6 6
Jaroslav Pospíšil
0
2 4
Úterý 13.08.2013, 10:09Challenger Cordenons - Serena Wines 1881 - Acqua Maniva Tennis Cup (antuka)

Loučím se pro dnešní poledne a přeji hezký úterní den, pokud možno ve společnosti serveru onlajny.com. (11:30:19)

I tak se nemá český tenista za co stydět. Proti silnějšímu soupeři statečně bojoval a rozhodně neměl Busta cestu do dalšího kola nějak usnadněnou. Tak či tak, je tu konec a Španěl vítězí po setech 6:2 a 6:4. Utkání trvalo hodinu a dvacet minut.

Konec zápasu

6:4
    Stylově esem končí Pablo Carreno – Busta tento zápas. Je dobojováno, Pospíšil se sice ve druhém setu zvedl, ale už to nebylo nic platné. Nápor přišel příliš pozdě.

40-0
    Bod z podání znamená mečbol číslo jedna v tomto utkání.

30-0
    Busta je dva míčky od vítězství. Nyní viděl, že dvaatřicetiletý tenisty je daleko u základní čáry, tak zvolil kraťas, který nešlo doběhnout.

15-0
    Pospíšil to měl dobře rozehrané, ale v klíčový moment netrefil otevřený dvorec, ale pouze síť.

5:4
    Je to 5:4. Už to přitom bylo 5:1, ale český hráč se neuvěřitelně psychicky nakopl a nyní je v laufu. Podávat však bude na vítězství Busta.

0-40
    Busta se zalekl vyhrát tento zápas, najednou má problémy na servisu a nemůže reagovat na tlak ze strany Pospíšila.

0-30
    Navíc si pomáhá přesným prvním podáním.

0-15
    Podává Pospíšil, který najednou ožil a dává další přesný úder k základní čáře.

15-0
    Perfektní první servis a poté volej znamená bodík pro Bustu.

5:2
    Bodem z podání upravuje výsledek na 5:2. Na vítězství v zápasu však jde nyní podávat Španěl.

15-40
    Pěkná výměna obou hráčů. Nejprve vyslal Pospíšil kraťas, Busta jej doběhl, ale Pospíšil si pro míček znovu došel a přehodil svého soka.

15-30
    O totéž se pokoušel i v této hře, ale přepálil. Míček daleko mimo kurt.

15-15
    Teď ale reagoval a na returnu soupeře překvapil rychlým forhendovým úderem.

0-15
    Druhý servis Pospíšila nebyl vůbec špatný. Už může i riskovat, tak napálil míček jako při prvním podání a Busta nereagoval.

5:1
    Příliš dlouhý úder Pospíšila, míček končí za lajnou a stav je již pro českého tenistu kritický.

40-15
    K tomu všemu další parádní první servis, který znamená pouze jeden míček od stavu 5:1.

30-15
    Leč nějaké další zaváhání nepřipouští a dává eso na 30:15.

15-15
    Pospíšil prakticky vypadl za hry, moc fiftýnu si nepřipsal. Alespoň nyí přichází jeden po nevynucené chybě protivníka.

15-0
    Po hodině hry podává Pablo Carreno a rovnou je z toho bod přímo z podání.

4:1
    Hřebík si zatlouká i Pospíšil, tedy ten poslední. Tento gem nezvádl a Busta vede již vysokým rozdílem 4:1. Navíc jde podávat na případný výsledek 5:1.

40-15
    Dva brejkboly pro Carrena Bustu. Nyní se dnes netradičně přesunul na síť a zatlouk do země hřebík.

30-15
    Aspoň teď je zde bod z podání.

30-0
    Dvojchyba předtím, potom nevynucená chyba z forhendové strany. Míček v autu. Kdepak, vůbec to nejde.

15-0
    Za stavu 3:1 jde na podání a teď už jej musí udržet, protože výsledek 4:1 by byl již poměrně nelichotivý. Jenže začátek patří opět Bustovi.

3:1
    Opět to byla čistá hra, tentokrát při podání Pabla Busty. Už dvě hry nedokázal Pospíšil získat alespoň jeden fiftýn a jeho akcie jdou povážlivě dolů.

40-0
    Busta řádí po antuce jako černá ruka, teď jasně dominuje. Soupeře prohání po dvorci.

30-0
    Bod přímo z podání.

15-0
    Na podání jde totiž dvadvacetiletý mladík, který po tomto gemu může odskočit na výraznější rozdíl. A začátek má dobrý, po podání vyhnal Pospíšila z kurtu, ten míček poslal pouze do sítě.

2:1
    Španěl získává tuto hru, ani se nenadřel. Čistou hrou brejknul Pospíšila, který ve druhém setu prohrává 1:2. Škoda, nevypadalo to z jeho strany zle, nyní to nebude mít lehké.

40-0
    Kdo však chybuje, je bohužel Pospíšil. Busta začal hrát hodně agresivně a český borec si s tím neví příiš rady. Míček zbytečně "zahodil" mimo kurt.

30-0
    Tak to vypadá, že se třetí nasazený tohoto turnaje zvedl, už tolik nechybuje.

15-0
    Co na to Pospíšil? Bohužel byl zahnán do kouta a nedokázal u základní lajny vybrat těžký úder.

1:1
    Jenže, Busta si pomohl opět na podání a je po zásluze vyrovnáno. Tento gem patřil mladému hráči. jenž vede prozatím 1:0 na sety.

40-30
    No, ale na returnu dobře zapracoval a překvapil tak devadesátého hráče světa.

40-15
    Zatím se mu to daří, servis a volej, Pospíšil teď neměl kapánek šance.

30-15
    Možná přijde zlepšení při tomto servisu, který španělský hráč potřebuje získat.

15-15
    Teď si však připisuje eso. Každopádně to není ten Busta, který vedl v prvním setu 5:0 a byl jasně lepším hráčem.

0-15
    Busta není v dobrém psychickém rozpoložení, stále dělá zbytečné chyby, které ho stojí lepší výsledek.

0:1
    Dlouhá přetahovaná o první gem končí úspěšně pro českého tenistu, který poprvé v zápase vede. Povedl se mu tak vstup do druhého setu.

40-A
    Výhodu má Pospíšil, který si připsal úspěšný druhý servis a připsal si z něj bod.

40-40
    Není ale využitý, Pospíšil při dlouhé výměně odolal tlaku a ubránil se. Shoda.

40-30
    Chybu dělá i Pospíšil, jenž sice prohnal Bustu po kurtu, ale opět to byl ze strany českého tenisty příliš přepálený úder za lajnu. Brejk pro Španěla.

30-30
    Chybuje i Pablo Busta, který zahrál míček daleko za dvorec. Klasická nevynucená chyba.

30-15
    Obrovská škoda, rodák z Prostějova netrefil u sítě jasný míček, mohl jej uklidit kam chtěl. Nepovedlo se.

15-15
    I teď úřadoval bekhend Pospíšila, chtěl to zahrát jako předtím k základní čáře a dobře míček umístit, jenže tentokrát to bylo příliš dlouhé.

0-15
    Na podání zahajuje Jaroslav Pospíšil a připisuje si první úspěšný úder bekhendem.

0:0
    Za pár chvil odstartuje druhý set, nebylo by špatné, kdyby Pospíšil pokračoval ve výkonu z předešlých minut.

6:2
    A dalším esem končí Busta tento set. Už to vypadalo za stavu 5:0 jednoznačně, ale Pospíšil se vzchopil a začal hrát poměrně slušný tenis. Španěl se nevyvaroval chyb a nakonec místo hladkého průběhu ještě dovolil menší drama. Nakonec si set pohlídal a za zhruba třicet minut si připisuje výhru 6:2.

A-40
    Eso!

40-40
    ...opět takovým neklidným úderem poslal míček do zámezí a je tu shoda.

40-30
    Ale Pospíšil ještě bojuje, Španěl totiž chybuje...

40-15
    Už jen bod chybí španělskému hráči k tomu, aby si připsal vítězství v prvním setu.

30-15
    Teď už ano, pomohl si úspěšným returnem, který Busta sice dokázal vybrat, ale úderem mimo dvorec.

30-0
    Poté to bylo za eso, Pospíšil bohužel nestačil zareagovat.

15-0
    I Pablo Busta začíná svou cestu za vítězstvím v tomto setu bodem přímo z podání.

5:2
    Je to tak, Pospíšil opět dobře na podání, které Busta nedokázal vybrat a stav je již 5:2. Uzavřít tento set však má stále ve své moci Španěl, který má dostatečný náskok.

15-40
    Bod z podání a ještě tento set zřejmě nebude končit.

15-30
    Dlouhou přetahovanou jsme nyní sledovali na italském turnaji, lépe z ní vzešel český tenista, jenž si opět pomohl náběhem na síť.

15-15
    Následně však přichází nevynucená chyba a Busta si tak připisuje fiftýn, i když bez svého přičinění.

0-15
    Prostějovský rodák drží šňůru několika vítězných míčků v řadě. Nyní převedl výborný forhendový úder do pravé strany dvorce.

5:1
    Podařilo se, Pospíšil doběhl zavčas na síť a zasmečoval nechytatelný úder. Čistou hrou při podání soupeře snižuje na 1:5.

0-40
    Busta dělá dvojchybu, šance pro Pospíšila za stavu 0:40.

0-30
    Že by se Pospíšil vrátil do hry, respektive připsal si alespoň bod v tomto setu? Zatím bojuje více než dobře.

0-15
    Dobře Jaroslav Pospíšil při druhém podání protivníka zareturnoval.

5:0
    Sice malinko zachyboval při úderu, ale rychle dokázal zareagovat přechodem na síť a ten výsledek je už hodně jednoznačný. Za dvacet minut hry je stav 5:0 a Busta jde podávat na výhru v prvním setu.

40-15
    O deset let mladší španělský tenista zatím nedal svému soupeři čuchnout.

30-15
    Pospíšil zahrál míček k levé straně dvorce, Busta sice reagoval, ale pouze úderem do sítě.

30-0
    Dvojchyba, bohužel servis Pospíšilovi vůbec nejde.

15-0
    Busta si jde pohodlně za výhru v prvním setu. Pospíšil sice podává, ale zase tam z jeho strany byla nevynucená chyba.

4:0
    Carreno-Busta si dělá na hřišti co chce, nyní dal Pospíšilovi parádní kraťas, český hráč ani po míčku nešel. Věděl, že by jej zřejmě nedoběhl i kdyby měl nohy atleta Bolta.

40-15
    Další přímá střela na Pospíšila končí vítězným fiftýnem.

30-15
    Opět je zde bod přímo z podání, Španěl si drží své podání zatím bez nějakých starostí.

15-15
    Teď ovšem český tenista zapracoval na returnu a ihned poslal míček do míst, kde Busta nemohl být.

15-0
    Bod přímo z podání, Busta zahrál přesně na lajnu a Pospíšil napálil míček mimo dvorec.

3:0
    Vypada to nadějně, přesto Pospíšil i podruhé v řadě ztrácí svůj servis a Busta tak vede 3:0. I když prohrával, tak dokázal celý průběh této hry otočit.

A-40
    Pospíšilovi vůbec nešlo podání, soupeř toho dokázal využít agresivní hrou a nakonec zkušeně poslal míček do protipohybu našeho hráče.

40-40
    Jenže Španěl ještě zabojoval a je zde shoda.

30-40
    Reakce přichází výborným prvním podáním.

30-30
    To je škoda, Pospíšil to měl dobře rozehrané, ale do míčku se příliš opřel a ten končí daleko za lajnou.

15-30
    Perfektně Busta, při druhém servisu poslal Pospíšilovi nechytatelný úder.

0-30
    Poté si naběhl rychle na síť, kam přešel a přesně zamířil. Dobře Pospíšil, jen tak dál.

0-15
    Český borec to však ještě nevzdává, nyní výtečně zaservíroval.

2:0
    Bod přímo z podání a Španěl vede již 2:0. Zatím je ten průběh bohužel dle očekávání a Busta potvrzuje své lepší postavení v žebříčku ATP.

40-15
    Ale trvala krátce, přesným úderem k levé straně antuky nedal Busta Pospíšilovi šanci. Ten sice míček doběhl, ale přes síť jej nevrátil.

30-15
    Pospíšil dokázal na returnu prohodit soupeře, tak přeci jen reakce na nepříznivý výsledek.

30-0
    Navíc si španělský tenista pomohl esem.

15-0
    Pablo Busta je při chuti, nedává Pospíšilovi zatím žádnou šanci.

1:0
    Pospíšil sice zatlačil soupeře k základní čáře, ten se ale bránil a nakonec zahrál vítězný úder. Otevírá tak skóre dnešního zápasu a bere soupeři servis.

40-15
    Pospíšil nestačil zareagovat na zkrácení hry od soupeře a není to vůbec dobré při podání našeho tenisty.

30-15
    Busta si připisuje další vítězný úder.

15-15
    Následně vše napravuje a připisuje si první fiftýn.

15-0
    Na podání je český tenista, který však nezahájil tento zápas dobře.

0:0

Oba hráči vstupují na kurt, samozřejmě se musí nejprve rozpinkat. Zhruba za deset minut odstartuje tento zápas, ve kterém je třetí nasazený Busta favoritem.

Český tenista pochází z tenisové bašty, tedy z Prostějova. Na žebříčku ATP byl nejvýše ve dvouhře klasifikován na 103. místě (květen 2011) a ve čtyřhře pak v dubnu 2009 na 168. místě. Starší sestrou je bývalá profesionální tenistka Jana Rychlá.

Hrát se bude antuce a favoritem utkání je španělský tenista, který je na světovém žebříčku na 90. místě. Náš tenista Jaroslav Pospíšil je na 294. místě.

Hezké úterní dopoledne, vítejte u tenisového turnaje v Cardenonsu, kde budeme sledovat českého tenistu Jaroslava Pospíšila. Ten se utká o postup do dalšího kola s Pablem Bustou. Hraje se již od 10 hodin dopoledne.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:10.