Podkrkonošský maraton Michal Kaněra (kon.)
Podkrkonošský maraton 2013

Michal Kaněra

Sobota 10.08.2013, 10:00Cyklistika

Ode mě už je to přímo z centra dění, parku v Lázních Bělohrad, vše. U pódia probíhá volná zábava v režii dvou moderátorů, vyhlášení výsledků přijde na řadu až v 16 hodin. Děkuji Vám za pozornost u 15. ročníku Podkrkonošského maratonu a někdy příště se těším na počtenou. (14:17:49)

Jako první z žen na 90 kilometrech dorazila do finiše Dáša Svěráková. Její ztráta činí hodinu a 34 sekund.

Další závodníci dojíždějí do cíle s velkými rozestupy. Do půl hodiny za vítězem se jich vešlo šestnáct.

10. Petr Adámek (Apache Loko Trutnov) + 5' 26''

Pod stupni vítězů zůstanou Jan a Roman Šťastní, jež do cíle dorazili spolu a nabrali manko sedm a půl minuty. Nevypadají ale nešťastně.

Bronzový stupínek vybojoval Jakub Šilar z týmu Cyklotrénink – Giant. Jeho ztráta na vítěze činí 4 minuty a 23 sekund.

Na druhém místě dojel se ztrátou minuty a 15 vteřin Martin Splítek ze stáje IVAR CS – Author Team.

90,0
    Michal Kaněra z týmu Ghost – Mojekolo za sebou opět nechal celý zbytek startovního pole, na Podkrkonošském maratonu vyhrál potřetí v řadě a slaví tak hattrick!

Do prostoru cíle už se blíží Michal Kaněra. Je to jasné.

82,0
    Zhruba 8 kilometrů před cílem držel Michal Kaněra stále obrovský náskok před dvojicí Šilar – Splítek.

V městkém parku už očekáváme příjezd závodníků z 90km tratě. Tedy spíš závodníka, pokud se nestane něco nepředvídatelného.

75,0
    Přibližně 15 kilometrů před cílem se už náskok Michala Kaněry zvýšil na pětiminutový. Jeho výhře už může jen stěží něco zabránit.

Průjezd pod cílovou bránou už za sebou má také první žena. Nejrychlejší na trati 50 kilometrů byla Judita Lorencová z týmu Ghost – Mojekolo.

65,0
    Zhruba kolem 65. kilometru hlavní tratě má v čele závodu náskok vítěz předchozích dvou ročníků Michal Kaněra. Vypadá to, že si jede pro třetí triumf v řadě.

Ve finiši už jsou další a další cyklisté. Velký ohlas vzbudil dojezd domácího závodníka Martina Šubra ze stáje Carla.kupkolo.cz, ročníku 1997.

Jako druhý do cíle dorazil Martin Hušek (Big Shock Team), třetí přijel s odstupem Daniel Valášek (IVAR CS – Author Team).

Vítězem 50km závodu se stal Tomáš Berger z týmu Carla.kupkolo.cz!

Cyklisté z padesátky už se nám blíží do cíle...