Finsko U18 – USA U18 3:2 (po pr.) | Švýcarsko U18 – Švédsko U18 3:2 (kon.) | SR 18 – Rusko U18 1:2 (kon.)

Finsko právě vstřelilo branku!
    A je to tady Finsko dokázalo využít přesilovou hru a připisuje si tak z dnešního utkání 2 body.

O vítězný gól se postaral WALTTERI HOPPONEN

59:38
    Vyloučení USA – Jack Dougherty – dvě minuty sekání.

59:04
    Vyloučení USA – Dominic Turgeon – Dvě minuty za sekání.

57:21
    USA právě vstřelilo branku!
    A je to tu Američani se usadili v pásmu a Fini byli bez šancí, přece jen to tým USA stihl necelé 3 minuty od konce a máme vyrovnáno.

O vyrovnání se postaral KYLE CONNOR, který puk po ledě dostal až za brankáře Finska.

53:20
    Na druhé straně te´d mohli zaůtočit Finové! Jääskeläinen prudce vystřelil, a kdo ví kde by kotouč skončil nebýt Nedeljkovicového blokování tohoto střeleckého pokusu.

47:43
    A je to tady, dnes ze začátku výrazně slabší Finové se dostavají do vedení. Z okamžitého protiútoku se ještě Kauppinenova střela neujala, ale MIRO MÄKINEN už Nedeljkovicovi nedal žádnou šanci.
    Asistence: Antti Kauppinen.

44:38
    Oddechový čas pro Finskou reprezentaci. Uvidíme jestli kouč Finska něco vymyslí, i na druhou stranu že Američani hrajou výborně, Fini s nimi dokázali udržet krok a tak můžeme ještě zažít mnoho skvělých hokejových momentů a určitě i nějaké góly.

43:55
    Rantanen pěkně našel zpětbou přihrávku mezi kruhy Väinölu, který vypálil jeho střelu ale zblokoval někdo z Amerických obránců.

34:57
    Kähkönen teď i se štěstím dokázal zakročit proti útoku USA,kteří v posledních minutách nemuselí hrát ani v 5 a dokázali hodně vyděsit Finskou lavičku a všechny fanoušky Finského hokeje.

32:19
    Vyloučení USA – Chase Phelps – Dvě minuty za držení protihráče.

29:15
    USA to znovu pěkně rozjely, až z toho byla akce, po které vzdychli všichni příznivci USA. Puk lízl horní tyč Kähkönenovej brány, když samotný Kähkönen už by neměl po Americkej kombinaci přihrávek žádnou šanci na puk dosáhnout. Velká škoda pro tým USA.

28:25
    Vyloučení finsko – Atte Mäkinen – Dvě minuty za nedovolené bránění.

24:45
    Vyloučení USA – Nick Wolff – Zdržování hry – vyhození kotouče mimo hrací plochu.

20:35
    Tak to byla rychlost, Lammikko se snažil zvednout kotouč do víka,ale zvedl ho moc až kotouč přeltěl branku. Z pravé strany se ale rychle zorientoval MIKKO RANTANEN a zasunul puk za záda právě přesouvajícího se brankáře USA !
    Asistencia: Juho Lammikko.

16:28
    Vyloučení Finsko – trest pro hráčskou lavici – Dvě minuta za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odsedí Sebastian Aho.

12:16
    Vyloučení Finsko – Jarkko Parikka – dvě minuty za nedovolené bránění.

08:00

PAUL BITTNER dostal svůj tým do vedení krátce po tom, co se Američani skompletizovali do plnej pětice a hráli krátkou přesilovku. Vyloučení Fina a ďalšie informácie o góle doplníme v průběhu přestávky, momentálně řešíme problémy s internetovým připojením než samotnou hru. Děkujeme za pochopení.

05:54
    Vyloučení USA – Joseph Snively – dvě minúty za hákování.
    První přesilová hra dnešního utkání.

Ondřej Tomeš

Branky a nahrávky: 21. Rantanen (Lammikko), 48. Mäkinen (Kauppinen), 61. Hopponen – 8. Bittner (Nardella, Mantha), 58. Connor

Finsko U18: Kähkonen (Voutilainen) – Väinöla, Rouhiainen, Niku, Tervo, Keskitalo, Leppävuori, Parikka, Haapanen – Rantanen, Lämsä, Lammikko – Kiviranta, Honkanen, Jääskeläinen – Hopponen, Kalapudas, Aho – Kauppinen, M. Mäkinen, A. Mäkinen.
    USA U18: Nedeljkovic (Weyrick) – Haydon, Mantha, Dougherty, Nardella, Carlo, Wolff, Rosburg – Poganski, Schmaltz, Connor – Wahlin, Snively, Bittner – Iverson, Wagner, Phelps – Dudek, Milan, Malmquist – Turgeon.

Rozhodčí: Novák, Stano – Výleta, Orolin