FC ViOn Zlaté Moravce
1:3 (1:2)
MFK Ružomberok
sk Pátek 19.07.2013, 19:30 • FC ViOn Zlaté Moravce, a. s. • Niké liga

V druhom polčase sa presadil len hosťujúci Tomáš Ďubek, keď hlavou stanovil konečné skóre 1:3. Všetky body tak berú Liptáci, ktorí sa teraz pred sektorom hostí tešia spolu so svojimi priaznivcami. Ružomberok má momentálne v tabuľke 4 body a naopak Zlaté Moravce si na body ešte budú musieť počkať.

Ďakujeme za pozornosť a zároveň sa ešte raz ospravedlňujeme za technické problémy počas prvého polčasu. Prajeme príjemné prežitie víkendu a tešíme sa na vás pri ďalších prenosoch z Corgoň ligy.

90+
    Len čo Ruža rozhorala, rozhodca píska koniec.

90+
    Ešte pred tým Ružomberok tretíkrát strieda: Odchádza Richard Bartoš a prichádza Oliver Práznovský.

90+
    Za faul dostáva žltú kartu Patrik Pavlenda. Nasleduje priamy kop Ruže.

90+
    Na jednej strane sa dostal do šance Tawamba a tesne minul bránu, na druhej strane domáci hráč vystrelil k žrdi a brankár vyrazil loptu.

90+
    Nastavovať sa bude 1 minúta.

90
    Ružomberok strieda: Odchádza Adam Zreľák, prichádza Mário Almaský.

89
    Vaniš sa dostal cez pravú stranu do pokutového územia, preštrikoval sa cez troch obrancov a triafa do brvna, následne loptu chytá brankár. Veľká šanca Zlatých Moraviec.

88
    Babic posiela center z pravej strany, no ten je privysoký na jeho spoluhráčov.

87
    Ružomberok až teraz prvýkrát strieda: Odchádza Martin Nagy a prichádza Lukáš Lupták.

85
    Zlaté Moravce získali priamy kop. Zahral ho Babic a jeho center chytá Nikolič.

84
    Domáci hráči to skúšali po ľavej strane, tam však urobil radosť fanúšikom v sektore hostí Maslo, pred ktorými obral domácich o loptu.

83
    Babic posiela center do pokutového územia hostí, kde našiel Nurkoviča, ale ten stál v ofsajde.

81
    Na druhej strane to skúšal Orávik, ale z uhla mieril nepresne. Jeho strela prešla okolo bočnej siete.

80
    Po ďalšom streleckom pokuse získali Ružomberčania roh, po ktorom vyskakoval najvyššie Tawamba, ale loptu nedokázal hlavou usmerniť.

79
    Po zaváhaní domácej obrany sa dostal k strele hosťujúci hráč, ale zblízka tesne prekopol bránu.

77
    Bolinha strieľa z približne 20 metrov, ale mieri vysoko nad.

76
    V hľadisku majú stále prevahu hosťujúci fanúšikovia. Momentálne sa hrá v strede ihriska.

75
    Dlhý zblokovaný center hostí berie Kuciak do náručia.

74
    Zlaté Moravce striedajú: Odchádza Martin Pribula, prichádza Róbert Vaniš.

72
    Candrák sa hneď prezentoval obranným zákrokom, keď posiela loptu preč pred nabiehajúcim Ďubekom.

71
    Tak nakoniec nebude pokračovať. Zlaté Moravce museli striedať a miesto Petra Farkaša prichádza do hry Adrián Candrák.

70
    Chvíľu sa nehralo po tom, čo bol po súboji otrasený Farkaš, ten napokon bude môcť pokračovať v zápase.

69
    Po rohu nebezpečný center domácich, ale tí ho nakoniec nezužitkovali na zníženie skóre.

68
    Pavlenda našiel prihrávkou z pravej strany Babica a ten z hranice pokutového územia mieri k žrdi, Nikolič sa hádže a vyráža na roh.

66
    Pintér odvracal loptu pred Tawambom, no napokon ju nechtiac nahral priamo na nabiehajúceho Zošáka na hranicu šestnástky. Ten z prvej mieri tesne vedľa brány.

65
    Na druhej strane to skúšal spoza pokutového územia Zreľák, ale jeho strela bola zblokovaná Bolinhom.

63
    Orávikov center z priameho kopu bol pridlhý a neohrozil hosťujúcu bránu, no domáci zostali pri lopte a Babic hľadal točeným centrom Nurkoviča, ten loptu hlavou jemne pohľadil a lopta končí tesne vedľa žrde Nikoličovej svätyne.

63
    Priamy kop pre ViOn.

62
    Po súboji zostal na zemi ležať otrasený Tawamba, už sa zbiera z trávnika a môžeme pokračovať v hre.

61
    Domáci posielajú center do pokutového územia Ruže, ale ten je príliš vysoký na to, aby ho niekto dosiahol.

60
    Teraz majú pre zmenu loptu hostia a nahrávajú si na útočnej polovici, až sa k strele z diaľky odhodlal Tawamba. Jeho strela k žrdi však nemala dostatočnú razanciu a Kuciak ju chytá.

59
    Pri lopte ViOn, drží sa na útočnej polovici. Center do pokutového územia hostia posielajú preč, ale Zlaté Moravce majú stále loptu vo svojej moci.

58
    Pavlenda centruje z pravej strany pred Nikoliča a pred nim riskantne, ale pohotovo posiela loptu hlavou mimo hry Maslo.

57
    Zlaté Moravce striedajú: Odchádza Patrik Sabo a prichádza Louis Furtado Bolinha.

54
    Domáci sa pokúšali vysunúť svojho hráča, ale dlhý center dopredu bol príliš rýchly.

53
    Krátko po rozohraní sa domáci dopustili ofsajdu a nasleduje Nikoličov odkop.

53
    Faul v strede ihriska, lopta pre Zlaté Moravce.

52
    Orávik hľadal v pokutovom území hostí Farkaša, pred nim odvracia hosťujúca obrana.

51
    Zošákov roh odvracia hlavou Babic. Z následného protiútoku získava roh ViOn.

50
    Domáci protiútok sa končí ešte pred šestnástkou hostí a tí následne zaútočili a domáci odkopávajú loptu spred Tawambu na roh.

49
    Ďubek odcentroval do pokutového územia, tam vyskakujú najvyššie domáci hráči a začína sa ich protiútok.

49
    Ruža získava priamy kop.

47
    Ružomberok dal gól!
    Štefan Zošák potiahol loptu do šestnástky po pravej strane a následne našiel centrom TOMÁŠA ĎUBEKA a ten zblízka posiela loptu hlavou do siete!

46
    Ďubek to skúšal z ďaleka a jeho strelu zastavuje žrď! Následne zblízka prekopáva bránu Nagy.

46
    Začal druhý polčas.

Úvod zápasu síce patril hosťom, no tí si nevypracovali vážnejšiu šancu a tak boli potrestaní v 9. minúte gólom, ktorý dal Samir Nurkovič. Do 40. minúty sa zdalo, že ViOn by mohol udržať náskok minimálne do konca polčasu, no potom udreli hostia. V 40. minúte dal gól Tomáš Ďubek a o dve minúty neskôr sa postaral o obrat skóre Tawamba Kana. Po polčase tak vyhrávajú hostia v pomere 1:2.

Prvý polčas skončil.

45
    V závere polčasu získal ViOn priamy kop, ktorý zahral Orávik, jeho center berie Nikolič do náručia.

44
    Na druhej strane to skúša domáci hráč, ale jeho strelu bez väčších problémov chytá Nikolič.

43
    A krátko na to mieri krížnou strelou tesne vedľa brány Zreľák.

42
    Adam Zreľák vybojoval loptu v strede ihriska a loptu nahral hlavou na Štefana Zošáka, ktorý našiel zabudnutého TAWAMBU KANA a ten už išiel sám na bránu! Svoj únik zakončil strelou k bližšej žrdi a postaral sa o obrat skóre.

42
    Tawamba posielal prihrávku do pokutového územia domáceho tímu, ale tá bola príliš prudká na to, aby ju dobehli jeho spoluhráči.

40
    Tawamba Kana našiel prihrávkou TOMÁŠA ĎUBEKA, ktorý si vymenil loptu s Adamom Zreľákom a strelou z uhla vyrovnal na 1:1!

38
    Ďubek si vymenil loptu so svojim spoluhráčom a ten sa rútil pred bránu, v poslednej chvíli sa mu obetavo hodil pod nohy Orávik.

36
    Orávik išiel sám na Nikoliča, ale v čase prihrávky stál mimo hry.

35
    Zošák posiela center z pravej strany do pokutového územia ViOnu, kde našiel Tawambu, ale ten hlavičkuje vysoko nad.

34
    Ďubek odcentroval z priameho kopu do pokutového územia domáceho tímu, kde hlavičkuje tiesnený Bartoš nad domácu bránu.

33
    Priamy kop Ružomberka.

32
    Hostia obliehali pokutové územie domáceho tímu, ale nevytvorili si žiadnu šancu.

30
    Martin Babic dostáva žltú kartu za faul.

30
    Pokus o vysunutie hosťujúceho futbalistu, ale ten stál mimo hry.

29
    Veľká chyba domácej obrany, čo mohli hostia využiť, no napokon sa im to nepodarilo! Zreľák mal odkrytý priestor, na druhej strane mu nabiehal Ďubek, no prvý menovaný sa rozhodol vystreliť, ale jeho zakončenie po výške nebolo veľmi presné. Ďubek bol v lepšej pozícii.

29
    Zreľák to skúšal spoza pokutového územia, ale mieri nad bránu.

26
    Tawamba hľadal kolmicou Zreľáka, ale ten bol pokrytý domácim obrancom.

26
    Ospravedlňte prosím krátku odmlku zapríčinenú technickými problémami. Zápas pokračuje, stav sa zatiaľ nezmenil.

24
    Domáci útok zastavuje ofsajdový verdikt postranného rozhodcu.

20
    Priamy kop odvracia domáca obrana.

19
    Nosek fauluje Pribulu a ViOn získava priamy kop.

17
    Medzi časom rohové kopy na oboch stranách. Po rohu ViOnu mal Nikolič plné ruky práce, následne sa dostali do protiútoku hostia a Zreľákova strela bola odvrátená na roh, po ňom hostia nič výraznejšie nevymysleli.

13
    Útočnú snahu domáceho celku zastavuje útočný faul.

10
    Ďubek centruje do pokutového územia Zlatých Moraviec, loptu odhlavičkoval do bezpečia Farkaš.

9
    Zlaté Moravce dali gól!
    Center z pravej strany zúžitkoval SAMIR NURKOVIČ na úvodný gól zápasu a ViOn vyhráva 1:0!

7
    Hostia rozohrávali pred svojou šestnástkou a loptu zachytil domáci Orávik, ale nakoniec nedokázal spracovať loptu. Ak by sa mu to podarilo, s najväčšou pozornosťou by išiel sám na bránu.

6
    Ružomberčania stále pri lopte, zo sektora hostí ich ženú vpred ich priaznivci.

5
    Po rohu rozhodca píska útočný faul Tawambu na domáceho gólmana. Pri lopte bude ViOn.

4
    Ružomberok získava druhý roh.

3
    Do útoku sa odhodlal domáci tím, všetko sa končí bez ohrozenia Nikoličovej svätyne.

2
    Hostia napokon z rohu nič výraznejšie nevyťažili, ale stále zostávajú pri lopte.

1
    Hneď v úvode centruje Ďubek do pokutového územia domáceho tímu. Po chvíli vybojovali Ružomberčania roh.

1
    Stretnutie práve začalo.

-2
    Hráči nastupujú na trávnik. Hostia budú hrať v oranžovo-čiernej a domáci v bielo-červenej kombinácii dresov.

-9
    Úvodné zostavy:

FC ViOn Zlaté Moravce: Kuciak – Majerník, Pavlenda, Farkaš, Pintér, Orávik, Sabo, Obročník, Pribula, Babic, Nurkovič

MFK Ružomberok: Nikolič – Maslo, Nosek, Greššák, Adamovič, Bartoš, Kana, Nagy, Ďubek, Zošák, Zreľák

Rozhodca: Vnuk – Benko, Chládek.

Zápas dá odpovede na tieto otázky?

• Nadviaže Ruža na prevažne dobré výkony s ViOnom?
    • V minulom ročníku vyhrali hostia von len dvakrát, vylepšia si v novej sezóne túto štatistiku?
    • Získa ViOn prvé body v prebiehajúcej sezóne?
    • Bude mať Branislav Mráz víťaznú domácu premiéru?

Odpovede na tieto, a aj iné otázky, sa dozviete prostredníctvom nášho textového prenosu na Onlajny.eu!

Počas minulej sezóny sa oba tímy stretli trikrát, pričom spokojnejší môžu byť futbalisti z Liptova. Hneď v prvom kole ročníka 2012/13 si zmerali sily obaja súperi pod Čebraťom, kde vyhrala domáca Ruža 3:1. Ďalší vzájomný zápas sa odohral v Zlatých Moravciach a stretnutie sa skončilo remízou 0:0. Zatiaľ posledná vzájomná konfrontácia sa odohrala v Ružomberku a domáci zvíťazili 2:1.

Domáce Zlaté Moravce odohrali zápas prvého kola v Košiciach. Aj v tomto prípade išlo o súboj dvoch nových trénerov. Na strane Košíc to bol Jaroslav Galko, ktorý vystriedal na poste hlavného trénera Jána Kozáka staršieho. Známy košický tréner sa totiž stal hlavným lodivodom reprezentačného A mužstva. Na strane hostí zo Zlatých Moraviec došlo taktiež k trénerskej zmene. Dlho avizovaný odchod Juraja Jarábka do Spartaka Trnava sa stal po minulej sezóne skutočnosťou a miesto neho zasadol na lavičku ViOnu Branislav Mráz. Skóre stretnutia otvoril v 29. minúte domáci Miroslav Viazanko a v 90. minúte definitívne rozhodol o víťazstve Košíc Oumar Diaby, keď zvýšil na konečných 2:0. Zlaté Moravce sú po prvom kole bez bodového zisku a momentálne sa nachádzajú na priebežnej 10. priečke.

Hostia z Ružomberka majú za sebou dramatický zápas prvého kola. V domácom prostredí predstavili druhú z troch nových verzií dresov Adidas a premiéru mal aj nový tréner Jozef Vukušič so svojim realizačným tímom. Rozhodne sa bolo na čo pozerať. Skóre krajského derby otvoril v 12. minúte Tomáš Ďubek a domáci futbalisti si vypracovali ďalšie sľubné šance na skórovanie, no nevyužili ich a tak prišiel trest v podobe gólu Viktora Pečovského na 1:1. V 49. minúte dokonal obrat Róbert Pich a keď už to vyzeralo, že nový tréner žlto-zelených, Adrián Guľa, bude mať víťaznú ligovú premiéru na žilinskej lavičke, vyrovnal v 93. minúte na 2:2 Tawamba Kana. Oba tímy si preto nakoniec rozdelili po jednom bode do ligovej tabuľky.

V druhom kole na seba narazí 8. a 6. tím minulého ročníka – FC ViOn Zlaté Moravce a MFK Ružomberok.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 19:30.