středa 03.07.2013, 17:00 • Bursa Atatürk Stadyumu • Mistrovství světa U20

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Dobrý den, ještě jednou Vás vítám u dnešního zápasu MS do 20 let mezi Chorvatskem a Chile.

Chorvatsko

Chorvatsko získalo ve své skupině 7 bodů a to za dvě výhry a jednu remízu. Vyhrálo proti Uruguayi a Novému Zélandu, remizovalo proti Uzbekistánu.

Chile

Chile získalo ve své skupině 4 body. Jeden zápas vyhrálo, jeden prohrálo a jeden remizovalo. Vyhrát se mu podařilo proti Egyptu, prohrálo proti Iráku a remizovalo proti Anglii.

Dnešní utkání bude řídit hlavní rozhodčí W. Lopez. Jeho asistenty na čarách jsou Leal a G. Lopez.

Dnešní utkání se odehraje na Bursa Atatürk Stadyumu ve měste Bursa.

Chorvatsko: Zelenika – Gorupec, Aleksič, Mrzljak, Šimunovič – Brlek, Datkovič, Pjaca, Čanadija, Livaja – Rebič.

Chile: Melo – Campos, Robles, Lichnovsky, Larenas – Hernández, Cuevas, Fuentes, Martínez – Castillo, Henríguez.

Rozhodčí: W. Lopez – Leal, G. Lopez.

- 7
    Zhruba za sedm minut nám začne dnešní osmifinálové utkání mezi Chorvatskem a Chile.

- 5
    Oba národní týmy již nastoupily na hřiště. Nyní zazní hymny obou zemí.

- 2
    Každou chvíli nám začne dnešní utkání.

1

1
    Úvodní rozehrávky dnešního zápasu se ujali hráči Chile, kteří nastoupili v bílých dresech. Hráči Chorvatska nastoupili v dresech modrých.

2
    Dlouhý míč od Gorupece na Rebiče nakonec doletěl až na Roblese, který dal hlavičkou malou domů Melovi, který na nic nečekal a rychlým výhozem začal akci.

3
    Cuevas byl ve středu hřiště faulován. Chilané budou rozehrávat volný kop.

4
    Rebič se dostal k míči a následně centroval do vápna. Jeho centr našel ale pouze Mela, který míč bez problému chytil.

7
    Cuevas nastřelil ve vápně do ruky jednoho z obránců Chorvatska. Hlavní rozhodčí ale nepíská a hra pokračuje dál.

8
    Aleksič se snažil po lajně probít až k centru. Nakonec ho ale zablokoval jeden z chilských obránců.

10
    Chilané se snažili přejít do útoku. Opět ale vyprodukovali nepřesnou přihrávku, a tak jsou u míče hráči Chorvatska.

11
    Nepřesné přihrávky jsou k vidění i u hráčů Chorvatska.

12
    Nyní Mrzljak sebevědomě vyslal hlavičkou malou domů. Nakonec však míč Zelenika chytil.

13
    Chorvaté zahrávali svůj první rohový kop. Ten však nedopadl nijak oslnivě a skončil v rukou Mela.

14
    Na dlouhý míč z volného přímého kopu si počínal Rebič. Ten byl nakonec zablokován Camposem a Robles v klidu míč vyváží z obrany.

14
    Máme tu první žlutou katu dnešního zápasu. Tu vyfasoval za faul ve středu hřiště Gorupec.

16
    Hernández se ocitl po skvělé přihrávce Roblese na kraji šestnáctky. Místo střely ale volil přihrávku, kterou vystihl jeden z obránců.

18
    Do slibné šance se dostal Castillo. Nakonec mu byl ale odpískán ofsajd.

18
    Svůj první rohový kop budou zahrávat také hráči Chile.

19
    Na centr z rohové kopu nejvýše vyskočil Robles. Jeho hlavička mířila vysoko nad branku.

20
    Henríguez vybojoval pro svůj tým rohový kop.

21
    Centr z rohového kopu odvrátil svou hlavičkou Aleksič.

21
    Rebič šel sám na brankáře. Nakonec již ale neměl síly a jeden z chorvatských obránců ho zablokoval.

23
    Hernández byl ve středu hřiště faulován. Hráči Chile budou rozehrávat volný kop.

25
    Hra je zatím velmi opatrná. Ani jeden tým si zatím nevytvořil žádnou větší šanci.

28
    Chorvaté se teď snažili skórovat pomocí centru do vápna. Ten ale odhlavičkoval do bezpečí Martínez.

30
    Až ve třicáté minutě jsme viděl první střelu dnešního zápasu. K té se probil Castillo. Jeho střela mířila vysoko nad branku.

31
    Na druhé straně skvělý zákrok Mela proti střele Datkoviče!

31
    Lijava šel z úhlu sám na Mela, ten skvěle vyběhl a míč nakonec chytil.

32
    Po této akci je na chvíli hra přerušena. Nejspíše dostal v souboji Melo úder do obličeje.

33
    Zdá se, že Melo je v pořádku, a tak hra pokračuje.

34
    Ke střele se nyní dostal Pjaca. Ten ale zamířil nepřesně a hra bude pokračovat odkopem Mela od branky.

35
    Cuevas nyní zbytečně volil místo střely centr a centroval na Castilla. Ten míč nestihl, a tak se míče zhostil Zelenika.

37
    U míče jsou Chilané, kteří kombinují na útočné polovině a snaží se něco vymyslet.

38
    Castillo chtěl přenést dlouhým centrem na druhou stranu hřiště hru, centr se mu však nevydařil a míče se zhostili Chorvaté.

39
    Hra je přerušena. Po souboji ve středu hřiště leží na hřišti Mrzjak.

40
    Mrzjak je odnášen na nosítkách do útrob stadionu. Hra opět pokračuje.

42
    Campos se snažil svým centrem do vápna najít někoho ze svých spoluhráčů, ten byl ale nevydařený a mířil až do zámezí.

43
    Skvěle chycený centr v podání Zelenika. Kdyby tento zákrok nepřišel, dost jistě by se k míči dostal osamocený Cuevas.

45
    Každou chvíli hlavní rozhodčí Walter Lopez ukončí první poločas dnešního osmifinálového utkání.

45+1
    Pjaca se nyní nacházel sám před Melem, bohužel pro Chorvaty, volil ještě kličku navíc, která ho stála ztrátu míče.

Máme za sebou první poločas dnešního zápasu. V tom jsme neviděli žádnou větší šanci, a tak ukazatel skóre ukazuje stav 0:0. Uvidíme, co oba týmy předvedou v druhé poločase, který začne zhruba v 18:03.

46

47
    U míče jsou Chilané v bílých dresech, kteří kombinují na útočné polovině.

48
    Lichnovsky zahrál rukou. Chile bude zahrávat volný kop.

49
    Pjaca se snažil naivně přes tři hráče projít do vápna. Samozřejmě, že se mu to nepodařilo, a tak jsou u míče Chilané.

49
    Po chybě v rozehrávce se ke střele dostal Lijava. Jeho střela mířila vysoko nad branku.

51
    Henríguez se dostal do zakončení. Jeho střela jen těsně minula levou tyč Zelenikovy branky.

52
    Cuevas se také dostal zakončení. Jeho tvrdá střela ale mířila pouze do středu branky, kde stál připravený Zelenika.

53
    Na druhé straně rohový kop Chorvatska Melo s přehledem chytá do náruče.

55
    U míče jsou nyní opět Chilané, kteří jsou ve druhém poločase hodně aktivní.

56
    Střídání v týmu Chile: ze hřiště odchází Hernández, přichází Maturana.

58
    Žlutou kartu vyfasoval Martínez.

59
    Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Brlek, přichází Milicevič.

60
    Máme za sebou zhruba šedesát minut dnešního zápasu a zatím jsme stále neviděli branku.

63
    Larenas centroval do vápna na Castilla, ten ale na míč nedosáhl, a tak se míče zhostili Chorvaté.

64
    Rebič vybídl ke střele skvělou přihrávkou Čanadiju. Ten ale těsně minul levou tyč.

65
    Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Mrzljak, přichází Miskič.

68
    Střídání v týmu Chile: ze hřiště odchází Cuevas, přichází Bravo.

70
    Chilané opět kombinují na útočné polovině a snaží se něco vymyslet.

70
    Útočný faul Castilla zhatil šanci Chile.

72
    Rohový kop pro Chile.

73
    Volný přímý kop pro Chile z velmi nebezpečné vzdálenosti.

73
    Fantastický zákrok předvedl Zelenika proti střele z přímého kopu!

74
    Martínez teď v souboji se Zelenikou neuspěl. Míč si dal příliš od nohy, a tak měl poněkud horší pozici k zakončení.

76
    Campos byl faulován. Chilané budou rozehrávat volný kop.

77
    Rebič se po centru do vápna probil k hlavičce. Ta mířila jen těsně vedle branky.

79
    Ke střele se probil Šimunovič. Jeho střela mířila ale totálně mimo branku.

79
    Castillo vyfasoval za faul loktem žlutou kartu.

81
    Chile právě vstřelilo branku!
    Naprosto brilantní gól! Dlouhý centr do vápna jen tak prodloužil za sebe na branku NICOLAS CASTILLO a ten svou hlavičkou nakonec skóruje!

83
    Henríguez se probil ke střele. Jeho střela mířila ale mimo branku.

84
    Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Pjaca, přichází Pajač.

84
    Martínez nyní po souboji leží na trávníku a tím sbírá drahocenné vteřiny.

85
    A je nejspíše rozhodnuto! Centr Brava si zblokoval do vlastní branky JOZO ŠIMUNOVIČ.

87
    Volný přímý kop z velmi nebezpečné vzdálenosti pro Chorvaty.

88
    Rebič ale trefil svou střelou pouze zeď!

89
    Střídání v týmu Chile: ze hřiště odchází Castillo, přichází Baeza.

90
    Rebičovu střelu s přehledem chytá Melo.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje tři minuty.

90+2
    Volný kop rozehráli Chilané na krátko a nyní kombinují na útočné polovině.

90+3
    Tak ještě volný přímý kop pro Chorvaty.

93
    Žlutou kartu za nesportovní chování obdržel Miskič.

Máme za sebou konec dnešního zápasu mezi Chorvatskem a Chile. Ten nakonec v druhém poločase ovládli hráči Chile a zaslouženě dnes vyhrávají a postupují do čtvrtfinále!