USA U18 – Rusko U18 4:2 (kon.) | Švédsko U18 – Kanada U18 4:3 (kon.) | SR 18 – Finsko U18 1:5 (kon.)
Česko U18 – Švýcarsko U18 4:3 (2:0 po s.n.)
po s.n. (2:0)
Česko U18
4:3 (0:3, 1:0, 2:0)
Švýcarsko U18
Úterý 06.08.2013, 19:00 • Břeclav • Hlinka Gretzky Cup

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Hezké odpoledne z jihomoravského kraje. V břeclavské skupině se proti sobě postaví výběr české republiky a Švýcarska. Úvodní buly je na programu v 19 hodin.

Právě Švýcarsko se postaralo o první překvapení turnaje. Ve svém prvním utkání přehrálo Švédsko v poměru 3:2. Svěřenci trenéra Celia museli v pondělním utkání dvakrát dotahovat, vítěznou branku vstřelil na začátku třetí třetiny Kessler. „Kluci tvrdě bojovali. Po první třetině, ve které bylo Švédsko jasně lepší, jsme je v té druhé přestříleli. Měli jsme v ní dobré příležitosti, které jsme nevyužili. Třetí třetina byla z naší strany o oslabení, která jsme dobře ubránili,“ hodnotil zápas trenér Švýcarska.

To čeští hráči se nacházeli v úplně jiném rozpoložení. Proti favorizované Kanadě se střelecky neprosadili, navíc inkasovali čtyři branky a co je zajímavé, ani jedna nepadla při hře pět na pět. „Z hlediska přístupu a bojovnosti nemám hráčům co vytknout. Stál proti nám velice silný soupeř, kterému jsme nabídli několik přesilovek, a on se v nich dokázal prosadit,“ uvedl Petr, trenér české reprezentace do 18 let.

Z břeclavského zimního stadionu se vám znovu přihlásíme pár minut před utkáním.

Česká republika U18: Pechek (Vaněček) – Pyrochta, Zbořil, Pýcha, Mašín, Zahradníček, Mikliš, Ščotka, Matula – Karabáček, Zacha, Kotala – Vopelka, Pastrňák, Vrána – Veselý, Kovařčík, Jenyš – Švarc, Kuťák, Černoch

Švýcarsko U18: Descloux (Fehr) – Klopfer, Harlacher, Siegenthaler, Karrer, Maurer, Kindschi, Gurtner – Riat, Suter, Meier – Rod, Malgin, Fiala – Kessler, Privet, Schmidli – Meyer, Ritz, Trisconi – Schläpfer

Rozhodčí: Fraňo, Hodek – Lhotský, Svoboda.

Hezký podvečer z Břeclavi. Za několik málo okamžiků začne druhé utkání české reprezentace. Ta se utká proti Švýcarsku. Češi jsou momentálně jediní, kteří na turnaji nezaznamenali jediný bod. Povede se jim porazit Švýcary a získat tři body? Pak by měly všichni týmy břeclavské skupiny po třech bodech.

Na stadionu zní česká a švýcarská hymna, oba týmy jsou nastoupení la ledové ploše. Utkání za pár okamžiků začne. Češi nutně potřebují zvítězit.

00:01

00:01
    Úvodní buly vyhráli čeští hokejisté, avšak hned o puk přicházejí a do útoku jdou Švýcaři.

00:21
    Ti o puk rychle přišli, u kotouče je Mašín, který rozehrává akci.

01:00
    První zákrok si připisuje Descloux, ten musel krýt nebezpečnou střelu Mašína. Vhazuje se po pravici švýcarského brankáře.

01:27
    Češi mají puk za svou brankou. Zatím se hraje hodně opatrně, žádný tým nechce udělat chybu.

01:44
    Ofsajd Švýcarů.

02:03
    Jenyš unikal po křídle, Desloux byl připraven a jeho pokus vyrazil mimo tři tyče. Na první branku se tak stále čeká.

02:25
    Pechek skryl puk pod svou lapačkou, hra přerušena.

03:00
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    Dorážkou z okraje brankoviště se prosazuje NOELE TRISCONI. Asistence Andy Ritz.

01:09
    Zakázané uvolnění českého týmu, hra se znovu přesune před Pecheka.

02:25
    Vhazuje se po levici českého brankáře Pecheka. Ten dnes dostal přednost před Vaněčkem, který včera odchytal dobré utkání, ovšem inkasoval čtyřikrát, a tak se trenéři rozhodli pro změnu.

03:52
    Pyrochta hledal přihrávkou svého spoluhráče, ale jeho pas adresáta nenašel. Puku se tak lehce zmocňují Švýcaři.

04:27
    Střela Pastrňáka byla zblokována až do ochranné sítě. Češi zůstanou v útočném pásmu.

05:07
    Čeští hokejisté mají velmi silnou diváckou podporu, celý stadion žene české mladíky za první vstřelenou brankou nejen v dnešním utkání, ale na celém turnaji.

05:40
    Zakázané uvolnění Švýcarska, vhazovat se bude před Desclouxem.

06:22
    Meier přihrával na modré čáře Riatovi, ten posunul na Sutera, jenž byl sám před Pechekem, ale český brankář kotouč zalehl a drží kádr Jakuba Petra nad vodou.

07:23
    České hráče zastavuje ofsajd, vhazuje se ve středním pásmu.

07:54
    Ofsajd teď pro změnu zastavuje Švýcary.

07:54
    Pokud vás zajímá aktuální dění Ivan Hlinka Memorial Cupu v Břeclavi a Piešťanech, tak neváhejte a navštivte oficiální stránky turnaje – www.hlinkamemorial.cz

08:41
    Zakázané uvolnění hokejistů v bílých dresech, tedy České republiky. Vhazuje se po pravici Pecheka.

09:12
    Od modré čáry pálil Gurtner, ovšem jeho tvrdou přízemní střelu zblokoval Kovařčík.

09:33
    Ofsajd Česka, rozhodčí ho posoudil jako úmyslný a hra se opět přesune před Pecheka.

10:10
    Karabáček napřáhl na modré, ale jeho pokus neprošel přes nohy bránícího protihráče.

10:30
    Od modré čáry vysřelil Karabáček a jeho střela nadělala Desclouxovi menší problémy. Puk však na poslední chvíli zkrotil. Čeští hokejisté si šance vytváří, ale trápí je zakončení.

10:48
    Bomba švýcarského obránce Karrera se zastavila v Pechekově lapačce.

11:20
    Střelecký pokus Fialy se mezi tři tyče Pechekovy branky nevešel.

11:49
    Kovařčík kombinoval s Karabáčkem, ale nakonec jejich snahu maří Descloux ve švýcarské brance.

11:56
    Nahození od Siegenthalera Pechek raději kryje. Vhazovat se tak bude v obranném pásmu českého týmu.

12:22
    Dva na jednoho v podání České republiky. Pastrňák přihrál žabkou na Vopelku, ale jeho bekhendový pokus pokryl Descloux. O chvíli později se Vopelka dostal znovu do zakončení a i tentokrát byl úspěšnější švýcarský brankář.

12:48
    Švýcarská nepřesnost v rozehrávce vede icingu.

13:16
    První vyloučení zápasu. Za nedovolené bránění si jde na 2 min. sednou Kuťák (CZE).

13:41
    A přesilovka hned využita. Střela DAMIENA RIATA doklouzala pod českým gólmanem až za brankovou čáru.

13:31
    Švýcarsko kombinuje před Pechekem. Ve velké šanci byl Meier, ale puk za pět minut dvanáct zblokoval jeden z českých obránců. Švýcaři však pokračují ve velkém tlaku a Češi se nemohou osvobodit.

13:55

To je pro Čechy trvdý úder. Dva slepené góly posílají Švýcary do třígólového vedení. Malgin nabil na volej KEVINU FIALOVI a jeho střela se zastavila až o síť české brány. Pechek toho moc nemohl vidět, neboť měl před sebou velké množství hráčů. Asistence: Denis Malgin.

13:55
    A v české brance nahrazuje Pecheka Vaněček.

14:40
    Naši v tlaku ve švýcarské třetině, ale než si vytvořili šanci nepřesností se vyhnali ven.

15:32
    Vaněček si připisuje první zákrok. Po stele Kesslera musel vytáhnout zákrok lapačkou.

15:47
    Další závar před švýcarskou brankou, ale ani tentokrát z toho nic naši nevytěžili.

15:56
    Pastrňák chtěl přihrát na svého spoluhráče, který by mohl uniknout po levém křídle. Byl však faulován Trisconim, který si půjde odpočinout na trestnou lavici za podražení. Češi si tak zahrají první přesilovou hru.

16:20
    Karabáček to zkusil individuálně, ale neprošel.

16:58
    Střela od modré ani neprošla ke gólmanovi hostí.

17:10
    Teploměr na stadionu v Břeclavi ukazuje 23 stupňů. Na ledu to však není poznat.

17:50
    Pastrňák z levého kruhu střelou švihem těsně míjí branku.

17:56
    Švýcaři jsou v plném počtu.

19:01
    Byla ohlášena poslední minuta první třetiny.

19:36
    Fiala (SUI) jde na trestnou za sekání.

19:47
    Češi mají puk za svou brankou a nikam se už neženou.

20:00

První třetina očima komentátorů:

Petr Horčička: V první třetině byla hra hodně vyrovnaná, šance byly k vidění na obou stranách. Švýcarsko bylo v koncovce šťastnější a i se dvěma šťastnými góly vede rozdílem tří branek, což je pro český tým těžké sousto. Uvidíme, jak na to svěřenci trenéra Petra zareagují.

Tomáš Vlček: Ztráta tří branek je pro české mladíky skutečně krutým trestem za několik okének v obraně a zároveň neproměnění svých šancí. Do dalšího průběhu zápasu mají co zlepšit, tak snad se jim to podaří.

Druhá třetina začne přibližně v 19:48.

Oba týmy přicházejí na ledovou plochu. Jaká bude druhá třetina? To nám přinese následující dvacetiminutovka.

20:01

20:01
    Na buly proti sobě stojí Zacha a Suter. Úspěšnější byl švýcarský forvard.

21:07
    Kesslerův pokus zablokoval Vrána, Vaněček tak zasahovat nemusel.

21:37
    Švýcarsko je v plném počtu.

22:05
    Karrer nahazoval puk na bránu, ale trefil jen Ščotku. U puku jsou čeští hokejisté.

23:00
    Pokus od modré čáry Mašína se před Desclouxem snažil tečovat Kotala. Ten jen těsně minul švýcarskou branku.

23:24
    Zakázané uvolnění hokejistů v červených dresech. Vhazovat se bude před Desclouxem.

23:59
    Diváci povzbuzují české hráče, těm se teď daří držet útočné pásmo. Od modré to zkoušel Zahradníček, ale jeho pokus končí jen na betonu švýcarského brankáře.

24:53
    Přesilovka pro Čechy! Na dvě minuty vyloučen Klopfer (SUI) za hákování.

25:05
    Švýcaři vyhazují až k Vaněčkovi.

25:25
    Hraje se ve středním pásmu, svěřenci Jakuba Petra se nemohou dostat přes modrou čáru.

25:35
    Zakázané uvolnění. Česku se nepodařila rozehrávka a hra se přesune před Vaněčka.

25:53
    Vrána to zkusil sám. Pěkně pronikl do pásma a střelou švihem prověřil Desclouxe.

26:40
    Zacha pálil z mezikruží a brankový rozhodčí rozsvítil červené světýlko. Vypadlo to, že puk skončil v síti. To je sice pravda, ale pouze v boční. Češi teď svého soupeře pořádně zatlačili.

26:53
    Švýcaři v plném počtu.

28:02
    Po skončení přesilovky naši pokračují v aktivní hře, teď zakládají útok za brankou.

28:49
    Sutter našel zcela volného Harlacherav naší levé tyče, jenže ten naštěstí netrefil branku.

29:18
    Pokus Kovařčíka končí na betonu švýcarského brankáře, na druhé straně postupoval jeden na jednoho Privet, ale perfektně ho o puk připravil jeden z českých obránců.

29:37
    Česko U-18 právě vstřelilo branku!
    JAKUB VRÁNA vystihl švýcarskou připhrávku, našlápl na vlastní modré a jako expres dojel až Desclouxovi, kterému nedal střelou k tyči šanci. Bez asistence.

30:19
    Dva na jednoho v podání Čechů! Přihrávka Karabáčka ale končí jen na hokejce švácarského obránce.

30:40
    A znovu únik dvou českých hokejistů proti jednomu švýcarskému. Pastrňák zvolil místo přihrávky střelu a nadělal Desclouxovi menší problémy. Ten má ale puk ve své moci.

30:40
    Oddechový čas pro hosty. Švýcarský kouč cítí, že jeho tým je pod tlakem.

31:00
    Diváci se probouzejí, skanduje celá aréna, která žene Česko za druhou vstřelenou brankou. Vrána vyslal tvrdou ránu a o kousek míjí Desclouxovu svatyni.

31:55
    Švýcaři vůbec nedokáží udržet puk a naši podnikají jeden útok za druhým. Veselého střela nyní těsně míjí soupeřovu branku.

32:19
    Češi mají rázem více ze hry, svou aktivitou si vybojovali přesilovou hru.

32:19
    Kindschi (SUI) jde na 2 min. za zdržování hry.

32:58
    Čeští mladíci kombinují před Desclouxem. Teď páli Zacha, ale jeho střela byla zblokovaná až do ochranné sítě. Češi ovšem zůstávají v útočném pásmu.

33:40
    Pastrňák pořádně prověřil Desclouxe, ten jeho pokus se štěstím vyráží. Čechům se tato přesilovka daří. Chybí jen vstřelit branku.

34:05
    Češi kombinují v útočném pásmu, ale ke střele se zatím nedostali.

34:19
    Švýcarsko v plném počtu.

34:38
    Přísně posouzený icing českého týmu, nicméně hra se stěhuje před Vaněčka.

34:47
    Matula nahazuje kotouč na branku, Descloux raději kryje.

34:53
    Pýchovo nahození od modré vpadlo Desclouxovi z výstroje a dorážet mohl Kovařčík, ale hostující obrana byla nakonec rychlejší.

35:27
    V další šanci byl Jenyš! Jeho přízemní střela však Desclouxovi problémy nenadělala.

36:26
    Tohle je zatím nejpovedenější třetina českého celku na turnaji. V břeclavské aréně se hraje velice atraktivní a pohledný hokej.

37:10
    Pastrňák byl při přechodu útočné modré zřejmě faulován, ale zákrok zůstal bez povšimnutí rozhodčích.

38:30
    Další šanci si vypracovala aktivitou v útočné třetině dvojice Vrána – Pastrňák. Prvně jmenovaný vybojoval puk a hledal svého spoluhráče u druhé tyče, ale tomu se puk zamotal pod brusle.

38:40
    Pýcha teď výborným zákrokem zastavuje Švýcarsko, které postupovalo ve třech proti jednomu.

39:01

39:30
    Radek Veselý (CZE) vyloučen na dvě minuty za hru vysokou holí. Přesilovka pro Švýcarsko.

39:47
    Naši šli odvážně v oslabení za pukem a zastavil je až další sporný zákrok švýcarů. Následnou šťouchanici u hostující branky řeší rozhodčí vyloučením.

39:47
    Harlacher (SUI) a Vrána (CZE) dostali 2 min. za hrubost.

39:57
    Češi jdou do tří. Zacha (CZE) vyloučen na dvě minuty za napadení.

40:00

Petr Horčička: Druhá třetina patřila českému týmu. Tomu se podařilo vstřelit i první gól na turnaji. Čeští mladíci měli šancí poměrně dost, ale na Desclouxe vyzráli jen jednou. Uvidíme, co přinese poslední třetina.

Třetí třetina začne přibližně ve 20:32 hodin.

40:01

40:19
    Pokračuje dvojnásobná přesilovka Švýcarska.

40:35
    Švýcaři jdou do čtyř. Vyloučen Meier (SUI) na dvě minuty za sekání. Ještě 55 vteřin ale bude pokračovat přesilovka Švýcarkska 5 na 4,

41:03
    Švýcaři drží Čechy pod tlakem a kombinují v jejich obranném pásmu. Teď se musel předvést Vaněček.

41:21
    Češi dostali kotouč do středního pásma. Obrana si tak může na chvíli odpočinout.

41:56
    Češi jsou v plném počtu.

42:09
    Pokračuje krátká přesilovka českého týmu.

42:35

42:56
    Veselý vyhazuje kotouč mimo hřiště, vhazuje se ve středním pásmu.

43:15
    Hrubku české defenzivy málem potrestal Meyer, jeho střela se však mezi tři tyče Vaněčkovy brány nevešla.

43:59
    Lukáš Vopelka ukázal rychlé nohy a srdce bojovníka, když se vrátil a zamezil Švýcarům zakončit situaci 3 na 2.

44:23
    Češi jdou do čtyř. Na trestnou lavici si míří odpočinout Pastrňák (CZE) vyloučen na dvě minuty za zdržování hry.

45:50
    Naši se opakovaně osvobodili vyhozením.

46:22
    Zatím je toto oslabení v našem podání sehráno výborně, Švýcaři neměli žádnou vyloženou šanci.

46:23
    Češi v plném počtu.

46:30
    Jenyš pálil nebezpečně, Siegenthaler jeho pokus zblokoval až do ochranné sítě. Vhazuje se před Desclouxem.

48:18
    Obrovská chyba Zbořila v rozehrávce. Švýcaři šli sami dva na Vaněčka, ale naštěstí Schläpfer trefuje jen našeho gólmana.

48:37
    Střela Sutera nijak nebezpečná nebyla, ovšem Vaněček puk raději drží. Vhazuje se po jeho pravici.

48:50
    Dnešní utkání sleduje 530 diváků.

48:50
    Maglin si vybruslil s pukem z rohu a nebezpečně pálil, puk však je ztečován nad.

49:06
    Vopelka to zkusil bekendem hned po buly, ale Descloux je pozorný.

49:17
    Ščotka míjí branku Desclouxe jen o milimetry! Puk končí těsně vedle tyče Desclouxovy brány.

49:29
    Další naši akci zastavuje ofsajd.

50:10
    Černoch v šanci u tyče, ale hra přerušena pro přihrávku rukou.

50:22
    Čechům se nedaří rozehrávka, Švýcarko se tak lehce ujímá puku.

50:52
    Sutterovu střelu sbírá Vaněček v pohodě do lapačky.

51:06
    Descloux řeší závar před jeho bránou podržením puku. Bude se ovšem vhazovat ve středním pásmu.

51:59
    Pastrňák projel po levém křídle, fintou se zbavil jednoho protihráče a poslal nabídku na teč před branku. Od obráncovy brusle šel šel puk nebezpečně brankovištěm.

52:17
    U puku je Pyrochta, který zakládá útočnou akci českého mužstva. O puk ale přichází a zákrok musel předvést Vaněček. Ten rychle rozehrává. Hraje se hokej nahoru dolů.

53:22
    Švýcarský protiútok zastavuje hry vysokou holí.

53:26
    Hned po buly pálil Klopfer, jeho pokus se však mezi tři tyče nevešel.

53:47
    Karabáček se proháčkoval přes obránce, ale puk mu při tom utekl a gólman Descloux jej posílá do bezpečí.

54:46
    Naši zatlačené Švýcary ostřelují od modré, ale k brance to nevede.

55:30
    Puk je nyní v naší třetině a na holích soupeře. Čas na vylepšení skóre se rychle krátí.

56:10
    Mašín nastřelil jen Desclouxův beton.

57:03
    Švýcaři jen vyhazují a to tak šikovně, že to není icing.

57:51
    Ščotka nahodil kotouč do pásma, v závaru před brankou se puk odrazil před Vránu, který trefil jen Desclouxe. Ten si pohlídal i jeho následnou dorážku. Našim už moc času nezbývá.

57:51
    Česká střídačka chtěla vystřídat brankáře, ale rozhodčí místo toho udělují gólmanu Vaníčkovi 2 min. za zdržování hry.

58:25
    Švýcaři teď byli ve čtyřech před Vaněčkem, ale ani Maurer ani Fiala si na českého gólmana nepřišli.

59:03
    PAVEL JENYŠ využil nepozornosti Švýcarů a střelou pod víko snižuje. Asistence Pavel Zacha.

59:08
    Vaněček na střídačce, naši hrají v šesti.

59:32

Celá aréna je ve stoje a skanduje: "Češi! Češi!" Našim mladíkum se podařilo dvacet vteřin před koncem vyrovnat! Puk poskakoval před Desclouxem a k odraženému kotouči se dostal FILIP PYROCHTA, jenž vyrovnává na 3:3! Asistence: Pavel Jenyš.

59:35
    Fanoušci si přejí ještě jeden gól!

59:54
    Fiala (SUI) dostává 2 min za krosček.

59:58
    Buly před svou brankou vyhráli Švýcaři, ale i tak za potlesku diváků končí třetí třetina.

60:00

Třetí třetina očima komentátorů:

Petr Horčička: Třetí třetina byla ze strany českého týmu výborná. Descloux poměrně dlouho odolával, ale naši hokejisté byli trpěliví a toužených branek se dočkali. Poslední minutu jsme měl nejenom já husí kůži. Uvidíme, kdo přidá bonusový bod v prodloužení.

To začne co nevidět.

60:01

60:01
    Následuje pětiminutové prodloužení čtyři na čtyři, naši pokračují v početní výhodě, což znamená, že Švýcarsko je ve třech.

61:13
    Naši vytvořili obrovský tlak a bombardují pasívního soupeře.

61:54

62:18
    I v prodloužení panuje v břeclavské aréně výborná atmosféra.

62:43
    Teď jsou na puku po dlouhé době Švýcaři, ale krouží s ním daleko od naší branky.

63:18
    Pyrochta vyrobil hrubku za vlastní brankou, ale pak ji obrovskou obětavostí napravil.

63:36
    Střelu Karabáčka zblokovala pozorná švýcarská obrana.

64:15
    Karabáček pádil po pravém křídle a střelou na vzdálenější tyč vylekal Desclouxe.

64:40
    Zbořil zatáhl puk do útočné třetiny , ale v rohu podklouzl a o puk přišel.

65:00
    Prodloužení skončilo.

O vítězi dnešního utkání rozhodnou po krátké úpravě ledu samostatné nájezdy.

Než začne tato individuální disciplína, můžete využít volný čas a navštívit oficiální webové stránky Ivan Hlinka Memorial Cupu – www.hlinkamemorial.cz

Úprava ledu je ukončena, za chvíli se začne. Jako první pojedou Češi.

Samostatné nájezdy začínají.

Jakub Vrána předvedl Forsbergovskou kličku a posílá nás do vedení 1:0.

Za Švýcarsko pojede jako první Suter.

Vaněček jeho střelu k levé tyči chytá!

David Pastrňák zamíchal pukem a položil si i gólmana, ale pak nepřehodil jeho beton.

Na řadě je Švýcarsko – pojede Malgin.

Vaněček puk zastavuje na brankové čáře!

Václav Karabáček nic nevymýšlel a střelou nad lapačku zvyšuje na 2:0.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Česká republika U18 Autorem branky je VRÁNA.

To je z dnešního "infarktového" zápasu vše, Češi získávají první body. Nejlepším hráčem Švýcarska byl vyhlášen Cedric Maurer, nejlepším hráčem České republiky byl vyhlášen Pavel Jenyš.

V ochozech se ozývá vítězný pokřik: "Hoši děkujem!" Naši mladíci si ho zaslouží a následující minuty také právem vychutnají. (21:23:38)

Tomáš Vlček

Petr Horčička

Branky a nahrávky: 30. Vrána, 60. Jenyš (Zacha), 60. Pyrochta (Jenyš), rozh. náj. Vrána – 3. Trisconi (Ritz), 14. Riat, 14. Fiala (Malgin)

Česko U18: Pechek (od 14. Vaněček) – Pyrochta, Zbořil, Pýcha, Mašín, Zahradníček, Mikliš, Ščotka, Matula – Karabáček, Zacha, Kotala – Vopelka, Pasrtrňák, Vrána – Veselý, Kovařčík, Jenyš – Švarc, Kuťák, Černoch

Rozhodčí: Fraňo, Hodek – Lhotský, Svoboda