Prešov – Michalovce 0:1 (kon.) | Vítkovice – Poprad 6:1 (2:1 po s.n.) | Třinec – Olomouc 5:3 (kon.)
Košice – Zvolen 6:2 (kon.) | Litvínov – Mladá Boleslav 1:2 (kon.) | Jihlava – Havlíčkův Brod 1:2 (kon.)
Most – Kadaň 3:5 (kon.) | Děčín – Bílina 3:2 (kon.) | Šumperk – Opava 7:1 (kon.)
Lipt. Mikuláš – Martin 3:6 (kon.) | Technika Brno – SHK Hodonín 3:6 (kon.) | Havířov – Poruba 2011 4:1 (kon.)
Berani Zlín – Trenčín 4:2 (kon.) | Žďár n/S – Mor. Budějovice 7:2 (kon.) | Břeclav – Prostějov 2:1 (kon.)
Val. Meziříčí – Orlová 0:0 (18:00)
HC Dukla Jihlava
1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
HC Rebel Havlíčkův Brod
Čtvrtek 05.09.2013, 17:30 • Horácký zimní stadion • Přípravné zápasy

Skončil nám poslední přípravný zápas Dukly Jihlava a Havlíčkova Brodu před startem nové sezony. V něm vyhráli hosté o gól. Jako první se ve druhé třetině prosadil Radek Číp, chvilku před koncem stejné části pak vyrovnal Michal Důras. Rozhodující gól vstřelil v jednapadesáté minutě Jan Milfait. Za týden čeká Duklu ostrý start do soutěže proti Havířovu. Z Horáckého zimního stadionu se loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý. (20:04:27)

60:00

59:37
    Tomáš Střecha tečoval z mezikruží střelu Andersonse. Bohužel však pro Duklu Dolejše nepřekonal.

59:27
    Dukla je nastěhována před Dolejšem.

59:08
    Havlíčkův Brod vyhazuje na zakázané uvolnění.

58:43
    Lukáš Endál se ve středním pásmu už už dostával k puku, ale Janis Andersons byl rychlejší.

58:29
    Dukla hraje stále bez gólmana.

58:03
    Další střela Andersonse je tečována Lukášem Endálem mimo.

57:56
    Tomáš Čachotský vyhrál buly a přihrál na modrou Matiči Podlipnikovi. Dolejš kryje.

57:54
    David Rittich zůstává na střídačce.

57:37
    Vzápětí nato Rittich opustil branku a Dukla hrála v šesti. Střelu Malce ale Dolejš chytil a následuje oddechový čas pro střídačku Dukly.

57:35
    Puk se nečekaně před brakou odrazil k Lukáši Krupkovi, jenže při střele nastala klasická trma-vrma a kus černé gumy přeskočil hůl útočníka Dukly.

57:23
    Zakázané uvolnění Dukly.

57:17
    Buly vyhráli hosté a hned vyhazují puk pryč.

57:00
    Po přihrávce rukou jednoho z hráčů Brodu se bude vhazovat před Dolejšem.

56:55

56:39
    Havlíčkův Brod se hned po vzahování osvobozuje.

56:35
    Jiří Dobrovolný nahazoval od modré puk před branku na teč. Nikdo z Dukly se k němu ale nedostal a Dolejš kryje.

55:49
    Z přesilovky Dukly zbývá už jen jedna minuta.

55:47
    Ofsajd Dukly.

55:39
    Další menší šarvátka po tom, co Dolejš měl již puk ve své moci. Vylučovat se nebude.

55:17
    Od modré nebezpečně střílel Vojtěch Zadražil. Jeho střelu vyrazil pravý beton Dolejše, kde ho už pak nikdo z hráčů Dukly netečoval.

54:55
    Dukelská šance na vyrovnání stále žije. Karol Korin dostává dvě minuty za napadení a Jihlava tak bude hrát přesilovku.

54:48
    Michal Velecký našel na druhé straně kluziště Michala Důrase, který už mířil do útočného pásma. Při kličce ale Důrasovi sjel puk z hole.

53:56
    Nevěděl jsem, co se v rohu za brankou Dolejše stalo. Faktem je, že Pavel Musil se jen těžko sbíral z ledu, nakonec se ale dostal na nohy a odjíždí na střídačku.

53:36
    Jan Milfait je při chuti. Ve středním pásmu se dostal k puku, udělal pár rychlých kroků k modré čáře a vypálil. Rittich vyráží puk do ochranné sítě.

53:04
    Z levé strany vyzkoušel pozornost Dolejše Roman Mikeš, který dnes hraje opět dobrý zápas. Trefil ale jen výstroj gólmana Rebelu.

52:31
    Michal Důras se už už dostával do situace jeden na jednoho, ale při zpracování mu skákavý puk přeskočil hůl a nakonec jej ztratil

52:07

50:57
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!

V situaci tři na jednoho se prosazují hosté. Vágner posunul puk na rozjetého Chlubnu a ten jel spolu s dvěma svými spoluhráči na jednoho beka Dukly. Chlubna se rozhodl pro střelu. Netrefil sice branku, ale puk se od mantinelu odrazil zpět před Ritticha, kde gólmana Dukly překonal JAN MILFAIT. Asistence: Tomáš Chlubna, Martin Vágner.

50:20
    Ondřej Malec prováhal kousek za modrou čárou vhodný okamžik ke střelbě a jeho pokus tak trefil jen nohy jednoho z hráčů hostů.

49:45
    Marek Prokš se ocitl zcela volný před Dolejšem, v rozhodující chvíli při zakončení mu ale puk vypíchl Karol Korin.

49:17
    V rychlostním souboji hostujícího Drtiny s domácím Jíchou byl úspěšnější bek Brodu.

48:23
    Údaj pro všechny přítomné novináře. Dnešní utkání sleduje 449 diváků. Děkujeme.

47:51
    Dobře hrající Roman Mikeš hledal po levé straně Dolejše volného Tomáše Čachotského, který již u tyčky nestihl zakončit.

47:26
    Z přesilovky Dukly zbývá ještě třicet vteřin.

47:13
    Rebel ale vyhazuje a následnou pěknou kombinaci Čachotského s Důrasem překazili hostující obránci.

46:51
    Důras dostal puk do útočného pásma.

46:35
    Útočnou akci rozjíždí Michal Důras a Matič Podlipnik.

46:23

45:56
    Síly na ledě se srovnají. Tomáš Čachotský byl faoulován a dvě minuty dostáva za sekání Petr Štěpánek.

45:18
    Kolafa hledal mezi kruhy volného Musila, puk mu však v dobré šanci přeskočil hůl a útočník Havlíčkova Brodů vůbec nevystřelil.

44:49
    Rebel uzamknul Duklu před její brankou a dělovka Havla prolétla jen těsně vedle pravé Rittichovi tyčky.

44:23
    Už to ale neplatí. Hra se přesunula před branku Jihlavy, kde se dopustil faulu Michal Důras. Dostává tak dvě minuty za hákování.

43:39
    Síly na ledě jsou tak opět vyrovnané. Momentálně se hraje na chvíli před Dolejšem.

43:04

42:51
    Havlíčkův Brod opět vyhazuje puk do bezpečí.

42:37
    Dukla je nyní opět nastěhována před Dolejšem.

42:03
    Rebel vyhazuje až k Rittichovi.

41:04
    Závěrečnou část nezahajují hosté nejlépe. Marek Drtina dostává dvě minuty za držení protihráče. Přesilovka pro Duklu.

40:01

Ve druhé části se obraz hry o něco zlepšil a bylo k vidění i více šancí. Nejprve se trefil Radek Číp, za Duklu srovnal v závěru po hezké kombinaci Michal Důras. O vítězi zápasu tak rozhodne třetí třetina.

40:00

39:17
    Dukla právě vstřelila branku!

Domácí konečně využívají přesilovou hru. Marek Prokš ještě svoji šanci nevyužil, ale za chvíli se po trase Dobrovolný – Podlipnik dostal puk k MICHALU DŮRASOVI a ten se po několika šancích v dnešních utkáních poprvé prosazuje. Asistence: Matič Podlipnik, Jiří Dobrovolný.

38:46
    Petr Štěpánek, který byl před několika málo okamžiky v šanci, usedne na trestnou lavici – dvě minuty, hákování.

38:22
    Štěpánek se ocitl mezi kruhy naprosto osamocen, jenže se trefil jen do připravené Rittichovy lapačky. Tomu puk sice vypadl, ale za branku, takže nebezpečí pro mladého gólmana končí.

37:55
    Jihlava vstřelila branku, ale ta nemůže být uznána, protože ještě předtím byla posunuta.

37:39
    Mikeš se hned po návratu z trestné lavice pustil do útoku, ale po přejetí útočného pásma byl puku zbaven.

37:13

36:33
    Nyní se již obránce hostů do puku trefil, a to ranou vskutku pořádnou. Rittich vyráží.

36:25
    Kolafa byl na modré úplně sám s pukem, ale v rozhodující chvíli mu při střele přeskočil kotouč hůl.

35:40

35:32
    Janis Andersons se z obrany dostal až k Dolejšovi, zprava ho ale bekhendem nepřekonal i díky dotírajícím obráncům Rebelu.

35:13
    Roman Mikeš sice nyní byl na ledě bez helmy, ale podle mne se nezapojil do hry. Tomáš Čachotský si to následně dost důrazně vysvětluje s Hejdukem, ale nedá se nic dělat. "Mikš" dostává dvě minuty za nedovolenou výstroj.

35:00
    Nyní se Prokš snažil před Dolejšem o teč, to se mu však nepodařilo.

34:18
    Další šance Dukly, ve které měl prsty opět Důras. Vybojoval puk pro Prokše, který zprava zblízka netrefil branku.

33:52
    Michal Důras neuspěl ani z druhé strany, z leva se trefil jen do Dolejše.

33:40
    Občas je neuvěřitelné, v jakých situacích dokáže malý Roman Mikeš udržet puk. Nyní jej u mantinelu zahákoval Tomáš Kolafa a odchází na dvě minuty na trestnou lavici za hákování.

33:22
    Opravuji se, přesilovka Dukly bude trvat něco málo přes třicet vteřin.

33:18

33:09
    Na modré čáře číhal Tomáš Střecha, byl však o něco rychlejší než puk a je pískán ofsajd.

32:48
    Ještě třicet vteřin se bude hrát čtyři na čtyři, poté bude následovat přes minutu dlouhá přesilovka Dukly.

32:25
    Michal Důras zblízka neusměrnil dorážku za záda Dolejše, netrefil se.

31:52
    Rebel naložil s přesilovou hrou velice velice špatně. V situaci dva na jednoho ujel s Tomášem Čachotským Matič Podlipnik a Radkovi Novotnému nezbylo nic jiného, než se provinit nedovoleným bráněním – dvě minuty.

31:35
    To se jí povedlo znovu, nyní zásluhou Matiče Podlipnika.

31:24
    Rebel nevyhrál buly a Dukla vyhodila.

31:18
    Havíčkův Brod bude moci zvýšit svoje vedení. Janis Andersons (JIH) dostává dvě minuty za krosček.

30:27

Zničehonic padla úvodní branka zápasu. Po několika odrazech puku se k němu dostal RADEK ČÍP, který překonává Ritticha a střílí úvodní gól dnešního, zatím podprůměrného zápasu. Bez asistence.

29:58
    Michal Důras se hezky uvolnil v útočném pásmu a pořádně vymetl betony Dolejše.

29:26
    Nevinná situace před Rittichem končí menší šarvátkou. V níž se angažoval Vojtěch Zadražil a Pavel Musil. Rozhodčí vylučovat nebude.

27:38
    Myslím, že ani Petr Polodna teď sám nevím, jak se dostal před Ritticha. Co dostal, byl naprosto osamocen. Rittich ale opět nájezd chytá, tentokrát díky tomu, že Polodna bekhendem vysoko přestřeluje.

27:14
    Hra vysokou holí v podání Mihy Štebiha.

26:53
    Nyní se Michal Velecký dostal do útočného pásma sám, po přejetí modré nic nevymýšlel a vypálil. Puk se zastavil o pravý beton Dolejše.

26:17
    Opět to byl Michal Důras, který se snažil pro spoluhráče vymyslet akci a nakonec to byl Velecký, který vypálil. Jeho střela však šla vedle.

25:43
    A nepřesnosti pokračují – zakázané uvolnění Havlíčkova Brodu.

25:12
    Rebel opět zahrozil po vzahování, tentokrát už musel Rittich zasáhnout. Střelu Endála ale chytil. Bude se tak vzahovat před gólmanem Dukly.

25:04
    Hned po vhazování se ke střele dostal Marek Drtina, trefil však jen kotník svého loňského spoluhráče z Jihlavy Lukáše Krupky.

24:57

23:46
    No, rozhodčí teď přehlédl faul i na druhé straně. Lukáš Havel byl podražen Jiřím Dobrovolným, píšťalka Hejduka zůstala ale němá.

23:11
    Z vlastního pásma se pokusil vysunout Andersons Lukáše Krupku, přihrávka na útočníka domácích byla zblokována.

23:02

22:43
    Dukla je zpočátku druhé třetiny aktivnější.

22:28
    Z pravé strany ověřoval pozornost gólmana hostů Velecký a tvrdou ranou vyprášil jeho betony.

21:46
    Tomáš Střecha šikovně nahazoval puk za branku Dolejše a ještě jej stihl dojet, nemířil však přesně a následně Martin Jícha netrefil před gólmanem Rebelu puk.

21:11
    Na druhé straně je po nepřesné rozehrávce Brodu pískáno zakázané uvolnění.

21:02
    Ladislav Rytnauer si lehce pomohl proti útočícímu Prokšovi držením, rozhodčí ale nevylučují.

20:47
    Michal Velecký dohrál u mantinelu brodskou jendadevadesátku – Radka Novotného, který se jen těžko sbírá z ledu. Nyní už ale je na střídačce a může se pokračovat.

20:01
    Štírek Dukly byl úspěšnější.

20:01

Úvodní buly druhé třetiny zahájí Mikeš z Jihlavy a hostující Polodna.

V první třetině jsme viděli spoustu nepřesností na obou stranách. Hosté měli nejvíce šancí ve své přesilovce, kdy svírali Duklu před její brankou. Góla ale nedali. Naopak červenožlutí zahrozili párkrát náznakem průniku, ale nedotáhli jej do zdárného konce a když už, tak Malec po přihrávce Mikeše mířil nepřesně.

20:00

19:47
    Tohle mi nikdo nevysvětlí. Po faulu na Michala Důrase se měl pískat faul za podražení. Píšťalka rozhodčího ale zůstala němá.

19:44
    Poslední akci první třetiny zahajuje Michal Důras.

18:46
    Dukla je teď usazena před brankou Dolejše.

18:24
    Útočí tedy opět Rebel, jenže i hosté o puk rychle přicházejí.

18:05
    Roman Mikeš se proháčkoval až do útočného pásma, tam ale o puk přišel.

17:45
    Puk má Rebel, jenže po přihrávce Endála na Bergera je pískán ofsajd.

16:44
    Napadající Krupka si na Lukáše Havla nepřišel. Havel vzápětí posunul výborně puk na najíždějícího Pavla Musila, který tváří v tvář Ritticha nepřekonal.

16:27
    Zakázané uvolnění Rebelu Havlíčkův Brod.

16:02
    Michal Důras ukázal, že umí. Proháčkoval se přes dva hokejisty Brodu, vystřelit však už nedokázal. Ale akce to byla velmi pohledná, nejlepší v dosavadním průběhu zápasu.

15:46
    Ani ta si jej však příliš neužila. Tolik nepřesností jsem dlouho neviděl.

14:50
    Boj o puk v rohu za brankou Dolejše vyhráli hosté, kteří následně rychle založili útočnou akci. Neměla ale dlouhého trvání, puk má zase Dukla.

14:04
    Nedá se nic dělat, hra postrádá přesnost. Nyní oba týmy vzájemně přišly ve středním pásmu o puk.

13:47
    Icing Dukly.

13:29
    Velmi aktivní Musil pronikal až před pravou tyč Ritticha, po otočce se ale ke střele nedostal, obránci Dukly – konkrétně Kaláb se Štebihem – mu sebrali puk.

12:38
    Rozehrávka Michala Veleckého z obranného pásma mířila přesně na hůl napadajícího Tomáše Chlubny. Ten byl ale nastálou situací tak překvapen, že kotouč rychle ztratil.

12:20
    Rebel Havlíčkův Brod se osvobozuje pouze za cenu zakázaného uvolnění.

11:53
    Roman Mikeš vybojoval v rohu puk a přihrál ho před branku najíždějícímu Ondřeji Malcovi, který jej ale netrefil přesně. Tohle byla dobrá šance domácího bijce.

11:34

11:28
    Puk končí v ochranné síti nad brankou.

11:19
    Rebel teď mačká Duklu před její brankou. Střelu Drtiny od modré ale i přes Rittichův špatný výhled nedokázal nikdo z hostí tečovat do sítě.

10:46
    Ladislav Rytnauer se pokusil z léměř nulového úhlu zprava ohrozit Ritticha, ale puk mu sjel z hole.

10:15
    Jan Berger se mezi kruhy zjevil zcela sám, mířil však jen do betonů Ritticha.

10:07
    Dukla vyhazuje.

09:34
    Popravdě jsem si teď myslel, že vyloučen bude další hráč Brodu a také to tak vypadalo, protože David Rittich vyjížděl z klece. Nakonec ale dostává dvě minuty hráč Dukly Lukáš Jícha. Talentovaný hokejista se provinil vysokou holí a je vyloučen na dvě minuty.

09:20

09:04
    Havlíčkobrodští hokejisté vyhazují.

08:43
    První z náznaků šancí. Michal Důras se kousek za modrou dostal k puku, neukvapil se a přihrál před brankou čekajícímu Marku Prokšovi, který ale na Dolejše nevyzrál.

08:12
    Myslím si, že rozhodčí nyní přehlédl jasný faul na Tomáše Čachotského. Hraje se dál.

07:50
    Stehlík nyní ušetřil svým spoluhráčům zhruba dvacet vteřin času. Bezhlavě nevyhodil, ale vyjel s pukem až do útočného pásma. Tam jej sice ztratil, ale několik vteřin z přesilovky Dukly uteklo.

07:20
    Dukla si zahraje přesilovou hru. Martin Vágner dostává dvě minuty za krosček.

07:01
    Lukáš Jícha střelou z otočky Dolejše nepřekvapil.

06:43
    Roman Maliník se snažil probít ze středního pásma do výhodnějí pozice před Ritticha, "Mulderovi" bývalí spoluhráči jej ale o puk obrali.

06:08
    Tomáš Čachotský posílal zadovkou puk na Marka Prokše, ten ale netrefil skákavý kotouč přesně a guma tak přelétla branku.

05:15
    Častěji než přesné kombinace jsou spíše vidět chyby. Puk měl na chvíli Havlíčkův Brod, jenže jej ztratil, takže opět se bude rozehrávat za brankou, tentokrát v podání Jánise Andersonse.

04:44
    Dukla rozehrává od svoji branky postupný útok.

04:14
    Lukáš Jícha bojuje za brankou o puk. Jeho úsili nakonec přišlo vniveč, ale hosté se zbavují kotouče po přihrávce rukou.

03:52
    Ale následuje další nepřesná rozehrávka, tentokrát v podání Havlíčkova Brodu – icing.

03:41
    Marek Prokš dostal puk do útočného pásma, proti přesile hráčů v červeném jej hned ztrácí.

03:15
    Zakázaného uvolnění se dopouští i Dukla.

02:53
    Tak dlouho v rohu za Rittichem kouzlil s pukem Pavel Musil, až dokázal přihrát před branku najíždějícímu Lukáši Havlovi. Ten ale gólmana Dukly neprostřelil.

02:27
    Za bránou je připraven na vyvezení puku Radek Novotný.

02:02
    Také Dukla zkoušela kombinaci před Dolejšem, Lukáš Jícha ale za brankou nevybojoval puk.

01:24
    Hosté se snaží něco vymyslet před Rittichem, dostávají se ale s pukem do středního pásma.

00:20
    Havlíčkův Brod začíná zápas nepřesnou kombinací, při rozehrávce se dopustil zakázaného uvolnění.

00:01

Za Rebel nastupuje jako první na led Radek Novotný.

Jako první z týmu Dukly vyjíždí na led "Malčíny" – Ondřej Malec.

Na ledě již je připravena trojice hlavních rozhodčích.

-17:00
    Rolba zajíždí na své místo, led je připraven na první třetinu.

-34:00
    Oba týmy se naplno rozbruslují, do startu zápasu zbývá něco málo přes půlhodinu

HC Dukla Jihlava: Rittich (Sáblík) – Andersons, Zadražil, Dobrovolný, Podlipnik, Kaláb, Štebih, M. Jícha – Čachotský, Mikeš, Malec – Důras, Velecký, Prokš – Střecha, L. Jícha, Krupka – Kuřítko, Kadlec, Jaroš

HC Rebel Havlíčkův Brod: Dolejš (Novák) – Kolafa, Novotný, Vágner, Drtina, Semrád, Korin, Zítka – Havel, Polodna, Musil – Rytnauer, Endál, Berger – Štěpánek, Číp, Maliník – Chlubna, Stehlík, Milfait

Rozhodčí: Hejduk – Kotlík, Rittich.

Vzájemný zápas v přípravě:
    27.8.2013: Havlíčkův Brod – Dukla Jihlava 3:1.
    Branky a nahrávky: 45. Chlubna (Kubeš, Rybalkin), 46. Havel (Polodna, Vágner), 60. Knotek (Rytnauer, Drtina) – 14. Vysloužil.
    Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 653.

Rebel Havlíčkův Brod v přípravných zápasech:
    9 utkání: 5 výher (z toho jedna na nájezdy), 2 remízy a 2 porážky, skóre 32:26.
    Nejvyšší výhra: Havlíčkův Brod – Šumperk 6:2.
    Nejvyšší porážka: Havlíčkův Brod – Třebíč 2:4.

Dukla Jihlava v přípravných zápasech:
    12 utkání: 5 výher a 7 porážek, skóre 31:36.
    Nejvyšší výhra: Dukla – Pardubice 5:2
    Nejvyšší porážka: Olomouc – Dukla 6:1.

Bez ohledu dnešního zápasu je však vítěz Regionálního poháru jasný. Dnešním soupeřům jej vyfoukl třetí tým z Vysočiny – Horácká Slavia Třebíč.

Dobrý den, vítejte ještě jednou u utkání Dukly Jihlava s Havlíčkovým Brodem, které se odehraje v rámci Regionálního poháru.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 40. Důras (Podlipnik, Dobrovolný) – 31. Číp, 51. Milfait (Chlubna, Vágner)

Rozhodčí: Hejduk – Kotlík, Rittich