HC Plzeň – Liberec 2:3 (kon.) | HC Litvínov – Slavia 4:5 (1:3 po s.n.)
po s.n. (1:3)
HC Litvínov
4:5 (0:1, 3:1, 1:2)
HC Slavia Praha
Neděle 18.08.2013, 11:30 • ZS Ivana Hlinky, spodní plocha • Pohár města Litvínova

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:30.

HC Litvínov: Truhlář (Spěšný) – Najman, Jonák, Vostárek, Šíp, Moravec, Březák, Brzek – Dunko, Sklenička, Pospíšil, Drašar, Poljanský, Bočkaj, Bárdoš, Jícha, Rameš, Stříbrný, Chmelař.

HC Slavia Praha: Frodl (Sochůrek) – Hejda, Kotek, Havelka, Příkop, Jaroš, Krejčí, Zderadička, Suda, Josefus, Tejral, Hejdák, Vyskočil, Hyršl, Nestrašil, Mušo, Kolář, Blažek, Sládek, Mareček, Maňas.

Rozhodčí: Loefner – Matějovič, Mareš.

00:01

00:02
    Úvodní buly vyhrála Slavia a žene se do útoku.

00:35
    Truhlář předvedl výborný zákrok proti střele Hejdy!

01:19
    Slavia se hnala do útoku, ale dobrý obraný zákrok předvedl Moravec a zamezil tak přečíslení!

02:05
    Sešívaní jsou v úvodu utkání aktivnějším týmem. Litvínov se osvobozuje jen za cenu zakázaného uvolnění!

02:51
    Slavia právě vstřelila branku!
    Sešívaní se ujímají vedení! Hyršl si nabruslil do pásma a vyslal tvrdou ránu na Truhláře, ten stačil puk vyrazit akorát před rozjetého IVANA MUŠA, který neměl problém trefit odkrytou branku! Asistence: Aleš Hyršl.

04:09
    Litvínov v útočném pásmu, ale kombinaci schází přesnost.

05:20
    Kolář si sjel mezi kruhy a tvrdou ranou prověřil lapačku Truhláře!

05:58
    Vostárek našel Pospíšila, ten protečoval na Stříbrného, ale puk sbírá Slavia.

06:39
    Tejral zaváží puk a Slavia kombinuje!

07:14
    Rameš si počínal nedovoleně a jde si odpykat trest za hákování.

07:29
    Tejral z mezikruží pálil jen do připraveného Truhláře!

07:48
    Sešívaní se ve své přesilovce drží v útočném pásmu.

07:58
    Zmatek před domácí brankou, Moravec tam byl sám na dva hráče, ale celou situaci zvládl!

08:41
    Pospíšil dobře šetří čas daleko od své branky.

09:07
    Vyskočil to zkoušel z úhlu, poté pálil Josefus, ale oba nepřesně!

09:56
    Nestrašil si sjel za modrou čáru a vypálil, Truhlář jeho střelu ukryl do své výstroje!

10:36
    Hra je plná nepřesností. Litvínov se snaží vytvořit tlak, ale neúspěšně.

11:28
    Jaroš chtěl nachytat Truhláře z úhlu, ale litvínovský gólman byl pozorný!

12:23
    Útočné snažení sešívaných zastavuje ofsajd.

13:10
    Přesilovka pro domácí, vyloučen Vyskočil za hákování!

13:31
    Bárdoš se dostal k odražené střele, ale nedokázal uklidit puk za záda Frodla!

14:02
    Slavia se osvobozuje.

14:39
    Chemici mají tlak v přesilové hře, ale k přímému ohrožení branky to nevede.

15:18
    Hned z trestné lavice ujel Vyskočil litvínovské obraně a Truhlář se vyznamenal výtečným zásahem lapačkou!

16:16
    Hyršl vypálil na Truhláře, ten vyráží puk do rohu!

16:59
    Slavia je po celou první třetinu lepším týmem. Litvínov se do šancí moc nedostává.

17:55
    Vostárek hledal Jíchu, ale domácí útočník nezpracoval puk!

18:37
    Útočné snažení Chemiků zastavuje ofsajd!

19:25
    Pospíšil se snažil projít přes slávistickou obranu, ale neúspěšně!

19:46
    Přesilovka pro Litvínov, vyloučen Kottek za faul kolenem!

19:55
    Tejral v oslabení! Truhlář vytáhl jeho střelu nad branku!

20:00

20:01

20:02
    Úvodní buly druhé třetiny vyhrál Litvínov.

20:44
    Slavia vyhazuje přes všechny čáry.

21:13
    Stříbrný zavezl puk, našel Pospíšila, ale jeho rána byla přizvednuta!

21:48
    Kolář vypálil na Truhláře, ale jeho střela šla vysoko do ochranné sítě!

22:11
    Sešívaní jdou do dvoubrankového trháku! VIKTOR NESTRAŠIL z dorážky překonává Truhláře! Asistence: Ivan Mušo a Petr Krejčí.

23:35
    Pospíšil nahodil od modré čáry puk na Frodla, ten jeho střelu schoval do své lapačky!

24:10
    Dunko zastaven na modré čáře, útočí Slavia.

24:47
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Chemici snižují na rozdíl jediné branky! DAVID DUNKO vystihl rozehrávku Slavie a přesnou ranou překonává Frodla! Bez asistence.

26:00
    Přesilovou hru si zahrají domácí, vyloučen Jaroš za zalehnutí puku!

26:20
    Poljasnký mohl vyrovnat! Jeho střelu do polodkryté branky chytá Frodl skvělým zákrokem!

27:26
    Slavia se dobře brání, Litvínov se nemůže dostat do tlaku.

28:11
    Moravec hledal rozjetého Stříbrného, ale slavistická obrana rozehrávku zachytila!

28:52
    Chemici se musí bránit tlaku sešívaných! Jícha se snažil vyvést puk, ale byl zastaven!

29:55
    Dunko byl tvrdě sražen u mantinelu! Hra se vrací zpět před domácí branku.

31:10
    Je srovnáno! Stříbrný skvěle zavezl puk a střílenou přihrávkou našel volného Pospíšila. Ten ještě poslal puk na lépe postaveného DAVIDA DRAŠARA, který srovnává stav utkání! Asistence: Vlastimil Pospíšil a Josef Stříbrný.

32:30
    Slávisté mohli jet do přečíslení 4 na 2, ale zastavil je ofsajd!

33:00
    Bárdoš bojuje o puk za brankou, ale nakonec ho získala Slavia a litvínovský útočník peláší střídat!

33:28
    Nádherná akce dvojice Pospíšil – Stříbrný znamená vedoucí gól domácích! JOSEF STŘÍBRNÝ obdržel skvělou přihrávku do jízdy od Pospíšila a nekompromisní ranou pověsil puk pod víko slavistické branky! Asistence: Vlastimil Pospíšil.

34:48
    Pospíšil vyhrál buly přesně mezi litvínovské beky, a tak musí zakládat útok až od litvínovské branky.

35:40
    Kottek nahodil puk na Truhláře, který ho přikryl, nicméně slavistický útočník se neodpustil brzdou hodit spršku ledu Truhlářovi přímo do obličeje!

36:38
    Jícha nahazuje za branku a odchází střídat.

37:14
    Bárdoš sprintoval za pukem, ten přikrývá slavistický gólman Frodl!

37:31
    Nepřesná rozehrávka sešívaných znamená zakázané uvolnění.

37:34
    Stříbrný vypálil hned po buly, jeho rychlá střela byla zblokovaná mimo branku!

38:34
    Slavistické snažení zastavuje ofsajd.

39:25
    Chemici v útočném pásmu, Bárdoš pálil z mezikruží a Frodl zasahuje!

39:53
    Přesilová hra pro domácí, vyloučen Kolář za sekání!

40:00

40:01

40:04
    Litvínov vyhrál buly a žene se do útoku, pokračuje jejich přesilová hra!

40:47
    Slavia se osvobozuje!

41:13
    Špatná rozehrávka domácích znamená icing!

41:39
    Chemici se nemohou usadit v pásmu, Slavia znovu vyhazuje!

42:33
    Litvínov je ve třetí třetině více u puku, Dunko se vřítil do třetiny, ale zastavila ho hostující obrana.

44:10
    A je srovnáno! Ve skrumáži před brankou se nejlépe zorientoval ALEŠ HIRŠL a dloubáčkem překonal Truhláře! Bez asistence.

45:14
    Bárdoš ač tísněný šel sám na brankáře, ale nezakončil přesně!

45:25
    Z protiakce ujeli tři Slávisti, ale nedokázali procpat puk za záda litvínovského gólmana!

46:10
    V této pasáži utkání sledujeme pohledný hokej se spoustou šancí!

46:54
    Rameš zkoušel projít individuálně, ale jeho bekhendová střela neměla úspěch!

48:11
    Litvínov dobře napadá a Slavia s tím má problémy.

48:53
    Slavia se usadila v pásmu, Sklenička nakonec dokázal puk prostrčit alespoň do středního pásma.

50:08
    Chemici nepouštějí sešívané do větších šancí. Zatím obrana funguje na jedničku!

51:03
    Přesilovka pro hosty, vyloučen Šíp za faul kolenem!

52:10
    Přechod Slavie do útoku brzdí ofsajd!

53:00
    Havelka pálil od modré, jeho střelu tečoval Sládek a Truhlář měl co dělat, aby puk neskončil v jeho brance.

54:30
    Dunko nahazuje za branku hostí a odjíždí střídat!

55:38
    Litvínov se snaží přidat další branku, ale hostující obrana je pozorná!

56:28
    Truhlář ukryl střelu Hryšla ve své výstroji. Vhazování po pravici litvínovského gólmana.

56:47
    Tři minuty před koncem třetí třetiny jdou domácí opět do vedení! JINDŘICH SKLENIČKA se dostal k odražené střele a překonává Frodla! Asistence: David Dunko

58:05
    velká šance na vyrovnání pro Slavii, vyloučen Rameš za hákování!

58:35
    Frodl už míří na střídačku! Slavie hraje se šesti bruslaři!

58:59
    Slavia v powerplay srovnává stav utkání!! Po několika dorážkách se dostal k puku MARCEL KOTTEK a už Truhláře překonává!

60:00

Tejral proměňuje!

Pospíšil nedává!

Kottek proměňuje blafákem!

Stříbrný výstavní střelou do růžku proměňuje!

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Slavia Praha Autorem branky je KOTTEK.

Konec zápasu. (13:33:25)

Ondřej Vlk

Branky a nahrávky: 25. Dunko, 32. Drašar (Pospíšil, Stříbrný), 34. Stříbrný (Pospíšil), 57. Sklenička (Dunko) – 3. Mušo (Hyršl), 23. Nestrašil (Mušo, Krejčí), 45. Hyršl, 59. Kottek, rozh. náj. Kottek

Rozhodčí: Loefner – Matějovič, Mareš