Mountfield HK – Luleå 1:2 (kon.) | TPS – Bern 5:3 (kon.) | Tappara – Fribourg 5:3 (kon.)
Kuopio – Vienna Capitals 1:4 (kon.) | JYP – HC Slovan 3:4 (kon.) | IFK Helsinky – Zürich 6:4 (kon.)
Kometa Brno – Hamburg 5:2 (kon.) | Djurgården – Pardubice 3:2 (kon.) | Brynäs – Liberec 4:3 (kon.)
HV71 – Sparta 5:3 (kon.) | Linköping – Chomutov 4:0 (kon.) | Färjestad – Mannheim 4:1 (kon.)
Frölunda – Ingolstadt 7:3 (kon.) | Salzburg – Kärpät 3:2 (kon.)
KalPa Kuopio
1:4 (0:1, 1:2, 0:2)
spusu Vienna Capitals
Pátek 23.08.2013, 17:30 • Trust Kapital Arena (Kuopio, FIN) • European Trophy

56:19
    Možná poslední šance pro Kuopio jak zdramatizovat toto utkání, na dvě minuty je totiž vyloučen Patrick Peter (VIE).

46:32
    Vyloučení na obou stranách, na dvě minuty odchází Kasperi Kapanen (KAL) a Michael Schiechl (VIE).

41:06
    Navíc je vyloučen Justin Keller (VIE) za sekání a tak mají domácí šanci rychle se vrátit do utkání.

39:24
    V poslední minutě je vyloučen domácí hráč Pasi Kouvalainen za bránění ve hře.

35:28
    Tak poslední informace již neplatí, na dvě minuty je vyloučen hostující Rotter za sekání.

27:51
    Přesilová hra netrvala příliš dlouho, vyloučen je totiž Koivisto a poměr hráčů na ledě se vyrovná.

27:31
    Na dvě minuty za podražení je vyloučen Philippe Lakos (VIE).

15:38
    První vyloučení v zápase je zde, na dvě minuty odchází Rotter (VIE) a domácí tým si tak zahraje přesilovou hru.

Jozef Valenčík

Branky a nahrávky: 23. Harjamaa (Foss, Kapanen) – 13. Sylvester (Rotter, Fletcher), 38. Fortier (Gratton), 40. Gratton (Fortier), 56. Keller (Rotter)

KalPa Kuopio: Tuokkola (Kiviaho) – Timonen, Kauppinen, Koivisto, Masuhr, Halonen, Foss, Riikola – Kolehmainen, Kerälä, Kapanen – Saarinen, Pither, Lehkonen – Ikonen, Harjama, Kapanen – Kouvalainen, Riekkinen, Junnila
    spusu Vienna Capitals: Zaba (Kickert) – Matheson, Fletcher, Fraser, Veideman, Klimbacher, Lakos, Peter, Seidl – Fischer, Schiechl, Hartl – Keller, Oullette, Rotter – Sylvester, Olsson, Schlacher – Fortier, Gratton, Puschnik

Rozhodčí: Stigell, Hämäläinen – Niskasaari, Savenius