Žilina – Rijeka 1:1 (kon.) | Dila Gori – Hajduk Split 1:0 (kon.) | Kazaň – Randers 2:0 (kon.)
Astra Giurgiu – Trenčín 2:2 (kon.) | Met. Doněck – Kukësi 1:0 (kon.) | Maccabi Haifa – Ventspils 3:0 (kon.)
Gefle – Karabach 0:2 (kon.) | Hapoel Tel Aviv – CS Pandurii 1:2 (kon.) | Kubaň Krasnodar – Motherwell 1:0 (kon.)
Lech Poznaň – Žalgiris Vilnius 2:1 (kon.) | Milsami – Saint-Étienne 0:3 (kon.) | Hapoel Ramat Gan – Estoril 0:1 (kon.)
Bursaspor – Vojvodina 0:3 (kon.) | Curych – Liberec 1:2 (kon.) | Differdange – Tromsø 1:0 (3:4 po pen.)
Thun – Häcken 1:0 (kon.) | Malmö – Swansea 0:0 (kon.) | Strømsgodset – Jablonec 1:3 (kon.)
Trabzonspor – Dinamo Minsk 0:0 (kon.) | Arnhem – Ploiesti 1:2 (kon.) | Stuttgart – Botev Plovdiv 0:0 (kon.)
CZ Bělehrad – Černomorec Oděsa 0:0 (kon.) | Mladost Podgorica – Sevilla 1:6 (kon.) | Rapid – Asteras 3:1 (kon.)
Standard – Xanthi FC 2:1 (kon.) | Club Bruggy – Śląsk 3:3 (kon.) | St. Johnstone – Minsk 0:1 (2:3 po pen.)
Udinese – Široki Brijeg 4:0 (kon.) | Breidablik – Aktobe 1:0 (1:2 po pen.)
Bursaspor
0:3 (0:2)
Vojvodina Novi Sad
Čtvrtek 08.08.2013, 19:30 • Bursa Atatürk Stadyumu (Bursa) • Evropská liga (předkola)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.

Dobrý čtvrteční večer u sledování třetího předkola prestižní Evropské ligy! Dnes uvidíme odvetný zápas mezi Bursasporem, který na svém hřišti přivítá tým Vojvodina Novi Sad.

PRVNÍ ZÁPAS

První zápas mezi těmito mužstvy se odehrál přesně v prvním srpnovém dni a to na stadionu Vojvodiny Novi Sad. Hráči od 20:00 změřili síly s tureckým Bursasporem. Zápas byl velmi vyrovnaný a jako první se do vedení dostali právě hosté, za které skóroval z penaltového kopu Batalla.

Ve druhém poločase dokázali srbští hráči vyrovnat a zvýšit vedení zásluhou Vulićeviće, který dal vyrovnávací branku a Oumara poslal svůj tým do vedení 2:1. Turečtí hráči se ale nevzdali a v devadesáté minutě vyrovnali. Na střeleckou listinu se zapsal Taiwo.

V tomto duelu byly rozdány pouze tři žluté karty a odpískána byla jedna proměněná penalta.

Hráči už jsou nachystaní ke hře. Za pár okamžiků sudí odpíská začátek zápasu.

Rozehrávat jako první budou hráči z Vojvodiny.

1

1
    Vojvodina rozehrává aut na půlce soupeře. Ale nic nevymyslela,míče se ujal soupeř a zakopl jej.

2
    Ozbayrakli zkoušel centrovat před branku Delače. Ten byl však v pohotovosti a míč ze vzduchu chytil.

3
    Na druhé straně boj o balón ve velkém vápnu, ale hráči Vojvodiny se provinily faulem, a tak jsou znovu u míče hráči Bursasporu.

5
    Hráči z Bursasporu zahrávali rohový kop. Před brankářem byl velký zmatek, nakonec to však dopadlo pro Vojvodinu dobře a míč odkopli.

6
    U míče je Pinto a vymýšlí ve středu hřiště nějakou akci.

7
    Míč na nohou mají znovu hráči z Bursasporu a snaží se vymyslet nějaký trik na obranu Vojvodiny.

8
    Kiraz zkoušel centrovat z dobré pozice před branku. Tam však nebyl nikdo z jeho spoluhráčů, aby míč uklidil do brány.

9
    Özbayrakli si teď dal málem vlastní gól! Alivodić utekl obráncům a vyslal takovou pokusnou střelu na branku. Míč letěl přímo na Özbayrakliho a ten ho odkopl jen těsně vedle vlastní brány!

9
    Vojvodina právě vstřelila branku!
    OUMARU se dokázal skvěle protlačit k míči, který letěl z rohu hřiště a s naprostou přesností střílí úvodní branku zápasu!

11
    Poletanović se provinil faulem na Murata Yildirimiho. K rozehrávce se staví Šesták.

15
    U míče jsou hráči z Vojvodiny a dost komplikují život hráčům z Bursasporu.

16
    Ibrahim Öztürk nakopl míč daleko dopředu, tam se ho ujali jeho spoluhráči, ale obrana Vojvodiny byla pečlivá a míč si zase vybojovala na svou stranu.

16
    Alivodić se pokusil překonat Freye, jeho střela neměla ten správný směr a minula branku.

18
    Batala kombinoval s Pintem asi pět metrů od vápna Vojvodiny. O míč se připravili vlastními chybami.

19
    Hráči Bursasporu stále hledají recept na zatím pevnou obranu Vojvodiny.

19
    Faul na Pinta. K přímému kopu se pár metrů od vápna staví Civelli.

20
    A zkoušel to přímo na branku a střela snad lízla tyč!

22
    Leković vybojoval rohový kop.

22
    Poletanović rozehrál přesně na nohu Alivodićovi a ten hned z první vypálil na gólmana! Ten doslova za pět minut dvanáct skočil po míči a vyrazil ho!

24
    Střely na branku jsou zatím v poměru 1:5.

25
    Batalla se ocitl v obrovské šanci ve vápně! Byl absolutně sám před Delačem! Snažil se ho přehodit, ale Delač natáhl své dlouhé ruce a míč zlikvidoval.

27
    Bursaspor se snaží vytvářet tlak, zatím se mu to daří, jenomže bez úspěšného zakončení na bránu Delače.

28
    Šesták po úniku vybojoval alespoň autové vhazování blízko branky soupeře. Nicméně ten nerozehráli hráči Bursasporu vůbec dobře a míče se chopí Vojvodina.

29
    Vidíme další gól v dnešním utkání! Po skvělé a přesné nahrávce od Oumarua zvyšuje náskok Vojvodiny STOJAN VRANJEŠ, který přesnou střelou poslal míč za záda brankáře Freye.

32
    Vranješ vyslal střelu na bránu, ale Frey si připisuje další úspěšný zákrok. Vojvodina bude zahrávat rohový kop.

34
    Poletanovićovu střelu zblokovali obránci Bursasporu.

35
    Z trávníku odchází předčasně Cinaz a nahradí ho čerstvými silami Enes Ünal.

37
    U míče jsou hráči Bursasporu. Kombinují v půlce hřiště.

39
    Hra se teď trochu uklidnila. Bursaspor stále vymýšlí recept na obranu Vojvodiny. Ta zatím úspěšně brání.

41
    Šesták se provinil faulem na Oumarua a dostáva za to žlutou kartu.

42
    Faulem se teď provinil i hráč Vojvodiny Radoja. Batalla se staví k přímému kopu.

43
    A zkusil to rovnou na Delače, ten si míč v klidu chytil.

45
    Alivodić se vypracoval až ke střele, ale minul branku!

45
    Vojvodina teď tlačí soupeře!

45+1
    V nastaveném čase se dostal ke střele Leković, ale střela byla znovu nepřesná a branku minula.

Druhý poločas začne přibližně ve 20:30.

V první půlce zápasu jsme mohli vidět dva góly. Oba na straně Vojvodiny. První skóroval již v 9. minutě Oumaru a druhý gól přidal ve 29. minutě Vranješ. Hráči Bursasporu sice měli míč více na nohou, avšak obrana Vojvodiny je dnes silná a nepustí je téměř k žádné šanci.

Hráči Vojvodiny tak mají po prvním poločase blíže postup do další fáze Evropské ligy.

46

46
    Bursaspor do druhé poločasu stahuje Pinta a místo něj jde na hřiště Tuncay Sanli.

46
    A hráči Bursasporu pokračují ve svém snažení skórovat. Ke střele se dostal Kiraz, ale minul branku.

47
    Bursaspor nyní tlačí Vojvodinu, avšak bez většího ohrožení branky.

48
    Özbayrakli si připisuje další faul. Tentokrát na Lekoviće.

50
    U míče jsou znovu hráči Bursasporu a vybojovali si rohový kop.

51
    Balón si na roh staví Batalla.

51
    Ale hráči Vojvodiny míč znovu uklízejí do zámezí. Druhý pokus tedy pro Bursaspor. K míči se staví Ferhat Kiraz.

51
    Batalla střílí mimo bránu.

54
    Batalla faulovaný Poletanovićem. Bursaspor bude rozehrávat.

55
    Tuncay Sanli dostáva žlutou kartu za hrubý faul na útočníka z Vojvodiny.

58
    Murat Yildirim měl na noze gól, který by Bursaspor přiblížil k vyrovnání skóre. Ale minul branku.

60
    Šesták nastřelil břevno a míč se k němu znovu odrazil! Zkoušel opět zakončit, tentokrát byl na svém místě Delač.

K taktickému střídání dochází na straně Vojvodiny. Z hřiště odchází Škuletić a nahrazuje ho s plnými silami Tumbašević.

63
    Po delší době u soupeřovy branky Vojvodina. Zahrávat bude rohový kop.

64
    K míči se staví Vranješ.

64
    Ale nerozehrál moc přesně a tak Bursaspor v klidu uklízí míč do bezpečí.

67
    Hraje se ve středu hřiště. Bursaspor se o míč připravuje nepřesnými přihrávkami.

69
    Bursaspor bude zahrávat rohový kop.

69
    K rohovému kopu se staví Ferhat Kiraz.

69
    Ale hráči Bursasporu nic nevymysleli a Vojvodina tak míč zakopává do autu.

69
    Další střídání na straně Vojvodiny. Oumaru už si jde odpočinout a nahradí ho Kaludjerović.

70
    Bursaspor se ještě snaží oživit ofenzivní část svých hráčů. Dolů jde Ferhat Kiraz a nastupuje Okan Deniz.

72
    A Okan Deniz si vytvořil pěknou šanci, ale minul branku.

74
    Nyní jsou aktivnější hráči z Vojvodiny.

74
    Svou aktivitu však přehnal Vranješ, který fauloval Öztürka.

77
    Míč teď lítá ze strany na stranu. Ani jeden tým nedokáže přejít do nějakého útoku, natož si vytvořit šanci, která by ohrozila branku soupeře.

80
    Poletanović se dostal ke střele, ale ta mířila mimo branku.

83
    Trenéru Vojvodiny se střídání vyplatilo. ANDRIJA KALUDJEROVIĆ dává už třetí gól Vojvodiny a zápas je pravděpodobně rozhodnutý.

84
    Bursaspor se ještě snaží vstřelit alespoň jednu branku v utkání. Tuncay Sanli však míjí branku.

85
    Na druhé straně v šanci Alivodić, ale také střela mimo bránu.

88
    Vojvodina se ještě pokouší vsítit další branku, ale nedaří se jí přesně zakončit.

89
    Těsně před koncem utkání si žlutou kartu vyloužil Özbayrakli za faul na Poletanoviće.

90
    Zřejmě jedno z posledních střídání v dnešním zápase. Do zápasových statistiky se zapíše Nastić. Odchází Poletanović.

90+1
    Bursaspor si vybojoval rohový kop, takže se může ještě pokusit vstřelit branku.

90+2
    Öztürk si zpracoval centrovaný míč, vyslal na bránu střelu, ale Delač po míči pohotově skočil.

90+3
    Další roh pro Bursaspor. Teď je už asi pozdě na vyrovnání zápasu.

Ve druhém poločase Vojvodina přidala třetí gól a pojistila si tak postup do další fáze Evropské ligy. Bursaspor sice soupeře tlačil a byl více na míči, jenomže jejich střely pochytal buď Delač, nebo končily mimo branku.

Střely na branku: 5:6

Střely mimo branku: 8:5

Zákroky brankáře: 3:5