KAIS Mora UIF – Elite Praha youngsters 6:3 (kon.) | Ostrava – Bohemians juniorky 4:2 (kon.) | SB Pro – Pixbo Wallenstam 4:6 (kon.)
Bohemians – Thoréngruppen 3:2 (kon.) | IBK Dalen – Wiler-Ersigen 4:3 (1:0 po s.n.) | Mladá Boleslav – Královské Vinohrady 2:3 (0:1 po s.n.)
SB Pro
4:6 (0:1, 0:2, 4:2)
Pixbo Wallenstam IBK
Neděle 18.08.2013, 12:00 • Podvinný Mlýn • Czech Open - Muži ELITA

Já se s Vámi pro dnešek od florbalu loučím, zbývajícími zápasy Czech Open vás provede kolega Petr Jindra. (13:40:17)

Nyní se už rozdávají zlaté medaile pro hráčky Pixbo Wallenstam.

Hráčky SB- pro dostávají stříbrné medaile.

Nyní se předávají ceny nejlepším hráčkám této kategorie.

Pamětní medaile dostávají nyní čeští rozhodčí.

Skončilo nám finále ženské kategorie Elite, ale florbalový maratón z Czech Open ještě nekončí, již od 14:00 nás čeká další finále, tentokráte kategorii muži Pro. Tenhle zápas samozřejmě můžete sledovat v on-line reportáži na onlajny.com

60:00

59:50
    Vítězkami ženské kategorie Elite se stávají hráčky Pixbo Wallenstam!

58:40
    Sundströmová pálí z otočky mimo.

58:01
    SB-pro to zkouší v šesti!

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:00
    Eskelinenová nedokázala teď na dvakrát překonat brankářku Pixba.

56:10
    Andebrattová střílí pouze do brankářky SB-pro.

54:00
    Wallenstamová z ojedinělé akce Pixba nedokázala překonat finskou brankářku.

52:10
    Finské hráčky jsou teď na koni, a ovládají konec utkání.

50:27
    SB-Pro právě vstřelilo branku!
    A další branka. Finky jsou teď na koni. Prosadit se dokázala : MY KIPPILÄOVÁ. Asistence: Elina Kujalaová.

50:21
    Oddechový čas pro švédské hráčky.

50:21
    To jsou věci, to je florbal. Už je to jen o tři branky. Prosadit se dokázala: MIRJA HIETAMÄKIOVÁ. Asistence: Laura Hietamäkiová.

50:16
    A další snížení, prosadit se dokázala po hezké akci ANNA SUSANNOVÁ. Bez asistence.

49:30
    Laura Hietamäkiová byla úplně volná před brankou Pixba, ale nedokázala míček dostat přes ležící švédskou brankářku.

48:10
    Karoliina Kujalaová si počínala nedovoleně u mantinelu a rozhodčí přerušuje hru.

46:37
    Finské hráčky SB-Pro zaznamenávají čestný úspěch. Prosadit se dokázala z pravé strany ELINA KUJALAOVÁ. Asistence: Laura Manninenová.

46:05
    Pixbo Wallenstam právě vstřelilo branku!
    Po další kombinačním rozebráním finské obrany přidává další branku JESSICA ALLANSSONOVÁ. Asistence: Alice Bengtssonová.

45:10
    Kippiläová to zkusila z levé strany, ale její střela byla zblokovaná za bránu hostí.

44:33
    Po přihrávce z levé strany od Andebrattové další branku švédských hráček přidává JULIA LARSONOVÁ. Asistence: Lisa Andebrattová.

43:05
    Po uvolnění přes obranu Finska přešla kolem finské brankářky a zakončila blafákem SARA HELINOVÁ. Asistence: Julia Larssonová.

41:50
    Hráči Pixba teď uzavřeli hráčky z Finska na její polovině a zkouší to kombinační hrou.

41:10
    Sundströmová se zkoušela probojovat na pravé straně do zakončení, ale švédky ji nakonec dokázaly odzbrojit.

40:01

Hráčky nastupují právě na hrací plochu, třetí třetina za chvíli začne.

Skončila nám 2. třetina finálového utkání kategorie Ženy-Elite ve kterém vedou po druhé třetině švédské hráčky Pixbo Wallenstam 3:0 nad finským SB-Pro. Třetí třetina začne za pár minut.

40:00

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

37:10
    Sundströmová zkoušela důrazem doklepnout před bránou míček do sítě, ale švédská brankářka se překvapit nenechala.

35:58
    Engelová se snažila probojovat přes finské hráčky, ale byla odzbrojena.

34:00
    U míčku jsou nyní opět hráčky ze Švédska a zkouší se dostat dopředu kombinační hrou.

32:03
    Švédky odskakují už na rozdíl tří branek. Po kombinačně hře se dokázala prosadit LISA ANEBRATTOVÁ.

30:14
    Enlundová střílela před bránou, ale nedokázala se prosadit.

29:50
    Nyní vidíme opět sérii nepřesných přihrávek na obou stranách.

28:10
    Laura Hietamäkiová to zkusila z levé strany, ale střílela nepřesně.

26:10
    Útočný faul připravuje Finky o míček.

25:15
    Po nacvičené kombinaci ovšem Sundströmová střílí nepřesně.

24:20
    Standardní situace pro finské hráčky.

23:00
    Nyní se nám hraje převážně ve středu hrací plochy. Oba týmy se snaží kombinovat.

22:25
    Nepřesnou přihrávkou ovšem přicházejí o míček.

21:48
    Finky se ale dokázaly ubránit a zkouší to dopředu.

20:58
    Švédky teď uzavřely finský tým na jejich polovině.

20:23
    Chybu v rozehrávce finského týmu využvá po přihrávce Larssonové SARA HELINOVÁ. Asistence: Julia Larssonová.

20:01

Hráčky nám nastoupily na hrací plochu, utkání nám bude za chvíli pokračovat.

Skončila nám 1. třetina finálového utkání kategorie Ženy-Elite ve kterém vedou po první třetině švédské hráčky Pixbo Wallenstam 1:0 nad finským SB-Pro. Druhá třetina začne za pár minut.

20:00

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:30
    Na druhé straně Manninenová rovněž nepřesně.

17:10
    Mellbergová pálí z levé strany mimo.

15:35
    Manninenová se nedokázala prosadit před bránou.

14:10
    Nyní už konečně dokážou držet míček i finské hráčky, ale zatím se nedokážou dostat ke střele.

13:00
    Švédky jsou dnes lepším týmem, dokážou držet míček na svých hokejkách a zkouší častěji kombinovat.

11:10
    Veijanenová vypálila z dálky, ale její střela byla zblokovaná mimo hřiště.

09:45
    Wickmanová se málem probojovala do šance, ale míček ji utekl za bránu.

08:01
    Krantzová to zkusila z levé strany, ale finská brankářka byla u tyče připravena.

06:40
    Olssonová vypálila z dálky, ale její střela byla zblokovaná do rohu.

05:30
    Dobrým napadáním se to nakonec finským hračkám podařilo.

04:51
    U míčku jsou stále švédské hráčky, ale zatím se nedokážou dostat do zakončení. Finky dobře napadají.

03:30

02:58
    Finky to ovšem nevzdávají a zkouší to dopředu kombinační hrou.

02:19
    Švédskë hráčky jdou po krásné kombinační hře do vedení zásluhou EMELIE WIBRONOVÉ. Asistence: Sara Helinová.

01:30
    Na druhé straně to zkoušela ze středu Bobergová, ale taky neuspěla.

00:50
    Sundströmová prověřila pozornost švédské brankářky.

00:01

Právě jsou představovány zahajovací sestavy obou dnešních soupeřů.

Nyní zní v hale státní hymny obou dnešních soupeřů.

Hezký den, vše se připravuje k zahájení utkání. Hráčky právě nastupují na hrací plochu.

Soupisky obou týmů:

SB-Pro: Loisová (Rinta-Valkamová, Siltanenová) – Eskelinenová, Lehmusvuoriová, Wickmanová, Aurová, Ijäsová, Kippiläová, Laitinenová, Lehtimäkiová, Rautalová, Sainiová, Veijanenová, Enlundová, Hietamäkiová L., Hietamäkiová M., Kujalová E., Kujalová K., Manninenová, Sundströmová

Pixbo Wallenstam: Hjortingová (Marklundová) – Engelová, Fylkeová, Habibi Westhová, Heed Arvidssonová, Hermanssonová, Bobergová, Krantzová, Mellbergová, Sundbergová, Tikkanenová, Wibronová E., Wibronová S., Allanssonová, Bengtssonová, Fylková, Helinová, Jordanssonová, Larssonová, Olssonová, Wallenstamová

Rozhodčí: Martin Petřík a Tomáš Podlesný.

Hezký den všem sportovním fanouškům. Czech open postoupil do finálové fáze a nyní nás čeká on-line přenos finále v kategorii Ženy – Elita. Do kterého se probojoval finský tým SB-Pro a švédský tým Pixbo Wallenstam.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

MCh

Branky a nahrávky: 47. Kujalaová (Manninenová), 51. Susannová, 51. Hietamäkiová (Hietamäkiová), 51. Kippiläová (Kujalaová) – 3. Wibronová (Helinová), 21. Helinová (Larsson), 33. Helinová (Andebrattová), 44. Helinová (Larssonová), 45. Larsonová (Andebrattová), 47. Allanssonová (Bengtssonová)

SB Pro: Loisová (Rinta-Valkamová, Siltanenová) – Eskelinenová, Lehmusvuoriová, Wickmanová, Aurová, Ijäsová, Kippiläová, Laitinenová, Lehtimäkiová, Rautalová, Sainiová, Veijanenová, Enlundová, Hietamäkiová L., Hietamäkiová M., Kujalová E., Kujalová K., Manninenová, Sundströmová
    Pixbo Wallenstam IBK: Hjortingová (Marklundová) – Engelová, Fylkeová, Habibi Westhová, Heed Arvidssonová, Hermanssonová, Bobergová, Krantzová, Mellbergová, Sundbergová, Tikkanenová, Wibronová E., Wibronová S., Allanssonová, Bengtssonová, Fylková, Helinová, Jordanssonová, Larssonová, Olssonová, Wallenstamová

Rozhodčí: Martin Petřík a Tomáš Podlesný