Mannheim – IFK Helsinky 3:2 (kon.) | Djurgården – Brynäs 5:2 (kon.) | Färjestad – Frölunda 2:1 (kon.)
Kuopio – JYP 0:3 (kon.) | Ingolstadt – Jokerit 2:4 (kon.) | Bern – Fribourg 4:2 (kon.)
Färjestad Karlstad
2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Frölunda HC
Sobota 07.09.2013, 16:00 • Löfbergs Lila Arena, Karlstad (kapacita 8647 míst) • European Trophy

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek večera a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (18:23:39)

Dnešní nervy drásající utkání nakonec ovládli domácí hokejisté, ačkoliv se to od začátku úplně tak nezdálo. Do vedení totiž šli Inidáni, když se v 25. minutě prosadil Evan McGrath, chvíli po něm ale srovnal skóre Shawn Belle. Vyrovnané skóre vydrželo až do 56. minuty, kdy v oslabení rozhodl o výhře Färjestadu Joakim Nygard! Färjestad tak oplácí svému soupeři včerejší prohru a odpoutává se od něj v rámci Západní divize European Trophy už na 5 bodů!

59:15
    Fernström už míří na střídačku, Indiáni to zkusí v šesti hráčích na ledě!

58:00
    Poslední dvě minuty, Frölundě se čas hodně rychle krátí.

56:20
    Domácí přestáli i zbytek početní výhody Indiánů, do konce základní hrací doby zbývají necelé 4 minuty!

55:07
    Färjestad právě vstřelil branku!
    Domácí se prosazují ve vlastním oslabení a výrazně se tak přibližují postupu do závěrečné fáze European Trophy! Aberg skvěle našel v situaci 2 na 1 hokejku JOAKIMA NYGARDA, který posílá svůj tým do vedení 2:1! Asistence: Pontus Aberg.

54:20
    A další vyloučení na domácí straně, za hákování míří na trestnou lavici Patrik Lundh.

53:25
    Arell skáče na led, Färjestad hraje v plném počtu.

51:25
    A přesilovku si naopak zahrají hosté, za hákování je vyloučen Niklas Arell.

51:06
    Frölunda hraje v plném počtu, Olimb je na ledě.

49:06
    Další přesilovka pro Färjestad, Mathis Olimb je vyloučen za hákování.

48:15

46:15
    Christoffer Persson z Frölundy je vyloučen za hru vysokou holí.

44:15
    Oba týmy se snaží vstřelit vedoucí gól, na všech hráčích je vidět značná nervozita, ačkoliv ještě nejde o ligové body!

41:18
    Bastiansen je na ledě, domácí tak hrají v plném počtu. Na led se také po odpykání osobního trestu může vrátit elitní obránce domácích Ludwig Byström.

40:39
    Färjestad se stále musí bránit v oslabení, daří se jim to ale zatím skvěle.

Adam Lacek

Branky a nahrávky: 33. Belle, 56. Nygard (Aberg) – 25. McGrath (Olimb, Lundqvist)

Färjestad Karlstad: Taylor (Pettersson-Wentzel) – Byström, Grundel, Lajunen, Belle, Liffton, Arell, Fröberg, Westlund – Aslund, Connolly, Görtz – Hyka, Bastiansen, Lundh – Aberg, Wallin, Nygard – Holtet, Roymark, DiDiomete
    Frölunda HC: Fernström (Johansson) – Nilsson, Persson, Bäckman, Bohm, Gustafsson, Djuse, Blidh, Rydahl – Rosseli Olsen, Lundqvist, Kahnberg – Johnson, Olimb, Figren – McGrath, Wennberg, Collberg – Axelsson, Lasu, Brunnström