Finsko U18 – USA U18 3:2 (po pr.) | Švýcarsko U18 – Švédsko U18 3:2 (kon.) | SR 18 – Rusko U18 1:2 (kon.)
Česko U18 – Kanada U18 0:4 (kon.)
Česko U18
0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
Kanada U18
Pondělí 05.08.2013, 19:00 • Zimní stadion Tereza Břeclav. Kapacita 4039 míst k sezení. • Hlinka Gretzky Cup

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Příjemné odpoledne z Břeclavi! Místní zimní stadion hostí společně se slovenskými Piešťany také letos přehlídku těch nejlepších světových hokejistů do 18 let na turnaji s názvem Ivan Hlinka Memorial Cup. V břeclavské skupině se kromě domácího Česka utkají týmy Kanady, Švédska a Švýcarska, druhá skupina v Piešťanech zahrnuje Slovensko, Finsko, Rusko a USA.

Ve večerním duelu prvního hracího dne se český výběr střetne s favorizovanou Kanadou.

Česká republika U18: Vaněček (Pechek) – Zbořil, Pyrochta, Pýcha, Mašín, Mikliš, Zahradníček, Ščotka, Matula – Karabáček, Zacha, Kotala – Pastrňák Veselý, Vrána – Vopelka, Kovařčík, Jenyš – Černoch, Kuťák, Švarc

Kanada U18: Bilia (McDonald) – Hickets, Ekblad, Fleury, McKeown, Pilon, Neill, Carrier – Bennett, Point, Watson – Dal Colle, Fabbri, Virtanen – Chartier, Bishop, Hawryluk – Lemieux, Audette, McCann.

Rozhodčí: Hribik, Šír – Hlavatý, Tošenovjan.

00:01

00:52
    Po nahození Kotaly si Bilia v kanadské brance raději puk ukryl v náručí.

01:10
    Hicketts si dal dobře tělo před Pavla Pýchu (CZE) a ten ho musel hákovat – 2 min.

01:38
    Češi se osvobozují.

02:05
    Strkanice před Vaněčkem, který přikryl kotouč.

02:09
    Hned po bully před Vaněčkem střílel od modré Ekblad, ale český gólman byl pozorný.

02:24
    Kanada právě vstřelila branku!
    Zámořský tým se prosazuje v přesilovce. MICHAEL DAL COLLE dostal po buly přihrávku od Ekblada a trefil svou střelu přesně. Asistence Aaron Ekblad a Robby Fabbri.

03:57
    Dobré napadání přináší Kanadě zisk kotouče.

04:48
    Kanaďané si na útočné modré nepřesně nahráli a dopředu se dral Vopelka. Natlačil tělo před oba obránce a ještě dokázal nebezpečně vystřelit na vzdálenější tyč. Brankář Bilia byl pohotový.

05:30
    Kanaďané kombinují v naší třetině, ale jejich snažení končí na Vaněčkových betonech.

05:45
    Vaněček má kotouč v moci. Následuje tlačenice v jeho brankovišti.

05:54
    Icing českého týmu.

06:10
    Český útok po levém křídle skončil na nepřesné přihrávce a tak jdou dopředu opět hráči ze zámoří.

06:52
    Češi přeci jen udrželi útočné pásmo. Odpoutali se od hrazení, Karabáček si nabruslil na střed a nebezpečně pálil. Bilia vyráží těsně mimo!

07:02
    Hra přerušena pro přihrávku rukou.

07:15
    Kanadský gólman Bilia si nebezpezpečně zahrával se svou rozehrávkou a málem se mu to nevyplatilo. Jen kousek chyběl k vypíchnutí puku a skórvání do prázdné branky.

07:34
    Škoda, Vránovi při přechodu do útočné třetiny kotouč sjel z hole.

08:41
    Práce pro Bigliu po protiútoku Čechů. I nyní kanadský brankář kotouč pouze vyráží.

09:21
    Důraz našich mladíků za vlastní brankou vedl k zisku puku, ale následná rozehra byla nepřesná.

10:06
    Na malém prostoru vzniklo přečíslení 2 na 1. Zacha nahrával doleva na Kotalu, jehož střela zápěstím míjí cíl! Pohledná akce. Zápas má zatím vyšší tempo než odpolední klání Švýcarska se Švédskem.

10:51
    Parádní zákrok Vaněčka lapačkou u levé tyčky nyní zabránil skórovat Virtanenovi.

11:29
    Další gólově vypadající akce domácího týmu! Situace 3 na 2 končí na chráničích kanadského gólmana.

11:45
    Vopelka si pěkně vyjel s pukem z poza branky, ale Biliu nepřekvapil.

12:22
    Bennettův zajímavý pokus z mezikruží míří metr mimo bránu.

12:35
    Fleuryho nahození tlumí Vaněček pod svou lapačkou, hra přerušena.

12:58
    V rohu kanadského pásma vznikl dvojblok, ze kterého se chvíli nemohl vymotat kotouč. Nakonec ho získali Kanaďané.

13:35
    A další tvrdý ale čistý zákrok českého týmu – tentokrát to schytal Brendan Lemieux

14:05
    Vaněček podržel Hawrylukovu střelu z pravého křídla.

14:30
    Pastrňák hledal před brankou najíždějícího Vránu, kanadská obrana však příhru zblokovala.

14:41
    Po doteku Vaněčkovy vyrážečky trefuje touš ochrannou síť za bránou.

15:27
    Vopelkovův pokus od modré tečoval Jenyš těsně mimo.

15:43
    Chybná rozehrávka českého obránce, Watsonovi střela naštěstí vůbec nesedla.

16:12
    Švarcovi se na modré zapletl puk pod nohama, je to ofsajd české reprezentace.

16:22
    Kandská rozehrávka z vlastní třetiny je protečována ještě před červenou čarou – tohle nemůže být nic jiného než icing.

16:34
    Karabáček v dobré pozici před bránou faulován Clarkem Bishopem (CAN). Tahle česká lajna hraje opravdu dobře.

16:50
    Pyrochtovo nahození od modré letí nad branku.

17:04
    Zámořský protivník se osvobozuje.

17:20
    A znovu.

17:41
    A ještě jednou – po špatné přihrávce českých hráčů v útočné třetině.

18:05
    Fabbri byl dostatečně důrazný u mantinelu ve své třetině a následně vyváží puk až do třetiny útočné.

18:19
    Fabbri jako matka kachna následována českými "mláďaty" stále držel puk. Nakonec o něj přeci jen přišel.

18:33
    Jakub Vrána (CZE) odpyká týmový trest za příliš mnoho hráčů na ledě.

19:22
    Zblokovaná střela Ekblada. Nicméně "Javorové listy" mají stále puk v našem pásmu.

19:27
    Další tvrdý projektil od modré krotí Vaněček ve výstroji.

19:33
    Český tým vyhazuje přes všechny čáry.

19:58
    HAYDN FLEURY napřáhl z hranice levého kruhu a jeho bomba se zastavila až v šibenici české branky. Další využitá přesilovka kanaďanů znamená jejich vedení 2:0. Asistence Aaron Ekblad.

20:00

Máme za sebou první třetinu českého vystoupení na turnaji. Herně to rozhodně nevypadalo proti favoritovi vůbec špatně, ale nedaří se proměňovat šance, zatímco Kanaďané už se trefili dvakrát. Proto je skóre příznivější pro našeho soupeře.

Druhá třetina začne asi v 19:48

20:01

20:20
    Český útok hatí nepřesnost, Kanaďané mají puk za valstní brankou.

21:20
    Výborné napadání Vrány vyústilo v zisk puku a následně i šanci Pasňáka – Bilia vyráží ramenem.

22:11
    Vhazování před kanadským gólmanem.

22:30
    Lemieux se dral po pravém křídle, ale česká obrana jej v rohu zneškodnila.

23:00
    Puk mimo led, vhazování na naší modré.

23:30
    Chartier to zkusil po vyjetí z poza branky, ale neprošel. Následně likviduje v pohodě lapačkou Vaněček střelu Carriera od modré.

24:12
    Tvrdý boj o puk za kanadskou brankou – úspěšnější hráči v červených dresech, tedy Kanaďané.

25:25
    Fabbriho střela z pravého kruhu byla českou holí přizvednuta do ochranné sítě.

25:37
    Kanaďané si vtipně několikrát předali puk. Dostali se z rohu až před bránu. Na konci kombinace byl Audette, ale nedokázal výrazně zakončit.

25:50
    Kanaďané se udrželi v našem pásmu, ale střelu Neilla od modré Veněček loví do lapačky.

26:05
    Jayce Hawryluk (CAN) vyloučen na 2 minuty. Přesilová hra pro český výběr!

27:13
    Pastrňák zavezl puk do útočné třetiny a nabídl jej do druhé vlny Mašínovi. Jeho střela končí v Biliově výstroji.

27:17
    Razantní výhoz přes všechny čáry. Naši musí zakládat útok od Vaněčka.

28:05
    Kanada je v plném počtu.

28:16
    Zámořští hokejisté se málem dostali do situace 2 na 1, ale nezaviněný pád jejich akci zmařil.

28:29
    Fabbri vyprášil Vaněčkovy betony!

28:41
    Přihrávka na zadní tyč, kde byl osamocený Hawryluk, ale netrefuje odkrytou bránu!

29:07
    Ondřej Mikliš (CZE) 2 min. za nedovolené bránění.

30:01
    Vaněček vyráží, obrana puk odráží do bezpečí.

30:09
    Matula vyhazuje přes všechny čáry.

30:31
    To byla šance na brejk. Jeden z českých mladíků dojel nepřesnou přihrávku Kanaďanů a místo postupu do situace 2 na 2 nahrával dopředu svému kolegovi. Dal Colle holí baseballově zastavil puk.

30:49
    Další naše vyhození – tentokrát to byl Kotala.

31:07
    Češi jsou v plné početní síle.

31:50
    Vrána si krásně vykličkoval s pukem z rohu přel Biliu, ten však jeho bekendový pokus maří.

32:05
    Naši začínají akci za vlastní brankou.

31:59
    Carl Neill (CAN) si odpyká 2 minuty za hákování. Musel faulovat českého hráče, který pronikal s pukem na holi na zadní tyč. Brankář byl v té době už na zemi.

32:25
    Obrovská šance našeho týmu. Kanaďané už byli úplně rozebraní a stačilo trefit poloodkrytou bránu – puk však po teči končí mimo.

32:45
    Karabáček se dobře proháčkoval vpřed a zavezl tak touš do útočné zóny.

33:19
    Hráči ze zámoří vyhazují.

33:47
    Tvrdý projektil z hole Zbořila jen těsně míjí roh Biliovy branky.

33:53
    Bilia kryje puk. Vhazování po jeho levici.

33:59
    Neill na ledě, Kanada je v 5.

34:30
    Super zákrok Vaněčka provazem na brankové čáře proti Audettovi. Kanadský hráč naštěstí puk nestačil zvednout.

35:15
    Liberecký talent Zacha se s tím nepáral. Jakmile se dostal k puku, nesnažil se v situaci 2 na 2 přihrát a hned pálil. Bilia měl dobrý výhled a ukryl pryž v rukavici.

35:30
    Utkání sleduje 1174 diváků. Na stadionu je poměrně dobrá atmosféra.

35:40
    Kanadský útok končí po tvrdém souboji za naší brankou, následná protiakce Čechů ukončena nepřesnou příhrou.

36:47
    Hosté se snažili kombinovat v našem pásmu, ale Pyrochta jim vzal puk a sám rozjel pěknou protiakci.

36:57
    Pýcha obkroužil bránu soupeře, ale puk mu přičiněním kanadského obránce utekl.

37:08
    Dominik Mašín (CZE) putuje na trestnou lavici. Faul následoval po kanadské šanci.

37:26
    Mikliš vyhazuje bekendem přes všechny čáry a na chvíli náš tým osvobozuje.

37:55
    Trestné střílení! Watsonovy skočil pod nohy český obránce a podrazil ho.

37:55
    SPENCER WATSON své trestné střílení proměňuje. Jeho střela prošla do branky pod Vaněčkovou lapačkou.

38:13
    Fabbri si s Dalem Collem vyměnil puk a sám pak z bezprostřední blízkosti zakončoval. Vaněček odolal!

39:00
    Pokračuje přesilovka hostů, jsou stále nastěhováni v našem pásmu.

59:08
    Češi jsou v 5.

39:12
    Ještě spousta všelijakých odrazů před českým brankovištěm. Kanaďané se naštěstí nedostali do pořádného zakončení.

39:48
    Závěr třetiny se odehrál v podání několika soubojů o puk u mantinelu, ale skóre se už asi měnit nebude.

40:00

Také druhá třetina přinesla opticky vyrovnaný hokej s šancemi na obou stranách. A pořád platí, že zatímco našim se nepodařilo zatím využít žádnou, Kanadané se díky využitému TS opět mohli jednou radovat.

Třetí třetina začne v 20:32.

40:01

Kotala zatáhl puk po křídle a nabídl jej spoluhráčům. Ti však nabídku před brankou nevyužili.

40:50
    Pyrochta (CZE) 2 min. podražení

41:24
    Další využitá přesilovka Kanady a je to 0:4.DANIEL AUDETTE tvrdou střelou po ledě dokončil spolupráci svých krajanů. Asistence Brayden Point a Aaron Ekblad.

41:49
    Sražená Zachova střela.

43:08
    Hraje se převážně ve středním pásmu, žádný z týmů se nedokázal protlačit do zakončení.

43:48
    Fabbri je nebezpečný hráč. Křížem krážem projíždí českou třetinou a se svým útokem drží puk v našem obranném pásmu.

44:05
    Kotala pěkně nabil Veselému, ale jeho střelu Bilia ramenem se štěstím zkrotil.

44:21
    Haydn Fleury (CAN) vyloučen na 2 minuty za faul kolenem.

45:00
    Naši se ukázkově nasunuli do útočného pásma, ovšem chybou na modré o ně zase přišli.

45:51
    Kanada vyhodila puk mimo hrací plochu, ale bylo to se zásahem hrazení čili vylučovat se nebude.

46:21

46:25
    Karabáček zamotal soupeři svými kličkami hlavu, ale nakonec se zámořští hráči ubránili.

47:01
    Chartier obkroužil Vaněčkovu svatyni a vystřelil, puk zřejmě ani neprošel na brankáře.

47:44
    Tvrdé souboje o puk v naší třetině, nakonec černá guma projela za modrou čáru.

48:16
    Vopelka to zkusil po levém křídle, jeho nahození spoluhráči nevyužili.

49:00
    Pastrňák v šanci poté co se k němu dostal puk z poza branky, Bilia však ohrožen příliš nebyl.

49:32
    Pavel Zacha (CZE) míří na lavici hříšníků – 2 minuty za sekání.

50:00
    Kanaďané nás mocně svírají.

50:18
    Matula to dvakrát schytal pukem do nohou. A přesto zůstávají Kanaďané u puku a vyměňují si ho na modré čáře.

50:48
    Bennett zlomil svou střelou hůl, další šanci hostů maří Vaněček.

50:58
    Opět český gólman pozorný ve svém brankovišti.

51:20
    Skvěle Jenyš – zasáhl puk ve vzduchu a posunul jej za modrou.

51:32
    Češi v plném počtu.

52:06
    Hawryluk (CAN) jde na trestnou za nedovolené bránění.

52:46
    Tvrdý boj o puk svádějí hned čtyři hokejisté v rohu kanadské třetiny. Úspěšnější tentokrát naši.

53:00
    Vhazování před Biliou.

53:20
    Chyba našich při rozehrávce, naštěstí bez následků.

54:06

54:27
    Naši to zkusili ve dvou po pravém křídle, ale zastavil je ofsajd.

54:55
    Nepřesnosti ve středním pásmu na obou stranách vyústili v šanci Fabbriho. Vaněček ramenem vyráží.

55:40
    Český útok se zastavil na pozorné kanadské obraně.

56:21
    Bohužel máme dalšího vyloučeného – Pyrochta (CZE) dostal 2 min. za držení.

56:45
    Dobře zasáhl Vaněček ve spolupráci s obráncem u své levé tyče.

57:24
    Fleury si najel do brankoviště na střílenou přihrávku, Vaněček odolal.

57:45
    Vaněčkovy betony byly tentokrát včas u sebe proti pokusu Dal Colleho.

58:10
    Poslední střelu této přesilovky vyslal Fabbri – byly nepřesná a puk opouští naši třetinu.

58:21
    Češi jsou v plném počtu.

58:57
    Dal Colle (CAN) dostává 2 min. za podražení.

59:48
    Naši budou hrát 5 na 3. Bishop (CAN) dostává 2 min. za podražení.

59:58
    Velká snaha našich o vstřelení alespoň čestného úspěchu je zmařena nedorozuměním dvou hráčů na modré. Kanada se osvobozuje.

60:00

Nejlepší hráči: Vaněček (CZE) a Bilia (CAN) – v obou případech se jedná o gólmany svých týmů.

Skončil nám úvodní duel českého národního týmu na Ivan Hlinka Memorial Cup 2013. Proti velkému favoritovi hrál snaživě ale střelecky se neprosadil, takže z výhry se zaslouženě raduje zámořský tým.

Pro dnešek je to z Břeclavi vše, u dalších přenosů se na vás těšíme už zítra kdy hraje nejprve Kanada se Švédskem a večer ČR se Švýcarskem. (21:09:20)

David Bohata

Tomáš Vlček

Branky a nahrávky: 3. Dal Colle (Eklblad, Fabbri), 20. Fleury (Ekblad), 38. Watson (TS), 42. Audette (Point, Ekblad)

Česko U18: Vaněček (Pechek) – Zbořil, Pyrochta, Pýcha, Mašín, Mikliš, Zahradníček, Ščotka, Matula – Karabáček, Zacha, Kotala – Pastrňák Veselý, Vrána – Vopelka, Kovařčík, Jenyš – Černoch, Kuťák, Švarc

Rozhodčí: Hribik, Šír – Hlavatý, Tošenovjan

Diváci: 1.300