Bayern Mnichov
3:1 (2:1)
Borussia Mönchengladbach
Pátek 09.08.2013, 20:30 • Allianz Arena, München • Německá Bundesliga

Pro dnešek je to z Bundesligy všechno. Děkujeme Vám za pozornost a u dalších zápasů prvního kola se s Vámi těšíme na shledanou. (22:42:12)

Ohlasy trenérů:
    Pep Guardiola (trenér Bayernu): "Věděli jsme, že to bude těžký zápas. Proti Gladbachu jsou to vždy velice obtížné zápasy. Na začátku druhé půle jsme neměli vůbec žádnou kontrolu nad míčem. S prvním vítězstvím jsme spokojeni, ale musíme vyhrávat i dále, abychom si zvedli sebevědomí."

Lucien Favre (trenér Gladbachu): "První zápas na hřišti soupeře, v Mnichově – jsem spokojen s výkonem. Byl to zajímavý zápas s mnoha šancemi na obou stranách. Za stavu 3:1 jsme hráli až na příliš velké riziko do útoku. Cením si toho, že jsme hráli odvážně. Hráli jsme dobře, ale stále existuje mnoho věcí, které musíme ještě zlepšit. "

Fauly: 11 – 10

Je dobojováno a máme za sebou první zápas nového ročníku Bundesligy, ve kterém o zajímavé akce nebyla nouze. Mönchengladbach se na hřišti úřadujícího mistra prezentoval velmi dobrým výkonem, i když už po čtvrthodině hry prohrával o dvě branky. Ještě do poločasu však Borussii vrátil do zápasu vlastní gól Danteho.

Ve druhém poločase se hosté rozhodli vrhnout do útoku a nebylo daleko k vyrovnání. Nakonec ve druhém poločase došlo na zajímavé situace kolem 69. minuty. Nejprve sudí Welz na podnět asistenta odpískal penaltu za ruku Domíngueze. K míči se postavil Müller, ale ter Stegen vytáhl skvělý zásah. Jenže sudí hned poté nenechal být další hru rukou znovu od Domíngueze, tentokráte už kopal Alaba a proměnil.

Bayern vstup do sezóny zvládl, ale určitě si pochvalu zaslouží i hosté, kteří klidně mohli dnes v Mnichově sahat po bodech.

90+2
    Odkop od branky Bayernu.

90+2
    Velmi zajímavý protiútok Borussie, který nakonec de Jong zakončit nedokázal.

90+1
    Dost tvrdě si v souboji počínal Mario Mandžukić a možná mohl klidně vyfasovat druhou žlutou kartu.

90
    Uvidíme ještě dvě minuty nad rámec druhé půle jak ukázal čtvrtý sudí Daniel Siebert.

90
    Poslední minuta začala a Bayern má míč ve svém držení.

89
    Alaba si dobře nabíhal pro míč, ale podle pomezního sudího Foltyna byl v ofsajdu.

88
    Rohový kop pro Bayern.

88
    Bayern se ještě jednou pouští do útoku...

87
    Dominguez a Robben se dostali spolu do souboje a mnoho nescházelo k další penaltě. To by byla mega smůla pro hostujícího stopera, vyrobit tři penalty za jeden poločas.

85
    A poslední změna i na druhé straně. Debutujícího Kramera nahrazuje Luuk de Jong.

85
    Domácí přichází se třetí změnou. Toni Kroos je nahrazen na poslední minuty Javim Martinezem.