USA U18 – Rusko U18 4:2 (kon.) | Švédsko U18 – Kanada U18 4:3 (kon.) | SR 18 – Finsko U18 1:5 (kon.)
Česko U18 – Švýcarsko U18 4:3 (2:0 po s.n.)
Švédsko U18
4:3 (2:1, 1:0, 1:2)
Kanada U18
Úterý 06.08.2013, 15:30 • Stadion Města Břeclavi • Hlinka Gretzky Cup

58:47
    Tvrdý zákrok na Franzéna. Watson dostal 5 min. + do konce zápasu za faul loktem a míří rovnou do šatny. Na trestnou jde místo něj Alexis Pepin.

56:31
    Švédové hráli v šesti a budou za to pykat. Na trestnou odchází Forsling (SWE) a jejich přesilovka je u konce.

55:34
    Kanada si snižuje šance na vyrovnání, neboť jde do čtyř. Watson (CAN) vyloučen na dvě minuty za podražení.

49:28
    Po závaru před švédskou brankou je tady vyloučení na obou stranách.
    Lemieux (CAN) i Lagesson (SWE) dostali po dvou minutách.

48:01
    Kanada právě vstřelila branku!
    Druhá využitá přesilovka Kanady znamená snížení na 3:4.. SPENCER WATSON využil pomalejšího přesunu Söderströma k druhé tyčce a švihem poslal z úhlu puk pod víko. Asistence: Jake Virtanen, Sam Bennett.

46:51
    S Erikssonem to nevypadá vůbec dobře. Po střetu zůstává ležet na ledě a přivoláni byli doktoři, kteří na led přivezli nosítka. Téměř jistě dojde ke střídání brankářů. Na ledové ploše už se rozcvičuje Söderström.

46:51
    Nepřehledný závar před Erikssonem. Forsling podrazil jednoho z kanadských útočníků, který při dopadu narazil švédského gólmana Erikssona na brankovou konstrukci. Forsling (SWE) vyloučen na dvě minuty za podražení.

46:09
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    Seveřané využívají přesilovku a berou si zpět svůj dvougólový náskok. WILLIAM NYLANDER po rychlém najetí do pásma střelou švihem z kruhu překonává počtvrté Billiu. Asistence Anton Karlsson a Rasmus Andersson.

45:29
    Švédové se sami zahnali do svého obranného pásma, ale tam fauloval Bennett (CAN) a dostal 2 min. za podražení.

43:54

Kanada snižuje a dostává se zpátky do zápasu. Watson využil nepozornost švédské obrany a poslal puk po brankové čáře na SAMA BENNETTA, pro kterého už nebyl žádný problém poslat kotouč do poloodkryté klece. Asistence: Spencer Watson.

42:56
    Andersson (SWE) dostává 2 min. za podražení. Prosadí se Kanada konečně při své přesilovce?

39:55
    Chartier přihrával na Bishopa, který postupoval při hře čtyři na čtyři osamocen na Erikssona, ten jeho střelecký pokus efektivně vyráží pravým betonem.

39:38
    Kanada hrála při své přesilovce v šesti a bude za to pykat. Na trestnou si jde sednout Audette.

38:47
    Kovacs se oprávněně drží za hlavu. Spolu se svým spoluhráčem nyní rozebrali kanadskou obranu na své modré, vydali se do úniku 2 na 1, ale Švéd svou šanci neproměnil.

38:29
    Kanada si zahraje další přesilovou hru. Englund (SWE) vyloučen na dvě minuty za pád pod nohy. Uvidíme, zda-li s touto početní výhodou naloží Kanadští lépe. Dnes se jim v této disciplíně příliš nedaří.

36:50
    Lindblom nic nedbal na to že jeho tým je v oslabení a hned po buly trefuje horní tyč!

34:54
    Englund (SWE) dostává 2 min, za ned. bránění.

30:53
    Mckeown (KAN) trefil pronikajícího Franzéna do hlavy a dostává 2 minuty za faul loktem.

30:27
    Fabbri byl úplně osamocený před Erikssonem. Švédský brankář jeho blafák všas přečetl. To byla velká šance!

27:11
    Johansson (SWE) vyloučen na dvě minuty za držení protihráče. Fabbri mu zákrok oplatil a s údivem celé švédské střídačky vyloučen nebude. Přesilovka pro Kanadu.

23:15
    Fleury trefuje bombou z kruhu tyč Erikssonovy branky!

22:41
    Po následné potyčce u kanadské branky je vyloučen Kempe (SWE) za hrubost.

21:01
    KEVIN ELGESTAL se dostal k odraženému kotouči a zblízka propálil Biliu v kanadské brance. Bez asistence.

11:46
    Kanada si zahraje přesilovku. Andersson si půjde na dvě minuty odpočinout na trestnou lavici za sekání.

09:28
    Oboustrané vyloučení za hrubost – Kovacs (SWE) a Mckeown (KAN).

08:07

Švédové otáčí skóre zápasu. Holmström byl úplně sám před kanadským brankářem. Ten proti němu výborně zasáhl, ovšem na dorážku KEVINA ENGESTALA už neměl šanci. Švédský forvard trefil přesně do růžku a Švédové jdou poprvé v utkání do vedení. Asistence: Dmytro Timashov.

06:17
    Rychlý kontr seveřanů 3 na 2 končí vyrovnáním. ROBIN KOVACS střelou švihem z křídla trefil přesně růžek Biliovy branky. Asistence Daniel Muzito Bagenda.

03:19
    Máme tu první přesiovku zápasu. Virtanen (CAN) jde na trestnou za hákování.

03:14

Diváci na první branku tohoto utkání nemuseli dlouho čekat. Lemieux našel hezkou přihrávkou JAREDA MCCANNA, který poslal puk do sítě podél betonu švédského brankáře. Asistence: Brendan Lemiuex.

Tomáš Vlček

Petr Horčička

Branky a nahrávky: 7. Kovacs (Bagenda), 9. Elgelstal (Timashov), 22. Elgestal, 47. Nylander (Karlsson A., Andersson) – 4. McCann (Lemieux), 44. Bennett (Watson), 49. Watson (Virtanen, Bennett)

Švédsko U18: Eriksson (od 47. Söderström) – Aho, Lagesson, Englund, Ollas Mattsson, Anddrsson, Johansson, Forsling, Timashov – Lindblom, Franzén, Kempe – Olofsson, Karlsson F. Kovacs – Törnqvist, Hölmström, Elgestal – Nylander Altelius, Muzito Bagenda, Karlsson A.
    Kanada U18: Bilia (McDonald) – Hickets, Ekblad, Fleury, McKeown, Pilon, Neill, Carrier – Bennett, Point, Watson – Dal Colle, Fabbri, Virtanen – Chartier, Bishop, Hawryluk – Lemieux, Audette, McCann – Pépin. Trenér: Dale Hunter.

Rozhodčí: Hribík, Šír – Hlavatý, Tošenovjan