APOEL – Maribor 1:1 (kon.) | Molde – Legia 1:1 (kon.) | Ludogorec – Partizan Bělehrad 2:1 (kon.)
Salzburg – Fenerbahce 1:1 (kon.) | Celtic – Elfsborg 1:0 (kon.)
Celtic Glasgow
1:0 (0:0)
IF Elfsborg
Středa 31.07.2013, 20:45 • Celtic Park, Glasgow • Liga mistrů (předkola)

To je z mé strany pro dnešek vše. Přeji příjemný zbytek středečního večera a někdy se těším u online přenosů opět na počtenou! (22:47:15)

Statistiky zápasu:

Střely celkem – 11:2
    Střely na bránu – 3:0
    Rohové kopy – 14:2
    Držení míče – 65%:35%

Skončilo úvodní utkání 3. předkola Ligy mistrů, ve kterém Celtic nakonec udolal Elfsborg 1:0. O jediný gól zápasu se postaral v 76. minutě přesnou hlavičkou záložník Celticu Kris Commons. Domácí byli lepším týmem, ale dlouho nemohli překonat houževnatou obranu švédského soupeře. Elfsborg si za celý zápas vypracoval jedinou vážnější příležitost, která však stála za to. Po půl hodině hry totiž zastavila dělovku Anderse Svenssona tyč Forsterovy brány. The Bhoys tak budou za týden ve Švédsku hájit jednogólový náskok.

90+2
    Centr Mulgrewa srazil Larsson do autu. Celtic vhazuje.

90+1
    Centr Stokese doletěl jen do rukavic Stuhra-Ellegaarda. Sudí by měl nastavit ještě dvě minuty.

90
    Běží už poslední minuta řádné hrací doby.

88
    Z toho mohla být velká příležitost! Dlouhý nákop propadl přes obranu Celticu až k Nilssonovi, který měl před sebou už jen brankáře. Hostujícího forwarda však zradilo zpracování a balón mu odskočil do rukavic Forstera.

88
    Lustig raději odehrál míč na tribunu. Celtic by nerad inkasoval.

87
    Domácí hráči si teď přihrávají u půlící čáry.

86
    Vystřídali i domácí. Odchází oblíbenec fanoušků Celticu Samaras a nahrazuje ho Mulgrew.

86
    Nejprve však střídání. Odchází Išizaki, nahrazuje ho Jørgensen.

85
    Centr Izaguirra byl odvrácen do zámezí. Rohový kop.

84
    Samarasovi už unikl míč za postranní čáru. Vhazovat bude hostující mužstvo.

83
    Samaras prodlužoval dlouhý nákop na rozběhnutého Stokese, u míče byl jako první Stuhr-Ellegaard.

81
    Střídání to bylo nakonec dvojité. Odešel Bangura, přišel Nilsson.

81
    Hosté střídají. Hult nahradil Keena.

80
    Do zakončení se dostal Samaras, ovšem Stuhr-Ellegaard úspěšně zasáhl.

79
    Stokes trefil pouze zeď. Následně hosté odvrací na roh.

Martin Augustin

Branky: 76. Commons (Izaguirre)

Karty:   47. Commons (CEL), 55. Izaguirre (CEL), 65. Samaras (CEL) – 10. Klarströmem (ELF), 49. Išizaki (ELF), 53. Larsson (ELF), 78. Svensson (ELF)

Celtic Glasgow: Forster – Lustig, Ambrose, Wilson, Izaguirre – Forrest, Kayal (66. Ledley), Brown (C), Commons – Samaras (86. Mulgrew), Stokes. Trenér: Neil Lennon
    IF Elfsborg: Stuhr-Ellegaard – J. Larsson, Jönsson, Klarström, Mobaeck – Išizaki (86. Jørgensen) – Hauger, Svensson (C), Rohdén, Keene (81. Hult) – Bangura (81. Nilsson). Trenér: Jörgen Lennartsson

Rozhodčí: De Sousa – Miranda, Carvalho Mesquita (POR)