Ostrava – Jihlava 7:1 (kon.) | Pardubice – Frýdek-Místek 1:1 (kon.) | Č. Budějovice – Bohemians 1905 0:2 (kon.)
FC Baník Ostrava
7:1 (5:0)
FC Vysočina Jihlava
Sobota 17.08.2013, 12:00 • Městský stadión Vítkovice Aréna • Celostátní liga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Hezký den všem sportovním fanouškům, dnes nás čeká on-line přenos 5.kola 1. dorostenecké ligy mezi FC Baník Ostrava FC Vysočina Jihlava.

Baník Ostrava se nachází aktuálně na 7. místě tabulky. Ostravští dokázali dvakrát vyhrát, jednou remizovat a jednou odešli poraženi. Dokázali dát 16 branek a 6 inkasovali.

Jihlava je oproti tomu v tabulce na tom hůře, je na posledním 22. místě. Jihlavští nedokázali ani jednou získat body. Vstřelili pouhé dvě branky a desetkrát inkasovali.

Nejlepší střelci :
    1 . Marek Jakub – 5 branek – Baník Ostrava – lídr tabulky střelců
    3. Szotkowski Marek – 4 branky – Baník Ostrava
    Duba Tomáš – 2 branky – Vysočina Jihlava
    Behan Zdeněk – 1 branka – Baník Ostrava.

FC Baník Ostrava: Varga – Karčmář, Plesník, Švehlík, Szotkowski, Behan, Marek, Matěj, Ožvolda, Helešic, Špavelko.

FC Vysočina Jihlava: Jícha – Ujčík, Zábrodský, Kriegsmann, Maruš, Spirkoski, Veselský, Duba, Fiala, Rychetník, Hron.

Rozhodčí: Vysloužil – Peřina, Čecháček.

Náhradníci:

FC Baník Ostrava: Vavřík – Romaněnko, Fojtík, Neumann, Tomšů.

FC Vysočina Jihlava: Košík, Jančík, Šerý, Haala, Mazel, Trojánek, Kolář.

1

1
    Před dobíhajícím Dubou odkopává Varga do zázemí.

2
    Na druhé straně se pokoušel prosadit Behan, ale neprošel přes jihlavskou obranu.

2
    Spirkoski centroval do pokutového území, ale dlouhým centrem nikoho nenašel.

3
    Duba si naběhl na centrovaný míč, ale střílel nepřesně.

4
    Domácí faulovali těsně před vlastním pokutovým územím. Přímý kop pro hosty.

5
    Spirkoski našel centrem z přímého kopu jen obránce Baníku, kteří balon odkopávají do bezpečí.

7
    Marek v první větší gólové šanci utkání selhal!

8
    Baník zahrával rohový kop, ale do další šance se nedostal.

9
    Baník právě vstřelil branku!
    Po levé straně utekl Jihlavanům JAKUB MAREK a výborně přeloboval brankáře hostů. Baník jde tedy do vedení 1:0.

11
    Rohový kop pro Jihlavu.

12
    Jihlavští se po rohovém kopu hned několikrát snažili probojovat do zakončení, ale domácí obránci byli pozorní.

13
    Výhoda rohového kopu tentokráte pro Baník.

14
    Ostravané rozehráli na krátko, ale proti rychle napadajícím hostům se nedokázali prosadit.

15
    Hraje se převážně ve středu hřiště. Ani jednomu z týmů se nedaří proniknout skrz obranu soupeře.

17
    Patrik Fiala zatáhl za záchranou brzdu, stáhl protihráče na zem a vidí žlutou kartu.

18
    Po standardní situaci Ostravy končí balon v náruči hostujícího brankáře Jíchy.

20
    Ostravští krajní záložníci dělají hostům svojí rychlostí na obou stranách problémy. Ti je zatím zastavují pokaždé jen za cenu faulu, zatím však bez karetního ohodnocení.

21
    Ze standardní situace domácích nic nebylo.

22
    Další pasáž hry, kdy převládají spíše obrany obou týmů a hraje se kolem středového kruhu.

24
    Ve vydatném horku přerušuje rozhodčí Vysloužil hru a povoluje hráčům krátké osvěžení.

27
    Baník bude zahrávat rohový kop.

28
    Ožvolda se po rohu dostal ke střele z nějakých jedenácti metrů, ale branku Jihlavy přestřelil.

30
    Spirkoski nyní pláchl obraně Baníku, ale jeho zakončení prolétlo pár centimetrů vedle levé tyče.

32
    Protiútok také na druhé straně. Behan hledal ve vápně volného Ožvaldu, kterému ale k míči ještě jeden krok chyběl.

33
    A je to 2:0! ZDENĚK BEHAN si doběhl k odraženému balonu a bezpečně jej dorazil do prázdné branky.

35
    Za faul ve středu hřiště vidí žlutou kartu Vojtěch Hron.

36
    Behan přihrával do střelecké pozice na volného Marka, ale Jihlavané dokázali na poslední chvíli odvrátit situaci na rohový kop.

37
    Po rohu se dostal k hlavičce Ožvalda, ale branku hostů minul.

38
    Ostravané vedou už o tři branky! JAKUB MAREK stejně jako při první brance utekl hostujícím obráncům, tentokráte však namísto lobu zvolil zakončení podél brankáře Jíchy.

39
    Po útočném faulu Ostravanů se Jihlava dostává k míči.

40
    Fiala si počínal opět nedovoleně a dostává důrazné varování. Příští žlutá karta by už pro něj znamenala vyloučení.

42
    A máme tu hattrick! Poločasovou one-man show završuje JAKUB MAREK dorážkou do odkryté branky po fatální chybě jednoho z hostujících obránců.

45
    Tak to je neuvěřitelné! JAKUB MAREK se ocitl zcela osamocen ve vápně hostů a podél brankáře přidává už svoji čtvrtou branku v prvním poločase!

Máme za sebou první poločas zatím velmi jednostranného duelu. Září převážně domácí Jakub Marek, který se postaral hned o čtyři branky svého týmu, a spolu se Zdeňkem Behanem tak stanovil poločasový výsledek – 5:0 pro Baník.

46

46
    Domácí dvakrát střídají. Behana s Helešicem vystřídal Fojtík s Neumannem.

46
    Dvojité střídání také v týmu Jihlavy. Fialu s Rychetníkem nahradí Košík a Jančík.

47
    Spirkoski si vzal na starost rozehrávku přímého kopu, ale jeho střela míří vysoko nad branku domácích.

47
    Marušův centr z pravé strany kryje Varga.

48
    Další standardní situace v podání Spirkoskiho. Balon opět končí v náruči gólmana Vargy.

53
    Hraje se opět převážně ve středu hrací plochy.

54
    Baník to zkouší kombinačně, ale nedaří se mu dostat se do zakončení.

55
    Szotkowski si naběhl na centrovaný míč, ale z bezprostřední blízkosti brankáře Jíchu nepřekonal.

56
    Jan Matěj utrpěl nějaké zranění a rozhodčí přerušují hru.

58
    Neumann měl velkou příležitost, ale sám na levé straně zamířil jen do tyče jihlavské branky!

58
    Matěj nebude moci pokračovat v zápase. Místo něj jde na hřiště Dominik Tomšů.

60
    Ostravané přidávají šestou branku! DAN OŽVOLDA se trefil ze standardní situace přesně k levé tyči mimo dosah brankáře Jíchy.

61
    Jihlava právě vstřelila branku!
    Tak to je neuvěřitelné! Zatímco se domácí radovali u vlastní střídačky, rozhodčí zahájil hru a IVO UJČÍK snižuje střelou do prázdné branky. 6:1!

62
    Jana Zábrodského střídá na hřišti Marek Šerý.

64
    Marek se dostal do střelecké pozice, ale trefuje jen gólmana hostů.

67
    Rozhodčí nařizuje další přestávku na osvěžení.

70
    Další šanci Baníku zastavuje rozhodčí kvůli ofsajdovému postavení.

72
    Michala Veselského střídá Michal Mazel.

74
    Jihlava bude zahrávat rohový kop.

75
    Centr z rohu končí přímo v náruči Vargy.

77
    Marek tentokráte neprošel přes jihlavskou obranu.

78
    Nyní už to ale JAKUB MAREK zvládl a poté, co hostům nevyšla ofsajdová past, kličkou obchází i brankáře a zakončuje do odkryté branky. 7:1 a pátý gól pro Marka.

80
    Po dalším zaváhání v obraně Jihlavy se Marek dostal do dalšího úniku. Tentokráte jej ale nezakončil střelou mezi tři tyče.

81
    Tomšů branku z hranice velkého vápna netrefil.

83
    Rohový kop pro Baník.

84
    Po centru do vápna a mírném zmatku nakonec Jihlavané odkopávají balon do bezpečí.

87
    Ofsajd Ostravy.

87
    Jihlava ještě jednou střídá. Spirkoského nahradil Haala.

89
    Útočný faul jednoho z hráčů Baníku nedaleko středové čáry.

Zápas pátého kola Celostátní ligy staršího dorostu končí podle očekávání a sice vítězstvím Baníku. O to se postaral už v prvním poločase Jakub Marek, který celkem v utkání obstaral hned pět gólů a zdvojnásobil tak své konto vstřelených branek v soutěži. Mimo to se ještě v prvním poločase trefil Behan a ve druhém Ožvolda. Za Jihlavu pak po rychlé rozehrávce zakončoval do prázdné branky Ujčík.

Pro dnešek se s vámi loučím a těším se na další onlajny z fotbalové Ostravy. (13:56:46)

MCh

Branky: 9. Marek, 33. Behan, 38. Marek, 42. Marek, 45. Marek, 60. Ožvolda, 78. Marek – 61. Ujčík

Karty:   17. Fiala (JIH), 35. Hron (JIH)

FC Baník Ostrava: Varga – Karčmář, Plesník, Švehlík, Szotkowski, Behan (46. Fojtík), Marek, Matěj (58. Tomšů), Ožvolda, Helešic (46. Neumann), Špavelko
    FC Vysočina Jihlava: Jícha – Ujčík, Zábrodský (62. Šerý), Kriegsmann, Maruš, Spirkoski (87. Haala), Veselský (72. Mazel), Duba, Fiala (46. Košík), Rychetník (46. Jančík), Hron

Rozhodčí: Vysloužil – Peřina, Čecháček