Lichtenštejnsko – Chorvatsko 0:5 (kon.) | Polsko – Turecko 3:1 (kon.)
Polsko
3:1 (3:0)
Turecko
Úterý 13.08.2013, 20:30 • Stadion Polské Armády, Varšava • Kvalifikace ME U21

Poláci tedy vyhrávají své druhé utkání ve kvalifikační skupině o ME do 21 let. Turci po dnešní prohře 3:1 odcházejí s prázdnou. Viděli jsme pěkné utkání, které pokazil vypjatý konec, kdy se na hřišti strhla menší strkanice mezi oběma týmy. Aktéři již jsou potrestáni a my se loučíme. Pěkný zbytek dne. (22:24:33)

93
    Wszolek měl šanci na gól, ale Kahveci jeho ránu chytil.

92
    Dabrowski také dostává žlutou kartu za nefér jednání.

91
    Bekdemir z lavičky vyfasoval červenou kartu.

92
    Tadrowski udeřil rukou do obličeje hráče Turecka. Za to oprávněně vidí žlutou kartu

91
    Calhanoglu vidí žlutou kartu za nefér hru.

90
    Na hřišti se nyní přiostřuje a bude se trestat. Sudí tahá karty.

89
    Furmana nyní stáhl na zem Salih Ucan a Poláci tak můžou uspořit nějaké ty vteřiny.

89
    Dabrowski se provinil faulem ve středu pole, kdy takticky přidržel Ucana.

88
    Domácí se ubránili, u míče však stále Turci.

87
    Roh pro Turecko.

86
    Janicki zastoupil svého brankáře Szumského, který byl lobován Kocabasem. Obránce zachytil míč směřující do brány.

85
    Míč v náruči po nepovedeném centru znovu u brankáře Polska Szumského.

85
    Turci u míče, co vymyslí?

83
    Milik se ocitl v ofsajdu, následně po odpískání míč odkopl a vidí tak žlutou kartu.

82
    A další střela z kopačky hostů! Alim Ozturk tvrdě vypálil, avšak další jistý zákrok brankáře domácích, který ránu kryje.

82
    Szumski musel na zem po ráně Bassana.

81
    Poslední střídání Polska: Chrapek má dohráno a teď je střídán Przybylkem.

80
    Nyní se Turci prokombinovali až do šestnáctky Polska, kde následně Szumski skočil pod nohy Berbera a míč mu sebral.

80
    Přihrávka Milika na Pawlowského mířila do ofsajdu.

79
    Turecko se neprosadilo ze svojí šance, proto bude odkopávat od své brány Szumski.

77
    Turecko naposledy střídá: Sezer Ozmen má dohráno, místo něj bude na hřišti Salih Ucan.

77
    MIlikovi pískán útočný faul na Ozturka.

76
    Furman rozehrál standartku svého týmu, ale nezahrál ji vůbec dobře, salbou ránu brankář Kahveci kryje.

74
    V šanci Turecko, ale ranou z 20 metrů Yokuslu minul bránu.

74
    Polsko střídá: Žyro dohrál, jeho místo zaujme Dabrowski.

73
    Kocabas se dostal k míči, ten ale netrefil ideálně a bránu minul.

72
    Tadrowski minul bránu na druhé straně.

72
    Calhanoglu našel Bassana, který nastřelil břevno!

71

71
    Turci směle kombinují na půlce Poláků.

70
    Ve druhé půli má více ze hry hostujííc celek, určitě je nabudil ten gól Kocabase v 55. minutě, přesto budou mít ještě co dělat, aby alespoň remizovali.

69
    Corekcimu pískán faul ve středu pole na Wszolka.

68
    Polsko střídá: Lewandowski už má dohráno, střídal jej Tadrowski.

67
    Po centru Bassana zprava mířil Kocabas mimo bránu.

66
    Nyní se hraje převážně ve středu pole. Každý chvilku tahá pilku.

65
    Tým Turecko střídá: Bekdemir byl dnes nevýrazný, místo něj se na hřiště podívá Erdogan.

64
    Hra je přerušena, poté, co se na zemi ocitl Kocabas.

64
    Basanův roh Poláci odvrátili, míč však stále v moci Turků.

63
    Polácí drželi míč na půlce hostů, následně však přišel kontr a s ním i roh pro Turecko.

61
    Turci mají čím dál více ze hry, gól je nabudil a nyní dobře kombinují.

60
    Calhanoglův centr přeletěl až na druhou stranu hřiště a Polsko bude vhazovat aut.

60
    Kocabas znovu v šanci, věřil si na druhý gól, ale jeho střelu zablokoval Kaminski.

59
    Žyro zahrál standartku levou nohou, ale jeho pas našel pouze připraveného Kahveciho.

58
    Na druhé straně ostře fauluje Berber Pawlowského a vidí od sudího zvednutou žlutou kartu.

57
    Calhanoglu, jenž zahrál standartku zleva překopl všechny hráče, následně i bránu.

57
    Furman vidí žlutou kartu za nepovolený a tvrdý faul.

55
    Turecko právě vstřelilo branku!
    BERTUL KOCABAS po Ozmenově kolmici doslova profrčel až před bránu Polska, kde už z pár metrů neměl problém a zkorigoval tak stav na 3:1.

55
    Novic na hřišti Berber centrem našel znovu Bassana, který tentokrát mířil hlavičkou jen nad bránu Polska.

53
    Youkuslu fauloval Milika na půlce hřiště.

53
    Bassan hlavičkoval z pár metrů, jeho ránu ale reflexivně vykryl brankář Szumski. Velká příležitost na skórování pro hosty.

52
    Domácí hrozí z rychlých kontrů, které většinou táhně hráč Sampdorie Janov Wszolek.

51
    Pawlowskému pískán faul.

50
    Žyro se dopustil útočného faulu na Corekciho. Zahrávat budou na své půlce Turkové.

49
    Centr Corekciho přelétl pokutové území domácích a pak se jej ujal Pazio.

48
    Poláci přečtou hodně akcí Turků hned v zárodku, ti se na moc nezmůžou.

47
    Ozyakup dnes nemá nejlepší den, opět v ofsajdu.

46
    Turecko střídá: Kayaoglu už si nezahraje, jeho místo zaujal Berber.

46

Sudí Grujić nenastavuje ani minutu a končí první půli. Po 45 minutách hry vede Polsko 3:0 po brankách Pawlowského a dvou trefách Milika. Druhý poločas začne přibližně ve 21:31.

44
    Polácí jsou dnes skutečně lepší tým, i nyní kombinují na obranném pásmu Turků s velkou lehkostí.

43
    Pár minut do konce první půle, Turkům by gól do šatny pomohl.

41
    Wszolek znovu skvěle vybojoval zdánlivě ztracený míč.

40
    Ozyakup minul bránu Szumského.

39
    Poláci mají smrtící brejky, nyní zvnou po Bassanově zahraném rohu Wszolek pádil vpřed, kde následně našel Milika, ale jeho střelu už Kahveci chytil.

39

38
    Další faul ve středu pole, tentokrát se provinil Žyro.

38
    Pawlowskému pískán faul na Ozmena.

37
    Wszolek je při chuti, nyní se provlékl po pravé straně a už poslal přízemní pas do pokutového území, tam však míč odkopli a z dorážky asi z 25 metrů mířil levý bek Poláků Pazio vedle brány.

37
    Calhanoglu se provinil útočným faulem, když skolil Furmana.

36
    Další ofsajd a v něm opět Turecký striker Bertul Kocabas.

34
    Bassan zahrál standartku, následně se k míči dostal Kocabas, který vsítil gól, ale jeho radost zhatil zvednutý praporek pomezního – ofsajd.

34
    Po faulu Lewandowského budou z levé strany rozehrávat Turci.

33
    Střelu Calhanoglua chytil brankář Szumski, ten je dnes velmi jistý.

32
    Polsko právě vstřelilo branku!
    Polácí válí! Znovu AKRADIUSZ MILIK, kterému před brázdnou bránu naservíroval míč Wszolek nemá problém a dává na 3:0!

32
    Další roh znovu v rukavicích brankáře Polska.

31
    Szumski centrovaný míč odboxoval před skákajícím Yokusluem.

30
    Pazio nyní musel míč odkopnout na roh.

29
    Žyro se sice válí po zemi v bolestech, ale byl to právě on, kdo fauloval Ozyakupa. U míče tedy Turkové.

29
    Centrovaný míč dopředu na Milika mířil do ofsajdu.

28
    Bassan fauloval na půlce domácích Lewandowského.

27
    Žyro na druhé straně nemířil přesně a těžký míč netrefil ideálně, to mohl být gól pro ekipu Polska.

26
    Nyní v šanci Turci, z pár metrů mířil do boční sítě Kocabas.

25
    Milik, hráč Bayeru Leverkusen už vstřelil druhý gól na turnaji.

24
    Žyro poslal skvělý točený centr do pokutového území Turecka, kde se ocitl ARKADIUSZ MILIK a krásným gólem hlavou navyšuje vedení! 2:0.

23
    Nepodařený centr Bassana, odkop od Szumského.

23
    Zatím je hra víceméně vyrovnaná, po gólu převzali iniciativu více hosté, ale ani Poláci nehrají vyloženého zanďoura.

22
    Skvěle nyní brankář Szumski, který musel na zem po ráně z 12 metrů od Ozyakupa.

21
    Polácí dobře presují a znesnadňují tak hru hostům.

19
    Brankář Polska rozehrál daleko – až k šestnáctce Turků.

19
    Kocabas v dobré pozici, ale už byl sigalizován ofsajd.

18
    Pazio se provinil faulem na Ozyakupa.

17
    Žyro rozehrál, našel volného Furmana, ten přihrál vedle na Chrapka, který vystřelil slabou střelu. S míčem neměl problém Omer Kahveci.

17
    Hráč Sampdorie Wszolek vybojoval rohový kop.

16
    Aut pro Poláky, ti mají velmi rychlé brejky.

15
    Nyní se útočným faulem provinil Žyro, který skolil Calhanoglua.

14
    Engin Bekdemir byl pouze v ofsajdové pozici, proto budou rozehrávat domácí.

13
    Furman míč z přímého kopu poslal asi metr vedle brány Kahveciho.

12
    Corekci nyní fauloval Milika. Standartka pro Polsko z cca 25 metrů.

12
    Domácí se hravě ubránili po nepodařeném centru Corekciho.

11
    Roh pro hosty.

10
    Kapitán Turků Bassan nemířil z 25 metrů přesně. Odkop od brány Szumského.

10
    Hosté u míče, trochu zaskočení.

8
    BARTOLOMIEJ PAWLOWSKI se dostal do šance jako slepý k houslím, když mu brankář hostů přímo naservíroval nepovedenou přihrávku. Polák už poté z 15 metrů trefil míč ideálně a je tu změna skóre – 1:0!

7
    Turkům se nedaří proniknout do pokutového pásma domácích.

6
    Hra se trochu uklidnila. Mimo jiné Kamil Milik v ofsajdu

4
    U míče Poláci. A k zakončení se dostal stoper domácích Kaminski, ale nezpracoval míč dobře, proto pouze odkop od brány hostů.

3
    Szumski musel na zem po ráně Hakana Calhanoglu, poté se k odraženému míči dostal Bekdemir, který zpoza 16ky mířil těsně nad!

2
    Bassan rozehrál nakrátko, poté nacentroval, ale jeho centr byl zblokován. Další roh.

2
    První roh utkání, rozehrávat jej budou Turci.

2
    U míče Turci před pokutovým územím domácích.

1
    Domácí rozehráli a ihned se ženou do útoku, tam míč ztratili.

1

-5
    Hráči obou mužstev již přicházejí na trávník. Stadion, kde hraje Legia Varšava je plný asi z jedné čtvrtiny.

Polsko: Szumski – Pazio, Janicki, Kaminski, Lewandowski – Furman(c), Chrapek – Wszolek, Pawlowski, Žyro – Milik.

Turecko: Kahveci – Corekci, Ozmen, Ozturk, Kayaoglu – Calhanoglu, Yokuslu – Bassan(c), Ozyakup, Bekdemir – Kocabas.

Rozhodčí: Grujić – Čadjenović, Miletić.

Utkání bude řídit pan Danilo Grujić ze Srbska. Po stranách mu budou pomáhat kolegové Vladimir Čadjenović a Goran Miletić.
    Jako čtvrtý rozhodčí zápasu byl zvolen Dejan Filipović, rovněž ze Srbska.

Turecko:

Turci letos pořádali MS do 20 let, kde také působilo mnoho hráčů, kteří dnes nastoupí, navíc teď v létě odehráli také ME do 19 let, takže mají zkušeností za jedno léto až až.

Turecko má od 6.8.2013 také nového trenéra, je jím Abdullah Ercan. Již 41 letý lodivod již dříve na lavičce U 21 působil, ještě jako asistent před pěti lety.

Hosté ještě svůj zápas na kvalifikaci neodehráli, dnes je to tedy jejich premiéra a žádné info z posledního zápasu dát nemůžeme. Vyjmenujeme alespoň zajímavé hráče mj. Okay Yokuslu a Salih Ucan, kteří letos reprezentovali jak na turnaji do 20 let, tak do 19 let. To samé útočník Hakan Calhanoglu. A s číslem deset a 2 starty za seniory bude hlavní tažnou silou hostů Oguzhan Özyakup.

Polsko:

Poláci by si rádi připsali druhou výhru na kvalifikaci o ME do 21 let, dnes jim však bude čelit těžší soupeř než v prvním utkání, kdy si poradili s Maltou 2:0. Ve městě Krakov domácí začali kvalifikaci s těžkostmi, protože až do 85 minuty byl stav stále 0:0. Pak se ale trefil Arkadiusz Milik, hráč Bayeru Leverkusen, v 90. minutě ještě navýšil stav na 2:0 Michal Chrapek – fotbalista, který prostředí Krakova zná, neboť je hráčem místní Wisly. Na oba góly se asistencí podílel Mateusz Lewandowski.

Domácí jsou už pů roku pod tatkovkou trenéra mladíka – Marcin Dorna, kterému je pouhých 33 let. Mají tedy výhodu jisté sehranosti, narozdíl od jejich protějška.

Hlavní hvězdou týmu je ofensivní hráč Rafal Wolski z Fiorentiny, za pozornost stojí taktéž Pawel Wszolek ze Sampdorie a opora zadních řad Marcin Kaminski z Lechu. Trenér Dorna se bude muset obejít bez 19 letého Piotra Zielinského, který nedávno naskočil do seniorské reprezentace Polska.

Dobrý fotbalový večer všem příznivcům kopané! Dnes vám budu komentovat utkání ze Stadionu Polské Armády ve Varšavě. Zde se totiž odehraje kvalifikační utkání na ME do 21 let mezi domácím týmem, jenž je Polsko a celkem hostů – Turecko.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.