Trenčín – Martin 3:2 (3:2 po s.n.) | Trnava – Ferencvárosi TC_dup 3:0 (kon.) | Kladno – Beroun 3:1 (kon.)
Jihlava – Třebíč 2:0 (kon.) | Lev – Mnichov 10:5 (kon.) | Motor ČB – Krasnojarsk 1:5 (kon.)
Havířov – Šumperk 6:2 (kon.) | Nové Zámky – Orange 20 3:4 (kon.) | Přerov – Vsetín 7:0 (kon.)
Ústí n/L – Litvínov 3:1 (kon.) | Slavia – Znojmo 4:3 (kon.) | Zlín – Vítkovice 2:3 (kon.)
Benátky n/J – Mladá Boleslav 4:2 (kon.) | Prostějov – Břeclav 7:0 (kon.) | Pelhřimov – High1 4:6 (kon.)
Žďár n/S – Technika Brno 5:5 (kon.) | K. Vary – Sterzing 6:3 (kon.) | Zvolen – Lipt. Mikuláš 5:2 (kon.)
HC Slovan Ústí nad Labem
3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
HC VERVA Litvínov
Čtvrtek 22.08.2013, 18:00 • Zlatopramen Arena, Masarykova 232, Ústí nad Labem-Bukov • Přípravné zápasy

Pro dnešek je to ode mě z Ústí nad Labem vše, těším se na počtenou opět někdy příště. Zdeněk Kamínek ml. (20:18:54)

Ústí nad Labem – V dalším přípravném zápase dokázal Slovan zdolat Litvínov. Vítěznou branku severočeského derby vstřelil ve 47. minutě Tomáš Vávra. Ústecký brankář Jan Dlouhý přišel o čisté konto padesát sekund před koncem.

Branky a nahrávky: 18. Přeučil (Budínský), 47. Vávra (Rod, Brož), 60. Boháč (Alinč, Vobořil) – 60. Ručinský (Hübl, Lukeš).
    Rozhodčí: M. Novák, Volf – Šerý, Místecký.
    Vyloučení: 9:9.
    Využití: 1:0.
    Diváci: 650.
    Střely na branku: 16:31 (3:12, 3:10, 10:9).
    Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
    Zakázaná uvolnění: 6:2.
    Ofsajdy: 0:4.
    Vyhraná vhazování: 39:40 (12:15, 11:13, 16:12).

60:00

Dnešní utkání sleduje 650 diváků.

59:44
    Pokračuje klasická přesilovka domácích.

59:44
    Ústečtí Lvi právě vstřelili branku!

Gól ve dvojnásobné přesilovce! Po pohledné kombinaci se o třetí zásah postaral DANIEL BOHÁČ. Asistence: Jan Alinč, Milan Vobořil.

59:31
    Dvojnásobná přesilovka pro Ústí nad Labem. Hráčské lavici hostů udělen menší trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Juraj Majdan (LIT).

Vyloučení celkem v zápase: 9:9.

59:26
    Kamil Piroš (LIT) obdržel menší trest za držení protihráče.

Litvínov právě vstřelil branku!

Hosté těží z nenápadné akce! Po přihrávce Viktora Hübla se prosadil MARTIN RUČINSKÝ. Asistence: Viktor Hübl, František Lukeš.

58:35
    Alinč z půlky netrefil prázdnou klec!

58:24
    Na vhazování do útočného pásma jdou hosté v šesti!

55:36
    Zakázané uvolnění Litvínova (na icingy 6:2).

54:35

53:51
    Domácí přečkali krátké dvojnásobné oslabení, na led se vrací Petr Přeučil.

53:22

52:35
    Hosté budou mít k dispozici přesilovou hru čtyři na tři. Tomáš Rod (UNL) inkasoval dvouminutový trest za sekání.

Vyloučení celkem v zápase: 8:7.

52:10
    Závar před ústeckou brankou, Dlouhý svou svatyni uhájil.

51:51
    Síly na ledě se srovnají, hrát se bude čtyři na čtyři. Petr Přeučil (UNL) vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

Celkem TM v dnešním zápase: 4.
    Vyloučení celkem v zápase: 7:7.

51:22
    Jiří Zeman (LIT) po krátké pauze znovu na trestné lavici. Litvínovskému zadákovi náleží nyní dvě minuty za krosček.

Vyloučení celkem v zápase: 6:7.

49:24
    Lvi kontrolují hru a drží dvoubrankový náskok.

48:27
    Další vzájemné vyloučení. Současně vyloučeni:

Jiří Gula (LIT) – menší trest za hrubost,
    Daniel Boháč (UNL) – menší trest za hrubost.

Vyloučení celkem v zápase: 6:6.
    Hrát se bude pět na pět.

47:53
    Domácí v plném počtu, z trestné lavice se vrací také Jiří Zeman. Hra pokračuje zkrácenou přesilovou hrou pět na čtyři pro Slovan.

47:01
    Alinč pálil do výstroje litvínovského gólmana.

46:49
    Přesilovka čtyři na tři pro Ústecké Lvy, na dvě minuty za sekání odchází na trestnou lavici Petr Chalouka (LIT).

Vyloučení celkem v zápase: 5:5.

46:25

Gól při hře čtyři na čtyři! Tomáš Rod adresoval přesnou přihrávku z pravé strany do prostoru mezi kruhy TOMÁŠI VÁVROVI, který s přehledem prostřelil Petra Fraňka. Asistence: Tomáš Rod, Vladimír Brož.

45:53
    Hrát se bude čtyři na čtyři. Současně vyloučeni:

Jiří Zeman (LIT) – menší trest za hákování,
    Martin Hanzl (UNL) – menší trest za vysokou hůl.

Vyloučení celkem v zápase: 5:4.

45:06

44:22
    Daniel Boháč promáchl v prostoru mezi kruhy.

44:16
    Jakub Černý na ledě, Litvínov ve čtyřech.

43:54
    Kamil Černý nezamířil přesně.

43:40
    Ústečtí kombinují v pásmu soupeře.

43:06
    Slovan si zahraje dvojnásobnou početní výhodu po dobu sedmdesáti sekund. Petr Chaloupka (LIT) inkasoval menší trest za hákování.

Vyloučení celkem v zápase: 4:3.

42:16
    Přesilová hra pro Lvy. Jakub Černý (LIT) vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

Vyloučení celkem v zápase: 4:2.

42:16
    Rod z levé strany prověřil Fraňkovu pozornost.

41:33
    Přeučil odstavil v prostoru mezi kruhy čistě od puku Trávníčka.

40:46
    Útok hostů brzdí hvizd čárového rozhodčího, postavení mimo hru (na ofsajdy 0:4).

40:01

Zásahy brankářů ve druhé dvacetiminutovce:

Jan Dlouhý – 10;
    Petr Franěk – 3.

Ve druhé části se diváci branky nedočkali, Slovan si nadále drží jednobrankový náskok. Litvínov má na zvrat utkání dvacet minut.

Vyhraná vhazování: 11:13.

Další třetina začne přibližně v 19:31 h.

40:00

39:43
    Litvínovští v ofsajdu (na ofsajdy 0:3).

39:10
    Šesté zakázané uvolnění Ústí nad Labem (na icingy 6:1).

37:48
    Střelecké štěstí zkoušel také Jiří Zeman, jeho tvrdému pokusu scházela přesnost.

36:40
    Diváci se atraktivním hokejem rozhodně nekochají, k vidění je minimum šancí.

35:58
    Pšurný hledal před brankou nepokrytého Martynka, který promáchl.

34:54
    Pavlík nenalezl od hranice ofenzivní třetiny recept na Dlouhého.

33:35
    Dělovka Kousalíka od útočné modré čáry málem skončila v brance! Puk poskakoval po brankové čáře, rozhodčí gól neuznali, protože kotouč nepřešel celým objemem brankovou čáru.

31:27
    Slovan volí znovu vyhození přes všechny čáry (na icingy 5:1).

31:15
    Icing svěřenců Jaromíra Šindela a Tomáše Mareše (na icingy 4:1).

30:50
    Tutová šance! Jan Alinč předal v prostoru mezi kruhy touš Vítu Budínskému, který místo střelby do úplně odkryté branky volil bekhendový blafák. Posledně jmenovaný následně ležícího Petra Fraňka nepřekonal.

30:18
    Kuriozita. Potlesk diváků si vysloužil pád hlavního rozhodčího Martina Nováka.

29:35
    Tentokrát drží puk na holích domácí, kteří si stále udržují těsný jednobrankový náskok.

28:40
    Hra se po delší době přesunula také k Fraňkově svatyni.

27:59
    Žlutomodří znovu vyhazují přes všechny čáry (na icingy 3:1).

27:45
    Zakázané uvolnění Lvů (na icingy 2:1).

26:30
    K vidění je minimum brankových příležitostí, hosté aktivnější.

25:48
    Litvínov se usadil v útočné třetině.

24:29

23:50
    Slovan v početní výhodě branku Fraňka nějak výrazněji neohrozil.

22:29
    První přesilovka pro Ústí nad Labem. Jiří Šlégr (LIT) vyfasoval menší trest za sekání.

Vyloučení celkem v zápase: 4:1.

20:54
    Přeučil z pravého kruhu vystřelil vedle.

20:20

20:01

Zásahy brankářů v úvodní dvacetiminutovce:

Jan Dlouhý – 12;
    Petr Franěk – 2.

První dvacetiminutovka vyzněla lépe pro ústecké hokejisty, za domácí se prosadil v osmnácté minutě Petr Přeučil. Litvínov nedokázal využít čtyři přesilové hry, přičemž poslední přesilovka bude pokračovat dvacet vteřin ve druhé třetině.

Statistiky úvodního dějství:

Vyloučení: 4:0.
    Zakázaná uvolnění: 1:1.
    Ofsajdy: 0:2.
    Vyhraná vhazování: 12:15.

Další třetina začne přibližně v 18:45 h.

20:00

19:14
    Litvínov je v přesilovce dosud bezzubý.

18:20
    Čtvrtá početní výhoda pro hosty, žlutomodří hráli v šesti. Za příliš mnoho hráčů na ledě je hráčská lavice domácích potrestána dvouminutovým trestem. Trest odpyká Jakub Pořický (UNL).

Vyloučení celkem v zápase: 4:0.

17:11

Slovan dokázal využít propadu litvínovské obrany! Vít Budínský zprava nalezl na středu nikým nepokrytého PETRA PŘEUČILA, který bez zaváhání vymetl levý růžek branky. Asistence: Vít Budínský.

16:40
    Zakázané uvolnění domácích (na icingy 1:1).

15:35
    Puk mají převážně na holích hosté.

14:41
    Pohledná souhra domácích gólem nekončí. Za brankou Fraňka si vyměnili kotouč Alinč s Boháčem, přičemž poslední jmenovaný adresoval puk Budínskému. Budínského následně vychytal hájce litvínovské svatyně.

14:20
    Vaněk vystřelil mimo.

13:47
    Střelecký pokus Ručinského zblokovala defenziva domácích.

12:54

12:50
    Stříteský orazítkoval levou tyč!

12:31
    Svěřenci Vladimíra Jeřábka a Petra Rosola podruhé v krátkém časovém sledu v ofsajdové pozici (na ofsajdy 0:2).

12:06
    Postavení mimo hru Vervy (na ofsajdy 0:1).

11:40
    Litvínovští kombinují ve třetině soupeře, schází ale střelba. Dlouhý nějak výrazně zasahovat nemusel.

10:54
    Pro změnu úřaduje hlavní sudí Jiří Volf, jenž zahlédl nedovolený zákrok Petra Přeučila (UNL), kterému náleží dvouminutový trest za vražení na hrazení.

Vyloučení celkem v zápase: 3:0.

09:50

09:21
    Slovan pozorně brání a nepouští ve vlastním oslabení Litvínov do šancí.

08:30
    Hosté mají problémy dostat se k brance Dlouhého.

07:50
    Hlavní rozhodčí Martin Novák je nekompromisní. Za nedovolené bránění odesílá na trestnou lavici Kamila Černého (UNL), který si musí odpykat dvě minuty za nedovolené bránění.

Vyloučení celkem v zápase: 2:0.

06:35
    Zakázané uvolnění Litvínova (na icingy 0:1).

05:54
    Jurčík byl v ideální střelecké pozici v prostoru mezi kruhy, na ústeckého brankáře ale nevyzrál.

04:27
    Pavlíkova jedovka Dlouhého nepřekvapila.

03:41

03:24
    Zeman neudržel touš v ofenzivní třetině, celá pětice tak musí do středního pásma.

03:05
    Lvům se podařilo kotouč vyhodit k Fraňkovi.

02:41
    Jurčík odjíždí na střídačku po svých, vhazovat se bude v útočném pásmu Litvínova.

02:41
    Od hranice útočného pásma vystřelil Šlégr, jeho pokus se snažil na brankovišti tečovat Jurčík. Posledně zmiňovaný utrpěl náraz a zůstává ležet.

01:41
    Zbytečný útočný faul domácích, Verva si zahraje první přesilovou hru. David Tůma (UNL) inkasoval menší trest za sekání.

Vyloučení celkem v zápase: 1:0.

00:57
    Sklenička vyslal do brejku Tůmu. Ústecký útočník stíhaný litvínovským obráncem nezakončil podle představ a nezamířil mimo tři tyče.

00:01
    Na úvodním vhazování uspěli domácí hokejisté.

00:01

HC Slovan Ústečtí Lvi: J. Dlouhý (Petrásek) – Grin, Sklenička, Vobořil, Vaněk, Vl. Brož, K. Černý, T. Procházka, Holomek – D. Tůma, M. Hanzl, P. Přeučil – Budínský, Alinč, Daniel Boháč – Kuchynka, Vávra, Rod – J. Šimíček, Baránek, Pořický – Dostálek. Trenér: Jaromír Šindel, Tomáš Mareš.

HC Verva Litvínov: Franěk (Francouz) – Stříteský, J. Zeman, Chaloupka, F. Pavlík, Pavelka, Gula, Kousalík, Šlégr – Majdan, V. Hübl, Lukeš – Martynek, R. Pšurný, Trávníček – J. Černý, Piroš, Ručinský – Jurčík, Gerhát, Bojer. Trenér: Vladimír Jeřábek, Petr Rosol.

Za Litvínov dnes nastoupí některé ikony českého hokeje, jména Jiří Šlégr a Martin Ručinský není třeba nějak zvlášť představovat.

Letošní bilance obou týmů v přípravě:

HC Slovan Ústečtí Lvi:
    7 zápasů: 1 výhra, 6 porážek; skóre 11:25.

HC Verva Litvínov:
    8 zápasů: 3 výhry, 1 remíza, 4 porážky; skóre 18:22.

V dalším přátelském zápase hostí doma prvoligoví Ústečtí Lvi extraligový Litvínov. Favoritem severočeského derby jsou hosté, kterým se v letošní přípravě daří zatím lépe.

Vítáme Vás u on-line přenosu ze Zlatopramen Areny. Utkání začíná v 18:00 hod.

Zdeněk Kamínek ml.

HC Slovan Ústí nad Labem: J. Dlouhý (Petrásek) – Grin, Sklenička, Vobořil, Vaněk, Vl. Brož, K. Černý, T. Procházka, Holomek – D. Tůma, M. Hanzl, P. Přeučil – Budínský, Alinč, Daniel Boháč – Kuchynka, Vávra, Rod – J. Šimíček, Baránek, Pořický – Dostálek. Trenéři: Jaromír Šindel, Tomáš Mareš.
    HC VERVA Litvínov: Franěk (Francouz) – Stříteský, J. Zeman, Chaloupka, F. Pavlík, Pavelka, Gula, Kousalík, Šlégr – Majdan, V. Hübl, Lukeš – Martynek, R. Pšurný, Trávníček – J. Černý, Piroš, Ručinský – Jurčík, Gerhát, Bojer. Trenéři: Vladimír Jeřábek, Petr Rosol.

Rozhodčí: M. Novák, Volf – Šerý, Místecký