Dánsko – Finsko 1:1 (kon.) | Švédsko – Itálie 3:1 (kon.)
Švédsko
3:1 (0:0)
Itálie
Úterý 16.07.2013, 20:30 • Örjans vall, Halmstad (SWE) • Mistrovství Evropy - ženy

V tuto chvíli je z tohoto ženského fotbalu vše, přeji hezký úterní večer. (22:22:50)

Hotovo, šmitec. Švédky díky silnému nástupu do druhého poločasu přehrály svého soupeře 3:1 a vyhrají tak skupinu A. Italky hrály dobře až posledních dvacet minut, zmohli se však pouze na jednu snižující branku. Mrzet je to ale nemusí, zůstávají stále na druhé pozici.

90+1
    První potrestanou hráčkou domácích je Fischerová.

90
    Nastavovat se budou tři minuty nad rámec druhého poločasu.

89
    Duel se pouze dohrává za potlesku domácího publika.

88
    V souběžně hraném zápase je stav vyrovnaný 1:1. Což znamená, že Finky jsou branku od třetího místa ve skupině. Naopak Italky by byly stále druhé.

86
    Italky se ještě pokouší něco vymyslet, ale domácí celek začal mnohem pečlivě bránit a už očividně nechce připustit další problémy. Pokud výsledek skončí takto, Švédky svou skupinu vyhrají.

84
    Marie Hammarströmová to zkusila z dvaceti metrů a míč nešel příliš daleko od brány. Mnoho nechybělo, pěkný pokus.

82
    Jdeme do poslední desetiminutovky, domácí diváci už nepochybují o tom, že by se zápas měl ještě víc komplikovat.

80
    Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Thunebroová, přichází Schoughová.

78
    Itálie právě vstřelila branku!
    Je sníženo, Švédky hodně povolily v koncentraci a přichází zasloužené snížení. Střídající MELANIA GABBIADINIOVÁ si naběhla na centr Manieriové a sama před bránou bezpečně procedila míč do švédské sítě.

77
    Sraženou střelu dobře pokryla pádem Gabbiadiniová, bude z toho roh pro hráčky ve žlutých dresech.

75
    Rosucciová si až příliš okatě šla pro faul, ale maďarská sudí ji tuto hereckou vložku lidově řečeno nezbaštila.

73
    Následně je ta stejná hráčka vystavena do postavení mimo hru.

72
    Na druhou stranu je sympatické, že to Italky nezabalily a chtějí snížit. Nyní to zkoušela z otočky Parisiová, ale o metr minula horní tyč.

70
    Švédky v prvním poločase zahodily několik tutovek, ve druhé části však během deseti minut udeřily hned třikrát a prakticky rozhodly zápas. Utkání se tak může z jejich pohledu v klidu dohrávat.

68
    Snížení nepřichází aní tentokrát, po střele Gabbiadiniové míč poskakoval takřka po brankové čáře, stačilo jej pouze dorazit. Italkám však chyběl potřebný důraz v koncovce a také štěstí.

66
    Studenou Hammarströmovou prověřila z dálky Parisiová, ale poskakující míč problémy švédské strážkyni pokladu neudělal.

Roman Zajíček

Branky: 48. Manieriová (vla.), 50. Schelinová, 57. Öqvistová – 78. Gabbiadiniová

Karty:   90+1. Fischerová (SWE) – 36. Mottaová (ITA), 61. Rosucciová (ITA)

Švédsko: K. Hammarströmová – Rohlinová, Thunebroová (80. Schoughová), Samuelssonová, Fischerová – Dahlkvistová, Segerová (64. Nilssonová), M. Hammarströmová, Schelinová (C), Asllaniová (46. Sjögranová), Öqvistová. Trenér: Pia Sundhage.
    Itálie: Marchitelliová – Gamaová, D´Addaová, Manieriová, Mottaová – Girelliová (54. Domenichetti), Parisiová, Ianneallová, Rosucciová – Maurová (62. Panicová), Brumanaová (63. Gabbiadiniová). Trenér: Antonio Cabrini.

Rozhodčí: Katalin Kulcsárová (Maďarsko) – Judit Kulcsárová (Maďarsko), Sian Massey (Anglie)