Ne – Bonusia Ostrava 12:2 (kon.) | Olomouc – Královské Vinohrady 4:2 (kon.) | Jihlava – Děkanka 1:2 (kon.)
Bohemians - NE – Liberec 6:2 (kon.) | Vítkovice – ELITE PRAHA 12:1 (kon.) | Chodov – Židenice 4:0 (kon.)
FBŠ AL INVEST Jihlava
1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
Tatran Děkanka Střešovice
Pátek 06.09.2013, 19:30 • SH SK Jihlava • ČEZ Extraliga žen

Skončilo první kolo ženské extraligy ve florbale. Po urputném boji vyhrály hostující hráčky z Prahy, které přehrály florbalovějším výkonem bojovné domácí Jihlavanky. Tímto se loučím z jihlavského svatostánku a budu se těšit u dalšího přenosu z této sice historické, avšak svým způsobem kouzelné haly.

Hráčky obou týmů zaslouží za nasazení a bojovnost velký potlesk! (21:18:25)

60:00

59:59
    Hrycejová v poslední šanci mimo, i tak ale nemusí být smutná.

59:45
    A Blahutová znovu!

59:35
    Svobodová chtěla vyrovnání, dorážela, seč jí síly stačily. Bylo to k ničemu.

59:20
    V další šanci Jihlavy Mácová a následně Urbanová. Nic. Nic. A nic.

59:10
    Pražanky teď drží míček pevně na svých holích. Krásná práce.

58:33
    Trojitá šance Jihlavy, ani Urbanová odkrytou klec netrefila! To je škoda!!!

58:06
    Jihlavanky tlačí, když už se ale dostanou před Blahutovou, veškerá snaha končí na ní. A teď pro změnu výborně Topičová.

57:31
    Hrozná řezaná je teď k vidění. Hrozná. Chvílemi to připomíná ligu šermířů.

57:02
    Svobodová v další velké šanci. Dostala nabito... Míček ale netrefila ideálně! Už mohlo být srovnáno.

56:55
    Krupková na Sedláčkovou, ta míček netrefila.

56:14
    Jihlavanky vrhají pomalu všechny síly do útoku. Už jim totiž ani nic jiného nezbývá.

55:48
    Hokejka Nemravové teď byla zkřížena, píšťalka rozhodčího je němá. Tvrdý zákrok Jihlavanek.

55:26
    Slavíková mířila dobře, střela na poslední chvíli zablokovaná.

55:12
    Luděk Pasecký hecuje své hráčky k ještě větší aktivitě.

54:46
    Sedláčková pálí, Blahutová vyráží rukou. Chytá taky parádně.

54:40
    Raabová při střele seknutá, tohle mohla být i dvojka.

53:59
    Tatran právě vstřelil branku!
    PETRA BROTÁNKOVÁ nohou dopravila míček do klece Topičové po prvotní střele Červové, branka ale platí, kopnutí bylo neúmyslné. Tatran rázem otáčí.

53:00
    Sedláčková naložila soupeřce, jak se patří. To byl tvrdý zákrok.

52:15
    Slavíková šla vstříc míč, ten ji trefil patrně do hlavy. Sama však gestem rozhodčím naznačila, že tohle opravdu nechtěla. A bylo jí prominuto.

51:55
    Nepovedená rozehrávka Krupkové v rohu, u míče znovu Tatran.

51:10
    Raabová šla do velkého sóla, byla ale včas zastavena.

50:05
    Sedláčková dostala úder do hlavy, tím ale zabránila vstřelení tatranské branky. Tohle mohlo pěkně bolet.

49:40
    Linda Dunstová si míč krásně připravila, až se divákům zatajil dech. Pak se rozhodla vypálit... A trefila břevno!

49:13
    Hraje se teď převážně u mantinelů, gólmanky se moc nezapotí. Mají chvíli oddechu.

48:00
    Plamenný projev trenéra Komendy mluví za vše – holky musí začít víc bojovat a rvát se o každý míč.

47:10
    Oddechový čas pro domácí.

47:09
    Zabavská z první, tenhle pokus však vystrašil spíš podavačku míčků než gólmanku Topičovou.

46:40
    Raabová na zemi. Nepříjemný úder do obličeje.

46:39
    Dunstová důrazně u mantinelu. Mladá krev v jihlavských barvách se sotva dostala na plac a už se rve o svůj hrací čas a prostor.

46:00
    Urbanová zabojovala u mantinelu a vybojovala míč pro svůj tým.

45:21
    Chaloupková ve velké šanci, Topičová čape!

44:56
    Zabavská teď netrefila skákavý míč, jinak by patrně poslala hosty do vedení.

44:23
    Jihlavanky teď vysunuly svůj presink až na polovinu soupeře.

43:10
    Raabová v šanci, bránu míjí!

41:57
    ADÉLA ZEHEROVÁ se v podobném stylu jako Jihlavanky v první třetině probila k zaslouženému srovnání skóre – 1:1.

41:52
    Svobodová si počkala na lajně, sebrala míček a střílí! Blahutová vyráží.

41:15
    Chyba v rozehře černých bez potrestání.

40:44
    Zabavská se probíjela do první šance třetí třetiny, bránu ale v duchu dnešního zápasu minula.

40:01

Skončila druhá třetina dnešního utkání. Oproti první pobrala o poznání míň florbalové krásy a rovněž i branek. Chudé utkání na góly, bohaté na bojovnost pokračuje třetí třetinou za dalších zhruba 10 minut.

40:00

39:05
    Raabová nejprve vybojovala míč, pak trefuje soupeřku...

38:15
    Krupková v "mezikruží", těsně míjí!

37:52
    Jandátová pálí z lajny do Blahutové.

37:16
    Kramperová v obrovské šanci před Topičovou, ta nohou a snad reflexivně vyrazila. To je škoda pro hostující tým!

36:30
    Další chumel... Trvá to trvá, než se hráčky rozmístí, kam mají...

36:10
    Po většinu času druhé třetiny vidíme takovou nahazovanou, kterou sem tam osvětlí pohledná kombinace jednoho z týmů. Oproti první třetině jde o herní pokles.

35:00
    Nemravová pálí, hrudník Topičové připraven!

34:00
    Slavíková chybuje v rozehře, soupeřky ale námaz nepotrestaly. A sama jihlavská hráčka se hned vracela, aby svou chybu napravila.

33:18
    Tatranky jsou teď herně lepší. Mají převahu. Ne a ne jim to tam ale padnout. Proti nim totiž stojí silný soupeř – výborně chytající Šárka Topičová.

32:53
    Svobodová jen k Denkové, té střela nesedla.

32:15
    Sedláčková velice důrazně v souboji v rohu. Jak v mužském florbale.

32:10
    Nahození Urbanové od půlky pokryla Blahutová.

31:45
    Brabcová a výborná Topičová!

31:30
    Beranová v obrovské šanci, hasila Slavíková.

31:12
    Raabová s Mácovou se po levém křídle snažily o brejk, přes pevnou hráz v černém neprošly.

30:10
    Brotánková teď nestačila včas uhnout před Topičovou. To mohl být i gól.

29:40
    Raabová se teď z obrany vysunula až do presu. A málem získala míč. Hraje opravdu dobře.

29:10
    Perlíková řešila svou chybu v rozehrávce taktickým faulem. Mohla být ráda, že nebyla vyloučená.

28:50
    Svobodová teď důrazně v souboji, míč ale odebrala čistě. Konečně se přitvrzuje.

28:26
    Brotánková do Topičové.

28:03
    Slavíková trefuje tyč!

27:31
    Raabová pálí z křídla, trefuje jen Blahutovou.

26:34
    Veřmiřovská teď vymotala dvě soupeřky, nakonec i dobře rozehrála.

25:15
    Pěkná rozehra Tatranu, zakončovala ji střelou Perlíková. Topičová se musela hodně natahovat, aby míček chytila.

24:31
    Za uplynulých 5 minut ve druhé třetině jsme moc šancí neviděli. Je to teď takové vlažnější...

24:10
    Závar za tatranskou brankou, nakonec jej hostující hráčky vyřešily. I když s problémy.

22:08
    Teď si Jihlavanky příliš neporozuměly. Situaci vyřešila Tereza Slavíková, opět ale jen do blokující soupeřky.

21:46
    Mácová se hnala do další šance, k zakončení se ale nedostala.

21:30
    Sůvová si teď hodila míček ve stylu Forresta Gumpa dopředu, snažila se ho doběhnout, proti přesile tří lidí ale neměla šanci.

20:57
    Výborný zákrok Topičové.

20:23
    Hned na úvod druhé části se činí Svobodová.

20:01

Hráčky obou týmů jsou na hrací ploše, brzy začne druhé dějství.

Minuta do zahájení druhé třetiny.

Skončila první třetina dnešního vcelku koukatelného utkání. Největším problémem se zatím jeví nepřesnosti na obou stranách především v zakončením. Holkám ale nejde upřít snaha. A ta se rozhodně cení.

20:00

19:50
    Hrycejová, jako by chtěla dokumentovat průběh první třetiny, střílela vedle. Anebo spíš chtěla střílet.

19:35
    Zabavská trefuje jen Petrušovou. To je škoda, další pohledná akce Střešovic. Na ty zatím hosté z Prahy jednoznačně vedou. Hraje se ale na branky.

18:25
    Raabová se Svobodovou se snažily o kombinaci, zůstalo ale bohužel jen u snahy.

17:51
    Nemravová hraje s velkým přehledem, je radost na tuhle hráčku koukat. A to nejen po té florbalové stránce. Kéž by takhle vypadaly všechny florbalistky na světě :)

17:10
    Krásnou kombinaci Tatranu zakončuje Zabavská střelou do tyče. První krásná akce utkání!

16:10
    Brotánková byla zašitá jako liška u jihlavské branky, její teč teď vystrašila nejen Topičovou.

15:35
    Slavíková v tandemu se Sůvovou, bohužel pro domácí ale první jmenovaná udělala o zbytečný driblink víc a trefila tak jen první hráčku před sebou.

14:22
    Sedláčková jen do Nemravové. Další zblokovaný pokus.

13:55
    Další nához hráček v černém, tentokrát v akci Sedmíková. S takovou razancí asi moc gólů holky z Prahy nevstřelí, s tímhle by si poradil i gólman elévů.

13:10
    Nához Tatranu za branku pochopila Slavíková jako vybídnutí k šanci Jihlavy. Z následného brejku je faul a standardka. Po ní pálí Svobodová... No pálí, spíš zkouší. A míjí.

12:30
    Nemravová na Beranovou, místo nahrávky tam ale poslala spíš "vypadnutí bábě z nůše". A na druhé straně hned v brejku Svobodová. To byl fofr.

11:40
    FBŠ hraje ze zabezpečené obrany. Sem tam vybíhá vstříc soupeřkám. Ty ale přesto mají dostatek prostoru pro svou rozehru.

10:25
    Jihlava právě vstřelila branku!
    LENKA RAABOVÁ se pro tenhle gól doslova probila. Po zásluze jej dopravila za záda Blahutové. To byl panečku důraz!

10:20
    Zabavská pokus number two. Topičová s přehledem.

09:50
    Standardka na Sedláčkovou, k té míček na poslední chvíli nedoputoval, byl odražen.Škoda pro Jihlavu.

09:30
    Sůvová se rvala o střelu, byla ale zablokována soupeřkou.

08:43
    Hra má vcelku slušný spád, dá se na to koukat. Největším problémem jsou oboustranné série nepřesností. Snad to holky do konce vyladí.

08:10
    Perlíková do Topičové. A z brejku Přibylová do Blahutová. Jako přes kopírák.

07:35
    Ozývá se křík trenéra Komendy, hra jeho svěřenkyň ho nenechává chladným.

07:30
    Svobodová potáhla míček, nahodila na Mácovou, ta jen do Blahutové.

06:40
    Slavíková zkoušela, míč jí ale opět utekl. Jihlavanky mají šance, zatím ale ne žádnou vyloženou.

06:00
    Pražanky jsou opticky více u míče, Jihlavanky to ale dohání svou zatím příkladnou bojovností.

05:25
    Velice zajímavá standardka Tatranu, zasahovala Topičová. Zabavská se k dorážce nedostala. A na druhé straně brejk Sedláčkové. Opět bez gólového úspěchu.

04:45
    šance z toho ale nebyla, u balonu tak opět hosté.

04:30
    Jihlavanky teď sevřely v rohu Zeherovou. A vybojovaly míč.

03:45
    Sedláčkové střela sjela, přesto ale byla nebezpečná.

03:00
    První útok Střešovic hraje vysunutě, s čímž mají Jihlavanky velké problémy. Je vidět, že mají holky z léta slušně naběháno.

02:20
    Nemravová ve velké šanci prováhala svou gólovou pozici!

02:00
    Svobodová na Přibylovou, ta na Sedláčkovou... Vedle.

01:30
    První šance Tatranu, míček se ale k Topičové nedostal. Závar před klecí FBŠ.

00:40
    U míčku domácí, Tatran brání zónově.

00:01

Linuep obou týmů. Nástup. A jde se na věc.

Hráčky obou týmů jsou na hřišti. "Tatranky" nastoupí v celočerné kombinaci, Jihlavanky oblékly červenou.

Páni rozhodčí jsou na hrací ploše, kontrolují branky a hřiště. Do začátku sezony pro Jihlavu a Tatran zbývají pouhé 4 minuty!

Utkání přihlíží i skupinka hráčů mužského A-týmu. Jde o navrátilce, kteří poznali, kde jsou opravdu doma! Konkrétně jde o Miroslava Daňka příchozího z Liberce, Tomáše Paula příchozího z Döbelnu a kapitána mužů Ivoše Varhaníka. Celá Jihlava věří, že i s jejich podporou domácí dívky zahájí tažení za play-off úspěšně.

Do začátku utkání zbývá 11 minut, oficiální start je plánován na 19 hodin a 30 minut.

Hala se pomalu plní. Jihlavské publikum je známé svou věrností, diváci zde na své milované hráčky chodí vždy v hojném počtu. Vypadá to, že tomu dnes nebude jinak.

Dobrý den. Zdravím vás z jihlavského sportovního svatostánku – haly SK Jihlava. V dnešním prvním kole ženské florbalové extraligy změří síly domácí FBŠ Jihlava a hostující Tatran Střešovice, ještě v loňské sezoně Tatran Team Děkanka.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.

Petr Jindra

Branky a nahrávky: 11. Raabová (Krupková) – 42. Zeherová (Červová), 54. Brotánková (Červová)

FBŠ AL INVEST Jihlava: Topičová – Svobodová, Jandátová, Krupková, Raabová, Petrušová, Přibylová A., Mácová, Sůvová, Sedláčková, Urbanová, Slavíková, Dunstová
    Tatran Děkanka Střešovice: Blahutová – Beranová, Brabcová, Brotánková, Červová, Denková, Hrycejová, Chaloupková, Kramperová, Matoušková, Nemravová, Perlíková, Sedmíková, Válková, Veřmiřovská, Zabavská, Zeherová

Rozhodčí: Kostinek – Reichelt