Jokerit – Zürich 1:2 (kon.) | Djurgården – Liberec 3:2 (kon.) | Brynäs – Pardubice 1:4 (kon.)
Linköping – Sparta 3:1 (kon.) | HV71 – Chomutov 6:1 (kon.) | JYP – Vienna Capitals 4:3 (kon.)
Kuopio – HC Slovan 4:2 (kon.) | Plzeň – Eisbären 2:0 (kon.) | Tappara – Bern 3:1 (kon.)
IFK Helsinky – Zug 3:4 (0:2 po s.n.)
KalPa Kuopio
4:2 (1:0, 1:0, 2:2)
HC Slovan Bratislava
Sobota 24.08.2013, 16:00 • Trust Kapital Arena Kuopio • European Trophy

To je pro tuto chvíli ode mě vše, přeji hezký zbytek večera a u dalších hokejových online přenosů se těším nashledanou. (18:14:02)

Nejlepší hráči utkání

1. hvězda – Joona Harjama (KalPa)
    2. hvězda – Peter Ölvecký (Slovan)
    3. hvězda – Luke Pither (KalPa)

Zápas je u konce. KalPa se dokázala vzchopit a připisuje si tak první domácí vítězství v European Trophy.

60:00

59:29
    KalPa právě vstřelila branku!
    LUKE PITHER svým druhým přesným zásahem v dnešním utkání pečetí vítězství svého týmu. Tentokrát to měl ale jednodušší, neboť svou střelu poslal do opuštěné klece. Asistence: Artturi Lehkonen.

59:14
    Slovan to zkouší se šesti bruslaři v poli. Brankář Kopřiva je už na střídačce a hráči Slovanu tak hrají power-play.

59:14
    Hosté si vyžádali oddechový čas.

59:00
    Hosté mají už pouze jednu minutu na to, aby se pokusili vyrovnat. Obrana KalPy je ale zatím proti.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:30
    Šance KalPy na druhé straně. Ale ani domácí se nedokázali před Kopřivou prosadit.

56:02
    Slovan minul branku KalPy o pár centimetrů.

55:00
    Slovan už nemá co ztratit a všechny své poslední síly vrhá do útoku. Snaží se tak znovu vyrovnat a vynutit si tak alespoň prodloužení.

53:28
    Hráči KalPy však využívají přesilovou hru a vrací vedení zpět na svou stranu. LUKE PITHER se dostal do přesného zakončení a Kopřiva se už jen smutně ohlídnul za pukem, který rozvlnil jeho síť. Byl to vůbec první gól tohoto hráče v dresu KalPy. Asistence: Antti Halonen.

52:09
    Mojžíš dvě minuty za hákování.

51:50
    Dnešnímu utkání přihlíží 2099 diváků.

50:34
    Slovan právě vstřelil branku!
    PETER ÖLVECKÝ se ve vlastním oslabení dostal do velké šance před brankářem KalPy a svou šanci dokázal přetavit ve vyrovnávací branku. Bez asistence.

50:20
    Lehkonen se teď ani nadvakrát nedokázal prosadit před brankou Slovanu. Domácí svou přesilovou hru hrají velmi dobře a nenechají Slovan vydechnout.

49:57
    Prudká střela mířila na Kopřivu, ten znovu odolal.

48:52
    Tomáš Mikúš dostává dvě minuty za podražení. Příležitost pro domácí tým znovu odskočit na dvoubrankové vedení v přesilové hře.

Vendula Zdražilová

Branky a nahrávky: 17. Ikonen (Harjama, Liedes), 28. Koivisto (Junnila), 54. Pither (Halonen), 60. Pither (Lehkonen) – 46. Sersen (Mikúš, Netík), 51. Ölvecký

KalPa Kuopio: Kiviaho (Tuokkola) – Kauppinen, Timonen, Halonen, Koivisto, Foss, Riikola, Lyytinen, Kouvalainen – Kapanen, Kerälä, Kolehmainen – Lehkonen, Pither, Saarinen – Kapanen, Harjama, Ikonen – Junnila, Riekkinen, Liedes
    HC Slovan Bratislava: Kopřiva (Janus) – Škoula, Sersen, Mojžíš, Sigalet, Štajnoch, Brejčák, T. Mikúš, Ďatelinka – Miklík, Bližňák, Vondrka – Netík, J. Mikúš, Bartovič – Kukumberg, Ölvecký, Hudáček – Mráz, Bakoš, Daňo

Rozhodčí: Hämäläinen, Toikkanen – Niskasaari, Savenius