Třinec – Vítkovice 4:5 (kon.) | Vsetín – Havířov 4:3 (2:1 po s.n.) | HC Plzeň – Ústí n/L 5:0 (kon.)
Zlín – Olomouc 3:1 (kon.) | Chomutov – Letňany 4:1 (kon.) | HC Litvínov – Sparta 2:4 (kon.)
Hr. Králové – Jihlava 2:1 (kon.) | Č. Budějovice – Písek 2:3 (kon.) | Pardubice – Mladá Boleslav 6:2 (kon.)
Slavia – Liberec 4:1 (kon.) | Poruba 2011 – Kometa Brno 6:7 (po pr.)
po s.n. (2:1)
VHK ROBE Vsetín
4:3 (2:2, 0:0, 1:1 – 0:0)
AZ Havířov
Pondělí 09.09.2013, 16:30 • Zimní stadion na Lapači, Vsetín (5400 míst) • Extraliga staršího dorostu

Starší dorost Vsetína se raduje z prvního bodového zisku. Valaši mohli mít plný tříbodový zisk, to by však nesměli těsně před koncem inkasovat vyrovnávací branku. V samostatných nájezdech však Valaši rozhodli o svém vítězství, konkrétně Jindřich Abdul, který proměnil oba pokusy a zajistil tak Valachům bonusový bod. Děkuji za pozornost a přeji ze Vsetína hezký večer. (18:56:34)

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým VHK Vsetín ve čtvrté sérii rozhodl o bonusovém bodu JINDŘICH ABDUL.

Abdul proměnil druhý nájezd.

Havířov v dalším nájezdu neúspěšný, ani vsetínský Tydlačka nepřekonal Turšnera.

Vsetínský Abdul s pomocí tyče srovnává – 1:1.

Bednář se pokoušel dostat Geržu, ale rozhodčí jeho snahu zastavili.

Vsetínský Mikula se pokoušel podobně překonat Turšnera, ale neuspěl.

Jako první jede Havířovský Fejko, ten se rozhodl pro kličku do bekhendu a překonává Geržu – 0:1.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani prodloužení nám nepřineslo rozuzlení utkání a na Lapači se tak uskuteční disciplína samostatných nájezdů.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:30
    Ukončit utkání se pokoušel střelou od modré Hořanský, ale Turšner měl až moc dobrý výhled a střelu zneškodnil.

64:00
    Probíhá poslední minuta prodloužení.

63:24
    Havířov ve zkrácené přesilovce motá hlavy vsetínským hráčům, bombu Fejka tlumí Gerža.

62:53
    Individuální akce Wrobela, ten zakončil a Gerža si chvíli nebyl jist, kde je puk, nakonec se však stihl zorientovat a hru přerušit.

62:19
    Bednář teď nadvakrát zkoušel překonat Geržu, Vsetín jeho počínání ustál a je nadále ve hře o bonusový bod.

61:30
    Vsetínská přesilovka trvala pouhých 23 vteřin, za podražení si jde sednout Lejska.

61:07
    Vsetín si v prodloužení zahraje přesilovou hru, trestnou lavici navštíví za faul kolenem Kurovský.

60:01

Je za námi šedesát minut hry, které nám zatím neprozradily vítěze tohoto střetnutí. Domácí Vsetín dělilo od prvních tří bodů 75 vteřin, ale proti byl Havířovský Pořízek, který srovnal stav utkání a poslal jej tak do prodloužení. Proběhne krátká přestávka a bude následovat prodloužení 4 na 4.

60:00

58:45
    Havířov právě vstřelil branku!

Slezané zvyšovali postupně svůj nápor a v předbrankovém prostoru se nejlépe orientoval RADEK POŘÍZEK, těsně před koncem tak srovnává stav utkání. Bez asistence.

58:00
    Běží poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:30
    Rozhodnutí měl teď na hokejce vsetínský Miko, ten obdržel přihrávku od Hořanského, ale před Turšnerem bránu minul.

56:45
    Havířov se nyní chystá na závěrečný nápor a ohrožuje vsetínské útočnými vpády.

54:45
    Havířovskou obranou se nyní prosmýkl Blahunek, bekhendové zakončení mu však Turšner dokázal zlikvidovat.

53:42
    Vsetín v plném počtu.

53:06
    Havířov se nyní vlastní vinnou dostal ven z útočného pásma.

52:32
    Vsetínští vyhazují.

51:42
    Samostatný únik Fejka zhatil za cenu faulu vsetínský kapitán Hohl, také si za to odsedí dvě minuty.

49:46
    Havířov se brání vsetínskému náporu jen za cenu dalšího zakázaného uvolnění.

49:04
    Zakázané uvolnění Havířova.

48:54
    Lejska nahazoval puk od modré do skrumáže před Turšnerem, brankář Havířova se dokázal zorientovat jako první a přikryl kotouč pod rukavici.

47:50
    Havířov je po obdržené brance rozladěný a marně se pokouší založit přechod do útoku, Vsetín sbírá puky již na půlce.

44:22
    VHK Vsetín právě vstřelil branku!

Zelenožlutí se ujímají vedení, přesilovou hru využívá BOHDAN DOBIÁŠ, který tečoval nahození Svozílka za záda Turšnera. Asistence: Svozílek, Abdul.

43:55
    Hned v úvodu přesilovky prověřil Turšnera Tydlačka, havířovský brankář úspěšný.

43:43
    Přesilová hra pro Vsetín, Fejko odsedí menší trest za podražení.

42:25
    Před Geržou osamocený Orság, vsetínská defenzíva však jeho pokus ustála a mimo to, také další přesilovou hru Azetu.

42:00
    Vsetín vyhazuje přes všechny čáry, Havířov zakládá protiútok, který přerušilo postavení mimo hru.

40:28
    Další vyloučený hráč, tentokrát na straně Vsetína Hohl, dvě minuty za faul kolenem.

40:15
    Závěrečnou třetinu odstartovalo zakázané uvolnění Vsetína.

40:01

Ve druhé třetině jsme branku neviděli. Vsetín měl v úvodu druhé dvacetiminutovky možnost tří přesilových her, ale vyšel v nich naprázdno. AZ Havířov dostal také příležitost zahrát si dvě přesilové hry, ale oba brankáři pracovali v prostřední části stoprocentně, a stále tak platí vyrovnaný stav. Třetí třetina odstartuje přibližně v 18:08.

40:00

39:04
    Zakázané uvolnění Havířov.

38:12
    Havířov dokázal v přesilové hře zatlačit Valachy a několikrát ohrozit vsetínskou branku, ale zisk vedení jim zkazila buď to nepřesná muška, či pohotový Gerža.

36:12
    Přesilová hra pro AZ Havířov, za nebezpečnou hru vysokou holí si posedí dvě minuty Tydlačka.

34:29
    Teď se ovšem Gerža vytáhl, proti Pořízkovi zasáhla pohotová lapačka vsetínského brankáře.

34:00
    Jedovatou střelu vyslal na Turšnera Abdul, také Havířovský golman likviduje pokus vsetínského střelce.

33:44
    Střelu Dudka od modré čáry Gerža vychytal.

32:21
    Zpoza brány nyní zahrozil hostující Orság, Gerža byl u tyče připraven likvidovat jeho pokus.

31:40
    Abdul se nyní protáhl skrz havířovskou obranu až před Turšnera, havířovský brankář proti vsetínskému útočníkovi úspěšně zasáhl a drží tak remízový stav.

31:05

30:26
    Havířov svírá svého soupeře v útočném pásmu, jejich snažení však zatím chybí přesnější střelba.

29:05
    Přesilovou hru si zkusí i Havířov, za nedovolené bránění odchází za katr Dominik Hohl.

27:34
    Zakázané uvolnění Havířova, ten se i vinou vyloučení zatím ve druhé části nedostal do hry.

27:11
    Přesilovka Vsetína zůstala znovu nevyužitá, hosté kompletní.

26:32
    Hořanský se nyní podél mantinelu prosmýkl do útočného pásma a před bránou našel Mikula, druhý jmenovaný minul bránu.

25:40
    Slezané vyhazují, Vsetín znovu zakládá útočnou akci.

25:11
    A další přesilová hra pro zelenožluté, tentokrát míří na trestnou lavici Trombík.

24:28
    Havířov kompletní.

23:55
    Přesilová hra se tentokrát Vsetínu příliš nedaří, Havířov dobře brání a Vsetín se marně pokouší o usazení v útočném pásmu.

22:28
    Další přesilová hra pro Vsetín, Havířov se tentokrát provinil počtem šesti hráčů na ledě.

21:36
    Na straně Havířova došlo během první přestávky ke střídání brankářů, Šimečka nahradil Turšner.

20:30
    Vsetín pokračuje v početní výhodě, ale nyní se Havířov dokázal osvobodit.

20:01

Skončila první třetina utkání RAKO extraligy staršího dorostu. Hostující Havířov se ujal vedení v 8. minutě, ale hned v té následující se dvakrát dokázal prosadit domácí Vsetín, Slezané však dokázali srovnat ve 12. minutě, když druhou branku v utkání přidal Lukáš Bednář, a oba celky tak odchází do šaten za vyrovnaného stavu. Druhá třetina odstartuje přibližně v 17:25.

20:00

19:58
    Na trestnou lavici putuje havířovský Wrobel.

19:45
    Vsetín i nadále aktivní v útočném pásmu a bude z toho znovu přesilová hra, probíhá výhoda.

18:41
    Havířov v plném počtu.

18:30
    Havířov se až nyní osvobodil od vsetínského tlaku.

17:58
    Vsetín v přesilové hře motá hlavy havířovským hráčům, ale Šimeček za svá záda nic nepustil.

16:41
    Přesilová hra pro Vsetín.

15:08
    K zakončení se nyní dostal Abdul, zkoušel na Šimečky vyzrát kličkou mezi nohy, ale nepodařilo se mu puk procedit do brány.

13:30
    Zakázané uvolnění Vsetína.

12:25
    Vsetín nyní kombinuje v útočném pásmu, ale nedostal se k vážnějšímu ohrožení Šimečkovy brány.

11:22

Slezané se dostali do protiútoku, kde se urodilo několik střeleckých pokusů, vsetínský Gerža dokázal dva z nich vytěsnit, ale na střelu LUKÁŠE BEDNÁŘE už byl krátký. Asistence: Jakub Orság.

8:52

Valaši obrací skóre, druhou branku Vsetína přidává po přihrávce Tydlačky se trefil přesně JINDŘICH ABDUL. Asistence: Ondřej Tydlačka, Dominik Hohl.

8:34

Tak to byla bleskurychlá odpověď, Vsetín se ihned dostal do protiútoku a kotouč se dostal na hůl DOMINIKA HOHLA a jeho střela propadla Šimečkovi mezi nohama. Asistence: Ondřej Tydlačka.

7:24

Hosté se ujímají vedení, do přečíslení dva na jednoho se dostali Fejko společně s LUKÁŠEM BEDNÁŘEM, tomu se povedlo bekhendem překonat Geržu. Asistence: Kryštof Fejko.

6:04
    Utkání zatím nenabízí příliš hokejové krásy, ani jednomu z celku se nedaří déle usadit v útočném pásmu.

3:30
    Individuální akce havířovského Orsága, ten se dostal až ke Geržovi, vsetínský brankář střelu vyrazil.

2:59
    Snahu Vsetína o útočnou akci nyní přerušilo postavení mimo hru.

2:41
    Střelu Trombíka s přehledem kryje Gerža v bráně Vsetína.

1:12
    Utkání odstartovalo opatrně, zatím jsme neviděli žádné vážnější ohrožení brankářů.

00:01

VHK Vsetín: Gerža – Hohl, Rypar, Metelka, Svozílek, Weintritt, Lejska, Haničák, Světlík – Mikula, Tydlačka, Grygar, Blahunek, Hořanský, Miko, Dobiáš, Willert, Škrabánek, Abdul, Konopka.

AZ Havířov: Šimeček (21. Turšner) – Heinzl, Chroboček, Froja, Dudek, Šteffko, Ďurkáč, Kiss, Trombík, Kalus, Bednář, Polak, Stružík, Kurovský, Orság, Pořízek, Moravčík, Cihlář, Fejko, Wróbel.

Rozhodčí: Husička – Smilek, Lacko.

Dobré odpoledne ze Vsetína. Dnes je na programu již 3. kolo RAKO extraligy staršího dorostu. Vsetínští neprožívají zrovna veselý vstup do nového ročníku, nejprve padli v páteční domácí premiéře Olomouci výsledkem 2:8. Další debakl se pro Valachy zrodil hned následující den, na půdě Vítkovic Vsetín inkasoval devět branek a dokázal se prosadit pouze jednou. Celek z Havířova je na tom o poznání lépe. V úvodu sezony dokázal porazit silnou Kometu Brno na samostatné nájezdy 4:3. Stejný výsledek dokázal Havířov zopakovat i na ledě ostravské Poruby, ovšem zde už to bylo za plné tři body.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Jan Tajzler

Branky a nahrávky: 9. Hohl (Tydlačka), 9. Abdul (Tydlačka, Hohl), 45. Dobiáš (Svozílek, Abdul), rozh. náj. Abdul – 8. Bednář (Fejko), 12. Bednář (Orság), 59. Pořízek

VHK ROBE Vsetín: Gerža – Hohl, Rypar, Metelka, Svozílek, Weintritt, Lejska, Haničák, Světlík – Mikula, Tydlačka, Grygar, Blahunek, Hořanský, Miko, Dobiáš, Willert, Škrabánek, Abdul, Konopka.

Rozhodčí: Husička – Smilek, Lacko