Kolumbie – Ekvádor 1:0 (kon.) | Kazachstán – Faerské ostrovy 2:1 (kon.) | Rusko – Lucembursko 4:1 (kon.)
Česko – Arménie 1:2 (kon.) | S. Makedonie – Wales 2:1 (kon.) | Norsko – Kypr 2:0 (kon.)
Malta – Dánsko 1:2 (kon.) | Rumunsko – Maďarsko 3:0 (kon.) | Turecko – Andorra 5:0 (kon.)
Ukrajina – San Marino 9:0 (kon.) | Lotyšsko – Litva 2:1 (kon.) | Bosna – Slovensko 0:1 (kon.)
Gruzie – Francie 0:0 (kon.) | Slovinsko – Albánie 1:0 (kon.) | Švýcarsko – Island 4:4 (kon.)
Estonsko – Nizozemsko 2:2 (kon.) | Finsko – Španělsko 0:2 (kon.) | Irsko – Švédsko 1:2 (kon.)
Sev. Irsko – Portugalsko 2:4 (kon.) | Srbsko – Chorvatsko 1:1 (kon.) | Itálie – Bulharsko 1:0 (kon.)
Německo – Rakousko 3:0 (kon.) | Lichtenštejnsko – Řecko 0:1 (kon.) | Polsko – Černá Hora 1:1 (kon.)
Skotsko – Belgie 0:2 (kon.) | Anglie – Moldavsko 4:0 (kon.)
Kazachstán
2:1 (0:1)
Faerské ostrovy
Pátek 06.09.2013, 17:00 • Astana Arena • Kvalifikace MS (Evropa)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Dobré odpoledne fotbalový nadšenci. Vítám vás u kvalifikačního střetnutí skupiny C mezi Kazachstánem a Faerskými ostrovy. Úvodní hvizd bude proveden v 17:00 středoevropského času.

Reprezentace Faerských ostrovů okupuje ve skupině C poslední příčku, když ještě ani jednou nevyhrála a má brankový poměr 2:20. V tomto zápase je jednoznačným ousiderem. Nejvyšší prohru zatím utrpěli v Rakousku, kde prohráli o šest branek.
    Dánský trenér Lars Christian Olsen bude v bráně spoléhat na ostříleného Gunnara Nilesena, který prošel anglickou Premier league a nyní hájí branku skotského Motherwellu. Krýt záda mu můžou mladíčci K. Joensen či H. Jørgensen. V obraně je nejznámější jméno Rógvi Asmundur Baldvinsson, v záložní řadě Hallur Hansson a v útoku Jóan Símun Edmundsson.

Kazachstán

Domácí reprezentace je na tom o jeden bodík lépe než Faerské ostrovy, když uhráli cennou renmízu s omlazeným týmem Rakouska a to na vlastní půdě.
    Reprezentačním trenérem Kazachstánu je český kouč Miroslav Beránek.
    Kazachtánci na nacházející kvalifikační boje odehráli i 2 přátelská střetnutí, obě odehráli na stadionu v Astaně, nejprve nestačili na Bulharsko v poměru 1:2, a ve druhém případě porazili Gruzii 1:0.

1

2
    Hraje se předveším uprostřed hřiště.

3
    Nielsen se vrhl pod nohy domácího forvarda, který dostával přihrávku od postranní čáry.

5
    Ruka těsně za hranicí pokutového území. Kazachstán bude kopat z velmi dobré pozice.

6
    Míč šel po přímém kopu příliš vysoko.

9
    A máme tu první roh, když k centru nepustil J.Davidsen Bogdanova.

10
    Další zblokovaný centr, který mířil do pokutového území domácí pouze vhazují.

11
    Shomko na hranici vápna dostal pěknou přihrávku, z jedné střílel, ale jen o metr netrefil branku Faerských ostrovů.

15
    Shomko nahrál na penaltu Zhumaskalievi, který trefil pouze nohu hostujícího brankáře.

17
    Další šance Kazachstánu, ale opět zůstalo pouze u ní.

21
    Nurdauletova u postrání čáry na středu hřiště sestřelil Olsen.

Khizhnichenko hlavou netrefil centrovaný míč, Od jeho hlavy se snesl hodně mimo.

23
    Faerské ostrovy právě vstřelily branku!
    Neuvěřitelné! Jeden z ojedinělých brejků Faerských ostrovů zakončuje FRODI BENJAMINSEN.

30
    Kazachstán je evidentně zaskočen a Faeřané se zakopali před vlastní území a nedovolí žádné nebezpečí před svoji brankou.

32
    Další šance Faeřanů, kteří podnikají pouze ojedinělé brejky.

33
    Shomkův další pokus, ale opět nepřesný.

36
    Faeřané hrají na své polovině, pokud se dostanou do nebezpečí odpálí míč co nejdále od své branky, vypadá to, že si dnes svoji úlohu splnili.

38
    Shomko opět v dobré šanci, ale hosté zblokovali na roh.

42
    Kazachstán marně dobývá území Faeřanů, ti opravdu dnes hrají nad své možnosti.

45
    Nad základní hrací dobu prvního poločasu bude nastavena 1 minuta.

Hráči Faerských ostrovů míří za senzací, když po prvním poločase vedou v Astaně, nad favorizovaným Kazachstánem, který vede český trenér Beránek, 1:0. Jejich jedinou branku vstřelil Benjaminsen, když se v šestnátce skvěle zorientoval po předchozím brejku. Pak Kazachstán přidal, ale žádnou velkou šanci ke skórování si již nevytvořil. Uvidíme s jakými ambicemi vstoupí oba soupeři do druhého poločasu.

46

46
    Trenéru Beránkovi se nezdál výkon Shchetkina a tak poslal na hřiště Andrei Finonchenka.

47
    Další roh domácích, který bude zahrávat Khizhnichenko.

48
    A je tu velká šance na vyrovnání. Nový muž Finonchenko padá a hlavní sudí nařídil pokutový kop.

49
    Žlutou kartu dostává Næs (Faerské ostrovy).

50
    Kazachstán právě vstřelil branku!
    nařízený pokutový kop s přehledem proměnil kapitán NURBOL ZHUMASKALIEV, když brankář skočil doleva a on mu míč poslal na druhou stranu.

52
    Žlutou kartu dostává Hansson (Faerské ostrovy).

60
    Hodina zápasu je za námi a stav je rovnovážný, Domácím se hned z kraje druhého poločasu povedlo vyrovnat, když se z penalty trefil domácí kapitán Zhumaskaliev.

61
    Benjaminsen dostal na pravé straně trochu prostoru, ale jeho centr do vápna nenašel nikoho ze spoluhráčů.

61
    Asi z pětadvacetimetrů bude Kazachstán zahrávat přímý volný kop.

62
    Centr nadýchaný letěl do vápna, ale kapitán Zhumaskaliev, jemuž míč padl na hlavu se netrefil.

63
    Centr do vápna nenašel ani Shomka ani Finonchenko.

63
    Tak Kazachstán obrací vývoj skóre, když Khizhnichenko ve vápně našel ANDREIE FINONCHENKA, který pod padajícím Nielsem dává vedoucí branku domácích.

65
    Ofsajd a v něm Finonchenko.

69
    Bogdanov fauluje Olsena.

72
    Faeřané s míčem na vlastní polovině, kombinují přes obránce, ale zatím žádná kolmice nepřichází.

73
    Teď míč získal Sidelnikov, když se k němu dostal dlouhý nákop, Kazaši rychle postupují na branku Faerských ostrovů.

76
    Kazaši už nikam nepospíchají, teď se spíš soustřeďují na to, jak co nejdéle udržet míč na svých kopačkách.

77
    Kapitán Zhumaskaliev chtěl do vápna vysunout Finonchenka, ale přihrávka nebyla vůbec přesná. Nielsen neměl žádnou práci, lehce míč ukryl do své moci.

81
    Střídání v týmu Faerské ostrovy: ze hřiště odchází Edmundsson, přichází Klettskard.

81
    Střídání v týmu Kazachstán: ze hřiště odchází Vatnsdal, přichází Hansson.

82
    Přímý kop od levé čáry stahuje ze vzduchu Nielsen a rychle rozehrává, na druhé straně se do šance dostal Klettskard, ale jeho hlavička Sidelnika nepřekvapila.

85
    Kazachstán už jen kontoluje hru, když má míč ve svém držení.

85
    Střídání v týmu Kazachstán: ze hřiště odchází Kislitsyn, přichází Ostapenko.

86
    J. Davidson neuspěl, když pronikla podél pravé postranní čáry, Bogdanov jej vytlačil až za brankovou čáru.

89
    Taktické střídání, odchází kapitán Zhumaskaliev a přichází jednadvacetiletý Khayrullin.

90
    Budou se nastavovat ještě 4 minuty.

90+2
    Faeřené mohli z ničeho nic vyrovnat, ale domácí zahráli jen na roh.

A je tu konec. Domácí nakonec svého sopueře udolali. V prní půli se po brejku trefil hostující Benjaminsen. Na začátku druhé půle domácí z penalty vyrovnali kapitánem Zhumaskaliev. O 13 minut později již domácí vedli, když se prosadil Finonchenko. Pak už do konce zápasu branka nepadla, Kazaši jen kontrolovali vytvořený náskok. (18:54:02)