Prešov – Michalovce 0:1 (kon.) | Vítkovice – Poprad 6:1 (2:1 po s.n.) | Třinec – Olomouc 5:3 (kon.)
Košice – Zvolen 6:2 (kon.) | Litvínov – Mladá Boleslav 1:2 (kon.) | Jihlava – Havlíčkův Brod 1:2 (kon.)
Most – Kadaň 3:5 (kon.) | Děčín – Bílina 3:2 (kon.) | Šumperk – Opava 7:1 (kon.)
Lipt. Mikuláš – Martin 3:6 (kon.) | Technika Brno – SHK Hodonín 3:6 (kon.) | Havířov – Poruba 2011 4:1 (kon.)
Zlín – Trenčín 4:2 (kon.) | Žďár n/S – Mor. Budějovice 7:2 (kon.) | Břeclav – Prostějov 2:1 (kon.)
Val. Meziříčí – Orlová 0:0 (18:00)
HC Děčín
3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
HC Draci Bílina
Čtvrtek 05.09.2013, 18:00Přípravné zápasy

Děčín nakonec utkání otočil ve svůj prospěch a v posledním přípravném utkání si tak připsal vítězství. To je pro tuto chvíli ode mě vše, přeji hezký zbytek dne a u dalších hokejových online přenosů se těším brzy na shledanou. (20:13:31)

60:00

59:51
    Děčín má puk na svých hokejkách a utkání se už jen dohrává.

59:04
    Děčín právě vstřelil branku!
    Bleskurychle využitá přesilovka. ŠTĚPÁN KUCHYNKA se v samostatné akci prosazuje, když jeho jedovatou střelu zblízka nedokázal Horák zachytit. Bez asistence.

58:54
    Jenže ne na moc dlouho, Hartman dvě minuty za podražení.

58:50
    A nyní už i v plném počtu.

58:29
    Hosté se osvobozují.

58:14
    Ve skrumáži před brankou hostí se k puku dostal Chládek, ale nedokázal ho za záda Horáka dotlačit.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:16
    Jedovku od modré čáry z hole Motejlka bravurně chytá Horák.

56:50
    Hostující Novák dostává dvě minuty za podražení.

56:42
    Lavinger se opět předvedl dobrým zákrokem proti Hartmanovi.

55:49
    Draci právě vstřelili branku!
    Je znovu vyrovnáno. Draci se v přesilové hře dokázali prosadit, když se přesně zblízka trefil MARTIN HRUBANT. Asistence: Ladislav Kýhos.

55:14
    Děčín se osvobozuje.

54:41
    Domácí Šetka dvě minuty za hrubost.

54:21
    Až nyní se dokázali hosté urvat a před Lavingerem zahrozil Malec. Domácí brankář však jeho jedovatou střelu dokázal vykrýt.

53:50
    Děčínští jsou pochopitelně po vstřelené brance na koni a nyní jsou doslova pány na děčínském kluzišti.

52:22
    Zika s Drncem teď byli sami dva před brankářem Bíliny. Prvně jmenovaný předložil krásnou přihrávku Drncovi, kterému však puk přeskakuje hokejku. Jinak by z této situace zcela jistě padla branka, neboť před Drncem zívala takřka odkrytá klec bílínské svatyně.

51:13
    V další šanci se ocitli Medvědi. Tentokrát se však obrana hostí dokázala vyznamenat a obrala děčínské útočníky o puk už na modré čáře.

50:24
    Domácí strhávají vedení na svou stranu. MICHAL OLIVERIUS se dostal díky přesnému pasu od Procházky do samostatného úniku a nekompromisní střelu nedává hostujícímu brankáři vůbec žádnou šanci. Asistence: Tomáš Procházka.

49:05
    Hosté se dopustili postavení mimo hru a vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

47:46
    Jedovka z hokejky Oliveriuse prosvištěla kolem brankáře Bíliny, který puk příložníkem zpomalil a následně ho ukrývá ve své lapačce.

47:28
    Zika vyslal pořádnou pumelici na brankáře hostí, ten však ač otřesen, chytá.

46:56
    Domácí se nyní snažili strhnout vedení na svou stranu, ale Vackova střela skončil jen těsně vedle hostující branky.

46:12

45:34
    Další osvobození Bíliny.

44:33
    Po buly v pásmu hostí přichází Děčín o kotouč. Bílina se následně osvobozuje.

44:23
    Bílina je ve čtyřech.

44:12
    Polák dvě minuty krosček.

44:06
    Zika ve velké šanci, ale svůj gólový pokus překombinoval.

43:02
    Hanzl projel sám do pásma hostí, kde se ještě snažil vystřelit. Jeho individuální akce však brankou nekončí.

42:23
    Stejný hráč následně inkasuje dvě minuty za podražení.

42:02
    Havlůj pronikal do domácího pásma, ale zastavilo ho postavení mimo hru.

41:25
    Hosté jsou v plném počtu.

40:30
    Na ledě po nechtěné srážce dvou hráčů zůstal na ledě ležet jeden z hokejistů Bíliny. Led opustil za pomoci spoluhráčů, ale vypadá to, že by měl být v pořádku.

40:05
    Buly vyhráli hosté a okamžitě se osvobozují.

40:01

Druhá třetina je u konce. Padly v ní dvě branky, a to na obou stranách. Nejprve se dostali hosté do vedení zásluhou nenápadné střely Pozděny, ale Děčín dokázal brzy odpovědět Kuchynkou, který tak srovnal stav utkání. I druhé dějství bylo poznamenáno častým vylučováním hráčů jak Děčína tak i Bíliny. Třetí třetina začne přibližně v 19:35.

40:00

39:47
    Domácí v plném počtu a začíná jejich přesilová hra.

39:25
    Hosté jdou do čtyř. Havlůj dvě minuty za držení.

39:19
    Bulva je na ledě, Děčín je tedy ve čtyřech.

39:08
    A Hanzl znovu sebral hostům puk a posílá ho na druhou stranu.

38:23
    Děčín se zásluhou Hanzla osvobozuje.

37:47
    Další vyloučení Děčína, dvě minuty inkasuje Chládek za napadení a hosté budou hrát minutu a půl přesilovku 5 na 3.

37:19
    Domácí Bulva dostává dvě minuty za podražení.

37:08
    Lavinger si připisuje další skvělý zákrok, když zakročil proti rozjetému hráči hostí.

36:25

34:58
    Další vyhození kotouče do bezpečí a Bílina se opět osvobozuje.

35:07
    Děčín je uhnízděn před Melicharem a roztočil kolotoč. Ani jedna střela však nebyla přesná a hosté se následně osvobozují.

34:25
    Vhazuje se v pásmu hostí.

34:25
    Kolář obdržel dvě minuty za nevybíravý zákrok na Vacka a zbytečně tak oslabuje svůj tým. Inkasuje 2+10 minut za úder do oblasti hlavy a krku.

33:54
    Z druhé strany se opět do vedení pokoušeli jít hráči Bíliny, ale na pozorného Lavingera nevyzráli. Ten okamžitě rozehrává puk mezi své spoluhráče, kteří míří na druhou stranu.

32:50
    A je vyrovnáno. Pěknou akci v pásmu hostí rozjela děčínská třetí formace a ŠTĚPÁN KUCHYNKA dokázal prostřelit Melichara skákavou střelou. Asistence: Ondřej Chládek.

31:32
    Hosté znovu zahrozili před Lavingerem. Ten však odolává a posílá puk do bezpečí.

29:57
    Děčín rozjíždí akci z hloubi svého obranného pásma. Kaltenböck se snažil dostat puk na hokejku Hanzla, ten však přihrávku minul. Hosté tak zůstávají v domácí třetině.

29:03
    A Melichar znovu v akci. Proti střele Drnce, která už mířila za jeho záda, dokázal vytáhnout parádní zákrok a bravurně jeho střelu chytá.

28:53
    Zika s Oliveriusem teď po krásné kombinaci málem zaskočili Melichara. Ten však odolal.

28:01
    Nyní se po střele Šetky musel notně protáhnout Melichar, který jeho střelu z levého kruhu chytá do své lapačky.

26:52
    Hosté jdou do vedení. Z nenápadné akce se z prostoru mezi kruhy propagační střelou prosazuje ONDŘEJ POZDĚNA, když překonal zaskočeného Lavingera v domácí brance. Asistence: Jiří Dostál.

26:05
    Lavinger teď opět podržel Medvědy, když se vyznamenal po střele Kýhose. Bude se vhazovat po jeho pravici.

25:47
    Série nepřesností ve středním pásmu byla nyní k vidění na obou stranách.

25:02

24:47
    Po chybě obrany se do sóla dostával Böhm, ale Bulva ho ještě před modrou čárou zastavil a posílá puk na druhou stranu.

23:31
    Po ose Zika Oliverius Zika se posledně jmenovaný nedokázal prosadit tváří v tvář Melicharovi. Ten puk ukrývá ve své lapačce a přerušuje hru.

23:13
    Vhazuje se po pravé ruce Melichara.

23:02
    Kabeláč dvě minuty za podražení.

22:57
    Hlavní sudí má zdviženou pravici a Děčín hraje v šesti. Pokud nepadne branka, budou hrát Děčínští přesilovou hru.

21:36
    Bílinští se nyní sami připravili špatnou rozehrávkou o pásmo a do útoku můžou zamířit hráči Děčína.

20:51
    Také Děčín už je kompletní a oba celky tak hrají po pěti hráčích na obou stranách.

20:36
    Pronikajícího Kýhose zastavil ofsajd, bude se vhazovat ve středním pásmu.

20:17

20:01

Je za námi první třetina, která skončila bez branek. Za to byla bohatá na vyloučení, na trestné lavici sedělo na obou stranách dohromady rovných osm hráčů. Je vidět, že sezóna se opravdu blíží a hráči obou celků hrají už téměř tak, jako by tomu bylo v klasickém ligovém utkání. Druhá třetina začne přibližně v 18:45.

20:00

19:49
    Hraje se ve středním pásmu a třetina se tak už jenom dohrává.

19:00
    Děčín je ve čtyřech.

19:00
    Hraje se poslední minuta první třetiny.

18:51
    Ale opět tu bude oslabení pro Děčín. Oliverius dvě minuty za držení. Hosté budou hrát 4 na 3.

18:17
    Síly na ledě se vyrovnají. Na trestnou lavici putuje hostující Salač na dvě minuty za sekání.

17:40
    V rohu kluziště bojuje o puk Faigl s Böhmem, děčínský hráč byl úspěšný a okamžitě puk vyvezl do středního pásma. Domácí tak střídají unavenou čtveřici.

17:00
    Moc dlouho ale kompletní nebyli, je tu další vyloučení. Na trestnou lavici putuje Bulva za nedovolené bránění.

16:59
    Domácí jsou v plném počtu.

16:41

15:54
    Nyní ale musel Lavinger dvakrát zasahovat, nejprve jedovatou střelu Kýhose vyrazil vedle sebe a poté prudkou ránu stejného hráče ukrývá mezi svými betony. Lavinger tak nyní svůj tým opravdu podržel.

15:28
    Děčínští své oslabení zatím hrají opět velmi dobře, když snaží držet puk co nejdále od svého pásma.

14:59
    Jenže nyní musel nedovoleně zastavit Saska pronikajícího hráče hostí, který už byl před Lavingerem a obdržel dvě minuty za pád pod nohy.

14:32
    I hosté své oslabení dokázali ubránit a hrají tak v plném počtu.

13:20
    Hosté se zatím dobře brání a nyní dokonce vybojovali útočné pásmo. Jenže buly vyhrál Děčín, který míří dopředu.

12:32
    Faigl viděl dobře připraveného Šetku, kterému však puk přeskočil hokejku a z akce nic nebylo. Poté byl u mantinelu faulován Kuchynka a hosté půjdou do čtyř. Šikl 2+10 minut za vražení na hrazení a osobní trest.

11:38
    Bílinští jsou sice v pásmu Děčína, ale zatím se jim nepodařilo vytvořit si větší šanci. Následně se sami připravili o pásmo a do útoku mohou zamířit Děčínští.

10:02
    Oliverius hledal zpoza branky Ziku, přihrávka ho však minula. Druhý jmenovaný však následně okamžitě pálil na Melichara, který puk vytěsnil nad ochrannou síť.

09:43
    Děčín ubránil další oslabení a vyloučený Zika už je na ledě.

09:22
    Další vyhození puku přes celé kluziště a poté se hosté dopustili postavení mimo hru, hra se tak stěhuje do středního pásma.

08:48
    Následně se Medvědi osvobozují.

08:01
    Děčín už je ve čtyřech.

07:43
    Je tu další vyloučení Děčína, na trestnou putuje Zika za hákování. Hosté budou hrát krátkou přesilovku 5 na3.

06:28
    Šetka má puk na své holi a snaží se zdržovat hru co nejdéle, aby ukrojil drahé sekundy v oslabení. Následně ho zahrává do vlastního pásma a Děčín má tak čas na vystřídání.

06:01
    Hostům se zatím stále nedaří rozehrávka, až nyní projel do pásma Děčína jeden z hráčů Bíliny, byl však zastaven Kaltenböckem. Dvě minuty podražení.

04:44
    Oliverius pálil z pravého kruhu a po jeho projektilu zazvonila tyč hostující branky!

04:32
    Děčín se ubránil a vyloučený Zika skáče na led. Děčín je v plném počtu.

03:53
    Bílina teď operuje v pásmu Děčína a roztáčí přesilovkový kolotoč. Obrana Děčína včetně Lavingera však odolali.

03:19
    Medvědi se zásluhou Bulvy osvobozují. Ten obral o puk Dostála a okamžitě ho vyhodil přes celé kluziště.

02:32
    Zika obdržel dvě minuty za hákování a hosté tak mají k dispozici přesilovou hru.

02:16
    Salač teď dobře tečoval střelu Böhma, ale Lavinger zareagoval dobře.

01:44
    Na druhé straně se o podobnou situaci snažili Draci, ale také Lavinger nemusel nijak zvlášť zasahovat.

00:54
    Děčínští jsou uhnízděni v pásmu Bíliny, a Oliverius se pokusil o střelu z mezikruží. Melichar byl však připraven.

00:03
    Buly vyhráli hosté, ale o puk okamžitě přicházejí. Zika se snaží projít do hostujícího pásma.

00:01

HC Děčín: Lavinger (Formánek) – Procházka, Motejlek, Kaltenböck, Bulva, Saska, Molnár – Drnec, Oliverius, Zika – Faigl, Chládek, Vacek – Šetka, Hanzl, Kuchynka

HC Draci Bílina: Horák (Melichar) – Pozděna, Dostál, Havlůj, Kolář, Jirkovský, Kabeláč – Polák, Kunrt, Novák – Hartman, Šrámek, Šikl – Kýhos, Hrubant, Hrdlička – Salač, Böhm, Malec – Cerman, Pavlata

Rozhodčí: .

Oba celky jsou již na ledové ploše a utkání tak za malou chvilku začne.

Své zlepšené výkony mohou Medvědi potvrdit dnes právě proti Bílině a první prohru tak mohou odčinit. Naopak Draci zase budou chtít na své vítězství navázat a pokusí se opět Děčín porazit. Kdo nakonec odejde z dnešního utkání jako vítěz, se dozvíme ve večerních hodinách. Z utkání je samozřejmě připraven podrobný online přenos, kterým Vás budu provázet.

Dnes už je příprava u konce a Děčín v posledním utkání v Klášterci potvrdil zlepšenou formu, kdy se už začínají sehrávat jednotlivé formace a z tamního ledu přivezl výhru 5:1 a potvrdil tak domácí vítězství nad tímto tradičním celkem (6:1). Nutno ale podotknout, že tehdy hráli Klášterečtí takřka pouze s juniorkou, kdežto v úterý už byli v plné síle.

Rozhodně mají tomuto celku Děčínští co vracet, když před třemi týdny na bílinském ledě padli v poměru 1:6. Bylo to v samotném začátku přípravy. Pro Bílinu to bylo první utkání v přípravě, když na ledě byla pouhé tři dny. I tak se ale dokázali její hráči bleskurychle sehrát, aby v domácím utkání dominovali.

Hezký večer všem příznivcům ledního hokeje. Už za devět dní startuje druhá hokejová liga a přípravná utkání všech týmů jsou v plném proudu. Jinak tomu není ani u hokejistů Děčína. Ti dnes sehrají vůbec poslední přátelský zápas, a to proti Drakům z Bíliny, kteří zavítají na děčínský led.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Vendula Zdražilová

Branky a nahrávky: 33. Kuchynka (Chládek), 51. Oliverius (Procházka), 60. Kuchynka – 27. Pozděna (Dostál), 56. Hrubant (Kýhos)

HC Draci Bílina: Melichar (Horák) – Pozděna, Dostál, Havlůj, Kolář, Jirkovský, Kabeláč – Polák, Kunrt, Novák – Hartman, Šrámek, Šikl – Kýhos, Hrubant, Hrdlička – Salač, Böhm, Malec – Cerman, Pavlata